Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο :

http://www.htc.com/europe/support.aspx

και στο

http://www.htc.com/www/product/touchdiamond2/overview.html

 

Και γενικά σε οποιδήποτε Site της HTC πλην του ελληνικού μου βγάζει:

The page cannot be displayed από όλους τους browser :(

 

edit:

Επανήλθε η σελίδα...

Μάλλον είχε κάποιο πρόβλημα πριν!!

Edited by shmmy
update...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδες εχω κατασταλαξει σε μια ρομ απλα εχω ενα προβλημα με την συγκεκριμενη.

Δεν παιζει το NoData υπαρχει κατι παραπλησιο και απλο σαν αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν παιζει το NoData υπαρχει κατι παραπλησιο και απλο σαν αυτο?

 

Τι εννοείς δεν παίζει; Το έχεις εγκαταστήσει; Δεν τρέχει; Εναλλακτικά υπάρχει και αυτό... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=610657

 

Και μια ερώτηση για τους κατόχους...

 

Κάποιος που έχει official rom, μπορεί να μου πει ποια rom έχει και τι SPL;

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Bασικα Athanaso77 το θελω για το diamond 1 εχω βαλει την ρομ του σωτου, πολυ καλη αλλα οταν παω να τρεξω το NoData μου βγαζει (Error -An unexpected error has occurredin nodata.exe)

Δεν μπορω να καταλαβω το γιατι .

Τωρα για την ρομ που ζητας θα ανοιξω το D2 που εχω στο σπιτι να σου πω..το εχω στην ακρη για πουλημα και δουλευω το παλιο;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο μέρες το κινητό "δεν ακούει". Εννοώ για την οθόνη αφής. Είναι το touch panel που έχει το πρόβλημα; Το έχω αγοράσει από Vodafone. Δύο χρόνια δεν έχει εγγύηση; Γιατί στο δεύτερο χρόνο είμαι στην εγγύηση. Τι προτείνετε, να το δώσω στη Vodafone για να το στείλουν αυτή στο service ή να το στείλω απ' ευθείας εγώ στο service.

Επειδή έχω custom rom: για να ξαναβρεθώ πάλι εντός εγγύησης, πρέπει να βάλω τη δική του; Και από ότι θυμάμαι πρώτα πρέπει να αλλάξω radio;

Θα τα καταφέρω τώρα που δε δουλεύει η οθόνη αφής; Κάποιος να μου δώσει link για τη radio και τη rom που πρέπει να έχω πριν το στείλω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ και δύο μέρες το κινητό "δεν ακούει". Εννοώ για την οθόνη αφής. Είναι το touch panel που έχει το πρόβλημα; Το έχω αγοράσει από Vodafone. Δύο χρόνια δεν έχει εγγύηση; Γιατί στο δεύτερο χρόνο είμαι στην εγγύηση. Τι προτείνετε, να το δώσω στη Vodafone για να το στείλουν αυτή στο service ή να το στείλω απ' ευθείας εγώ στο service.

Επειδή έχω custom rom: για να ξαναβρεθώ πάλι εντός εγγύησης, πρέπει να βάλω τη δική του; Και από ότι θυμάμαι πρώτα πρέπει να αλλάξω radio;

Θα τα καταφέρω τώρα που δε δουλεύει η οθόνη αφής; Κάποιος να μου δώσει link για τη radio και τη rom που πρέπει να έχω πριν το στείλω;

 

Εγκατέστησε την official 1.40 rom... από εδώ.

 

Κατέβασε το TopazSPLRelocker_SPL133.zip από εδώ για να περάσεις το stock spl στη συσκευή σου. Θα το περάσεις με τη βοήθεια του custom ruu που θα βρεις εδώ. Θα τα βάλεις στον ίδια φάκελο στο pc σου και θα τρέξεις το custom ruu.exe.

