Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο Outlook, εκεί που είναι οι λοιποί φάκελοί σου θα βρεις και έναν με τίτλο "Διαγραμμένα". Θα είναι εκεί.

 

μετα απο αυτό,

έψαξα και βρήκα αυτό το πρόγραμμα για backup στην συσκευή : ppcpimbackup

το ξέρει κανείς? το έχετε δοκιμάσει? οταν θα έρθει η ώρα για restore θα τα βάλει σωστά, με σωστές γραμματοσειρές και χωρίς να λοίπουν πληροφορίες?

Υπάρχει κάτι αλλο δοκιμασμένο για backup στις επαφες και ημερολόγιο, στην συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μετα απο αυτό,

έψαξα και βρήκα αυτό το πρόγραμμα για backup στην συσκευή : ppcpimbackup

το ξέρει κανείς? το έχετε δοκιμάσει? οταν θα έρθει η ώρα για restore θα τα βάλει σωστά, με σωστές γραμματοσειρές και χωρίς να λοίπουν πληροφορίες?

Υπάρχει κάτι αλλο δοκιμασμένο για backup στις επαφες και ημερολόγιο, στην συσκευή?

 

To pim backup είναι το καλύτερο στο είδος του... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=266961

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την βοήθεια.

 

εκτός απο το backup στην συσκευή, βρήκα και αυτό σχετικά με backup στο outlloοk...

http://support.microsoft.com/kb/287070

Link to comment
Share on other sites

τέλεια, τα βρήκα.

χίλια ευχαριστώ.

 

τώρα θέλω να συγχρονίσω απο το outlook προς την συσκευή πως το κάνω, για να μην τα χάσω πάλι??

Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά κάπου στις επιλογές συγχρονισμού επιλέγεις για το ποια λίστα επαφών θα κρατάς, του τηλεφώνου ή του pc.

Shake my body release my soul

Punish my senses lose control

THE JAMES

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει αλλού ο νους μου από τη στιγμή που αυτό το έχουμε τρέξει χιλιάδες άνθρωποι από τα windows.

 

Ξεζιπάρεις το exe κανονικά και όταν πας να το τρέξεις σου βγάζει compatibility problem;

Τελικά τώρα κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει. Πες μου κάτι: έβαλα την αρχική rom που μου έδωσες, πέρασα και αυτό το relocker, είμαι εντάξει τώρα να το στείλω στο service. Πριν το στείλω πώς μπορώ να επαληθεύσω ότι όλα πήγαν καλά; Το ζήτημα είναι ότι δε λειτουργεί η οθόνη αφής, διαφορετικά ήταν εύκολο να το επιβεβαιώσω. Υπάρχει άλλος τρόπος; Και πρέπει να γράφει για τη rom ότι έχω την 1.40 και radio την 1.33;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τώρα κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει. Πες μου κάτι: έβαλα την αρχική rom που μου έδωσες, πέρασα και αυτό το relocker, είμαι εντάξει τώρα να το στείλω στο service. Πριν το στείλω πώς μπορώ να επαληθεύσω ότι όλα πήγαν καλά; Το ζήτημα είναι ότι δε λειτουργεί η οθόνη αφής, διαφορετικά ήταν εύκολο να το επιβεβαιώσω. Υπάρχει άλλος τρόπος; Και πρέπει να γράφει για τη rom ότι έχω την 1.40 και radio την 1.33;

μπορεις να λειτουργησεις την οθονη βαζοντας ενα σελοτειπ πανω στην οθονη .οταν το ξεκολας ,η οθονη δουλευει για λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε bootloader. SPL έχει 1.33. Δηλαδή τώρα είναι εντάξει, δηλαδή εντός εγγύησης ώστε να το στείλω;

Μάνο, κάτι θυμάμαι που είχε αναφερθεί παλιότερα. Αν χρειαστεί κάτι άλλο θα το εφαρμόσω.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

1.33.0000; (Η κατάληξη παίζει ρόλο).

