Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την σημερινή έκδοση της 2,1 με sense ROM του Sapnei

κατάφερα πρώτη φορά να στείλω αλλά και να λάβω με το ΒΤ!!!!

Α! και αυτή η ROM δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ το Taskiller για να μην κολλάει!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα προσπαθησω και γω λιγο ποιο μετα... και ο Θεος ΒΟΗΘΟΣ!!!:lol::lol::lol:

 

Αν τα καταφέρεις, πόσταρε αμέσως εδώ μήπως προλάβω και το δω!

 

Με ενδιαφέρει πάρα πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αν τα καταφέρεις, πόσταρε αμέσως εδώ μήπως προλάβω και το δω!

 

Με ενδιαφέρει πάρα πάρα πολύ!

 

τελικα αυριο το απογευμα θα το δοκιμασω... ο λογος?... απο 10 καρτουλες που εχω ειναι ολες sandisk... ελεος... αυριο θα βρω απο κανα φιλο καμια να ξεκινησω τη διαδικασια...

 

 

edit: σε ποια rom δουλευει το bluetooth, to cursor sense και γενικα ειναι η ποιο σταθερη με τα λιγοτα bugs?

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την 1.5 εχω και το προγραμμα του καιρου 2,00,0001,98222

Έχεις ενεργοποιήσει στις Ρυθμίσεις -> Τοποθεσία τις επιλογές "Μέσω ασύρμ. δικτύων" και "Μέσω δορυφόρων"; Εάν το έχεις κάνει, πήγαινε στο widget του καιρού και κάνε προσθήκη της τρέχουσας τοποθεσίας σου. Διαφορετικά ανοίγοντας τους Google Maps και εντοπίζοντας τη θέση σου, είναι πιθανό να σου εμφανίσει τη σωστή τοποθεσία στο πρόγραμμα του καιρού.

 

ποιο το προβλημα με τις sandisk?

Κανένα το πρόβλημα με τις Sandisk γενικά. Απλά όταν πας να φτιάξεις goldcard με Sandisk, έχει αναφερθεί ότι μπορεί να μη δουλέψει.

 

με την σημερινή έκδοση της 2,1 με sense ROM του Sapnei

 

Είναι η Sanpei και είναι ο λόγος που τρέχουν όλες οι 1.6 και 2.1 ROMs στο radio 6.35.xx.xx. Αυτή έχει φτιάξει τους kernel. Βέβαια, είναι κρίμα που δεν ασχολείται περισσότερο, γιατί τότε θα βλέπαμε πραγματικά καλές ROM. Επίσης, είναι κρίμα που δεν έχει δώσει τον κώδικα του kernel, γιατί τότε περισσότεροι developers θα μπορούσαν να ασχοληθούν προς όφελος της κοινότητας.

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το τελευταίο HTC Sync και ρίξε μια ματιά εδώ.

 

το εγκατεστησα αλλα δεν εγκατηστη τους drivers

o φακελος με τους drivers ειναι αδειος

μεν οταν κανω την εγκατασταση μου λεει οτι συμβενει ενα λαθος και δεν μπορει να κανει εγκατασταση τους drivers

μηπος μπορει να μ στηλει καποιος το αρχειακη του driver στο pa.cozgr@gmail.com

 

ευχαριστω.

koKVod
Link to comment
Share on other sites

o φακελος με τους drivers ειναι αδειος

 

Πήγες εδώ "Program Files (x86)/HTC/HTC Driver/Driver Files" και δεν υπάρχουν drivers; Μάλλον δεν έγινε σωστά η εγκατάσταση του HTC Sync.

 

Τι μήνυμα σφάλματος σου βγάζει; Τα Windows 7 που έχεις είναι 32 bit ή 64 bit;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

Επειδή πάντα είναι δύσκολο να διαβάσεις όλο το forum,θα ήθελα να κάνω μια γρήγορη ερώτηση. Θα αγοράσω από Vodafone το magic, και συνεπώς δεν ξέρω τι έχει πάνω! Μπορεί κάποιος να μου πει πως θα βάλω πάνω το official éclair 2.1(δλδ android 2.1 official όμως) και με το htc sense to last? Γινεται????

