Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω 2-3 μέρες τώρα τηv EnergyROM που προτάθηκε τελευταία. Πράγματι φαίνεται πολύ καλή έχω μόνο ένα προβληματάκι.

 

Ενώ οτιδήποτε χρειάζεται πρόσβαση στο internet λειτουργεί με gprs, activesync και wifi, το my location δουλεύει ΜΟΝΟ μέσω wifi…

 

Όταν δοκιμάζω να ανανεώσω με gprs (που με ενδιαφέρει) ή μέσω activesync δεν γίνεται τίποτα…

 

Είδα να αναφέρεται στο xda αλλά δεν βρήκα κάποια λύση. Έχω το time zone σε gmt +2 Athens, τα regional settings σε Greek και έχω τσεκάρει και τις 2 επιλογές στο location που χρειάζονται.

y4
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πηγαινε Ρυθμισεις-->Προσωπικα-->Τηλεφωνο και στις κατω καρτελες πηγαινε εκει που λεει ''Ζωνη''.

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Τελικά υπάρχει ''ζώνη'' .

Στις κάτω καρτέλες στο ''υπηρεσίες GSM/UMTS

 

Τελικά βρήκα λύση και για το CoPilot 7

Link to comment
Share on other sites

http://hotfile.com/list/371982/a071938

Απο αυτες περασα την πρωτη, απο τα fixes πρεπει να περασω καποιο? γτ εχει και λινκ για fixes...παντως ειναι πολυ καλη μου αρεσει.Κατι αλλο στα bsb settings εχει off τα:video formats,camera superfine,video bitrate,radio fm de-emphasis,να τα ενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω εαν ξέρεις κάποιος πως μπορώ να απενεργοποιήσω το σύστημα που γυρίζει την οθόνη στην λειτουργία του τηλεφώνου
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ήθελα να ρωτήσω εαν ξέρεις κάποιος πως μπορώ να απενεργοποιήσω το σύστημα που γυρίζει την οθόνη στην λειτουργία του τηλεφώνου

 

TX_Total_Landscape.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο το αγόρασα μαζί με το copilot7 που είναι σε ξεχωριστή κάρτα 1 gb.

Μπορώ να αγοράσω μια μεγαλύτερη microSD και να αντιγράψω τα περιεχόμενα της πρώτης στην μεγαλύτερη, στο PC και να τρέχει κανονικά το copilot;

Αν ναι μέχρι πόσα gb μπορώ να χρησιμοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να το περάσεις σε άλλη κάρτα μνήμης. Δεν έχεις περιορισμό στη χωρητικότητα. Μπορείς να αγοράσεις ακόμα και τις 16άρες που κυκλοφορούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και συγχαρητηρια για την πολυ καλη δουλεια που κανετε στο να βοηθατε τους νεους. Ειδα εδω οτι εχει ξεκινησει μια προσπαθεια να τρεξουν android στο d2, ξερει καποιος κατι παραπανω?
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην περιμένεις κάτι το απόλυτα λειτουργικό σε αυτές τις συσκευές. Αν θέλεις Android, θα χρειαστεί να πας σε μια αντίστοιχη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να μην ψαχνω 200 σελιδες...καποια μπαταρια 1700μΑ που να εχει γινει δοκιμη απο

ebay???

ευχαριστω.:clap::dash::thanks:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

 

Athanaso77 τι ακριβως κανει αυτο γιατι δεν καταλαβα;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

για να μην ψαχνω 200 σελιδες...καποια μπαταρια 1700μΑ που να εχει γινει δοκιμη απο

ebay???

ευχαριστω.:clap::dash::thanks:

Καλημερα, δες εδω ειναι το τελευταιο ποστ που αναφερεται στις 1700αρες μπαταριες, το λεω αυτο γιατι τα προιοντα στο ebay δεν μενουν πολυ καιρο. Αν δεν λειτουργουν τα link κανε μια αναζητηση στο ebay, νομιζω πως η μπαταρια του webvirous λεγοταν andida. Επισεις μπορεις να χρησιμοποιεις την επιλογη "αναζητηση σε αυτο το θεμα" που υπαρχει στο πανω μερος της σελιδας, αν ξερεις οτι εχει αναφερθει καπου αυτο που ψαχνεις.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Athanaso77 τι ακριβως κανει αυτο γιατι δεν καταλαβα;

 

Δίνει στην συσκευή πλήρη υποστήριξη landscape (για όσες εφαρμογές το υποστηρίζουν φυσικά).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την τελευταία rom και θα έχεις το Sense 2.5.

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=249&cat=2&dl_id=912

 

 

ευχαριστω πολυ athanaso77.. ολα οκ αλλα εχω καποιες αποριες.. οταν παω στις φωτογραφιες κ βιντεο και γυριζω το τηλ. πλαγια δεν μου γυρναει το μενου κανονικα οπως δειχνει το βιντεακι στο youtube... γιατι??? κατα τάλλα ολα λειτουργουν κανονικα!!!

 

κατι αλλο.. θελω να βαλω antivirus ποιο μου προτεινετε και που θα το βρω????

 

και κατι τελευταιο... μπορω να βαλω δικο μου ηχο στο ξυπνητηρι???

 

ευχαριστω και παλι!!!!:):)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου εχω κανει ολες τις λυσεις για την 6.5 rom που προτεινει ο Webvirus(ακομα και το calibrate στην μπαταρια) εφτασα πολυ κοντα στον στοχο αυτονομιας που ειχα βαλει.Τις 4 μερες!!!Το εβγαλα το κινητο απο την φορτιση φουλ φορτισμενο στις 10 του μηνος στις 7 το πρωι και εσβησε απο μπαταρια σημερα στις 16:12 (ατσα ακριβεια! :p ).Αρα 3μησι μερες με χρηση μετρια (15 λεπτα επαιξα μονο πασιεντζα).Εγω ειμαι χιλιοευχαριστημενος σε σχεση με την 1-1.5 μερα που ειχε στην αρχη.Οποτε το συστηνω σε ολους!