Δεν ήξερα ότι έπαιζε ρόλο. Λοιπόν γράφει SPL-1.33.0000

Υποθέτω ότι πρέπει να είναι εντάξει τώρα. Επειδή η rom που έβαλα γράφει μια ημερομηνία κάπου του 2009, μήπως να την άλλαζα με κάποιον τρόπο. Εννοώ πριν το στείλω.

Και κάτι τελευταίο. Προφανώς, χρειάζεται και η απόδειξη αγοράς. Επειδή το έχω πάρει από Vodafone, παίζει ρόλο που δε θα το στείλω μέσω Vodafone αλλά θα το πάω εγώ, συγκεκριμένα ένας φίλος μου στη Θεσσαλονίκη;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υποθέτω ότι πρέπει να είναι εντάξει τώρα. Επειδή η rom που έβαλα γράφει μια ημερομηνία κάπου του 2009, μήπως να την άλλαζα με κάποιον τρόπο. Εννοώ πριν το στείλω.

 

Βάλε αυτή και μετά στείλτη τρέχοντας την κανονικά από το PC με τη συσκευή συνδεδεμένη... http://shipped-roms.com/download.php?category=windows%20mobile&model=Topaz&file=RUU_Topaz_S2_HTC_ELL_2.53.482.4_Radio_Signed_Topaz_61.44etc.25.35_4.49.25.91_Ship.exe

 

Και κάτι τελευταίο. Προφανώς, χρειάζεται και η απόδειξη αγοράς. Επειδή το έχω πάρει από Vodafone, παίζει ρόλο που δε θα το στείλω μέσω Vodafone αλλά θα το πάω εγώ, συγκεκριμένα ένας φίλος μου στη Θεσσαλονίκη;

 

Όχι. Κατευθείαν στο service της ACE Hellas χωρίς κουτιά και συνοδευτικά, μόνο την απόδειξη αγοράς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτή και μετά στείλτη τρέχοντας την κανονικά από το PC με τη συσκευή συνδεδεμένη... http://shipped-roms.com/download.php?category=windows%20mobile&model=Topaz&file=RUU_Topaz_S2_HTC_ELL_2.53.482.4_Radio_Signed_Topaz_61.44etc.25.35_4.49.25.91_Ship.exe

Αυτή είναι η τελευταία official που μου είχες δώσει και εδώ, σωστά; Το παραθέτω:

Ευχαριστώ, θα την περάσω τώρα. Απλά, μια απορία. Δεν μπορούσα να περάσω κατευθείαν την τελευταία επίσημη και μετά να κάνω relock τη radio;

 

Όχι. Κατευθείαν στο service της ACE Hellas χωρίς κουτιά και συνοδευτικά, μόνο την απόδειξη αγοράς.

Δεν εννοούσα με κουτιά και συνοδευτικά, απλά αν θα ήταν προτιμότερο το κινητό με την απόδειξη αγοράς να το δώσω στη Vodafone και αυτοί να το στείλουν στην ACE Hellas. Αλλά πιο γρήγορα πιστεύω ότι θα μου επιστραφεί αν το δώσω μόνος μου κατευθείαν στην ACE από το να περιμένω τη Vodafone.

 

Πάντως, από τότε που χάλασε το κινητό, αυτό που μου έλειψε περισσότερο από όλα είναι το igo. Μου προέκυψε και ένα ταξίδι και μολονότι ήξερα το δρόμο, μου έλειπε η σιγουριά που μου πρoσέφερε το igo.

 

Edit

Αυτή η τελευταία official δεν υπάρχει από πουθενά αλλού να την κατεβάσω; Ενώ είναι 182mb, τρεις φορές που προσπάθησα να την κατεβάσω, εμφανιζόταν ότι κατέβηκε όλο το αρχείο, αλλά το μέγεθός του ήταν περίπου 5mb. Μετά επιχείρησα να την κατεβάσω πατώντας το link εκεί που λέει αν δεν αρχίσει να κατεβαίνει σε 5''. Τότε μου κατέβασε κάπου στα 70mb και τώρα που το προσπάθησα πάλι, κατέβασε κάτι kb. Οπότε χρειάζομαι κάποια εναλλακτική τοποθεσία για να κατεβάσω ολόκληρη τη rom.

