Jump to content

[Επίσημο] HTC Magic


miky7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις ρε παιδια?

 

δωσε πληροφοριες,ηταν rooted?ειχες βαλει καποιο recovery?εβαλες/εβγαλες μπαταρια-καρτα μνημης και δεν επανηλθε???

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την έβαλα και μου φαίνεται καλή χωρίς bug. Αλλά το ελληνικό πληκτρολόγιο δεν μπορώ να το βάλω εσύ λες το έβαλες. ΠΩς??

 

 

Άκυρο το Έκανα.

Είναι πολύ καλή δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής , βέβαια δεν είναι τόσο γρήγορη όσο η cursorsense που είχα.Αυτό που δεν μου αρέσει είναι το μάρκετ που σέρνεται είναι πολύ αργό δεν ξέρω γιατί κατά τ αλλά όλα καλά.

εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα μια χαρά πάει και στο μάρκετ δοκίμασε και την Rom του smoki έχει ελληνικό μενού και βάλε το handcend από μάρκετ 170 χαρακτήρες και Τ9

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η froyo του cyanogen έστρωσε χωρίς να κάνω τίποτα και από το πρωί δεν έχω δει ούτε ψεγάδι. Όλα δουλεύουν τέλεια και το market επίσης μια χαρά.

 

Η smoki από την άλλη δεν μου είχε δουλέψει ποτέ καλά. Όλα lag, force closes και προβλήματα...

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Η smoki από την άλλη δεν μου είχε δουλέψει ποτέ καλά. Όλα lag, force closes και προβλήματα...

 

Και εμένα μου τα έκανε αυτά στις εκδόσεις 0.6 .* . Η 0.7.0 έως και η 0.7.5 δεν έχει κανένα bug μέχρι στιγμής , την έχω 10 μέρες σχεδόν

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η froyo του cyanogen έστρωσε χωρίς να κάνω τίποτα και από το πρωί δεν έχω δει ούτε ψεγάδι. Όλα δουλεύουν τέλεια και το market επίσης μια χαρά.

 

Aπο gps και καμερα πως παει?

Link to comment
Share on other sites

δωσε πληροφοριες,ηταν rooted?ειχες βαλει καποιο recovery?εβαλες/εβγαλες μπαταρια-καρτα μνημης και δεν επανηλθε???

 

ειχα βαλει μια εκδοση νομιζω 2.1 και recovery τωρα εννοεις αυτο του amon?

ναι ειχα κατι τετοιο.

γιατι εχουν σημασια αυτα?

οταν λεω οτι δεν ανοιγει με τπτ εννοω τα δοκιμασα ολα.

 

φανταζομαι ειναι εκτος εγγυησης ε?

Link to comment
Share on other sites

ειχα βαλει μια εκδοση νομιζω 2.1 και recovery τωρα εννοεις αυτο του amon?

ναι ειχα κατι τετοιο.

γιατι εχουν σημασια αυτα?

οταν λεω οτι δεν ανοιγει με τπτ εννοω τα δοκιμασα ολα.

 

φανταζομαι ειναι εκτος εγγυησης ε?

 

κλεισε το κινητο και πατα ταυτοχρονα το home και το power.αν μπουταρει σε recovery κανε wipe και φλασαρισε ξανα τη ρομ.Αν δεν μπουταρει ουτε σε recovery δεν ξερω τι να σου πω

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να κάνω root το κινητό μου σε Windows 7 32bit αλλά όταν κάνει loading το RUU (RUU_Sapphire_HTC_Europe_3.05.401.1_test_signed_NoDriver) και γύρω στο 70%, μου πετάει κάποια στιγμή Error 170/Error 171 :/

 

Έχω κάνει manual update τους drivers και μπορώ να κάνω κανονικά sync.

 

Ξέρει κανείς τι φταίει?

 

Δοκίμασα όλες τις usb, δοκίμασα να κάνω reset συσκευή και pc, δοκίμασα 100 uninstall και Install αλλά πάντα μου βγάζει το ίδιο πρόβλημα :/

 

Μου έχει σπάσει τα νεύρα!!!

