Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτές οι ROM που λέτε ( π.χ. του Energy που αναφερθηκε πιο πάνω ) είναι οι original? Γιατί το παλεύω τόση ώρα να κάνω update και μου λέει "Sorry, this software download is not suitable for your device." απο τη σελίδα της HTC
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Δεν είναι original αλλά custom made rom φτιαγμένες από δεξιοτέχνες χρήστες. Ένας εξ αυτών είναι και ο NRG του XDA-devs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το ψάξω από κεί αλλά ούτως ή άλλως δεν μπορώ να κάνω ούτε το κανονικό Update. Ξέρει κανείς γιατί ?
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Τί να σου πω. Από αγγελία το πήρα και δεν έχω πάρει τηλέφωνο να ρωτήσω αν είναι από Ελλάδα ( δεν το σκέφτηκα ούτως ή άλλως ) αλλά τί σημασία έχει? Διεθνές είναι άλλωστε το site.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τί να σου πω. Από αγγελία το πήρα και δεν έχω πάρει τηλέφωνο να ρωτήσω αν είναι από Ελλάδα ( δεν το σκέφτηκα ούτως ή άλλως ) αλλά τί σημασία έχει? Διεθνές είναι άλλωστε το site.

 

Δεν μου απάντησες όμως... έβαλες το serial number της συσκευής σου και δεν σου δίνει download link;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κουτί normal ( έχει απ'όλα μέσα ) λειτουργικό normal οπότε δεν νομίζω... :/

 

Ναι. Μου βγάζει ότι αυτό το λογισμικό δεν έχει φτιαχτεί για το κινιτό μου.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Λοιπόν...

 

Η συσκευή σου δεν είναι ελληνική, ούτε ευρωπαϊκή αλλά από South Africa (μάλλον).

 

Θα χρειαστεί να κάνεις hard spl για να μπορέσεις να περάσεις την ελληνική ή ευρωπαϊκή rom. Επίσης... έχεις παλιά rom, αξίζει να κάνεις τη διαδικασία για κάτι πιο καινούργιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως south africa όπως μου είπαν απο το customer care και αν επιλέξω σαν χώρα την South Africa από το επίσημο site με αφήνει. Το κακό είναι ότι η πιό πρόσφατη έκδοση που μου δείχνει εκεί είναι η "ROM version: 2.17.421.1" . Υπάρχει μεγάλη διαφορά μέχρι την 2.53? Δεν θέλω να πάω σε hard-spl λόγω εγγύησης αν και ίσως κάποια στιγμή καταλήξω εκεί τελικά.
no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μα από τη στιγμή που έχεις έκδοση της South Africa δεν έχεις εγγύηση εδώ. Ποιος ο λόγος να μείνεις με αυτή τη rom; Πόσο μάλλον όταν μπορείς να την ξανακλειδώσεις και να την επαναφέρεις σε εργοστασιακή κατάσταση όποτε θέλεις. Τέλος, η 2.53 είναι ανώτερη κατά πολύ σε σχέση με την 2.17. Η απόφαση δικιά σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν από το τηλέφωνο ότι αν έχω την απόδειξη αγοράς από το κατάστημα στην Ελλάδα τότε είναι υποχρεωμένοι να μου το καλύψουν. Και σκέφτομαι μιας και δεν ξέρω από όλα αυτά να μην το πειράξω και να βάλω ( τουλάχιστον προς το παρών ) Original rom. Αργότερα ( που θα έχουν καλυφθεί οι απορίες μου λογικά θα το "πειράξω"!

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Αυτό που πραγματικά θα ήθελα να πω είναι ενα μεγάλο Ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που ασχολούνται με την συγκεκριμένη ενότητα διότι από Μπούφος στα WM. έχω αρχίσει να παίρνω χαμπάρι πολλά πράγματα.

Συνεχίστε την πολύ καλή δουλεία!!

 

Με εκτίμηση Χρήστος.

 

Edit.

Επίσης θα ήθελα να σημειώσω ότι σε καμία περίπτωση δεν δίστασα να κάνω hard spl (στον πρώτο μήνα αυτό) και να το στήσω τηλέφωνο έτσι ώστε να καλύπτει τις καθημερινές μου ανάγκες.

Τον λόγο βέβαια τον γνωρίζεται όλοι!!

Edited by bretsos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μου είπαν από το τηλέφωνο ότι αν έχω την απόδειξη αγοράς από το κατάστημα στην Ελλάδα τότε είναι υποχρεωμένοι να μου το καλύψουν.

 

Έχεις τέτοια απόδειξη; Σε ποιο ελληνικό κατάστημα πούλησαν συσκευή της South Africa;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τέτοια απόδειξη; Σε ποιο ελληνικό κατάστημα πούλησαν συσκευή της South Africa;

 

στο γνωστό μαγαζάκι.... "Έλαααα πάρι πάρι! Diamond2 έχι.. και τι δεν έχι!. ευκαιρία φίλος, πάρει τώρα σύ λέμε!"

Link to comment
Share on other sites

στο γνωστό μαγαζάκι.... "Έλαααα πάρι πάρι! Diamond2 έχι.. και τι δεν έχι!. ευκαιρία φίλος, πάρει τώρα σύ λέμε!"

όσο για την απόδειξη...σιγα, δύσκολο ήταν να την βρει?? :P

Link to comment
Share on other sites

Θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω. Αν δεν παίζει απόδειξη σωστή πάω κατευθείαν για πείραγμα. Προς το παρών θα κάνω μία αναβάθμιση σε 2.17 και βλέπουμε. Έτσι κ αλλιώς έχω πολλές απορίες ακόμα και δεν θέλω να χαθω στις πληροφορίες. Θα το πάω σιγά σιγά. Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!
no sig...
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3099849#post3099849

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4433326&postcount=1

 

Βάλε του Rhodium (Touch Pro 2), λογικά θα σου δουλεύει.

 

Αγορίνα σ'ευχαριστώ:D

Το πληκτρολόγιο δούλεψε τέλεια αλλά το ημερολόγιο δεν μου δουλεύει στην home screen του manila αλλά στο tab του ημερολογίου:confused:

Καμιά άλλη ιδέα παίζει???

ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΕΤΕΝ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩΩΩΩ:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...