Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αυτή η 22may είναι? να την βάλουμε? η θα κάνει καμία αλαγή? είναι η final? ρωτάω επειδη στο αρχικό πόστ δεν το γράφει ακόμα..

edit: μήπως ξερουμε γιατί ο energy έχει βάλει μέσα σαν προεπιλογή το energy rom 2008?σαν εμφάνιση?

Edited by scarface5323
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αυτό που σας είπα πιο πάνω για το Manual Network, έχει απίστευτο αποτέλεσμα. απο χθες το βράδυ είχα 56% σε χώρο με λίγο σήμα. μετά απο σχεδόν 12 ώρες και 3-4 τηλέφωνα, είμαι στο 51% ώρα 12.00

 

δεν μπορεί να είναι αλήθεια αυτό το νούμερο. θα το αφήσω έτσι μέχρι το βράδυ να δούμε τι θα κάνει.

 

Το είχα κάνει αυτό σε πολλά κινητά μου εδώ και χρονιά...:happy:

Αλλά δεν το είχα προσέξει το θέμα της κατανάλωσης..:lol:

ο λόγος που το έκανα ήταν γιατί όταν πήγαινα στην Μυτιλήνη μου έμπαινε εταιρεία τις Τουρκίας στο κινητό η cosmote και vodafon που είχα δεν είχαν τόσο καλό σήμα εκεί και έχανα το δίκτυο τους... όσοι πάτε εκεί να το ξέρετε :lol:

το ίδιο μπορεί να συμβαίνει και στην Χίο δεν είμαι σίγουρος όμως...

 

ναι υπάρχει. δεν θυμάμαι το όνομα. αλλά αν το κοιτάξεις στο google θα το βρείς σίγουρα. (FakeCall πρέπει να λέγεται)

 

όσο αναφορά για ρομς. μην στήνεις τίποτα. αυτή τη στιγμή ο NRG ανεβάζει τις νέες ρομ, για τις οποίες λέει ότι έστησε το kitchen απο την αρχή, με όλες τις ρυθμίσεις, και είναι ακόμα γρηγορότερες. περιμένω τώρα να την βάλω

 

Μακάρι περιμένω!!!!!!!!:D

Πάντα μου είναι ευχαρίστηση να βάζω μεγάλες καινούργιες εκδόσεις του energy!!!!:p

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει. δεν θυμάμαι το όνομα. αλλά αν το κοιτάξεις στο google θα το βρείς σίγουρα. (FakeCall πρέπει να λέγεται)

 

όσο αναφορά για ρομς. μην στήνεις τίποτα. αυτή τη στιγμή ο NRG ανεβάζει τις νέες ρομ, για τις οποίες λέει ότι έστησε το kitchen απο την αρχή, με όλες τις ρυθμίσεις, και είναι ακόμα γρηγορότερες. περιμένω τώρα να την βάλω

 

μιλάμε για ελληνική ρομ ? για αυτήν του NRG που είπες?

μπορείς να μας πεις πότε θα είναι έτοιμή ?

σε ευχαριστώ πολύ

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

είναι έτοιμη και δεν είναι ελληνική όχι.

 

ο φάκελος Windows πάντως ανοίγει πολύ γρηγορότερα. και γενικά είναι λίγο γρηγορότερο. τώρα κάνω ένα calibrate γιατί η μπαταρία έλεγε ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που λεει 22 Μαϊου ειναι Θοδωρη;Εγω εβαλα την 16 Μαϊου την Standard.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ρε Θοδωρη!!!Επειδη θα βγω ομως τωρα για κανα ποτο θα την περασω αυριο και θα πω εντυπωσεις.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

χθές το βράδυ στις 9, έβγαλα το τηλέφωνο απο την φόρτιση με 100%. σήμερα στις 10 το πρωί και με 3 τηλεφωνήματα, είμαι στο 100%.

 

πως σας φάνηκε? :)

Link to comment
Share on other sites

Μια απ'τα ίδια μόνο που το κινητό ήταν στο flight mode και απο τίς 9μισι χτες το βράδυ που βγήκε από το ρεύμα έστειλα 2 αρχεία με bluetooth και έπαιξα κανένα 20λεπτο πασιέντζα. Ήταν και ανοιχτό όλο το βράδυ. Το κινητο την δείχνει στο 100% και το battclock στο 93%. Δεν ξέρω τί ισχύει από τα 2 πάντως μου φαίνεται ότι αυτή η ρύθμιση για το σήμα είναι πάρα πολύ καλή!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

κάποιο λάθος θα γίνετε...:P, πολύ καλά τα αποτελέσματα.., μπορείς μήπως να μου θυμίσεις την ρύθμιση που κάνουμε?

 

δεν είναι μία ρύθμιση. είναι πολλές. η τελευταία που σας είχα πει ήταν για το Manual Network μέσα στο Phone απο τα Settings.

 

Μια απ'τα ίδια μόνο που το κινητό ήταν στο flight mode και απο τίς 9μισι χτες το βράδυ που βγήκε από το ρεύμα έστειλα 2 αρχεία με bluetooth και έπαιξα κανένα 20λεπτο πασιέντζα. Ήταν και ανοιχτό όλο το βράδυ. Το κινητο την δείχνει στο 100% και το battclock στο 93%. Δεν ξέρω τί ισχύει από τα 2 πάντως μου φαίνεται ότι αυτή η ρύθμιση για το σήμα είναι πάρα πολύ καλή!

 

η διαφορά μας είναι ότι εγώ δεν το είχα στο flight mode :), αλλά και αυτά που έκανες εσύ ήταν εργασίες που τραβάνε αρκετή μπαταρία. αυτή τη στιγμή είμαι στο 98%.

