Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά επειδή απο κινέζικες μπαταρίες έχω άσχημη εμπειρία...του χ1 κρατούσε λιγότερο από μια μέρα παρ'όλο που έλεγε οτι ήταν τα ίδια mah με την μαμά. Αυτή που λέμε η 1700 mah http://cgi.ebay.com/1700mah-Spare-Battery-for-HTC-Dopod-T5353-Diamond-2-II_W0QQitemZ390180903442QQcmdZViewItemQQptZPDA_Accessories?hash=item5ad8981a12 κρατάει παραπάνω από την μαμά?
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω με τιποτα

HKLM\Software\HTC\PushInternetEngine] "Enable"=dword: 0

το PushInternetEngine δεν το βρισκω.

χρησιμοποιώ resco registry.μπορεί καποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχει αναφερθει αρκετες φορες το θεμα "μπαταρια απο ebay" διαβαστε και λιγο πιο πισω μερικα ποστς.Δεν θελει αλλον φορτιστη!Η τιμη της δεν ξεπερναει τα 10 ευρω και ναι κραταει περισσοτερο απο την μαμα!!Εχουν απαντηθει αυτες οι ερωτησεις και μαλιστα 2-3 σελιδες πιο πισω.

Εγω πηρα αυτη http://cgi.ebay.co.uk/1700mAh-Battery-for-htc-Diamond-2-II-T5353_W0QQitemZ250602122725QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item3a590cede5 που κανει 7.99 λιρες.Με την ισοτιμια λιρας σε ευρω βγαινει 9.07 ευρω και δεν εχει εξοδα αποστολης.Σε μια βδομαδα ηταν στο ταχυδρομειο της γειτονιας μου.Δεν αγορασα αλλον φορτιστη,ουτε αλλο καπακι μπαταριας,ουτε τιποτα αλλο εξτρα.

Edited by panosfx

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δουλευω το κινητο μου με το Bluetooth JABRA BT2080.

Ωστοσο πολλες φορες οταν με καλουν και απανταω με το κουμπι του bluetooth ο συνομιλητης ακουει ενα πολυ ενοχλητικο σφυριγμα και φυσικο ειναι να το κλεινουν.

Οταν τους καλω εγω τετοιο προβλημα δεν υπαρχει.

Παλιοτερα χρησιμοποιουσα το ιδιο Bluetooth με ενα Νοκια 6500 classic και ποτε δεν ειχα τετοια προβληματα.

Τις προαλλες περασα την τελευταια αναβαθμιση αλλα το προβλημα παλι υπαρχει.

Υπαρχει κατι που μπορει να λυσει το προβλημα ή τουλαχιστον να μου προτεινετε μια αλλη συσκευη bluetooth που να μην εχει δημιουργησει ποτε καποιο προβλημα με το Diamond 2?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρω με τιποτα

HKLM\Software\HTC\PushInternetEngine] "Enable"=dword: 0

μεχρι το HKLM\software\HTC\ όλα καλά το PushInternetEngine δεν βρισκω

χρησιμοποιώ resco registry.μπορεί καποιος να βοηθήσει;

η μπαταρια μου πεφτει παρα πολυ γρήγορα!!HELP ME!!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει σε Windows 6.5 και Opera 10.

 

οπότε άδικα ψάχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Το κινητό έχει 2 λαμπάκια. Εμένα μου ανάβει μόνο το αριστερό με δύο χρώματα. Πράσινο - Κόκκινο. Πως γίνεται να ανάβει άλλο χρώμα στο αριστερό και γενικά πως γίνεται να ανάβουν όλα τα χρώματα στο δεξί;
http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. Το κινητό έχει 2 λαμπάκια. Εμένα μου ανάβει μόνο το αριστερό με δύο χρώματα. Πράσινο - Κόκκινο. Πως γίνεται να ανάβει άλλο χρώμα στο αριστερό και γενικά πως γίνεται να ανάβουν όλα τα χρώματα στο δεξί;

 

Δεν εχει 2 λαμπακια.Το αριστερο ειναι λαμπακι και το αλλο ειναι ο αισθητηρας.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη εχει αναφερθει αρκετες φορες το θεμα "μπαταρια απο ebay" διαβαστε και λιγο πιο πισω μερικα ποστς.Δεν θελει αλλον φορτιστη!Η τιμη της δεν ξεπερναει τα 10 ευρω και ναι κραταει περισσοτερο απο την μαμα!!Εχουν απαντηθει αυτες οι ερωτησεις και μαλιστα 2-3 σελιδες πιο πισω.

