Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι τον τελευταίο καιρό είχα και γω ψηθεί να αλλάξω ROM, και με αυτά που διαβάζω τώρα ψήνομαι ακόμα περισσότερο...:lol:

 

Το θέμα είναι ότι επειδή είμαι παντελώς αρχάριος. Έχω βρει κάποια θεματάκια σχετικά με το πως περνιέται μία νέα ROM, ωστόσο αυτό που με απασχολεί είναι το τί μπορεί να πάθει το κινητό σε περίπτωση λάθους. Αν γίνει στραβή, με ένα hard reset θα στώσει ή θα μείνουμε πρωτοχρονιάτικα χωρίς κινητό; :p

 

Σε αυτές τις συσκευές ο bootloader είναι ανεξάρτητος. Κατά συνέπεια είναι πολύ δύσκολο η συσκευή να πάθει κάτι το μη αναστρέψιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ωραία... Μάλλον εντός των ημερών θα προχωρήσω σε αλλαγή της ROM.

 

Καμμία ROM στα ελληνικά παίζει; Ή θα πρέπει να συμβιβαστώ με αγγλικούς χαρακτήρες;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια,στον καιρο που βγαζει στην οθονη απο Ελλαδα εχει μονο τις μεγαλες πολεις ή μπορω να δω και αλλες,π.χ. Ιωαννινα,Κερκυρα,Βεροια,Χανια.... γιατι δεν τις βρισκει!!Πρεπει να κανω καμια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Ωραία... Μάλλον εντός των ημερών θα προχωρήσω σε αλλαγή της ROM.

 

Καμμία ROM στα ελληνικά παίζει; Ή θα πρέπει να συμβιβαστώ με αγγλικούς χαρακτήρες;

 

Καλημερα. Εγω προτεινω να βαλεις (αν τελικα αλλαξεις ρομ) την ελληνικη εκδοχη της TESS V 2F (απο το απιστευτο φορουμ των xda-ειναι στο τμημα που λεει Topaz/rom development). Δουλευει αψογα, ειναι ταχυτατη και δεν τρωει κ πολυ μνημη.

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΕΞΗΓΕΙΣ - ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΝ...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να ρωτησω κατι παιδια,στον καιρο που βγαζει στην οθονη απο Ελλαδα εχει μονο τις μεγαλες πολεις ή μπορω να δω και αλλες,π.χ. Ιωαννινα,Κερκυρα,Βεροια,Χανια.... γιατι δεν τις βρισκει!!Πρεπει να κανω καμια ρυθμιση?

 

WeatherCitiesGR.cab

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Το link βγάζει ότι το αρχείο δεν υπάρχει:(

Edited by athanaso77
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωσα το link. Ξαναδοκίμασε.

 

Γρηγορος ο παικτης thanks δουλευει!!!:):)

Κατι αλλο να ρωτησω προγραμματα οπως ενα που μπορουμε να βλεπουμε τις αναπαντητες,τα μηνυματα..με ειδοποιηση πρεπει ολα να τα πληρωνουμε ή υπαρχει και ποιο ευκολος τροπος?;);)

 

Edit:Θυμηθηκα και το προγραμμα sbsuitephone καπως ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα αν μπορώ να βλέπω streaming videos από το κινητό και ο athanaso 77 μου πρότεινε τον core player. Μπορείς να μου δώσεις το link που τον κατέβασες γιατί δεν έχω pc τώρα και όσο ψάχνω από το κινητό δε βγάζω άκρη... Ευχαριστώ.

Επίσης δοκίμασα την beta έκδοση του opera 10 πολύ καλύτερη και λειτουργική, παίζει και youtube, αλλά έχει ένα μειονέκτημα.. Δε λειτουργεί η μπάρα του ζουμ από κάτω και είναι γενικά περίεργο.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα αν μπορώ να βλέπω streaming videos από το κινητό και ο athanaso 77 μου πρότεινε τον core player. Μπορείς να μου δώσεις το link που τον κατέβασες γιατί δεν έχω pc τώρα και όσο ψάχνω από το κινητό δε βγάζω άκρη... Ευχαριστώ.

 

http://rapidshare.com/files/275052850/skins135.rar

 

Επίσης δοκίμασα την beta έκδοση του opera 10 πολύ καλύτερη και λειτουργική, παίζει και youtube, αλλά έχει ένα μειονέκτημα.. Δε λειτουργεί η μπάρα του ζουμ από κάτω και είναι γενικά περίεργο

 

Oντως αυτο ειναι ενα προβλημα.Ξερουμε αν θα λυθει στην ολοκληρομενη εκδοση???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Oντως αυτο ειναι ενα προβλημα.Ξερουμε αν θα λυθει στην ολοκληρομενη εκδοση???

 

Δεν έχουμε τέτοιες ενδείξεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορος ο παικτης thanks δουλευει!!!:):)

Κατι αλλο να ρωτησω προγραμματα οπως ενα που μπορουμε να βλεπουμε τις αναπαντητες,τα μηνυματα..με ειδοποιηση πρεπει ολα να τα πληρωνουμε ή υπαρχει και ποιο ευκολος τροπος?;);)

 

Edit:Θυμηθηκα και το προγραμμα sbsuitephone καπως ετσι!

