Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
η ρομ tou energy ειναι must?να περάσω την τελευτέα π έχει βάλει ή κάποια άλλη?

 

Σχετικό είναι αυτό. Όσον αφορά το ποια να βάλεις, πάντα η τελευταία έκδοση είναι και η καλύτερη επιλογή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμενα παιδια σας ειπα, εκεινο που με ενδιαφερει ειναι επειδη θελω να το χρησιμοποιησω πολυ στη δουλεια μου στο φροντιστηριο (να γραφω ασκησεις και τεστ στο word, να κραταω ας πουμε βαθμολογιες και αποτελεσματα τεστ και διαγωνισματων σε ecxel, να φτιαχνω παρουσιασεις στο powerpoint, να ανοιγω αρχεια pdf, να σερφαρω ιντερνετ......youtube twitter κλπ και φυσικα να με καλυπτει πληρως σαν κινητο τηλεφωνο), ........θα με βγαλει για τρια χρονια ας πουμε........ή θα το παρω και στο χρονο θα εχει ξεπεραστει και θα πρεπει, προκειμενου να συνεχισω να κανω τη χρηση που θελω στη δουλεια, να αγορασω οπωσδηποτε κατι αλλο;;;;;;

 

Φυσικα τις περισσοτερες απο τις "εργασιες" που αναφερω θα τις κανω στο λαπτοπ, αλλα θελω να τις εχω ανα πασα στιγμη μαζι μου στο touch d2.

 

Ευχαριστω πολυ και παλι για ολες τις συμβουλες σας.

Edited by Laksof
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα κοιτα για κανα hd2.

αυτη την περιοδο θα το βρεις και σε τιμη λογικη.

επειδη εχω και το d2 και το hd2

μπορω να σε βεβαιωσω οτι αξιζει να παρεις το δευτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλυτερα κοιτα για κανα hd2.

αυτη την περιοδο θα το βρεις και σε τιμη λογικη.

επειδη εχω και το d2 και το hd2

μπορω να σε βεβαιωσω οτι αξιζει να παρεις το δευτερο.

 

Με μία πρώτη ματιά έχεις δίκιο. Αν το ξανασκεφτείς όμως ο φίλος θέλει να δουλεύει πολύ excel και word στη συσκευή του και η γραφίδα του D2 ίσως τον εξυπηρετήσει περισσότερο από την capacitive οθόνη του HD2. Εγώ για αυτούς τους λόγους θα του πρότεινα το Touch Pro 2 που έχει και εξωτερικό πληκτρολόγιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα κοιτα για κανα hd2.

αυτη την περιοδο θα το βρεις και σε τιμη λογικη.

επειδη εχω και το d2 και το hd2

μπορω να σε βεβαιωσω οτι αξιζει να παρεις το δευτερο.

Έχεις υπόψη σου μήπως έχει ακουστεί για πτώση του hd2 σε Vodafone κατάστημα. Θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά, μέσω επιδότησης, αν γινόταν κάτι τέτοιο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εδω και αρκετο καιρο που περασα την τελευταια 6,5 μαμα (διοτι δεν εχει περασμενο hspl) δεν εχει καθολου καλη κεραια στο wi-fi,δηλαδη σε συγκριση με το d1 εχει μιση εμβελια.

Μπορω να περασω μονο ραδιο?

Και ενα δευτερο.. εαν γυρισω στα 6,1 θα εχω ποιο γρηγορο κινητο στα μενου ?και με λιγοτερη καταναλωση?

υποψην οτι εγω δουλευω spb..

Link to comment
Share on other sites

Με μία πρώτη ματιά έχεις δίκιο. Αν το ξανασκεφτείς όμως ο φίλος θέλει να δουλεύει πολύ excel και word στη συσκευή του και η γραφίδα του D2 ίσως τον εξυπηρετήσει περισσότερο από την capacitive οθόνη του HD2. Εγώ για αυτούς τους λόγους θα του πρότεινα το Touch Pro 2 που έχει και εξωτερικό πληκτρολόγιο.

