Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν θελήσω να βάλω χάρτες για διάφορες χώρες στο igo, το μόνο που κάνω είναι να τους βάλω στο φάκελο content/map; Ρωτάω γιατί δεν έχω βάλει ποτέ χάρτη άλλο εκτός της Ελλάδας.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά για να βγάλω την αγγλική και να βάλω την ελληνική rom αντιπροσωπείας πυ δίνει η σελίδα της htc? (το γνωρίζω ότι δεν εχει εγγυηση για κάτι τέτοιο.) έχω κατεβάσει την ελληνικη rom απο το site της εταιρίας αλλα δέν μου την περνάει γιατί αναγνωρίζει το τηλέφωνο αγγλικό όπως και είναι. ξέρω ότι θέλει hardspl πρώτα αλλα δέν γνωρίζω ποιό να κατεβάσω και πως να το κάνω. μετά θα είναι σαν το ελληνικό τηλέφωνο? εχω spl 2.51.0000. λίγη βοήθεια ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχουν οδηγίες στα ελληνικά για να βγάλω την αγγλική και να βάλω την ελληνική rom αντιπροσωπείας πυ δίνει η σελίδα της htc? (το γνωρίζω ότι δεν εχει εγγυηση για κάτι τέτοιο.) έχω κατεβάσει την ελληνικη rom απο το site της εταιρίας αλλα δέν μου την περνάει γιατί αναγνωρίζει το τηλέφωνο αγγλικό όπως και είναι. ξέρω ότι θέλει hardspl πρώτα αλλα δέν γνωρίζω ποιό να κατεβάσω και πως να το κάνω. μετά θα είναι σαν το ελληνικό τηλέφωνο? εχω spl 2.51.0000. λίγη βοήθεια ευχαριστώ

 

Διάβασε σε αυτό το thread. Αναφέρεται πολλές φορές η διαδικασία του HSPL που επιβάλλεται να κάνεις. Εναλλακτικά... http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7033683&postcount=3

 

Αν θελήσω να βάλω χάρτες για διάφορες χώρες στο igo, το μόνο που κάνω είναι να τους βάλω στο φάκελο content/map; Ρωτάω γιατί δεν έχω βάλει ποτέ χάρτη άλλο εκτός της Ελλάδας.

 

http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=4777&sid=2dc5ee2907a80a6fcdd4ab75269d59dc

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό δεν είναι για εναλλαγή μεταξύ Ελληνικών χαρτών μόνο.

 

Οι υπόλοιποι χάρτες κανονικά στον φάκελο content/map

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό δεν είναι για εναλλαγή μεταξύ Ελληνικών χαρτών μόνο.

 

Οι υπόλοιποι χάρτες κανονικά στον φάκελο content/map

 

Το θέμα είναι ότι όσους χάρτες και να βάλεις, μόνο έναν θα βλέπεις από το πρόγραμμα. Θα χρειάζεται να κάνεις rename το όνομα για να βλέπει κάποιον άλλο (για ελληνικό μιλάμε πάντα ή τελοσπάντων της ίδια χώρας από άλλη εταιρία).

 

Με το FlipMap έχεις τη δυνατότητα να εναλλάσσεις ανάμεσα σε πέντε διαφορετικούς χάρτες (και POI) απλά με ένα κλικ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι ακυρο: εχω βαλει τα 7ρια στο pc. και τοσο καιρο εκανα συνδεση με το pc μονο σαν εξωτερικο σκληρο..

Σημερα ομως που προσπαθω να συνδεθω δεν βλεπει με τιποτα την συσκευη μου,

κατεβασα το windows mobile center,εσβησα τους παλιους drivers οπως ειδα στον net,αλλα τιποτα δεν βλεπει την συσκευη το center.

Οταν βαζω να το δει μεσω activesync μου βλεπει την συσκευη σαν Generic Serial.:ninja: αλλα και παλι δεν την βλεπει το center.

Mου εχει σπασει τα νευρα βλεπω να βαζω και τα xp καπου να τα εχω.

γνωριζει κανεις τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το windows mobile device center δουλεύει κανονικά στα 7 και τη συσκευή σου. Καμιά επανεκκίνηση έχεις κάνει σε αμφότερες συσκευές;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Tι επανεκκινηση ενοεις? απλη?εκανα απο 10 restart και στα 2 και στο σταθερο και στο διαμαντι αλλα τπτ.ενω το pc το βλεπει δεν το αναγνωριζει το προγραμμα.

Μαλλον θα βαλω σε μια γωνια του δισκου μου τα windows xp παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις τη δυνατότητα να το δοκιμάσεις σε άλλο PC; Κρίμα είναι να αλλάξεις λειτουργικό για κάτι τέτοιο. Μήπως καλύτερα να κάνεις hard reset στη συσκευή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα αλλαξω λειτουργικο ,απλα θα βαλω σε ενα δισκο μου και τα xp ...και οποτε θελω θα τα bootαρω.

Δυστηχως δεν βλεπω αλλη λυση.

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μου πει σας παρακαλώ κάποιος (εάν θυμάται) ποιο πρόγραμμα βάζουμε και κάνει το μενού ελληνικό κατά 70-80% του diamond2

έφαγα τον τόπο αλλά δεν μπόρεσα να βρω ποιο είναι

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχει κάτι τέτοιο. Αν θέλεις ελληνικό μενού, κάνεις hard-spl στη συσκευή σου και βάζεις την ελληνική rom που είναι εξ'ολοκλήρου ελληνική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για windows mobile στο diamond 2 ώστε να μπορώ να κάνω ζουμ με δύο δάχτυλα μεταβάλλοντας την μεταξύ τους απόσταση ενώ ακουμπάω στην οθόνη; Ευχαριστώ.
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

που μπορώ να βρω το καλώδιο που έχει το diamond 2?

το usb για την φόρτισή του?

 

κανουν ολα τα usb...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

η μια άκρη του είναι κάπως περίεργη, οχι αυτή που πάει στο pc

 

Δεν πειράζει,κάνουν και οι κανονικές...

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η μια άκρη του είναι κάπως περίεργη, οχι αυτή που πάει στο pc

 

Και πάλι, ένα κλασσικό usb κουμπώνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχετε δίκιο, πέρασα απο ενα κατάστημα και ταιριάζει το μίνι usb

Βρήκα όμως και αυτό...

http://www.extreme-mobile.gr/p.HTC-Kalodio-USB-Data-Cable-DC-U300-original.153260.html

...και μάλλον είναι το κανονικό του καλώδιο. Θα παω μια βόλτα απο εκει και θα δω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Aλλα απο τις φωτο που έχουν δεν καταλαβαίνω αν είναι αυτο που ψάχνω.

Ενω εκεί θα πάω να το δω και αν δεν...φεύγω.

Link to comment
Share on other sites

Λεω να πάρω μια μεγαλύτερη μπαταρία. Βρήκα το παρακάτω.

Ξέρετε κάτι καλύτερο και δοκιμασμένο?

 

http://cgi.ebay.co.uk/2600MAH-EXTREME-BATTERY-BACK-COVER-HTC-DIAMOND2-/110568755932?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item19be6952dc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...