Α και κάτι ακόμα που ξέχασα να ρωτήσω. Έχω laptop με windows 7 64-bit ultimate. Κάνει συγχρονισμό

Edited by re33m
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ακόμα official 2.1 έκδοση για το Magic. Υπάρχει official 1.5 με Sense UI και μπορείς να δεις εδώ πως να την εγκαταστήσεις. Αν τελικά το πάρεις και πριν κάνεις οτιδήποτε, ρίξε μια ματιά στις FAQs.

 

Συγχρονισμός μέσω του HTC Sync μπορεί να γίνει με το Outlook στα Windows 7.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ vman,εχω κανει τη ρύθμισή να παιρνει πληροφοριες απο το δίκτυο της κινητης,παρολ'αυτα ουτε καν ελλαδα δε με βρίσκει...

εβαλα χειροκίνητα οτι ειμαι αθηνα,δε το βγαζει ομως πρωτη επιλογη,αλλα δευτερη,με αποτελεσμα οταν κοιταζεις την εφαρμογη του καιρου να σου δειχνει πρωτα τσεχια και να πρεπει να πατησεις τοβελακι για να σου δείξει αθηνα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ vman,εχω κανει τη ρύθμισή να παιρνει πληροφοριες απο το δίκτυο της κινητης,παρολ'αυτα ουτε καν ελλαδα δε με βρίσκει...

εβαλα χειροκίνητα οτι ειμαι αθηνα,δε το βγαζει ομως πρωτη επιλογη,αλλα δευτερη,με αποτελεσμα οταν κοιταζεις την εφαρμογη του καιρου να σου δειχνει πρωτα τσεχια και να πρεπει να πατησεις τοβελακι για να σου δείξει αθηνα

 

Πατώντας Menu όταν είσαι στην εφαρμογή για τον καιρό, μπορείς να κάνεις ανακατάταξη και να βάλεις την Αθήνα πρώτη. Επίσης, μπορείς να πας στις ρυθμίσεις για το ρολόι και να ορίσεις εκεί την αρχική σου πόλη. Ποια ROM έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Είναι η Sanpei και είναι ο λόγος που τρέχουν όλες οι 1.6 και 2.1 ROMs στο radio 6.35.xx.xx. Αυτή έχει φτιάξει τους kernel. Βέβαια, είναι κρίμα που δεν ασχολείται περισσότερο, γιατί τότε θα βλέπαμε πραγματικά καλές ROM. Επίσης, είναι κρίμα που δεν έχει δώσει τον κώδικα του kernel, γιατί τότε περισσότεροι developers θα μπορούσαν να ασχοληθούν προς όφελος της κοινότητας.

 

αυτή είναι γυναίκα!!

όχι σαν κάποιες άλλες που δεν θέλουν να έχουν σχέση με την τεχνολογία;););););););)

Link to comment
Share on other sites

πω πω σπαζοκεφαλιασα... εχω κολισει με την goldcard.... δεν λεει να δουλεψει με τιποτα.. κανω τα παντα κατα γραμμα αλλα με το που την ξαναβαζω λεει να κανω format... :S

 

εχω δοκιμασει 2 sandisk 512mb k 2 gb μια αλλη δεν λεει μαρκα 2gb και τωρα ετοιμαζομαι για μια kingstone 8αρα... εεεεεεελεος!!!

 

edit: kai H kingstone τα ιδια... :S

 

Μηπως φταιει το οτι το card reader μου ειναι το:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.612211

Δεν ξερω τι αλλο μπορει να φταιει....

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πω πω σπαζοκεφαλιασα... εχω κολισει με την goldcard.... δεν λεει να δουλεψει με τιποτα.. κανω τα παντα κατα γραμμα αλλα με το που την ξαναβαζω λεει να κανω format... :S

 

Δοκίμασε με άλλη SD. Πιθανότατα αυτή που έχεις δε δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.. Πριν καμιά ωρίτσα έβαλα τη 2.1 της Sanpei η οποία τα σπάει!!! Ούτε ένα FC μέχρι στιγμής, εννοείται χωρίς taskiller και πάει σφαίρα..

