Jump to content

LG Viewty Smart / Viewty II (GC900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα ακόμα μείον είναι και η βιντεοκάμερα του. Αποθηκεύει και αυτή τα video σε 3gp.

 

Μου φαίνεται θα αργήσουμε λίγο να δούμε ένα καλό LG κινητό με S-Class μενού...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέραν αυτών, με χάλασε και το ότι έβγαλαν την υποδοχή των ακουστικών για 3,5 και το κόψιμο του FM transmitter. Βέβαια οφείλω να πω ότι αισθητικά μου αρέσει περισσότερο από τον Arena.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παντως δεν καταλαβαινω γιατι επιμενουν να μη βαζουν καλυμμα στην καμερα. Αμα πεσει σε καποια ανωμαλη επιφανεια παει ο φακος! Αφηστε που στο ηδη υπαρχον Viewty συνεχεια καθαριζω τον φακο απο τις δαχτυλιες...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
σε προσπέκτους του Γερμανού έχει τιμή στα 433Ε χωρίς σύνδεση (τιμή συσκευής δηλαδή - δεν έχει κωδικό όμως που σημαίνει πως δεν είναι άμεσα διαθέσιμο). Νομίζω είναι καλά ιδιαίτερα αν συγκρίνεις με τα samsung που χτυπάνε κάτι 500αράκια για πλάκα... Αν βελτιωθεί η ποιότητα της κάμερας μπορεί να το χτυπήσω αν και έρχεται το sony ericsson satio 12Mpilxel wifi και πλήρη υποστήριξη στο youtube ενώ και η κάμερα είναι ιδιαίτερα καλή όπως διάβασα σε preview....
Link to comment
Share on other sites

σε προσπέκτους του Γερμανού έχει τιμή στα 433Ε χωρίς σύνδεση (τιμή συσκευής δηλαδή - δεν έχει κωδικό όμως που σημαίνει πως δεν είναι άμεσα διαθέσιμο). Νομίζω είναι καλά ιδιαίτερα αν συγκρίνεις με τα samsung που χτυπάνε κάτι 500αράκια για πλάκα... Αν βελτιωθεί η ποιότητα της κάμερας μπορεί να το χτυπήσω αν και έρχεται το sony ericsson satio 12Mpilxel wifi και πλήρη υποστήριξη στο youtube ενώ και η κάμερα είναι ιδιαίτερα καλή όπως διάβασα σε preview....

ειναι αληθεια τόσο φτηνό?? Μπορεις να δωσεις ενα link για αυτο που λες? Δεν ειναι δυνατον να ειναι τοσο φτηνο? 433Ε γραφει εκει πανω η με γελουν τα ματια μου??

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκανάρει από το prospectus

http://www.imageshack.gr/files/v4jyhcwu0erezyp79vo1.jpg

 

και εδώ από την ιστοσελίδα του Γερμανού στη Σελίδα 8

http://www.admix.gr/upload/e-germanos/g-catalogue/catalogue_may.pdf

(είναι ο πιο πρόσφατος κατάλογος αν και εδώ δε γράφει τιμή!)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκανάρει από το prospectus

http://www.imageshack.gr/files/v4jyhcwu0erezyp79vo1.jpg

 

και εδώ από την ιστοσελίδα του Γερμανού στη Σελίδα 8

http://www.admix.gr/upload/e-germanos/g-catalogue/catalogue_may.pdf

(είναι ο πιο πρόσφατος κατάλογος αν και εδώ δε γράφει τιμή!)

ευχαριστω όμως αξιζει να το παρω αυτό αντι το diamond2?

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Το Diamond 2 έχει κακή ποιότητα εγγραφής βίντεο (15 καρέ / δευτ.). Αν δε σε ενοχλεί αυτό, τότε γιατί όχι; Επίσης δε ξέρω αν το Diamond υποστηρίζει Flash (δηλαδή να μπορείς να βλέπεις youtube video). Το Viewty Smart σίγουρα δεν υποστηρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Το Diamond 2 έχει κακή ποιότητα εγγραφής βίντεο (15 καρέ / δευτ.). Αν δε σε ενοχλεί αυτό, τότε γιατί όχι; Επίσης δε ξέρω αν το Diamond υποστηρίζει Flash (δηλαδή να μπορείς να βλέπεις youtube video). Το Viewty Smart σίγουρα δεν υποστηρίζει.

 

αυτο το εχω απορια εδω και εβδομαδες αλλα δεν ήξερα που να ρωτησω. Και βαριομουν να δω όλες τις σελιδες του θεματος για το diamond2:confused:

If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι το Diamond ειναι τηλεφωνο επαγγελματικου χαρακτηρα. Οποτε εξαρταται για τι χρηση το θελεις. Αν ειναι για multimedia χρηση(φωτο,βιντεο,mp3 κλπ.)μαλλον το Viewty ταιριαζει καλυτερα και ειναι πιο οικονομικο!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λέει ο Conception. Το Diamond και οποιοδήποτε άλλο Windows Mobile κινητό είναι επαγγελματικού χαρακτήρα άσχετα με το ότι ο κάθε άσχετος αγοράζει. Τα WM τώρα άρχισαν να καταλαβαίνουν τι σημαίνει multimedia και μάλλον με το X2 και το Omnia 2 (όταν βγουν) τότε θα λέμε ότι τα WM μπορούν να χρησιμοποιηθούν και ως multimedia (πρέπει όμως να άλλαξει και το δύσχρηστο λειτουργικό).

