Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής

Έπεσε το τηλέφωνο μου από τον 3 όροφο (δεν έγινε για τεστ ) αλλά δουλεύει κανονικά

Μόνο με παίρνουν και μόνο παίρνω με τα πλήκτρα κάτω του ακουστικού. Η οθόνη έσπασε αλλά φαίνονται όλα κανονικά αλλά βέβαια δεν πατιέται τίποτα.

Τι έσπασε το TOUCH Screen? η LCD Screen Display ?

Αν γνωρίζει κανείς ευχαριστώ εκ των προτέρων πριν αρχίσω να λύνω το τηλέφωνο μου

Edited by orffeux
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μαλλον ειναι το digitizer που λενε τα παιδια.

ο φιλος athanasso77 εχει ανεβασει ενα site που δειχνει διαδικασια ανοιγματος.

 

http://translate.google.co.uk/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.pdacenter.ru%2Frazborka%2Fhtc-touch-diamond2%2F&sl=ru&tl=en&hl=en&ie=UTF-8

Link to comment
Share on other sites

να σας πω τον πονο μου...επεσα στη θαλασσα απο τη βαρκα ...ειχα και το κινητο στην τσεπη...να το πεταξω?το ξεπλυνα με νερο αμεσως(το ειχα ακουσει παλια)του εβαλα πιστολακι. τιποτα ακομα.να το πεταξω εεε???
Link to comment
Share on other sites

Αστο στην ακρη, μπορει να αναστηθει...

Στη θεση σου θα το ξεπλενα με νερο, θα το εβαζα σε ρυζι και μετα θα ηλπιζα να αναστηθει...

 

Sent from my HTC Vision using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα πρεπει να ανοιχτει το κινητο και να καθαριστει καλα απο τα αλατα. Αλλα και παλι δυσκολα θα ξαναδουλεψει.

 

Sent from my ZTE-BLADE

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

τιποτα ακομη ...το εβαλα στο ρυζι ...το μοσχαρακι λειπει...χαχαχα λεω να παρω οθονες κλπ απο e-bay να το στησω απο την αρχη.τι λετε οι ειδικοι?
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω να το πας στην ανακυκλωση ,και να παρεις ενα android η ενα windows phone , ετσι και αλλιως τα windows mobile πεθανανε.

 

Sent from my Blade

Nokia 5110 -->Philips Savy -->Siemens C35i -->Samsung S300M -->Sony Ericsson T610 --> Sony Ericsson W660 -->HTC P3700 Diamond -->HTC T5353 Diamond 2 -->ZTE Blade--> Samsung Nexus s i9020 --> Acer Liquid Gallant Duo --> Huawei Honor 3C -->Xiaomi Redmi Note 3 pro SE
Link to comment
Share on other sites

ότι και να πάρεις, μάλλον δε θα γίνει δουλειά. εκτός αν πάρεις νέα συσκευη :p

 

το θέμα είναι οτι και να ανοίξει δεν είσαι σιγουρος μέχρι πότε θα λειτουργει ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου ειχε βγαλει και εμενα προβλημα με την οθονη αλλα τελικα φοβηθηκα να το ανοιξω.

Μια χαρα τα κανει ολα το κινητο ειδικα με το spb ,εαν ηταν λιγο ποιο γρηγορο σε επεξεργαστη θα το κρατουσα κι'αλλο.

Την οθονη του τωρα την πιανουν τα αλλα κινητα,σε αυτο το μεγεθος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εαν θες παλι να παρεις κινητο με ξεπερασμενα wm και δεν σε πειραζει το μεγεθος παρε το hd2, το εχει φιλαρακι μου και κατα την γνωμη μου ειναι κινηταρα.(εγω σε αυτο το μεγεθος κινητο δεν παιρνω παντος)

Βαλε και οτι εχει 1ghz cpu,το diamond ειναι αργο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα σε ολους

αντιμετωπίζω το εξής προβλημα.