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω να βαλω antivirus ποιο μου προτεινετε και που θα το βρω????

 

Δεν έχει αναφερθεί λόγος για χρήση τέτοιων προγραμμάτων. Το μόνο που θα κερδίσεις είναι να βαρύνεις τη συσκευή σου. Κανένας μας δεν χρησιμοποιεί.

 

και κατι τελευταιο... μπορω να βαλω δικο μου ηχο στο ξυπνητηρι???

 

Βάλε το G-Alarm. Πολύ ανώτερο και πιο αξιόπιστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου εχω κανει ολες τις λυσεις για την 6.5 rom που προτεινει ο Webvirus(ακομα και το calibrate στην μπαταρια) εφτασα πολυ κοντα στον στοχο αυτονομιας που ειχα βαλει.Τις 4 μερες!!!Το εβγαλα το κινητο απο την φορτιση φουλ φορτισμενο στις 10 του μηνος στις 7 το πρωι και εσβησε απο μπαταρια σημερα στις 16:12 (ατσα ακριβεια! :p ).Αρα 3μησι μερες με χρηση μετρια (15 λεπτα επαιξα μονο πασιεντζα).Εγω ειμαι χιλιοευχαριστημενος σε σχεση με την 1-1.5 μερα που ειχε στην αρχη.Οποτε το συστηνω σε ολους!

 

αυτά είναι. άλλος ένας ευχαριστημένος πελάτης. το Πάσχα όμως, κανείς δεν μου έφερε κανα σοκολατένιο αυγό. όλοι την πάπια! :)

 

Βάλε το G-Alarm. Πολύ ανώτερο και πιο αξιόπιστο.

 

να σου πω την αλήθεια ρε συ γιάννη, το G-Alarm μου την σπάει αφάνταστα. είναι περίπλοκο και αργό σε κάποιες φάσεις. το κανονικό το ξυπνητήρι, μου κάνει μια χαρά προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

σε χρεώνουν, μόλις κοπεί το τιμολόγιο. όχι πιο πριν.

 

επιστροφή, δεν είμαι σίγουρος (αν δεν είναι όπως το λέει, τότε σίγουρα μπορείς, και μην αφήσεις να σου πουν τίποτα άλλο). λεφτά πάντως πίσω δεν παίρνεις αυτό είναι το μόνο σίγουρο. (μόλις κοπεί το τιμολόγιο)

 

αφού το βρήκανε, και θα στο φέρουν, τι θές και εσύ? :) εγώ πάντως τα pda μου, τα αγοράζω, και θα τα αγοράζω, μέχρι να βρω κάτι καλύτερο, απο την Expansys.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι όσο αφορά την 1700 μπαταρία που αναφέρθηκε στις προηγούμενες σελίδες επειδή σε αγορές μέσω ιντερνετ είμαι άσχετος.Έχω prepaid κάρτα και λογαριασμό pay pal.Στο e-bay που υπάρχει η συγκεκριμένη μπαταρία πρέπει να κάνω και εκεί λογαριασμό;Πληρώνω κάτι άλλο εκτός από την τιμή της μπαταρίας(7,99 λίρες)σε φόρους;Και πόσο κάνει να έρθει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Eyxaristw gia thn apadhsh, to timologio pote kovetee??

poia i enoia tis epistrofis an den paro xrimata piso?

eyxaristw

Y.G to minima mou poy pige?? :S

 

αμέσως πριν το στείλουν σε σένα. επιστροφή σημαίνει ότι έχεις πίστωση. δηλαδή μπορείς να αγοράσεις κάτι άλλο με αυτά τα λεφτά.

 

Να ρωτήσω κάτι όσο αφορά την 1700 μπαταρία που αναφέρθηκε στις προηγούμενες σελίδες επειδή σε αγορές μέσω ιντερνετ είμαι άσχετος.Έχω prepaid κάρτα και λογαριασμό pay pal.Στο e-bay που υπάρχει η συγκεκριμένη μπαταρία πρέπει να κάνω και εκεί λογαριασμό;Πληρώνω κάτι άλλο εκτός από την τιμή της μπαταρίας(7,99 λίρες)σε φόρους;Και πόσο κάνει να έρθει;

Ευχαριστώ.

 

φτιάχνεις ένα λογαριασμό στο ebay, στα γρήγορα. δεν πληρώνεις τίποτα άλλο εκτός απο την τιμή που θα αγοράσεις την μπαταρία και τα μεταφορικά, τα οποία τα αναφέρει στην ίδια σελίδα. η πληρωμή γίνεται μέσω paypal.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο υπαρχει η ειναι καμια απατη?

 

Υπάρχει αλλά λόγω μεγαλύτερου όγκου συνοδεύεται από καπάκι μιας και μεγαλώνει το συνολικό πάχος της συσκευής.

 

Y.G to minima mou poy pige?? :S

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Μηνύματα γραμμένα με greeklish διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες. Δες εδώ την ανακοίνωση κατάργησης των.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε σε τι πόσο ακριβώς είναι για την συγκεκριμένη μπαταρία τα μεταφορικά;Αν κατάλαβα καλά πρέπει να είναι αυτό που λέει Sellers Standard International Rate;Και κάτι ακόμα.Στον λογαριασμό που θα δημιουργήσω στο e-bay βάζω κανονικά στοιχεία ή ψευδόνυμο;Ευχαριστώ και πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...