 

http://img46.imageshack.us/img46/5972/62432164.th.jpg

Edited by GeoLoLJ
Έβαλα και ένα screenshot

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

στο xda-developers στο hero που συμβαινει αυτο λενε να εγκατασταθει με fastboot, να το εχεις δηλαδη σε fastboot mode και θα εγκατασταθει (πισω+power)

 

και κατι εντελως offtopic: τι προγραμμα εχεις βαλει στο windows 7 και ειναι ετσι?

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

και κατι εντελως offtopic: τι προγραμμα εχεις βαλει στο windows 7 και ειναι ετσι?

 

http://rainmeter.net/RainCMS/ :)

Link to comment
Share on other sites

στο xda-developers στο hero που συμβαινει αυτο λενε να εγκατασταθει με fastboot, να το εχεις δηλαδη σε fastboot mode και θα εγκατασταθει (πισω+power)

 

και κατι εντελως offtopic: τι προγραμμα εχεις βαλει στο windows 7 και ειναι ετσι?

 

 

Τάσο, είναι το Rainmeter, όπως είπε και ο Γιώργος, με το Enigma skin (στην τελευταία έκδοση του Rainmeter είναι το default skin).

Το πάνω είναι το το Rocketdock με ένα skin που λέγεται simple dark και τα icons είναι ένα pack που λέγεται Lucid Black. Μπορώ αύριο αν θέλεις να τα βάλω όλα σε ένα rar και να τα κάνω upload να τα πάρεις όλα. Αν χρειαστείς βοήθεια για τα κάτω κουμπάκια (programs launch κλπ) πες μου.

 

Όσον αφορά το fastboot, θα κλείσω το κινητό, θα το ανοίξω σε fastboot και μετά θα το βάλω στο usb και θα κάνω install με το RUU? Είμαι λίγο άσχετος στο rooting :P :cool:

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το fastboot, θα κλείσω το κινητό, θα το ανοίξω σε fastboot και μετά θα το βάλω στο usb και θα κάνω install με το RUU? Είμαι λίγο άσχετος στο rooting :P :cool:

 

ναι αυτο καταλαβα και εγω, κανε και κανα search γοογλι γιατι εκει μαθαινεις κατι..ναι και γω ψιλοασχετος ειμαι μολις μπηκα στο παιχνιδι..

α και οχι ευχαριστω τωρα που ξερω τι ειναι θα τα βρω μονος μου

212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Έγινε Τάσο. Θα προσπαθήσω και θα δω πώς θα παει :D

 

Υ.Γ.: Αν χρειαστείς οποιαδήποτε βοήθεια με το rainmeter κλπ, let me know :)

Με ρώτησαν κάποτε πώς πιστεύω να είναι ο παράδεισος...Αμέσως σε έφερα στο μυαλό μου.

Γιατί κάθε στιγμή που περνάω μαζί σου είναι σαν να είμαι στον παράδεισο...Είσαι ο δικός μου παράδεισος...

GeoJane

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εβαλα την cm 6.0 και τα 2 επιπελον αρχεια το port και το google apps αλλα οταν ξεκιναει το κινητο και λεει να πατησω το android για να συνεχιστει η διαδικασια, αυτο δε προχωρα.

 

αν και αντιλαμβανεται οτι πατω το προσωπακι δεν προχωρα περαιτερω..καμια ιδεα;

 

ΥΓ: εκανα restore αλλα μερικα εικονιδια στο menu ειναι διπλα, καμια ιδεα πως να τα εξαφανισω αυτα;

ty

Edited by georpapa

όνειρα σα τα καράβια

στα ρηχά ξεπέσατε

σας τα πήραν τα ταξίδια

και στην άμμο δέσατε

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πως σας φαίνεται η CM 6; Σε σχέση με άλλες custom roms ειδικά τις 2.0, 2.1.

 

Εκτός από τα έξτρα που σου προσφέρει η έκδοση froyo, εγώ νομίζω πως τρέχει καλύτερα από την CM 5. Σίγουρα τρέχουν καλύτερα οι default εφαρμογές του κινητού. Δεν έχω δει force close. Προβληματάκι είχα αντιμετωπίσει κατά την πρώτη εγκατάσταση αλλά διορθώθηκε.