 

Δεν θελω να δωσω τοσα χρηματα παιδια. Και το HD2 και το Touch Pro 2 μου πεφτουν πολυ ακριβα. Επισης το HD2 ειναι πολυ μεγαλο σε μεγεθος. Μην ξεχνατε οτι θα το χρησιμοποιω πρωτα απ' ολα σαν κινητο καθημερινης χρησης. Δεν τιθεται θεμα πιο θα παρω. Αν ειναι να παρω καποιο, αυτο θα ειναι το Touch Diamond 2. Γι' αυτο εξαλλου και ποσταρα σ' αυτο το thread. Απλα ο προβληματισμος μου πιο πολυ ειναι, για ποσο χρονικο διαστημα θα με καλυψει. Επειδη δεν γνωριζω καθολου απο pda κι απο smartphones, φοβαμαι μηπως δωσω τα 385€, που ειναι ενα αρκετα σεβαστο ποσο και μετα απο μερικους μηνες ή ενα χρονο καταλαβω οτι εχει ξεπεραστει κατα πολυ και δεν μπορει πλεον να μου προσφερει αυτα που θελω.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα χει ξεπεραστει , πέρασε μια βολτα απο το xda developers και δες παλιές συσκευές 2-3 και βάλε χρονών ποσο ααποίχηση έχουν. ΑΥτο που θα με προβλημάτηζε στην θέση σου ειναι το πρόβλημα στo digitizer του d2
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα χει ξεπεραστει , πέρασε μια βολτα απο το xda developers και δες παλιές συσκευές 2-3 και βάλε χρονών ποσο ααποίχηση έχουν. ΑΥτο που θα με προβλημάτηζε στην θέση σου ειναι το πρόβλημα στo digitizer του d2

όταν λές πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν θα χει ξεπεραστει , πέρασε μια βολτα απο το xda developers και δες παλιές συσκευές 2-3 και βάλε χρονών ποσο ααποίχηση έχουν. ΑΥτο που θα με προβλημάτηζε στην θέση σου ειναι το πρόβλημα στo digitizer του d2

 

Σ' ευχαριστω φιλε μου aGka8l για την απαντηση σου.

Δεν ξερω ομως τι ειναι το digitizer.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν θελω να δωσω τοσα χρηματα παιδια. Και το HD2 και το Touch Pro 2 μου πεφτουν πολυ ακριβα. Επισης το HD2 ειναι πολυ μεγαλο σε μεγεθος. Μην ξεχνατε οτι θα το χρησιμοποιω πρωτα απ' ολα σαν κινητο καθημερινης χρησης. Δεν τιθεται θεμα πιο θα παρω. Αν ειναι να παρω καποιο, αυτο θα ειναι το Touch Diamond 2. Γι' αυτο εξαλλου και ποσταρα σ' αυτο το thread. Απλα ο προβληματισμος μου πιο πολυ ειναι, για ποσο χρονικο διαστημα θα με καλυψει. Επειδη δεν γνωριζω καθολου απο pda κι απο smartphones, φοβαμαι μηπως δωσω τα 385€, που ειναι ενα αρκετα σεβαστο ποσο και μετα απο μερικους μηνες ή ενα χρονο καταλαβω οτι εχει ξεπεραστει κατα πολυ και δεν μπορει πλεον να μου προσφερει αυτα που θελω.

 

Εν ολίγοις... πάρτο άφοβα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εν ολίγοις... πάρτο άφοβα. :rolleyes:

 

Σ' ευχαριστω πολυ κι εσενα φιλε μου athanaso77. Απ' οτι εχω καταλαβει, διαβαζοντας τοσες σελιδες, εισαι η ψυχη του φορουμ, μαζι με τον WebViRuS κι ολοι εμεις οι υπολοιποι δινουμε μεγαλη βαση στην αποψη σας. Για να πω την αληθεια, περιμενα κι εγω την απαντηση σου στο ερωτημα μου, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ελαβα υπ' οψιν μου και τις γνωμες των υπολοιπων παιδιων.

 

Αν προχωρησω σε αγορα θα σας ενημερωσω, αν και νομιζω θα το καταλαβετε αμεσως απο τις ερωτησεις που θα αρχισω να κανω (κατα ριπας υποθετω).

 

Ευχαριστω πολυ :D

Link to comment
Share on other sites

to digitizer ειναι το τζαμάκι πανω απο την οθόνη του κινητού.Ειναι δλδ εκει που πατάμε το δαχτυλο μας :Ρ to newton ring ειναι οταν η οθονη μας γινεται καπως ετσι http://i42.tinypic.com/rw0876.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα αυτο εχει παθει το Diamond 2 μου.Το καλυπτει η εγγυηση αυτο;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα αυτο εχει παθει το Diamond 2 μου.Το καλυπτει η εγγυηση αυτο;

 

εχω ακούσει για ενα ατομο απο εδω μεσα πως του το κάλυψαν, ξερω πολλους αλλους ομως που τους ειπαν οτι ειναι απο πεσιμο κτλ κτλ και δεν το καλύπτουν

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα αυτο εχει παθει το Diamond 2 μου.Το καλυπτει η εγγυηση αυτο;

το επαθε εμενα πριν 15 μερες.1 χρονο μετα την αγορα.μου εκαναν τη συσκευη σαν καινουργια.αλλαξαν και το εξωτερικο τζαμι και το μεταλλικο κελυφος...ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ εγινε(και μεταξυ μας ειχε φαει και αρκετες τουμπες με εμφανη σημαδια και στην οθονη και στο κελυφος).φυσικα στην εγγυηση με ΜΗΔΕΝ κοστος.η συσκευη παραδωθηκε σε 6 εργασιμες.THANKS ACE.

