Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια, καλησπερα ! Σκεφτομαι να παραγγειλω μερικα προιοντα απο το NETIMES. Mε 60 Ε το πολυ, 2 τεσταρισμενες μπαταριες (αξιοπιστες απο πολλους), 1 επιτραπεζιο φορτιστη με θεση και για μπαταρια ξεχωριστα,καθως και θηκη flip . Ξερει κανεις το site? Αξιοπιστια? Σε αλλο φορουμ λενε τα καλυτερα! Δινω και το link για οποιον ενδιαφερετε. http://www.netimes.com/shop/htc-dopod-htc-touch-diamond2-topaz-c-80_625.html?page=2&sort=20a .

Καλες αγορες...Και αν ξερει κανεις αλλο φθηνο και αξιοπιστο site με αξεσουαρ, εκτος expansys, ας πει. Ευχαριστω εκ των προτερων !!!

 

Εγω πηρα τα παντα απο το ebay: Φορτιστη σπιτιου με θεση για μπαταρια και εξοδο USB για ταυτοχρονη φορτιση του κινητου + καλωδιο USB + 2 μπαταριες ιδιας χωρητικοτητας με την εργοστασιακη + προστατευτικο οθονης 15Ε.

Φορτιστη αυτοκινητου με εξοδο USB, καλωδιο USB και θηκη για το κινητο (οχι βαση αυτοκινητου αλλα ενα μικρο δερματινο θηκακι) + προστατευτικο οθονης 5Ε

3 σετ προστατευτικα οθονης και πισω μερους 7Ε.

Ολες οι τιμες μαζι με μεταφορικα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω πηρα τα παντα απο το ebay: Φορτιστη σπιτιου με θεση για μπαταρια και εξοδο USB για ταυτοχρονη φορτιση του κινητου + καλωδιο USB + 2 μπαταριες ιδιας χωρητικοτητας με την εργοστασιακη + προστατευτικο οθονης 15Ε.

Φορτιστη αυτοκινητου με εξοδο USB, καλωδιο USB και θηκη για το κινητο (οχι βαση αυτοκινητου αλλα ενα μικρο δερματινο θηκακι) + προστατευτικο οθονης 5Ε

3 σετ προστατευτικα οθονης και πισω μερους 7Ε.

Ολες οι τιμες μαζι με μεταφορικα!

 

O φορτιστης καλος;Για δωσε κανα λινκ

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....

Εχω παει στην Wind σερι απο Παρασκευη μεχρι σημερα με 600 ευρω στην τσεπη και μου λενε αυριο και αυριο...Με τα νευρα μου παιζουν?:angry:

Και μια ερωτηση....Τιμες SAR εχουμε?γιατι οπου και να ψαξω δε μου τις βγαζει....

Link to comment
Share on other sites

O φορτιστης καλος;Για δωσε κανα λινκ

 

Του αυτοκινητου δεν τον εχω χρησιμοποιησει ακομα γιατι εφυγα ταξιδι, απλα δοκιμασα οτι δουλευει. Ο αλλος ειναι πολυ καλος και βολικος με λαμπακια για να δειχνει αν η μπαταρια εχει φορτισει πληρως η φορτιζει ακομα! Οριστε τα link και για τους 2:

 

http://cgi.ebay.com/Leather-Case-USB-Car-Charger-for-HTC-Touch-Diamond-2-CT_W0QQitemZ350214104776QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item518a6326c8&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1205|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

 