Μου άρεσε το καινούριο call log, το market και με βολεύει αφάνταστα το chrome to phone extention. Επίσης ωραίες βελτιώσεις σε gmail kai gtalk.

 

Κρατάω μια μικρή επιφύλαξη βέβαια γιατί την έχω λιγότερο φορτωμένη ακόμη. Επίσης μου φαίνεται πως έχει μειωθεί η αυτονομία της μπαταρίας αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος. Ακόμη και αν ισχύει βέβαια, η διφορά είναι μικρή.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,εχω ενα magic με τα εξεις χαρακτηρiστiκα:

sapphire pvt 32a eng s-off h

hboot-1.76.2007(sapp10000)

cpld-12

radio -6.35.10.18

aug 21 2009 18:19:15

 

μιας και μου φαινεται αργη η αποκριση του ,θα ηθελα να βαλω τη τελευταια εκδοση του cyanogen με το 2.2

μπορει καποιος να με παραπεμψει σε καποιο tutorial για να κανω την αναβαθμιση?

ειμαι 4 μηνες στα android αλλα ειναι η πρωτη φορα που θα κανω αναβαθμιση στο magic και ειμαι λιγο χαμενος!

θα ηθελα να δειτε το radio k spl και ναμου πειτε ακριβως ποια ταιριαζει σε μενα,η αν πρεπει να τα αλλαξω και αυτα(και το πως)

σας ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με την κάμερα. Μου εμφανίζει σφάλμα Cannot connect to Camera. Ξανα έκανα εγκατάσταση την CM6 μετά απο wipe και πάλι τα ίδια... :(
HTC Wildfire
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια,μετα απο 2 μερες διαβασμα ,και με λιγη βοηθεια απο το vman μπηκα και εγω στο group,εβαλα cyanogen 6 rc1!μου φαινεται οτι το κινητο μου εγινε πιο γρηγορο ,και απεκτησε και extra features!το μονο που εχω εντοπισει προς το παρων να μη δουλευει ειναι η ειδοποιηση του tracball,πλεον αν εχω αναπαντητη η μηνυμα,δεν αναβει οπως πρωτα
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια,μετα απο 2 μερες διαβασμα ,και με λιγη βοηθεια απο το vman μπηκα και εγω στο group,εβαλα cyanogen 6 rc1!μου φαινεται οτι το κινητο μου εγινε πιο γρηγορο ,και απεκτησε και extra features!το μονο που εχω εντοπισει προς το παρων να μη δουλευει ειναι η ειδοποιηση του tracball,πλεον αν εχω αναπαντητη η μηνυμα,δεν αναβει οπως πρωτα

 

Οπως και εσυ ο ιδιος λες, ειναι ακομη σε beta σταδιο, οποτε λογικο... εμενα για παραδειγμα δεν μου συγχρονιζει σωστα τα contacts απο gmail!.. ενω εχω σε ολα φωτος στο gmail, στο κινητο εχουν τα μισα περιπου... :mad::mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με cm6 εχω ένα περίεργο πρόβλημα. Όπως και να το ρύθμισω από το cm settings το κινητό ξεκλειδώνει με menu.

Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο;

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

Motorola Moto G 5.1 Official

Nexus 7 (2012), CM 1.2

Προηγούμενα: Nexus S, CM 10.2, HTC Magic, CM 6.1

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να αναβαθμισω τον adw launcher στην cm 5.0.8 με adb push? ειμαι noob με κατι τετοια.(το apk το εχει στην σελιδα του ο anderweb)
212we1j.png?w=AABq7xxLLBdUGTm0a_clkrIpmKBxPDTXshd60DSDWRHLaQ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ τη δουλειά μου με τη διαχείριση του κινητού την κάνω με αυτό:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=597098

 

Το συνδέεις το κινητό, το ανοίγεις το πρόγραμμα, πατάς installer και διαλέγεις τα apks του φακέλου ποθ θα εγκατασταθούν. Μπορείς να βάλεις πολλές εφαρμογές με ένα κλικ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...