Jump to content

Acer F900


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το που το ανοίγεις πόση ελεύθερη ram έχει;

 

Το λέει λίγα ποστ πιο πάνω

 

Απο ram χωρις το acer shell 50 MB με το spb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 203
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το λέει λίγα ποστ πιο πάνω

 

 

Είδα όμως πιο κάτω ότι ο v@gelis είδε 50 τρέχοντας resco contact manager κι ενα προγραμμα για rss feed.

 

Μου φαίνονται πολύ λίγα πάντως.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαμε PPC που τρεχανε με 64MB και τωρα το 128αρη μας φαινεται λιγο? Βεβαια σε σχεση με αλλα ισως ,αλλα στο συγκεκριμενο δεν ειδα να μου κολλησει μεχρι στιγμης η να χρειαστει να βγαλω την μπαταρια οπως κανω με το HD . Το δε gps ισως λογω SiRF Star III chipset πεταει και κανει το HD μου να κοκκινιζει .Τελικα για ενα PPC με 200Ε λιγοτερα απο το HD ισως ειναι best value for money, και ακομη δεν τελειοποιησε η ACER τις rom ,φανταζομαι στην επομενη rom θα αγγιζει το τελειο .

Εχει και φλας που το κανεις φακο ,για τις δυσκολες στιγμες .:lol:

Τα 50ΜΒ τα ειχα με spb mobile shell ,και χωρις καποια προγραμματα της acer (κανα 2 εβγαλα αν θυμαμαι καλα).

Η δε μπαταρια ,απο το πρωι 8 :00 full ,τωρα που γραφω 77% με αρκετο σκαλισμα .

Παντα προσωπικη μου αποψη τα παραπανω , για να μην παρεξηγηθω .

 

v@gelis καλα εισαι ?Καιρο εχουμε να τα πουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαμε PPC που τρεχανε με 64MB και τωρα το 128αρη μας φαινεται λιγο? Βεβαια σε σχεση με αλλα ισως ,αλλα στο συγκεκριμενο δεν ειδα να μου κολλησει μεχρι στιγμης η να χρειαστει να βγαλω την μπαταρια οπως κανω με το HD . Το δε gps ισως λογω SiRF Star III chipset πεταει και κανει το HD μου να κοκκινιζει .Τελικα για ενα PPC με 200Ε λιγοτερα απο το HD ισως ειναι best value for money, και ακομη δεν τελειοποιησε η ACER τις rom ,φανταζομαι στην επομενη rom θα αγγιζει το τελειο .

Εχει και φλας που το κανεις φακο ,για τις δυσκολες στιγμες .:lol:

Τα 50ΜΒ τα ειχα με spb mobile shell ,και χωρις καποια προγραμματα της acer (κανα 2 εβγαλα αν θυμαμαι καλα).

Η δε μπαταρια ,απο το πρωι 8 :00 full ,τωρα που γραφω 77% με αρκετο σκαλισμα .

Παντα προσωπικη μου αποψη τα παραπανω , για να μην παρεξηγηθω .

 

v@gelis καλα εισαι ?Καιρο εχουμε να τα πουμε.

 

Καλα ειμαι φιλε μου, η αρρωστια με τα κινητα δε γιατρευεται... :)

Κατα τα αλλα συμφωνω απολυτα μαζι σου, μου εκανε μεγαλη εντυπωση το ποσο καλα στημενο ειναι το F900. Φαινεται να εχει απεμπολισει απο πανω του τα κουσουρια της ΕΤΕΝ (μπαταρια, τυχαια κολληματα, ποιοτητα συνομιλιας). Αληθεια, αν και ανεφερες πως το bluetooth δουλευει πολυ καλα, ειμαι περιεργος... Ποσο καλα δουλευει ενα bluetooth handsfree σε κλησεις? Οποια ΕΤΕΝ συσκευη και να ειχα αγορασει, παντα ειχα προβληματα ποιοτητας με το μπλε δοντι.