Αναρωτιέμαι αν γίνεται να της βάλω 3D Gallery και Live Wallpapers...

Χρήστο μη μασάς θα ισιώσει, κάτι δεν κάνεις σωστά μάλλον.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.. Πριν καμιά ωρίτσα έβαλα τη 2.1 της Sanpei η οποία τα σπάει!!! Ούτε ένα FC μέχρι στιγμής, εννοείται χωρίς taskiller και πάει σφαίρα..

Αναρωτιέμαι αν γίνεται να της βάλω 3D Gallery και Live Wallpapers...

Χρήστο μη μασάς θα ισιώσει, κάτι δεν κάνεις σωστά μάλλον.. ;)

 

κατέβασε αυτό.

και δες εδώ.

για Live Wallpapers δεν ξέρω........

Edited by MALACHASKOS
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με άλλη SD. Πιθανότατα αυτή που έχεις δε δουλεύει.

 

εχω δοκιμασει 2 sandisk 512mb k 2 gb μια αλλη δεν λεει μαρκα 2gb και μια kingstone 8αρα... εεεεεεελεος!!!

εχω αλλες 2 στα υποψην απο το n82 μου και ενα sony ericsson... θα δειξει... :D

 

oftopic:μανοοοοο... στα λεγα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει 2 sandisk 512mb k 2 gb μια αλλη δεν λεει μαρκα 2gb και μια kingstone 8αρα... εεεεεεελεος!!!

εχω αλλες 2 στα υποψην απο το n82 μου και ενα sony ericsson... θα δειξει... :D

 

oftopic:μανοοοοο... στα λεγα :)

 

Αν είσαι στη Θεσσαλονίκη, μπορώ να σου δανείσω τη δική μου που δουλεύει 100%. Όπως διαπίστωσες και μόνος σου, η διαδικασία είναι εξαιρετικά πολύπλοκη. Ένα ψηφίο να κάνεις λάθος, δεν πρόκειται να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στη Θεσσαλονίκη, μπορώ να σου δανείσω τη δική μου που δουλεύει 100%. Όπως διαπίστωσες και μόνος σου, η διαδικασία είναι εξαιρετικά πολύπλοκη. Ένα ψηφίο να κάνεις λάθος, δεν πρόκειται να δουλέψει.

βασιλη να σε κανω μια ερωτηση???το magic τωρα εχει την επισημη ελληνικη root με ρεψοωερυ του amon 6.53 radio κτλπ...επειδη θελω να το πουλησω και το παιδι που το θελει θελει να περνει τις επισημες αναβαθμισεις απο htc αν κατεβασω απο το site της htc την "αναβαθμιση" το εκτελεσιμο και το τρεξω θα την κανει κανονικα ε????'η αν το αφησω ετσι και βγει καποια αναβαθμιση θα μπορει το παιδι απλα να την κατεβασει και να την κανει ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι στη Θεσσαλονίκη, μπορώ να σου δανείσω τη δική μου που δουλεύει 100%

στειλτην με mail πατρα :lol::lol: παντως thanks :D θα ξαναπροσπαθησω που θα παει! να σου πω βασιλη, τη μαρκα ειναι η καρτουλα σου και ποσα mb?

Όπως διαπίστωσες και μόνος σου, η διαδικασία είναι εξαιρετικά πολύπλοκη. Ένα ψηφίο να κάνεις λάθος, δεν πρόκειται να δουλέψει.

ναι βασικα το ξερω και κατεβασα 2-3 φορε το goldcard img μηπως εκανα κανα λαθος με τα νουμερα... μαλλον φοβαμαι οτι πρεπει να φταιει το card reader επειδη δεν ειναι Plag n play αλλα κανεις πρωτα ινσταλ το προγραμμα? μηπως δεν δινει αρκετα δικαωματα παραμετροποιησης του κωδικα? τι να πω!