Εγω πηρα αυτη http://cgi.ebay.co.uk/1700mAh-Battery-for-htc-Diamond-2-II-T5353_W0QQitemZ250602122725QQcmdZViewItemQQptZUK_MobilePhones_MobilePhoneAccessories_MobilePhoneBatteries?hash=item3a590cede5 που κανει 7.99 λιρες.Με την ισοτιμια λιρας σε ευρω βγαινει 9.07 ευρω και δεν εχει εξοδα αποστολης.Σε μια βδομαδα ηταν στο ταχυδρομειο της γειτονιας μου.Δεν αγορασα αλλον φορτιστη,ουτε αλλο καπακι μπαταριας,ουτε τιποτα αλλο εξτρα.

 

θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν αυτή η μπαταρία είναι πιο παχιά και πρέπει να πάρω άλλο καπάκι

 

θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάνω αναβάθμιση στην ρομ από την htc.gr εάν όλα τα δεδομένα θα χαθουν και θα πρέπει να τα ξαναεγκαταστήσω τα προγράμματα

ευχαριστώ

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να έχω στο Diamond 2 το IGO 8 όταν το γυρίζω σε Landscape να εμφανίζεται στο σύνολο της οθόνης; γιατί τώρα όταν το αλλάζω τη ρύθμιση σε landscape δε το βγάζει σε όλη την οθόνη. Η μόνη ρύθμιση που μου το δείχνει στο σύνολο της οθόνης είναι όταν επιλέξω η οθόνη να συμβαδίζει με της ρυθμίσεις της συσκευής.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν αυτή η μπαταρία είναι πιο παχιά και πρέπει να πάρω άλλο καπάκι

 

Same size as the htc original battery, don't need to change the back cover.

(το λέει)

 

θα ήθελα να ρωτήσω εάν κάνω αναβάθμιση στην ρομ από την htc.gr εάν όλα τα δεδομένα θα χαθουν και θα πρέπει να τα ξαναεγκαταστήσω τα προγράμματα

ευχαριστώ

 

τα προγράμματα θα χαθούν όλα, τα δεδομένα, αν τα κάνεις backup (SPB Backup), δεν θα χαθούν

 

Πως μπορώ να έχω στο Diamond 2 το IGO 8 όταν το γυρίζω σε Landscape να εμφανίζεται στο σύνολο της οθόνης; γιατί τώρα όταν το αλλάζω τη ρύθμιση σε landscape δε το βγάζει σε όλη την οθόνη. Η μόνη ρύθμιση που μου το δείχνει στο σύνολο της οθόνης είναι όταν επιλέξω η οθόνη να συμβαδίζει με της ρυθμίσεις της συσκευής.

 

πρέπει να το ορίσεις μέσα απο τις ιδιότητες του IGO

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να το ορίσεις μέσα από τις ιδιότητες του IGO

 

Έτσι το κάνω από τις ρυθμίσεις για την οθόνη του IGO αλλά μου το εμφανίζει στα 2/3 περίπου της οθόνης και το υπόλοιπο 1/3 είναι μαύρο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το κάνω από τις ρυθμίσεις για την οθόνη του IGO αλλά μου το εμφανίζει στα 2/3 περίπου της οθόνης και το υπόλοιπο 1/3 είναι μαύρο

 

δεν θα έχεις skin για WVGA, θα έχεις μόνο για VGA.

Link to comment
Share on other sites

γεια παίδες,μερικές ερωτήσεις,:

υπάρχει κάποια rom στα ελληνικά? μέσα στις rom υπάρχει και για radio Και για gps και για επεξεργαστή rom?

ποιά μου προτείνετε εμένα που πήρα σήμερα το κινητό?,

εκανα hardspl, πρέπει να κάνω και hard reset? τί είναι το hardspl ακριβός?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έκανες hardspl χωρίς να γνωρίζεις τι είναι; :blink:

 

Με το hardspl ξεκλειδώνεις τη συσκευή σου για να δεχθεί όλες τις rom που προορίζονται για αυτή τη συσκευή, official και unofficial. Όσο έχεις τη συσκευή σου με hardspl είσαι εκτός εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανες hardspl χωρίς να γνωρίζεις τι είναι; :blink:

 

Με το hardspl ξεκλειδώνεις τη συσκευή σου για να δεχθεί όλες τις rom που προορίζονται για αυτή τη συσκευή, official και unofficial. Όσο έχεις τη συσκευή σου με hardspl είσαι εκτός εγγύησης.

 

δηλαδη μπορω οταν περασω την ρομ που θελω να το κανω ''unhardspl...'' και οταν θα θελω να ξανααλλαξω να το ξανακανω,για να ειμαι στην εγγυηση?ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

σημερα περασα παλι την official..και απενεργοποιησα το htc sense και αφησα το μενου των windows..το οποιο μου αρεσε..και σαν να ειχε καλυτερη αποκριση οι αποψεις σας περι μενου windows?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λογικό είναι όταν απενεργοποιήσεις το shell της HTC η συσκευή να ελαφραίνει. Από εκεί και πέρα είναι θέμα προσωπικού γούστου και το τι βολεύει τον καθένα περισσότερο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...