Μια παρατηρηση, μιας και κανουμε συγκριση με το HD. Ενα αλλο μειον συγκριτικα με το τελευταιο ειναι η οθονη του Acer. Χωρις να ειναι κακη, ειναι ενα κλικ κατω σε αποδοση χρωματων...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε όσοι αγοράσατε το acer, να μας πληροφορήσετε από που το αγοράσατε σε πια τιμή και με ποιο τρόπο (πιστωτική κάρτα, αντικαταβολή κλπ), ώστε να προχωρήσουμε και άλλοι σε αγορά του. Απ΄όσο ξέρω, μόνο από το εξωτερικό είναι δυνατή η αγορά του αυτή τη στιγμή και ότι δεν υπάρχει υποστήριξη στην Ελλάδα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαμε PPC που τρεχανε με 64MB και τωρα το 128αρη μας φαινεται λιγο? Βεβαια σε σχεση με αλλα ισως ,αλλα στο συγκεκριμενο δεν ειδα να μου κολλησει μεχρι στιγμης η να χρειαστει να βγαλω την μπαταρια οπως κανω με το HD . Το δε gps ισως λογω SiRF Star III chipset πεταει και κανει το HD μου να κοκκινιζει .Τελικα για ενα PPC με 200Ε λιγοτερα απο το HD ισως ειναι best value for money, και ακομη δεν τελειοποιησε η ACER τις rom ,φανταζομαι στην επομενη rom θα αγγιζει το τελειο .

Εχει και φλας που το κανεις φακο ,για τις δυσκολες στιγμες .:lol:

Τα 50ΜΒ τα ειχα με spb mobile shell ,και χωρις καποια προγραμματα της acer (κανα 2 εβγαλα αν θυμαμαι καλα).

Η δε μπαταρια ,απο το πρωι 8 :00 full ,τωρα που γραφω 77% με αρκετο σκαλισμα .

Παντα προσωπικη μου αποψη τα παραπανω , για να μην παρεξηγηθω .

 

v@gelis καλα εισαι ?Καιρο εχουμε να τα πουμε.

 

 

 

Συμφωνώ σε όλα μαζί σου , αλλά ρωτώ γιατί σε βίντεο που είδα με το widget της aser να τρέχει ο τύπος πήγε στην μνήμη και έδειχνε 23mb free για προγράμματα και 7,95 ! για αποθήκευση .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεχρι πριν λιγο καιρο ειχαμε PPC που τρεχανε με 64MB και τωρα το 128αρη μας φαινεται λιγο? Βεβαια σε σχεση με αλλα ισως ,αλλα στο συγκεκριμενο δεν ειδα να μου κολλησει μεχρι στιγμης η να χρειαστει να βγαλω την μπαταρια οπως κανω με το HD . Το δε gps ισως λογω SiRF Star III chipset πεταει και κανει το HD μου να κοκκινιζει .Τελικα για ενα PPC με 200Ε λιγοτερα απο το HD ισως ειναι best value for money, και ακομη δεν τελειοποιησε η ACER τις rom ,φανταζομαι στην επομενη rom θα αγγιζει το τελειο .

Εχει και φλας που το κανεις φακο ,για τις δυσκολες στιγμες .:lol:

Τα 50ΜΒ τα ειχα με spb mobile shell ,και χωρις καποια προγραμματα της acer (κανα 2 εβγαλα αν θυμαμαι καλα).

Η δε μπαταρια ,απο το πρωι 8 :00 full ,τωρα που γραφω 77% με αρκετο σκαλισμα .

Παντα προσωπικη μου αποψη τα παραπανω , για να μην παρεξηγηθω .

 

v@gelis καλα εισαι ?Καιρο εχουμε να τα πουμε.

 

 

 

Το ότι μέχρι πριν λίγο καιρό είχαμε με 64 δε λέει κάτι.

Αφού σε αυτό που έχω τώρα έχω 140ΜΒ ελεύθερα όταν το ανοίγω λογικό είναι να μου φαίνονται λίγα τα 50.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

To bluetooth του F900 περα απο οτι δεν εχει καμμια μα καμμια σχεση με ΕΤΕΝ ,εχει ενα interface που πρωτη φορα συναντησα σε αντιστοιχα μοντελα .Με τα δυο bluetooth handsfree που εχω συνεργαστηκε τελεια ,και ειναι η πρωτη φορα σε windows mobile που σου δειχνει οταν στελνεις αρχειο το ποσο τις % στελνει σε μπαρα,απαιχτο .

Πιστευω δε το F1 με την 1GHZ cpu και την μεγαλυτερη μνημη θα ειναι best value for money απεναντι στο LEO η στο TOSHIBA .

Μπραβο στην ACER που πηρε τα ΕΤΕΝΑΚΙΑ και τα αναβαθμισε επιτελους εκει που πονουσαν .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tκαι ειναι η πρωτη φορα σε windows mobile που σου δειχνει οταν στελνεις αρχειο το ποσο τις % στελνει σε μπαρα,απαιχτο .

 

Όταν στέλνεις μέσω resco explorer υπάρχει αυτή η απεικόνιση ανεξαρτήτως συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια τα 64mb κάποτε (πριν 2 χρόνια με το ΗTC P3300 που ξεκινούσε με ελεύθερη μνήμη 24mb) ήταν αρκετά σχεδόν , αφού το μόνο πρόγραμμα που ζητούσε μνήμη ήταν το dest6 γύρω στα 7-9mb αν θυμάμαι καλά .