Edited by ostvarivanje
Συμπλήρωση μηνύματος
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Την πας μόνος σου στο service της ACE Hellas και μπορεί να την πάρεις μέσα στην εβδομάδα. Δεν υπάρχει λόγος να την πας μέσω vodafone.

 

Πάρτην από εδώ: http://www.htc-topaz.co.cc/files/index.php?dir=Official_ROMs%2FWM6.5%2F

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ athanaso77 για όλη τη βοήθεια και την υποστήριξη. Πέρασα και την τελευταία rom, βρήκα και την απόδειξη της Vodafone, οπότε αύριο ο φίλος μου θα το πάει στην ACE. Του είχε τύχει το ίδιο και στο δικό του τηλέφωνο (και αυτός το topaz έχει) και το πήρε σε τρεις μέρες.

Οπότε προς το τέλος της εβδομάδας θα ρωτήσω για custom rom και radio...:lol:

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις κανα προβλημα με τα μηνυματα? δηλαδη στελνω μηνυμα και μ λεει στα στοιχεια οτι σταλθηκε αλλα δν εχει σταλθει. πρεπει να στηλεις 2ο μηνυμα ειτε σε αυτον ειτε σε οποιονδηποτε αλλο για να σταλθει κανονικα. με την αιτηση παραδοσης, οταν γινεται αυτο δν ερχεται αναφορα βεβαια, αλλα ο αλλος σιγουρα εχει σημα και επισης και να του κανεις αναπαντητη η να μιλησεις μαζι του,παλι δεν του ερχεται. η htc εν τ μεταξυ ειχε βγαλει ενα update για τα μηνυματα αλλα ειναι παντελως αχρηστο μιας και δεν με ειδοποιει οταν γινεται αυτο. του τηλεφωνου του εβαλα ξανα τα 6.5(αυτα ειχα αλλα μηπως ειχε κανα σφαλμα) ξερει κανεις καπως να με βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

official εχω την τελευταια αναβαθμηση που δινει η htc. τρελα εκνευριστικο παντως, εχει που εχει θεμα με τα μηνυματα εχει κ αυτο...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά 2 βοήθειες:p

 

πέρασα τα 6.5 από το σαιτ της htc και τώτα μόνο μέχρι 70 χαρκτήρες σε 1 μήνυμα..

τι κάνουμε για να το αυξήσουμε??

 

και αργεί ένα 30τα εκατό παραπάνω από τα, 6,1 στις εντολές μου πολλές φορες..

(εννοείται κλείνω τα πάντα από τη διαχείρηση εργασιών)

τι κάνω για να σπιντάρει το εργαλείο??:lol:

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεδομενου οτι επανεγκατεστησα δεν ειναι το ιδιο?

 

Η αλήθεια είναι ότι είναι το ίδιο και καλύτερο. Αλλά παρόλα αυτά hard reset κάνουμε ούτως ή άλλως.

 

πέρασα τα 6.5 από το σαιτ της htc και τώτα μόνο μέχρι 70 χαρκτήρες σε 1 μήνυμα..

τι κάνουμε για να το αυξήσουμε??

 

Μηνύματα (tab) / Περισσότερα / Μενού / Ρυθμίσεις / Επιλογές / "Χρήση Unicode όταν χρειάζεται". Απενεργοποίησε το.

 

και αργεί ένα 30τα εκατό παραπάνω από τα, 6,1 στις εντολές μου πολλές φορες..

(εννοείται κλείνω τα πάντα από τη διαχείρηση εργασιών)

τι κάνω για να σπιντάρει το εργαλείο??:lol:

 

Δεν μπορείς να κάνεις και πολλά μιας και ήδη είναι βαρύ. Εντούτοις... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3316992#post3316992

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μιας και μολις εφτασα στα ορια μου με τα 6.5 λεω να βαλω αλλη ρομ. ποια προτεινετε?ελπιζω να εχει καλο μενου για μηνυματα. μιας και κυριως αυτο μου χρειαζεται. συνεπως και ενα καλο πληκτρολογιο :D. ευχαριστω εκ των προτερων για τις προτασεις
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...