Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Case Study :

 

Υπαρχει καποιο bluetooth STEREO headset που να ειναι συμβατο με την συσκευη μας , να εχει lcd οθονη ωστε να βλεπεις ποιοι σε καλουν , να βλεπεις τα ονοματα των τραγουδιων που εχεις αποθηκευμενα στο τηλεφωνο και να μπορεις να διαχειριζεσαι ολα αυτα απο το bluetooth απευ8ειας ??

 

PS. Βρηκα ενα της erricsson αλλα δεν ξερω απο αποψη συμβατοτητας τι γινεται!!

http://www.sonyericsson.com/cws/corp...tion/hbh-ds970

 

 

 

εχω το i-tech clip d radio

αν τον τηλεφωνικο καταλογο τον εχεις στα αγγλικα τον διαβαζει.

οτι διαχειριζεσαι τις μουσικες (επομενο - προηγουμενο- παυση κλπ) γινεται κι αυτο, αλλα δεν βλεπω τιτλους !!

τωρα αν φταιει καποια ρυθμιση δικια μου , δεν ξερω

δεν με ενοιαζε κι ολας ...

 

 

Εχεις καποιο link να δωσεις για να του ριξω ενα βλεφαρο??

Παντως θα με ενδιεφερε να μπορω να βλεπω και τα τραγουδια απο το bluetooth headset , διοτι ετσι απλα δεν χρειαζεται να εχεις καθολου το κινητο στο χερι.

Βρηκα και απο ebay καποια , αλλα παλι δεν ξερω απο συμβατοτητα τι γινεται

http://shop.ebay.com.au/sis/_W0QQ_kwZStereoQ20LCDQ20BluetoothQ20HeadphoneQ20HeadsetQ20forQ20MobilesQ20PDAsQQ_fisZ1QQ_idZ260402355613QQ_isidZ15QQ_sibeleafcatZ88469

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η Wind το φέρνει στην Ελλάδα με 599€ ενώ το expansys το φέρνει με 460€ . Αν αυτά τα 140€ δεν είναι ο ορισμός της αισχροκέρδιας τότε ας μου πει κάποιος τι είναι.

 

Ps: Η εγγύηση απο το expansys αναγνωρίζεται εδω στην Ελλάδα?

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ps: Η εγγύηση απο το expansys αναγνωρίζεται εδω στην Ελλάδα?

 

Ναι κανονικά σε θέματα hardware που είναι και αυτό που σε ενδιαφέρει. Απλά δεν μπορείς να βάλεις τα ελληνικά της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει πως να το παραγγειλω απο το expansys?

Ενας φιλος μου εχει εταιρια και εχει δηλωμενο ΑΦΜ διακοινοτικο .

Μου εδωσε τα στοιχεια της εταιριας του διευθυνση ονομα αφμ και θελω να το παραγγειλω.

Καποιος να με βοηθησει αναλυτικα βημα βημα πως να το κανω......

Ρε παιδια mail sto msn einai angelscry_forus@hotmail.com

As me kalesei kapoios pou exei agorasei apo expansus sto msn na milisoume na me dieykrinisei kapoia themata....

Link to comment
Share on other sites

http://www.itechdynamic.com

ειναι το site για manual και περισσοτερες λεπτομερειες αλλα σημερα δεν μπορω να μπω !!!

για δοκιμασε κι εσυ ...

 

http://www.skroutz.gr/s/29502/I-Tech-Clip-D-Radio.html

για το βλεφαρο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πρέπει δηλαδή να εγκαταστήσω μια τρίτη εφαρμογή Ελληνικού πληκτρολογίου

 

Δεν είναι υποχρεωτικό. Βάζεις αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει πως να το παραγγειλω απο το expansys?

Ενας φιλος μου εχει εταιρια και εχει δηλωμενο ΑΦΜ διακοινοτικο .

Μου εδωσε τα στοιχεια της εταιριας του διευθυνση ονομα αφμ και θελω να το παραγγειλω.

Καποιος να με βοηθησει αναλυτικα βημα βημα πως να το κανω......

Ρε παιδια mail sto msn einai angelscry_forus@hotmail.com

As me kalesei kapoios pou exei agorasei apo expansus sto msn na milisoume na me dieykrinisei kapoia themata....

 

πας στην expansys, διαλέγεις το τηλέφωνο να μπει στο καλάθι, πατάς ολοκλήρωση και όταν σου βγάλει τη λίστα με αυτά που έχεις διαλέξει σε ρωτάει αν έχεις ΑΦΜ. λες ναι και βάζεις το αφμ.