 

http://cgi.ebay.com/2x-Battery-USB-Charger-Cable-for-HTC-Touch-Diamond-2-US_W0QQitemZ400055787058QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item5d252ede32&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1205|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τρελη αναλυση οθονης γραφει βιντεο 640χ480 mp4!!!!!!!!!!!!!!!! τρομερα βολικο το ζουμ που εχει.. ο δεκτης wifi ισως απο τους πιο δυνατους.... βρισκει πιο πολλα ακομα και το το ν82 μου... η φωτο ημερα σε συγκριση με το ν82 ειναι θα ελεγα καλυτερη στον υπολογιστη γιατι στην οθοναρα του ειναι σαφος καλυτερη... ηχος ικανοποιητικος για την κατηγορια δεν σε κουφαινει αλλα ειναι μια χαρα... αυτα προσ το παρον...
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα (HTC Touch Diamond 2 Value Pack, απο expansys), και ετοιμαζομαι να το βαλω να φορτισει... Αντε και καλες δουλειες !
Link to comment
Share on other sites

Ποσο κανει χωρις συνδεση?

 

Ελλαδα 600 Ε απο Wind( Greek Windows), 600 E Vodafone ( English Windows), και περιπου 450- 470 Ε απο expansys ( English Windows), αν και για το τελευταιο παιζουν στο forum και κατι εκπτωτικοι κωδικοι.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον τρελη αναλυση οθονης γραφει βιντεο 640χ480 mp4!!!!!!!!!!!!!!!! τρομερα βολικο το ζουμ που εχει.. ο δεκτης wifi ισως απο τους πιο δυνατους.... βρισκει πιο πολλα ακομα και το το ν82 μου... η φωτο ημερα σε συγκριση με το ν82 ειναι θα ελεγα καλυτερη στον υπολογιστη γιατι στην οθοναρα του ειναι σαφος καλυτερη... ηχος ικανοποιητικος για την κατηγορια δεν σε κουφαινει αλλα ειναι μια χαρα... αυτα προσ το παρον...

 

Καλοριζικο! Για το wifi θα αλλαξεις γνωμη συντομα. Εμεις που το εχουμε 1-2 βδομαδες περιμενουμε νεα radio. :lol:

Link to comment
Share on other sites

nick μιας που πηρες τις extra μπαταριες απο το ebay αν μπορεις κανε και ενα σχολιο για την ποιοτητα τους.

κρατανε οσο και η μαμα?

επισης ο φορτιστης εχει αγγλικο βυσμα για τη πριζα αν κρινω απο την φωτο.

στελνουν και ανταπτορα για ελληνικες πριζες μαζι?

παρηγγειλα ηδη το πρωτο σετακι που ποσταρες και ψιλοψηνομαι για το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

nick μιας που πηρες τις extra μπαταριες απο το ebay αν μπορεις κανε και ενα σχολιο για την ποιοτητα τους.

κρατανε οσο και η μαμα?

επισης ο φορτιστης εχει αγγλικο βυσμα για τη πριζα αν κρινω απο την φωτο.

στελνουν και ανταπτορα για ελληνικες πριζες μαζι?

παρηγγειλα ηδη το πρωτο σετακι που ποσταρες και ψιλοψηνομαι για το δευτερο.

 

Καλημερα! Ειχα σκοπο να γραψω αλλα ελειπα ταξιδι και χτες το απογευμα που επεστρεψα δεν ειχα ιντερνετ. :mad:

Οι μπαταριες ειναι ακριβως ιδιες με την εργοστασιακη (μεχρι και htc innovation γραφουν πανω :) ) και κρατανε το ιδιο οταν ολοκληρωσεις μερικους κυκλους φορτισης. Ο φορτιστης εχει αμερικανικο βυσμα (110 V) οχι αγγλικο και δε στελνουν μαζι adapter (δεν ξερω αν σου στειλουν εφοσον τους το πεις) αλλα εγω εχω 2-3 απο προηγουμενα τηλεφωνα. Δεν ειναι και τιποτα δυσκολο παντως, σε οποιοδηποτε μαγαζι με ηλεκτρικα πας εχει 1-2 ευρω να το αγορασεις. Ενα πλαστικο ειναι ουσιαστικα με 2 σιδερακια!