 

Ενώ τώρα με IGO που φθάνει με απανωτούς υπολογισμούς (αν δεν στρίψεις έγκαιρα) στα15mb σχεδόν και το spb mobile shell 3.5 άλλα 12mb , έχουμε 27mb .

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείτε όσοι αγοράσατε το acer, να μας πληροφορήσετε από που το αγοράσατε σε πια τιμή και με ποιο τρόπο (πιστωτική κάρτα, αντικαταβολή κλπ), ώστε να προχωρήσουμε και άλλοι σε αγορά του. Απ΄όσο ξέρω, μόνο από το εξωτερικό είναι δυνατή η αγορά του αυτή τη στιγμή και ότι δεν υπάρχει υποστήριξη στην Ελλάδα.

καμία απάντηση στο παραπάνω ερώτημά μου, μήπως γίνω κι εγώ κάτοχος του acer;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καμία απάντηση στο παραπάνω ερώτημά μου, μήπως γίνω κι εγώ κάτοχος του acer;

 

http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=179199

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη τιμή είναι εδώ, http://www.clove.co.uk/viewProduct.aspx?Manufacturer=Acer&Item=AcerF900&Product=09086CE3-518F-466A-8227-112FBB5C0856&Category=0A394417-7597-41E6-9675-4D11F909908F , μήπως έχει αγοράσει κάποιος από αυτό για να ξέρουμε την αξιοπιστία του; Οι τιμές στα Ελληνικά μαγαζιά είναι απλησίαστες που κάνουν την αγορά του ασύμφορη.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το clove είναι αξιόπιστο! Πολλά άτομα που ξέρω και που είδα (εδώ στο φόρουμ) είτε από expansys το αγοράζουν είτε από Clove ;)
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο basdel, τι τιμη ειναι αυτη !!!!!

Απο θεμα εγγυησης ομως τι παιζει ?

Η τιμή είναι όντως πολύ καλή. Εγγύηση όμως από την Acer hellas δεν υπάρχει, αφού δεν το εισάγει επίσημα (όμως με ενημέρωσαν), οπότε, σε οποιοδήποτε πρόβλημα θα πρέπει να πάει στην acer Αγγλίας (ή στο ίδιο το μαγαζί που αγοράστηκε - εάν έτσι αναφέρει στους όρους της εγγύησής του).

Link to comment
Share on other sites

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fmobile.mail.ru%2Freviews%2Facer%2FAcer_F900-rev.html

Ενα εκτενες review μεταφρασμενο απο την GOOGLE με πολλες φωτογραφιες του

F900 .

Link to comment
Share on other sites

Ναι το clove είναι αξιόπιστο! Πολλά άτομα που ξέρω και που είδα (εδώ στο φόρουμ) είτε από expansys το αγοράζουν είτε από Clove ;)

 

 

Το γεγονός ότι δεν έχει πληρωμή με paypal να το παραβλέψουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα το ρισκάρω , από το diamond1 φαίνεται να είναι καλύτερο και από λεφτά ελάχιστη διαφορά θα πρέπει να δώσω .
Link to comment
Share on other sites

Eννοειται για μενα , οτι ειναι καλυτερο τηλεφωνο απο το DIAMOND 1 (επειδη το ειχα ), σε πολλα οπως οθονη αυτονομια , μενου και το κυριωτερο GPS .
Link to comment
Share on other sites

Eννοειται για μενα , οτι ειναι καλυτερο τηλεφωνο απο το DIAMOND 1 (επειδη το ειχα ), σε πολλα οπως οθονη αυτονομια , μενου και το κυριωτερο GPS .

Επειδή είμαι στο πάραπέντε να το αγοράσω, μήπως μπορείς να αναφέρεις τα αρνητικά της συσκευής, ή κάποια πράγματα , όπως:

1. Το gps δουλεύει και συνεργάζεται σωστά με το destinator ή το igo;

2. Η οθόνη ανταποκρίνεται άνετα με τα δάχτυλα ή με το πενάκι, γενικά παρουσιάζει κολλήματα ή περίεργες συμπεριφορές;

3. Για Ελληνικά (πληκτρολόγιο - επαφές) υπάρχει ασυμβατότητα ή απλά προσθέτεις τα ανάλογα προγράμματα και λύνεις το πρόβλημα;

4. Έχω ακούσει ότι είναι αργό εξαιτίας του περιβάλλον εργασίας της acer. Ισχύει;

5. Η ποιότητα κατασκευής είναι ικανοποιητική (στα επίπεδα της htc);

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Acer F900

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...