 

να δω πως ο φίλος σου θα δικαιολογήσει την απουσία του τηλεφώνου απο την αποθήκη του.

Link to comment
Share on other sites

πας στην expansys, διαλέγεις το τηλέφωνο να μπει στο καλάθι, πατάς ολοκλήρωση και όταν σου βγάλει τη λίστα με αυτά που έχεις διαλέξει σε ρωτάει αν έχεις ΑΦΜ. λες ναι και βάζεις το αφμ.

 

να δω πως ο φίλος σου θα δικαιολογήσει την απουσία του τηλεφώνου απο την αποθήκη του.

Η παραγγελια εγινε το κινητο ηταν αμεσα διαθεσιμο και λογικα αν οχι αυριο μεθαυριο θα το εχω αποτι μου ειπαν.

Η εταιρια ειναι του φιλου μου τι πως θα δικαιολογησει την απουσια του κινητου απο την αποθηκη του....

Πες οτι το πηρε για την παρτυ του.

Αφεντικο ειναι οτι θελει κανει....

Αναφορα δεν δινει σε κανεναν....

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια εγινε το κινητο ηταν αμεσα διαθεσιμο και λογικα αν οχι αυριο μεθαυριο θα το εχω αποτι μου ειπαν.

Η εταιρια ειναι του φιλου μου τι πως θα δικαιολογησει την απουσια του κινητου απο την αποθηκη του....

Πες οτι το πηρε για την παρτυ του.

Αφεντικο ειναι οτι θελει κανει....

Αναφορα δεν δινει σε κανεναν....

 

Άντε μπράβο καλώς να το πάρεις!το πήρες σούπερ τιμή έτσι!

 

Έχω ένα προβληματάκι με το iGO,μου σβήνει η οθόνη μετά από λίγο και πρέπει να την ανοίγω με το κουμπί on/offέχετε καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω ένα προβληματάκι με το iGO,μου σβήνει η οθόνη μετά από λίγο και πρέπει να την ανοίγω με το κουμπί on/offέχετε καμμιά ιδέα?

 

Στο iGO8.3.2 -> Ρυθμίσεις -> (Επόμενο) -> Συσκευή -> Διαχείριση ενέργειας:

 

Βάλτο στην "Έξυπνη εξοικ. ενέργ." ή "Οπίσθ. φωτ. ενεργός"

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια εγινε το κινητο ηταν αμεσα διαθεσιμο και λογικα αν οχι αυριο μεθαυριο θα το εχω αποτι μου ειπαν.

Η εταιρια ειναι του φιλου μου τι πως θα δικαιολογησει την απουσια του κινητου απο την αποθηκη του....

Πες οτι το πηρε για την παρτυ του.

Αφεντικο ειναι οτι θελει κανει....

Αναφορα δεν δινει σε κανεναν....

 

οκ δεν ξέρεις απο επιχειρήσεις για αυτό το λές :) κάτσε να σου το εξηγήσω.

 

αν σκάσει έλεγχος απο καμιά εφορία στην δουλειά του φίλου σου, θα βρούν το τιμολόγιο αγοράς του τηλεφώνου. εφόσον λοιπόν το αγόρασε ΠΡΕΠΕΙ βάση νόμου να είναι μέσα στην εταιρία του, μέσα στην αποθήκη του. ο μόνος σωστός τρόπος για να απουσιάζει είναι αν έχει κόψει δελτίο αποστολής σε κάποιο service (και καλά ότι επισκευάζεται και για αυτό το λόγο δεν είναι στην αποθήκη), αλλά κάτι τέτοιο δεν θα μπορέσει να το κάνει γιατί θα πρέπει να το έχει πίσω σε ένα μήνα οπωσδήποτε στην αποθήκη του πάλι, διαφορετικά είναι σαν να το πούλησε μαύρα και να μην πλήρωσε στην εφορία το φπα.

 

ο μόνος σωστός τρόπος για να είναι οκ ο φίλος σου, είναι να το τιμολογήσει σε σένα και να του πληρώσεις το ΦΠΑ. δηλαδή αντί για 380 που το πήρες, να το πληρώσεις 460 όσο το πουλάει η expansys......