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα λοιπον...θα το τσιμπησω και γω ,να υπαρχει για κανα ταξιδι.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα. Οπως προειπα, χθες το παρελαβα απο expansys και του εριξα μια ματια. Ειναι πολυ καλο. Απλα, εχω μια ερωτηση. Στο πακετο μου, ειχε μονο ζελατινα οθονης, δεν ειχε προστατευτικο. Σε καποιον αλλο που αγορασε απο expansys, ειχε?

Ευχαριστω εκ των προτερων !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα Γερμανός για να ρωτήσω πότε θα έρθει το d2 γιατί έχω μια καλή επιδότηση :D από τις 29 Μαΐου που με περιμένει :lol:

αλλιώς θα το έπαιρνα από expanys

και μου είπαν πως η cosmote τους έστειλε σήμερα ανακοίνωση

και θα το έχουν στο κατάστημα από το Σαββάτο ή από εβδομάδας :)

επιτέλους!!!!!!!!!!!!!!! :p

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλησπερα. Οπως προειπα, χθες το παρελαβα απο expansys και του εριξα μια ματια. Ειναι πολυ καλο. Απλα, εχω μια ερωτηση. Στο πακετο μου, ειχε μονο ζελατινα οθονης, δεν ειχε προστατευτικο. Σε καποιον αλλο που αγορασε απο expansys, ειχε?

Ευχαριστω εκ των προτερων !

 

Εμενα ειχε προστατευτικο αλλα δεν πετυχα το κολλημα και το αχρηστευσα. :confused:

Παρηγγειλα παντως πολυ καλυτερα, απο το ebay που ειναι σετ των 2 τεμαχιων και καλυπτουν και το πισω μερος.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε προστατευτικο αλλα δεν πετυχα το κολλημα και το αχρηστευσα. :confused:

Παρηγγειλα παντως πολυ καλυτερα, απο το ebay που ειναι σετ των 2 τεμαχιων και καλυπτουν και το πισω μερος.

 

Τιμη? Καλο? Στελνεις σελιδα? Kατι αλλο καλο απο ebay? Καμια πισω ματ κατα δακτυλιων προσοψη?

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κινητο το εχω πανω απο ενα μηνα και ως τωρα αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι με εχει ικανοποιησει κατα 99% στα παντα. Και απο ποιοτητα οθονης και απο το touch-flo και απο ταχυτητα και απο την ποιοτητα της καμερας. Αυτο που δεν με ικανοποιει πληρως ομως ειναι το gps του τελικα. Κανει την δουλεια του αλλα ειναι αισθητα πιο αργο σε σχεση με το eten X500 που ειχα πριν. Ειναι το μονο αρνητικο σημειο που μπορω να βρω μετα απο +1μηνα χρησης. (Το θεμα της μπαταριας ειναι ενα αλλο αρνητικο σημειο αλλα για την χρηση που του κανω ηταν αναμενομενο)

Τωρα απο περιφερειακα εχω αγορασει και χρησιμοποιω εδω και 2 εβδομαδες αυτο το hands free ---> http://www.accessoryjack.com/-strse-502/i.Tech-iTech-Clip-D-dsh-Radio/Detail.bok οπου ακουω απο εκει τισ μουσικες που εχω αποθηκευμενες στο D2 , και το καλο ειναι οτι βλεπεις και στην οθονη του και τα ονοματα των καλουντων οπως και τις αναπαντητες + οτι εχει και ραδιοφωνο.

Εχω παραγγειλει και τα παρακατω απο pdair οπου τα περιμενω απο μερα σε μερα ...

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000630&products_id=18869

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000630&products_id=18866

Link to comment
Share on other sites

Εγω ρε παιδια εχω δυο βδομαδες + που το πηρα (απο expansys) κ ενω το προσεχω φυσικα σαν τα ματια μου, τα hardware buttons και συγκεκριμενα της εναρξης και το βελακι (τα 2 μεσαια) δεν πατιουνται κανονικα αλλα πρεπει να τα σπρωξω απο κατω προς τα πανω!! Και δεν τα πολυπατουσα, ζητημα να τα πατησα 10 φορες! Ελεος αυτη η HTC πολυ ευαισθητα πληκτρα!