Τέσπα ας μην πούμε άλλα εδώ γιατί βγήκαμε off topic, καλύτερα να συνεχίσουμε στους διαξιφισμούς

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Απο τα previews που εχουν γινει, στην καμερα υστερει παρα πολυ, δεν ειναι πολυ λεπτομερης.Αν δεν αλλαξει αυτο, προσωπικα θα προσπερασω, εχοντας ηδη κ το αρενα.Η μονη διαφορα αναμεσα τους ειναι η καλυτερη υποτιθεμενη καμερα κ οι προχωρημενες λειτουργιες της.Επιβαλλεται να γινει καλυτερη η καμερα, δεν ειναι δυνατον το ρενουαρ να βγαζει καλυτερες φωτογραφιες.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Το ρενουαρ ουτως η αλλως βγαζει παρα πολυ καλες φωτογραφιες που δεν το φτανουν πολλα κινητα σε αυτο τον τομεα! Εγω προσωπικα αν το ειχα στην παρουσα φαση δεν θα το αλλαζα ουτε με το αρενα. Μενει να κυκλοφορησει το Viewty II για να δουμε και στην πραξη τις επιδοσεις του γιατι τα preview δεν με πειθουν. Δε νομιζω οτι η LG θα εκανε τετοια κινηση να κυκλοφορησει ενα κινητο που πλασαρεται ως φωτογραφικο το οποιο να υστερει απο το ρενουαρ.
Link to comment
Share on other sites

έτσι είπαν και στο gsmarena ότι περιμένουν να είναι τουλάχιστον εφάμιλλο του Renoir. (Άσχετο αλλά η αδερφή μου πήρε το Renoir μεταχειρισμένο από τη βιτρίνα του Γερμανού στη μισή τιμή - δεν ήξερα ότι ο Γερμανός πουλάει τα κινητά που βάζει στη βιτρίνα...Η κάμερά του είναι αρκετά καλή!)
Link to comment
Share on other sites

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=34895

 

Προφανώς παραεισαγωγής, αλλά ήρθε και στα μέρη μας.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εναι δυνατον να βγαζουν τετοιο κινητο και να τραβαει 3gp βιντεο?Μας δουλευουν?

Το Viewty το παλιο εγραφε μαζι με το ν95 και ν82 το κορυφαιο βιντεο και τωρα το

Viewty2 το βαζουν να τραβαει προιστορικο βιντεο σε 3gp.Εμπρος ολοταχς προς τα πισω!

Αυτες τις μερες επιασα για πρωτη φορα το ρενουαρ στα χερια μου.Αψογες φωτο

πολυ καλο βιντεο.αλλα απο εμφανιση...Απορω ποιος εγκεφαλος αποφασισε να του βαλουν αυτο το λαδοπρασινο χρωμα.Κριμα που δεν κυκλοφορει το μαυρο στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

το βίντεο είναι ανώτερης ποιότητας αν και 3GP αλλά σίγουρα δεν είναι divx (avi). Εμένα δε με χαλάει αυτό μιας και θα χει συμβατότητα με τα υπόλοιπα κινητά ενώ πριν ήθελες κάποιον να έχει ένα κινητό divx για να το μοιραστείς και με άλλους. Βέβαια τώρα σχεδόν κάθε νέο κινητό υποστηρίζει divx.... Αυτό που εγώ καταλαβαίνω είναι ότι προφανώς δε βγάζουν κινητό που να τα υποστηρίζει όλα, μιας και όπως αναφέρει το gsmarena, έχουν την ικανότητα να φτιάξουν transparency keyboard και δε μπορούν να διορθώσουν τη συμβατότητα των αρχείων divx; Εγώ αν έχω υπομονή :P θα περιμένω το ericsson satio 12Mpixel το οποίο το μόνο αρνητικό του, είναι ότι δεν είναι windows mobile...
Link to comment
Share on other sites

Εναι δυνατον να βγαζουν τετοιο κινητο και να τραβαει 3gp βιντεο?Μας δουλευουν?

Το Viewty το παλιο εγραφε μαζι με το ν95 και ν82 το κορυφαιο βιντεο και τωρα το

Viewty2 το βαζουν να τραβαει προιστορικο βιντεο σε 3gp.Εμπρος ολοταχς προς τα πισω!

Αυτες τις μερες επιασα για πρωτη φορα το ρενουαρ στα χερια μου.Αψογες φωτο

πολυ καλο βιντεο.αλλα απο εμφανιση...Απορω ποιος εγκεφαλος αποφασισε να του βαλουν αυτο το λαδοπρασινο χρωμα.Κριμα που δεν κυκλοφορει το μαυρο στην ελλαδα.

Κυκλοφορεί!Πριν 1 βδομάδα φίλος μου το αγόρασε ΜΑΥΡΟ από τη wind στη Πανόρμου!Είδα και έπαθα να πιστέψω τη τόσο μεγάλη διαφορά που δημιουργεί το χρώμα!Σαφώς πολύ καλύτερο το μαύρο!!!(λίγο offtopic βέβαια αλλά για του λόγου το αληθές).Όσο για το 3gp εγώ που έχω το arena μπορώ να πω πως αν και 3gp τουλάχιστον τη μέρα έχει υπέροχο βίντεο!Γιατί όχι και το viewty το 2?

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο ειναι λιγο πολυ αναμενομενο.. και το πρωτο viewty τραβαει πολυ καλο! Εκεινο που με "καιει" πιο πολυ ειναι οι φωτογραφιες του.. πιστευω να ειναι τουλαχιστον ισαξιο του ρενουαρ γιατι αν ειναι χειροτερο δεν αξιζει...(ελπιζουμε βεβαια να ειναι καλυτερο!!)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...