 

Και τέλος βάλε και την τελευταία official... http://shipped-roms.com/download.php?category=windows%20mobile&model=Topaz&file=RUU_Topaz_S2_HTC_ELL_2.53.482.4_Radio_Signed_Topaz_61.44etc.25.35_4.49.25.91_Ship.exe

 

Είσαι έτοιμος!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το TopazSPLRelocker_SPL133.zip από εδώ για να περάσεις το stock spl στη συσκευή σου. Θα το περάσεις με τη βοήθεια του custom ruu που θα βρεις εδώ. Θα τα βάλεις στον ίδια φάκελο στο pc σου και θα τρέξεις το custom ruu.exe.

1000 ευχαριστώ είναι λίγα να σου πω. Όμως έχω ένα πρόβλημα σε αυτό το σημείο. Βάζω το TopazSPLRelocker_SPL133.exe στον ίδιο φάκελο με το CustomRUU.exe, τρέχω το CustomRUU.exe, αλλά μου βγάζει:

ERROR [240]: FILE OPEN

The Update utility can not open the requested file. Please check your Update Utility.

 

Τι κάνω για αυτό; Μήπως δεν κατέβηκε καλά; Θα προσπαθήσω να το ξανακατεβάσω και βλέπουμε. Μήπως οφείλεται σε κάτι άλλο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις δίκιο, δικό μου λάθος. Τρέξε απλά το TopazSPLRelocker_SPL133.exe

 

Σιγουρέψου βέβαια ότι έχεις ήδη περασμένη στη συσκευή σου την πρώτη official που σου έδωσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο πρόγραμμα που σου έδωσα το δοκίμασες;

 

ΥΓ. Σχετικά με τη rom... το έχω βρει ήδη, thanks.

 

Eβαλα αυτο που μου εδωσες και κατα ενα περιεργο τροπο μου ανοιξε και το NoData

αλλα μολις το ανοιγω δεν εχει στο τετραγωνακι επιλογες να ενεργοποιησω(δηλαδη mms ktl)ειναι αδειο.

Ανοιγωντας το προγραμματακι που μου εδωσες και εκεινο ειναι κενο δεν εχει επιλογες.

Δεν ξερω εαν ειναι ετσι γιατι δεν το εχω δουλεψει.

Δεν εχω δει να προσπαθει να κανει συνδεση θα το παρακολουθησω να δω τι κανουν στην πραξη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δικό μου λάθος. Τρέξε απλά το TopazSPLRelocker_SPL133.exe

 

Σιγουρέψου βέβαια ότι έχεις ήδη περασμένη στη συσκευή σου την πρώτη official που σου έδωσα.

Προσπαθώ να τρέξω το TopazSPLRelocker_SPL133.exe αλλά δεν εκτελείται και μου βγάζουν τα Windows ότι είναι άγνωστο πρόγραμμα και ότι θα τρέξει την επόμενη φορά σε κατάσταση συμβατότητας, αλλά ξανά όταν το εκτελώ στον υπολογιστή τίποτα δε γίνεται.

Εκτελείται μήπως με διαφορετικό τρόπο;

Εννοείται ότι πριν έχω περάσει την πρώτη rom που μου έδωσες.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αμα γνωριζει κανείς μπορεί να μου πει πως θα αφεραισω το touch panel απο το πλαστικο εμπρος μερος του κινητου ??? θελω να το αλλαξω παράγγειλα ενα ωραιοτατο καινουργιο σασί απο ebay αλλα το touch panel δεν φαινεται να ξεκολαει απο το μπροστα original καλυμα με τπτ..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα αμα γνωριζει κανείς μπορεί να μου πει πως θα αφεραισω το touch panel απο το πλαστικο εμπρος μερος του κινητου ??? θελω να το αλλαξω παράγγειλα ενα ωραιοτατο καινουργιο σασί απο ebay αλλα το touch panel δεν φαινεται να ξεκολαει απο το μπροστα original καλυμα με τπτ..

 

http://translate.google.co.uk/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.pdacenter.ru%2Frazborka%2Fhtc-touch-diamond2%2F&sl=ru&tl=en&hl=en&ie=UTF-8

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να τρέξω το TopazSPLRelocker_SPL133.exe αλλά δεν εκτελείται και μου βγάζουν τα Windows ότι είναι άγνωστο πρόγραμμα και ότι θα τρέξει την επόμενη φορά σε κατάσταση συμβατότητας, αλλά ξανά όταν το εκτελώ στον υπολογιστή τίποτα δε γίνεται.