 

Επαναλαμβανω το προσεχω καλυτερα κ απο τα ματια μου!! Πηρα τηλ στο σερβις αν επισκευαζουν diamond2 και με χιουμορ μου ειπανε "οχι ακομα"... Ενταξει λογικο μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

για το gps πραγματι εχει ενα lag κατι που δεν ειναι προνομιο του diamond2 μονο αλλα ολων των τελευταιων htc με το συγκεκριμενο chipset ,απο οτι εχω διαβασει.

ας ελπισουμε με καποιο νεο radio να μειωθει το lag αν και δεν ειναι και τοσο τραγικο.

τωρα για τα buttons μαλλον ειναι θεμα τυχης,ατυχιας ,μαλλον επεσες στην περιπτωση ,αλλα λογικα η αντιπροσωπεια θα σε καλυψει αργα η γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά μόλις το πήρα και εγώ από expansys να πω την αμαρτία μου ,μου λειπει το μέγεθος της οθόνης του hd ,τέλως πάντων ,αφού το έστησα πήγα να πειράξω την registry για να κανω το tf3d ελληνικό και κόντεψα να παθω εγκεφαλικο ευτυχως μετα από δύο soft reset ξεκόλησε και ΄πολα είναι στα ελληνικά τώρα,αυτό για τους φίλους πουν θέλουν Ελληνικό μενού στο τηλεφωνό τους.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα με καλυψει ποτε η ace γιατι το πηρα απο expansys, θα πληρωσω για τα πληκτρα εννοειται... Απλως περιμενω να αποκτησουν τεχνογνωσια πανω στο D2 :)
Link to comment
Share on other sites

το ppc σου φιλε εχει κανονικα εγγυηση σε hardware η οποια στην ελλαδα παρεχεται απο την ACE.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι σε θέματα hardware σε καλύπτει η ace ακόμα και αν το έχεις πάρει απο το expansys
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Παιδες το κινητο το εχω πανω απο ενα μηνα και ως τωρα αυτο που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι με εχει ικανοποιησει κατα 99% στα παντα. Και απο ποιοτητα οθονης και απο το touch-flo και απο ταχυτητα και απο την ποιοτητα της καμερας. Αυτο που δεν με ικανοποιει πληρως ομως ειναι το gps του τελικα. Κανει την δουλεια του αλλα ειναι αισθητα πιο αργο σε σχεση με το eten X500 που ειχα πριν. Ειναι το μονο αρνητικο σημειο που μπορω να βρω μετα απο +1μηνα χρησης. (Το θεμα της μπαταριας ειναι ενα αλλο αρνητικο σημειο αλλα για την χρηση που του κανω ηταν αναμενομενο)

Τωρα απο περιφερειακα εχω αγορασει και χρησιμοποιω εδω και 2 εβδομαδες αυτο το hands free ---> http://www.accessoryjack.com/-strse-502/i.Tech-iTech-Clip-D-dsh-Radio/Detail.bok οπου ακουω απο εκει τισ μουσικες που εχω αποθηκευμενες στο D2 , και το καλο ειναι οτι βλεπεις και στην οθονη του και τα ονοματα των καλουντων οπως και τις αναπαντητες + οτι εχει και ραδιοφωνο.

Εχω παραγγειλει και τα παρακατω απο pdair οπου τα περιμενω απο μερα σε μερα ...

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000630&products_id=18869

 

http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_900000_11000630&products_id=18866

 

 

Θέλω και εγώ να πάρω αυτή τη θήκη απο pdair όταν το πάρεις πες μου εντυπώσεις αν θέλεις. Επίσης με τα μεταφορικά τι παίζει με πόσο στα φέρνουν και με τι εταιρία? Paypal χρησιμοποίησες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...