Jump to content

Πρόβλημα με CRYPTO CME2+ SERIES II WEBCAM.


Aachen
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!Έχω αυτή την κάμερα,μόλις χθες την πήρα.Κάποιες φορές εκεί που μιλάω στο msn παρατηρώ ότι η εικόνα κολλάει.Γιατί συμβαίνει αυτό;Τόσο μάπα είναι τελικά;
Link to comment
Share on other sites

Κρίνοντας από τη μάρκα θα έλεγα ότι είναι μάπα, αλλά το πρόβλημά σου μπορεί να μην είναι από αυτό. Μόνο στο MSN κολλάει ή και σε άλλα προγράμματα;
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα και είχα ακούσει καλές γνώμες για αυτή την κάμερα.Να πω την αλήθεια μόνο msn έχω δοκιμάσει..
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως την καμερα την εχω εδω και 1,5 χρονο και δουλευει απροβληματιστα.

βγαζει μαλιστα και σχετικα καλες φωτογραφιες, καθως για web cam εχει πολυ καλο φακο.

 

τωρα για το προβλημα σου, παιζει να ειναι και θεμα γραμμης.

αλλωστε σε ολους κολλαει λιγο πολυ οταν προσπαθουμε να κανουμε βιντεο κληση.

ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ...

 

Γιώργος

iPhone 3G S, 32GB, White, non JB

Link to comment
Share on other sites

Άλλο οι επιδόσεις της κάμερας και άλλο του ίντερνετ μέσω του οποίου μεταδίδεις την εικόνα στον άλλο. Στην περίπτωσή σου μάλλον έχεις πρόβλημα με το δεύτερο. Πιθανές λύσεις είναι να ενοχλήσεις την On να στο φτιάξουν ή να χρησιμοποιήσεις κάποιο καλύτερο πρόγραμμα από το MSN που να θέλει λιγότερο bandwidth για την κάμερα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλημέρα. Χθες ενεργοποίησα την web camera CME2+ SERIES II. Το πρόβλημα που εντόπισα ήταν ότι δεν είναι καθαρή η εικόνα. Με δείχνει πάρα πολύ θαμπά:(. Πειράζω τις ρυθμίσεις αλλά δεν διορθώνεται η θαμπάδα. Μήπως κάποιος μπορεί να μου στείλει τις ρυθμίσεις που έχει κάνει από τα "Settings"? Έχω Windows XP.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα software. Δοκίμασε να στρίψεις (βίδωμα ξεβίδωμα) το φακό της κάμερας αριστερά ή δεξιά μέχρις ότου καθαρίσει η εικόνα :). Όλες οι crypto έχουν το focus έτσι.

Μέλος της θεατρικής

ομάδας Όχι Παίζουμε

 

"Ποτάμι: Διολίσθηση ύδατος εντός χάντακος ούτινος διαμορφούνται δύο όχθε εκατέρωθεν"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
γεια σας ρε παιδια...εχω παρει την καμερα αυτη εδω και μερες και δεν μπορω να την κανω εγκατασταση στον υπολογιστη!!την ειχα δοκοιμασει σε λαπτοπ και δουλευε μια χαρα....windows vista εχω και το λαπτοπ vista ειχε..τα κανω ολα οπως λεει στο εγχειριδιο και δεν γινεται τιποτα!!!θα την σπασω στο τελος...βοηεια απο καποιον!!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ρε παιδια...εχω παρει την καμερα αυτη εδω και μερες και δεν μπορω να την κανω εγκατασταση στον υπολογιστη!!την ειχα δοκοιμασει σε λαπτοπ και δουλευε μια χαρα....windows vista εχω και το λαπτοπ vista ειχε..τα κανω ολα οπως λεει στο εγχειριδιο και δεν γινεται τιποτα!!!θα την σπασω στο τελος...βοηεια απο καποιον!!!!

 

Φιλε mpente αν σε ικανοποιει αυτο,εγω δεν εχω καταφερει να βαλω καμια webcamera στα Vista εχω αγορασει 2-3 εχω παρει και microsoft camera αλλα τιποτα.

Σε Win7 & XP παιζουν ολες,στα Vista τιποτα και μην ερθει κανεις να μου πει να αλλαξω usb port και τα λοιπα,εγω θελω να βαλω την καμερα στην usb που θελω.

Εχω δοκιμασει πολλους τροπους δεν γινετε κατι,πλεον τα παρατησα εχω την καμερα του λαπτοπ και τελος.

Αν εχεις κουραγιο καλη συνεχεια.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου να εισαι καλα...αν καποιος αλλος ξερει κατι...!!!!!αλλιως τον μπουλο η καμερα γιατι οσο την βλεπω μου την σπαει....
Link to comment
Share on other sites

Φιλε mpente αν σε ικανοποιει αυτο,εγω δεν εχω καταφερει να βαλω καμια webcamera στα Vista εχω αγορασει 2-3 εχω παρει και microsoft camera αλλα τιποτα.

Σε Win7 & XP παιζουν ολες,στα Vista τιποτα και μην ερθει κανεις να μου πει να αλλαξω usb port και τα λοιπα,εγω θελω να βαλω την καμερα στην usb που θελω.

Εχω δοκιμασει πολλους τροπους δεν γινετε κατι,πλεον τα παρατησα εχω την καμερα του λαπτοπ και τελος.

Αν εχεις κουραγιο καλη συνεχεια.

 

Eγω που χρησιμοποιω στα vista την logitech quickcam e1000 δεν εχω κανενα προβλημα. Απλα εκανα εγκατασταση τους drivers και τα συνοδευτικο προγραμμα της logitech απ'το cd που εδινε, συνδεσα την web camera και ολα οκ. :)

 

Μην περιμενετε οπως τα xp να σας βγαζει το εικονιδιο της καμερας στο Υπολογιστης, εγω τραβαω photos & video απ'το προγραμμα της logitech..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Στο MSN σου δειχνει οτι εχεις καμερα?

 

Nαι, κανονικα ολα φιλε μου. Ειχα κανει και βιντεοκληση μεσω msn μ'ενα φιλο μου για να την τεσταρω..

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Γεια σας.Αν και παει καιρος απο το τελευταιο ποστ, ελπιζω καποιος να εχει μια απαντηση.Εχω αυτην την καμερα.Δεν μπορω με τιποτα να ρυθμισω φωτεινοτητα, χρωμα κτλ.Δεν με αφηνει με τιποτα.Υπαρχει καποια λυση?Εχω windows 7.Εχω φαει τοσες ωρες κανοντας διαφορες πατεντες αλλα δεν μπορω με τιποτα να το κανω αυτο.Καποια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

έχεις διαβάσει τα προηγούμενα post ? έχεις τα ίδια θέματα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα ειδα.Εμενα παιζει μια χαρα.Το μονο που δεν κανει ειναι να μπορω να πειραξω ρυθμισεις.Δηλαδη κοντραστ, φωτεινοτητα, χρωμα κτλ.Δεν με αφηνει να το κανω.Στα ΧΡ μπορουσα κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο site δειχνει πως δεν εχει συμβατοτητα με windows seven. Αλλα εστω οτι ο driver παιζει οπως λες και λειτουργει η καμερα μηπως εχει και καποιο software utillity που δεν εχεις περασει ωστε να κανει ολα αυτα που θες?

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρει κατι για αυτο.Μονο τους οδηγους εχω βρει. Ειχα κανει και συμβατοτητα με βιστα αλλα παλι τα ιδια.Δεν μπορω να κανω ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...