 

το πόσο έχω καταφέρει να ρίξω την κατανάλωση της μπαταρίας στο D2 δεν λέγεται τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω για την διαφορά. Αλλά το να καταφέρεις να φτάσεις την κατανάλωση του κινητού σου σημείο που να είναι συγκρίσιμη με κινητό σε flight mode είναι τουλάχιστον αξιόλογο!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα 2 ερωτησουλες

 

1. Θελω να ανοιγω αρχεια pdf κατεβασα το adobe reader απο το site της adobe αλλα οταν παω να το τρεξω μου βγαζει is not valid application

 

2, Εχω τρεξει το destinator6 αλλα δεν ταιριαζει απολυτα στην οθονη τι πρεπει να αλλαξω για να φαινεται κανονικα

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα 2 ερωτησουλες

 

1. Θελω να ανοιγω αρχεια pdf κατεβασα το adobe reader απο το site της adobe αλλα οταν παω να το τρεξω μου βγαζει is not valid application

 

2, Εχω τρεξει το destinator6 αλλα δεν ταιριαζει απολυτα στην οθονη τι πρεπει να αλλαξω για να φαινεται κανονικα

 

Ευχαριστω

 

η ρομ σου κανονικά έπρεπε να έχει adobe reader. αυτό που κατέβασες μάλλον είναι το setup για τον υπολογιστή σου, και όχι για το pda.

 

2. χρειάζεσαι WVGA Skin, δεν έχω κάποιο λινκ, αλλά στο google θα το βρείς

Link to comment
Share on other sites

προσπαθησα να ανοιξω αρχειο pdf και δεν ανοιγει (μαλλον επειδη ειναι κλωνος)

οσο για την εφαρμογη που κατεβασα λεει για pocket pc

Υπαρχει πουθενα να μου το στειλει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Λιγουρευομουν εδω και καιρο την Energy GTX και κατεβασα την 22 Μαϊου να δω πως τα παει.Μου αρεσε πολυ το interface της κι ειπα να το κανω.Μεχρι στιγμης ολα καλα αν και φαινεται λιιιιιγο βαρια.Θα την δουλεψω λιγο παραπανω να δω και καταναλωσεις και θα σας πω.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οταν πρωτοειχα βαλει αυτη την μπαταρια φοραγα την official rom 6.5 με manila 2.1 και το ιδιο προγραμματακι μου εδειχνε 1700.Τωρα με την ρομ του Energy μου δειχνει κι εμενα 1100.

 

1700 είναι. απλώς το δ2 λέει βλακείες. και μένα 1100 λέει.

 

Έτσι είναι. Το συγκεκριμένο εργαλείο δεν είναι δυναμικό για να μπορεί να ξεχωρίσει την διαφορετική μπαταρία. Το νούμερο (1100) είναι hard coded και το ίδιο θα γράφει ότι μπαταρία βάλετε.

 

Του Πάνου δεν είναι hard coded;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία: την 1700 (andida) έχω και εγώ. Αλλά παιδιά αυτή η μπαταρία δεν είναι 1700 με τίποτα. Αν ήταν 1700άρα θα διαρκούσε περίπου 50% παραπάνω από την original.
Link to comment
Share on other sites

χθές το βράδυ στις 9, έβγαλα το τηλέφωνο απο την φόρτιση με 100%. σήμερα στις 10 το πρωί και με 3 τηλεφωνήματα, είμαι στο 100%.

 

πως σας φάνηκε? :)

 

Θοδωρη οποια ρομ κι αν εχω δοκιμασει κι οποια ραδιο κι αν εχω βαλει οταν το κινητο βγαινει απο την φορτιση αργει να πεσει απο το 100%.Βεβαια οταν αρχισει και πεφτει μετα δεν σταματα...Μονο με την 6.5 την official και με τα tweaks για την μπαταρια που ειχες δωσει ειχα μπαταρια που δεν καταλαβαινε μια!!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Θέλω, παίδες, να κάνω ένα φάκελο στο Start menu των Windows, όπου θα μαζέψω π.χ. τα προγράμματα πλοήγησης ή τα tools που αφορούν την μπαταρία (ή στην μπαταρία. Αλήθεια, πως είναι το σωστό;) .

Αυτόν το φάκελο πως μπορώ να τον κάνω να εμφανίζεται με κάποιο εικονίδιο και οχι με τον κλασσικό φάκελο;

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρη οποια ρομ κι αν εχω δοκιμασει κι οποια ραδιο κι αν εχω βαλει οταν το κινητο βγαινει απο την φορτιση αργει να πεσει απο το 100%.Βεβαια οταν αρχισει και πεφτει μετα δεν σταματα...Μονο με την 6.5 την official και με τα tweaks για την μπαταρια που ειχες δωσει ειχα μπαταρια που δεν καταλαβαινε μια!!

 

απο χθες το βράδυ στις 9 που είχα 100% μέχρι τώρα 10.30 έχω 79% μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Για ποιότητα στο video ποιο πρόγραμμα θα μου προτείνατε? Core,WMP ( προεγκατεστημένο ) ή κάποιο άλλο? Δεν ενδιαφέρει η κατανάλωση. Μόνο ποιότητα και κολλήματα.

Thanks !

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Για ποιότητα στο video ποιο πρόγραμμα θα μου προτείνατε? Core,WMP ( προεγκατεστημένο ) ή κάποιο άλλο? Δεν ενδιαφέρει η κατανάλωση. Μόνο ποιότητα και κολλήματα.

Thanks !

 

Τον Core είναι ο καλύτερος player που υπάρχει αυτήν την στιγμή στα WM...:cool:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...