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασιλη να σε κανω μια ερωτηση???το magic τωρα εχει την επισημη ελληνικη root με ρεψοωερυ του amon 6.53 radio κτλπ...επειδη θελω να το πουλησω και το παιδι που το θελει θελει να περνει τις επισημες αναβαθμισεις απο htc αν κατεβασω απο το site της htc την "αναβαθμιση" το εκτελεσιμο και το τρεξω θα την κανει κανονικα ε????'η αν το αφησω ετσι και βγει καποια αναβαθμιση θα μπορει το παιδι απλα να την κατεβασει και να την κανει ετσι???

 

Επειδή μένω στη Θεσσαλονίκη, δε σημαίνει ότι είμαι από τη Θεσσαλονίκη. Αλλά θα σε απαντήσω:lol:.

 

Για να μπορέσεις να κάνεις την αναβάθμιση με το RUU, καλό είναι να διαγράψεις τη recovery με "fastboot erase recovery". Διαφορετικά δε νομίζω ότι θα εγκατασταθεί.

 

στειλτην με mail πατρα :lol::lol: παντως thanks :D θα ξαναπροσπαθησω που θα παει! να σου πω βασιλη, τη μαρκα ειναι η καρτουλα σου και ποσα mb?

 

ναι βασικα το ξερω και κατεβασα 2-3 φορε το goldcard img μηπως εκανα κανα λαθος με τα νουμερα... μαλλον φοβαμαι οτι πρεπει να φταιει το card reader επειδη δεν ειναι Plag n play αλλα κανεις πρωτα ινσταλ το προγραμμα? μηπως δεν δινει αρκετα δικαωματα παραμετροποιησης του κωδικα? τι να πω!

 

Η κάρτα μου είναι 1 GB και η μάρκα είναι UBI (πρακτικά ανώνυμη:lol:). Πράγματι, μπορεί να υπάρχει θέμα με τον card reader. Ένα παιδί που είχα βοηθήσει να κάνει goldcard, είχε μια kingston 8 GB και δούλεψε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πήγες εδώ "Program Files (x86)/HTC/HTC Driver/Driver Files" και δεν υπάρχουν drivers; Μάλλον δεν έγινε σωστά η εγκατάσταση του HTC Sync.

 

Τι μήνυμα σφάλματος σου βγάζει; Τα Windows 7 που έχεις είναι 32 bit ή 64 bit;

 

ευχαριστω για την επικοινωνια σου , τελικα με το αρχειο που μου εστηλες τα καταφερα

koKVod
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μου είναι 1 GB και η μάρκα είναι UBI (πρακτικά ανώνυμη:lol:). Πράγματι, μπορεί να υπάρχει θέμα με τον card reader. Ένα παιδί που είχα βοηθήσει να κάνει goldcard, είχε μια kingston 8 GB και δούλεψε κανονικά.

 

επειδη το προσπαθησα και εγω με την 8αρα kingstone μου και δεν ειδα αποτελεσμα θα παω να τσιμπισω αυριο πρωι http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/Photography/Memory-Cards/Memory-Card-Readers/Turbo-X-Card-Reader-Cube-Orange-ORANGE-CUBE.htm να δουμε τι θα γινει! και θα σας πω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μένω στη Θεσσαλονίκη, δε σημαίνει ότι είμαι από τη Θεσσαλονίκη. Αλλά θα σε απαντήσω:lol:.

 

Για να μπορέσεις να κάνεις την αναβάθμιση με το RUU, καλό είναι να διαγράψεις τη recovery με "fastboot erase recovery". Διαφορετικά δε νομίζω ότι θα εγκατασταθεί.

 

 

 

Η κάρτα μου είναι 1 GB και η μάρκα είναι UBI (πρακτικά ανώνυμη:lol:). Πράγματι, μπορεί να υπάρχει θέμα με τον card reader. Ένα παιδί που είχα βοηθήσει να κάνει goldcard, είχε μια kingston 8 GB και δούλεψε κανονικά.

αν σβησω το recovery ομως δεν πρεπει να περασω καποιο αλλο???εργοστασιακο ισως??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...