συνδεω το usb με το τηλεφωνο και δεν λεει να συγχρονίσει με τιποτα.

δηλ. ενω υπαρχει εγκατεστημενο το activesync στο pc και μολις το συνδεσω στον υπολογιστη κανει πως παει να το βρει και δεν το βλεπει.

του εκανα hard reset τιποτα.

το δοκιμασα και σε αλλο laptop τιποτα

απενεργοποιησα τοιχος - antivirus κτλ. τιποτα.

και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να παρω τις επαφες μου απο μεσα.

παντως το βλεπει σαν συσκευη και ανοιγει η καρτα να δω το περιεχόμενο.

εχω παρει αντιγραφο με το pimp-backup αλλα δεν ανοιγει με εφαρμογη στο pc για να κανω την δουλεια μου

αυτα

αν μπορει καποιος ας βοηθησει.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής

Έπεσε το τηλέφωνο μου από τον 3 όροφο (δεν έγινε για τεστ ) αλλά δουλεύει κανονικά

Μόνο με παίρνουν και μόνο παίρνω με τα πλήκτρα κάτω του ακουστικού. Η οθόνη έσπασε αλλά φαίνονται όλα κανονικά αλλά βέβαια δεν πατιέται τίποτα.

Τι έσπασε το TOUCH Screen? η LCD Screen Display ?

Αν γνωρίζει κανείς ευχαριστώ εκ των προτέρων πριν αρχίσω να λύνω το τηλέφωνο μου

 

το digitizer είναι. Πάρε απο το ebay Digitizer και LCD με το καπάκι, και θα το φτιάξεις εύκολα. μου πήρε λιγότερο απο 20 λεπτά (επειδή δεν είχα πάρει το case, και έπρεπε να ξεκολήσω την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

το digitizer είναι. Πάρε απο το ebay Digitizer και LCD με το καπάκι, και θα το φτιάξεις εύκολα. μου πήρε λιγότερο απο 20 λεπτά (επειδή δεν είχα πάρει το case, και έπρεπε να ξεκολήσω την οθόνη

 

ναι φιλε μου εκανα οπως ειπες αλλα τωρα εχω το αλλο προβλημα

συνδεω το usb με το τηλεφωνο και δεν λεει να συγχρονίσει με τιποτα.

δηλ. ενω υπαρχει εγκατεστημενο το activesync στο pc και μολις το συνδεσω στον υπολογιστη κανει πως παει να το βρει και δεν το βλεπει.

του εκανα hard reset τιποτα.

το δοκιμασα και σε αλλο laptop τιποτα

απενεργοποιησα τοιχος - antivirus κτλ. τιποτα.

και το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να παρω τις επαφες μου απο μεσα.

παντως το βλεπει σαν συσκευη και ανοιγει η καρτα να δω το περιεχόμενο.

εχω παρει αντιγραφο με το pimp-backup αλλα δεν ανοιγει με εφαρμογη στο pc για να κανω την δουλεια μου

αυτα

αν μπορει καποιος ας βοηθησει.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σε όλους μετά από σχεδόν δυο χρόνια αποφάσισα και πήγα στο ANDROID χρωστώ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους για την πολύτιμη βοήθεια και υποστήριξη που είχα όλον αυτό τον καιρό γεια σασ

 

θα μπορουσα να βάλω στο HTC DIAMOND 2 για ringtone ενα απο τα mp3 τραγουδια και να μην έχω τους κλασικούς ήχους τησ συσκευής;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα μπορουσα να βάλω στο HTC DIAMOND 2 για ringtone ενα απο τα mp3 τραγουδια και να μην έχω τους κλασικούς ήχους τησ συσκευής;

 

Πέταξε τους ήχους σου στον φάκελο /My Documents της κάρτας μνήμης σου και θα τα βλέπεις κανονικά μετά στους ήχους κλήσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...