Εκτελείται μήπως με διαφορετικό τρόπο;

Εννοείται ότι πριν έχω περάσει την πρώτη rom που μου έδωσες.

Μπορώ να κάνω κάτι με αυτό;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι θέμα του υπολογιστή σου αυτό. Το αρχείο σε κανονικές συνθήκες τρέχει κανονικά. Μήπως στο blockάρει κάποιο firewall;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είναι πρόβλημα του υπολογιστή, γιατί ποτέ άλλοτε δεν μου ξαναπαρουσιάστηκε κάτι τέτοιο. Θα το δοκιμάσω και στην 64μπιτη έκδοση (που έχω επίσης εγκατεστημένη), μήπως και λειτουργήσει από εκεί.

Ούτε θέμα με firewall έχω, εκτός και αν το μπλοκάρει το firewall των windows.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν πάει αλλού ο νους μου από τη στιγμή που αυτό το έχουμε τρέξει χιλιάδες άνθρωποι από τα windows.

 

Ξεζιπάρεις το exe κανονικά και όταν πας να το τρέξεις σου βγάζει compatibility problem;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα πρόβλημα.

Αφού έσβησα όλες τις επαφές απο την συσκευή και την κάρτα sim είπα πως θα τις ανακτήσω μετά απο συγχρονισμό με το microsoft outlook που εχω τις επαφές.

Ελα ντε που κάνοντας συγχρονισμό σβίστηκαν και απο το microsoft outlook?

Τώρα, υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τις επαφές στο outlook?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τώρα, υπάρχει τρόπος να επαναφέρω τις επαφές στο outlook?

 

Στο Outlook, εκεί που είναι οι λοιποί φάκελοί σου θα βρεις και έναν με τίτλο "Διαγραμμένα". Θα είναι εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τέλεια, τα βρήκα.

χίλια ευχαριστώ.

 

τώρα θέλω να συγχρονίσω απο το outlook προς την συσκευή πως το κάνω, για να μην τα χάσω πάλι??

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι το σωστο σημειο εδω που γραφω αλλα θελω μια βοηθεια.

Δεν μπορω να αλλαξω την radio rom στο topaz.

Εχω την 2.53.482.4 rom και την 4.49.25.91 radio rom

κατεβαζω κανονικα την 2.49.25.204 απο http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Radio_ROMs_for_Topaz κι ενω βρισκω συνδεω κανονικα τον υπολογιστη μου βρισκει κανονικα ποια rom εχω και ποια παω να βαλω δεν μπορω με τπτ. Εμφανιζεται στο κινητο η πολυχρωμη οθονη αλλα κολλαει στο 0% και μετα αναγκαζομαι να βγαλω και να βαλω την μπαταρια... Καμμια ιδιεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξερω αν ειναι το σωστο σημειο εδω που γραφω αλλα θελω μια βοηθεια.

Δεν μπορω να αλλαξω την radio rom στο topaz.

Εχω την 2.53.482.4 rom και την 4.49.25.91 radio rom

κατεβαζω κανονικα την 2.49.25.204 απο http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Radio_ROMs_for_Topaz κι ενω βρισκω συνδεω κανονικα τον υπολογιστη μου βρισκει κανονικα ποια rom εχω και ποια παω να βαλω δεν μπορω με τπτ. Εμφανιζεται στο κινητο η πολυχρωμη οθονη αλλα κολλαει στο 0% και μετα αναγκαζομαι να βγαλω και να βαλω την μπαταρια... Καμμια ιδιεα?

 

Έχεις κάνει hard-spl τη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φανταζολμαι πως οχι...:(

κανενα λινκ με οδηγιες?

 

Διάβασε εδώ. Έχε υπόψιν ότι βγαίνεις εκτός εγγύησης με τέτοιες κινήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...