 

Το προγραμματάκι είναι το spb phonesuite το οποίο είναι software που το πληρώνεις. Το έχω εγκαταστήσει δοκιμαστικά, είναι καλό, αλλά δεν θα το αγοράσω γιατί με μερικές μικρές αλλαγές στη registry, έκανα το πράσινο φωτάκι που αναβοσβήνει άνω αριστερά της συσκευής για 5 λεπτά μετά από αναπάντητες κλήσεις, μηνύματα κλπ, να αναβοσβήνει μέχρι να τις δω.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς για την προσφορά του Public στα 299?

 

http://www.public.gr/products/internet_communication/productDtls_2706_2.html

 

Σε ερώτηση που έκανα μου είπαν ότι είναι "με το αγγλικό μενού" και ότι απλά το αναβαθμίζεις. Επειδή δεν έχω ιδέα από το Diamond, μπορείτε να μου εξηγήσετε;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολύ καλή τιμή αλλά επίσημα ελληνικό μενού δεν μπορείς να βάλεις. Ανεπίσημα μπορείς να το βάλεις αλλά θα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις την αγγλική rom. Γνώμη μου είναι ότι αξίζει μιας και δεν είμαι fan του ελληνικό μενού και στην αγγλική θα έχεις πλήρη υποστήριξη ελληνικών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμματάκι είναι το spb phonesuite το οποίο είναι software που το πληρώνεις. Το έχω εγκαταστήσει δοκιμαστικά, είναι καλό, αλλά δεν θα το αγοράσω γιατί με μερικές μικρές αλλαγές στη registry, έκανα το πράσινο φωτάκι που αναβοσβήνει άνω αριστερά της συσκευής για 5 λεπτά μετά από αναπάντητες κλήσεις, μηνύματα κλπ, να αναβοσβήνει μέχρι να τις δω.

 

Aυτο με ενδιαφερει και μενα.Μπορεις να πεις τι αλλαγες εκανες???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι αλλαγές έκανες ακριβώς;

 

http://nassos-kranidiotis.blogspot.com/2009/10/htc-touch-diamond.html

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες.

 

Παιδιά SOS!!! Αγόρασα το resco explorer μετά από το δωρεάν trial των 7 ημερών και για να κάνω registration μου ζητάει owner information τις οποίες λέει βρίσκω στο start menu/settings and set the owner information. Δεν μπορώ να βρω κάτι και κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά SOS!!! Αγόρασα το resco explorer μετά από το δωρεάν trial των 7 ημερών και για να κάνω registration μου ζητάει owner information τις οποίες λέει βρίσκω στο start menu/settings and set the owner information. Δεν μπορώ να βρω κάτι και κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Touch X show owner.cab

 

(Το αντίστοιχο reg edit αναφέρεται και στο link που έδωσες)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή τιμή αλλά επίσημα ελληνικό μενού δεν μπορείς να βάλεις. Ανεπίσημα μπορείς να το βάλεις αλλά θα είσαι εκτός εγγύησης μέχρι να επαναφέρεις την αγγλική rom. Γνώμη μου είναι ότι αξίζει μιας και δεν είμαι fan του ελληνικό μενού και στην αγγλική θα έχεις πλήρη υποστήριξη ελληνικών.

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν είναι για μένα, αλλά αγοράστηκε ήδη από τον ενδιαφερόμενο. Η τιμή ήταν καλή και από όσο γνωρίζω έχει ήδη εξαντληθεί στα καταστήματα.

Συνεπώς δεν υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά, τα sms κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Δεν είναι για μένα, αλλά αγοράστηκε ήδη από τον ενδιαφερόμενο. Η τιμή ήταν καλή και από όσο γνωρίζω έχει ήδη εξαντληθεί στα καταστήματα.

Συνεπώς δεν υπάρχει πρόβλημα με τα ελληνικά, τα sms κτλ;

 

Και εγώ από το συγκεκριμένο κατάστημα το αγόρασα και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Touch X show owner.cab

 

(Το αντίστοιχο reg edit αναφέρεται και στο link που έδωσες)

 

Ευχαριστώ πολύ. Όπως πάντα πολύ εξυπηρετικός. Εύχομαι χρόνια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειμαι νεος στην παρεα και σας εχω ¨πρηξει¨κατι ακομα, οταν παω να δω τις φωτογραφιες μου βγαζει το ονομα χωρις να υπαρχει μικρη για να ψιλοδω την φωτογραφια,ετσι αμα εχεις φωτογραφιες που τις περασα σε memory stick ανοιγεις χωρις να ξερεις τι θα δεις.Υπαρχει τροπος οπως στα windows να επιλεξεις thumbails για να στις δειχνει και λιγο μικρες πριν τις ανοιξεισ?

Ευχαριστω για την υπομονη σας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...