 

ΥΓ. για χρηση ως να παει στο σερβις ,βαζεις σελοτεϊπ στην οθονη και οταν δεν ανταποκρινεται ξεκολας λιγο το σελοτεϊπ ,<<ανασηκωνοντας>> ετσι την οθονη ,ωστε να λειτουργησει ξανα για λιγο

 

Εμενα παιδια σας ειπα, εκεινο που με ενδιαφερει ειναι επειδη θελω να το χρησιμοποιησω πολυ στη δουλεια μου στο φροντιστηριο (να γραφω ασκησεις και τεστ στο word, να κραταω ας πουμε βαθμολογιες και αποτελεσματα τεστ και διαγωνισματων σε ecxel, να φτιαχνω παρουσιασεις στο powerpoint, να ανοιγω αρχεια pdf, να σερφαρω ιντερνετ......youtube twitter κλπ και φυσικα να με καλυπτει πληρως σαν κινητο τηλεφωνο), ........θα με βγαλει για τρια χρονια ας πουμε........ή θα το παρω και στο χρονο θα εχει ξεπεραστει και θα πρεπει, προκειμενου να συνεχισω να κανω τη χρηση που θελω στη δουλεια, να αγορασω οπωσδηποτε κατι αλλο;;;;;;

 

Φυσικα τις περισσοτερες απο τις "εργασιες" που αναφερω θα τις κανω στο λαπτοπ, αλλα θελω να τις εχω ανα πασα στιγμη μαζι μου στο touch d2.

 

Ευχαριστω πολυ και παλι για ολες τις συμβουλες σας.

να ξεπεραστει σαν συσκευη ?δε νομιζω ?να ξεπεραστει ωστε να μπορεις να το χρησιμοποιεις στη δουλεια σου?σιγουρα οχι, τα προγραμματα που αναφερεις δεν αλλαζουν σε ολες τις συσκευες.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΥΓ. για χρηση ως να παει στο σερβις ,βαζεις σελοτεϊπ στην οθονη και οταν δεν ανταποκρινεται ξεκολας λιγο το σελοτεϊπ ,<<ανασηκωνοντας>> ετσι την οθονη ,ωστε να λειτουργησει ξανα για λιγο

 

Έξυπνο, δεν το είχα σκεφτεί! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπάρχει κάποια επιλογή ωστε οταν έρχεται σμς να ανάβει και η οθόνη?

 

Start / Settings / Sounds & Notifications / Notifications (tab)

 

Event: Messaging: New text message

 

...όπου επιλέγεις "Display message on screen".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Start / Settings / Sounds & Notifications / Notifications (tab)

 

Event: Messaging: New text message

 

...όπου επιλέγεις "Display message on screen".

 

ευχαριστώ , αλλα εχω την ελληνική ρομ και στο οθόνη εχει μονο για το g sensor. θα το ψαξω λιγο

sto thema rom δοκήμασα επίσης με την dink του energy αλλα μου φανηκε κάπως βαρια :S θα βάλω κάποια στιγμή και αυτην με sense 2.5 να δω τι λέει

Edited by aGka8l
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έβαλα πακέτο ιντερνετ στο διαμάντι και ψάχνω ένα πρόγραμμα για μετρητή δεδομένων.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

έβαλα πακέτο ιντερνετ στο διαμάντι και ψάχνω ένα πρόγραμμα για μετρητή δεδομένων.

 

Ευχαριστώ!

 

Δες εδω http://www.spbsoftwarehouse.com/products/wirelessmonitor/upgrade.php?gr

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Start / Settings / Sounds & Notifications / Notifications (tab)

 

Event: Messaging: New text message

 

...όπου επιλέγεις "Display message on screen".

 

λοιπων βρηκα την ρυθμιση αλλα δεν ανάβει παλι η οθονη. το μονο που κανει ειναι να πετάει το σμς σαν pop up να το πω ετσι ,αλλα το βλεπω οταν πατησω εγω να αανοιξει η οθονη

Δλδ οταν ερχεται σμς και κοιτάζω το κινητο μονο απο το λαμπακι αν το καταλάβω και απο τον ηχο

Edited by aGka8l
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...