 

αφεντικό σε μια εταιρία και κύριως μέτοχος είναι το κράτος. σε μία εταιρία ΕΠΕ κρατάει το 35% των κερδών (χονδρικά) επειδή έτσι θέλει και παίρνει και το 19% του ΦΠΑ απο αυτό που πουλάς. άρα βγάζει χωρίς προσπάθεια κάτι λιγότερο απο 45-50% απο μια εταιρία για την πλάκα. να μην αναφέρω ότι τα άτομα που έρχονται να σε ελέγχουν, είναι για να πάρουν τις μίζες τους οπότε το ποσοστό του 45-50% ανεβαίνει στο 50-55% για πλάκα.

 

ο μόνος τρόπος να ζήσει μια εταιρία? να δώσει πράγματα χωρίς τιμολόγιο, ώστε να βγάλει τα σπασμένα που στα έχουν κλέψει απο τους ελέγχους.

Link to comment
Share on other sites

οκ δεν ξέρεις απο επιχειρήσεις για αυτό το λές :) κάτσε να σου το εξηγήσω.

 

αν σκάσει έλεγχος απο καμιά εφορία στην δουλειά του φίλου σου, θα βρούν το τιμολόγιο αγοράς του τηλεφώνου. εφόσον λοιπόν το αγόρασε ΠΡΕΠΕΙ βάση νόμου να είναι μέσα στην εταιρία του, μέσα στην αποθήκη του. ο μόνος σωστός τρόπος για να απουσιάζει είναι αν έχει κόψει δελτίο αποστολής σε κάποιο service (και καλά ότι επισκευάζεται και για αυτό το λόγο δεν είναι στην αποθήκη), αλλά κάτι τέτοιο δεν θα μπορέσει να το κάνει γιατί θα πρέπει να το έχει πίσω σε ένα μήνα οπωσδήποτε στην αποθήκη του πάλι, διαφορετικά είναι σαν να το πούλησε μαύρα και να μην πλήρωσε στην εφορία το φπα.

 

ο μόνος σωστός τρόπος για να είναι οκ ο φίλος σου, είναι να το τιμολογήσει σε σένα και να του πληρώσεις το ΦΠΑ. δηλαδή αντί για 380 που το πήρες, να το πληρώσεις 460 όσο το πουλάει η expansys......

 

αφεντικό σε μια εταιρία και κύριως μέτοχος είναι το κράτος. σε μία εταιρία ΕΠΕ κρατάει το 35% των κερδών (χονδρικά) επειδή έτσι θέλει και παίρνει και το 19% του ΦΠΑ απο αυτό που πουλάς. άρα βγάζει χωρίς προσπάθεια κάτι λιγότερο απο 45-50% απο μια εταιρία για την πλάκα. να μην αναφέρω ότι τα άτομα που έρχονται να σε ελέγχουν, είναι για να πάρουν τις μίζες τους οπότε το ποσοστό του 45-50% ανεβαίνει στο 50-55% για πλάκα.

 

ο μόνος τρόπος να ζήσει μια εταιρία? να δώσει πράγματα χωρίς τιμολόγιο, ώστε να βγάλει τα σπασμένα που στα έχουν κλέψει απο τους ελέγχους.

 

μαλιστα.

Δεν το ηξερα αυτο.

Και να κανω μια ερωτηση χαζη μαλλον αλλα ας την κανω....

Λεμε πως καποια στιγμη καποτε γινεται ελεγχος στην εταιρια του φιλου μου.

Και βρισκουν το τιμολογιο του κινητου.

Και τον ρωτανε που ειναι το κινητο.

Και λεμε πως απανταει οτι του επεσε και εσπασε ρε φιλε και το πεταξε .....ή του το κλεψανε ή βραχηκε και χαλασε και δεν αξιζει να το φτιαξει και το πεταξε..

Τι θα πρεπει να κρατησει το σπασμενο κινητο στην αποθηκη της εταιριας....???

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως τα λές. είσαι υποχρεωμένος να το κρατήσεις ακόμα και σε κομμάτια για να δείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.

εκτός και αν κάποια χωματερή σου κόψει κάποιο παραστατικό ότι το παρέλαβε και το έκανε παλιοσίδερα. (αυτό ισχύει για τους υπολογιστές σίγουρα, για τα τηλέφωνα κάτι αντίστοιχο)

Link to comment
Share on other sites

ε τοτε αν και οταν τον κανουν ελεγχο με παιρνει τηλ και του παω το τηλ στο γραφειο του....

Αν ειναι τοσο ..... και ψιρες οι ελεγχτες.....

η μπορει να πει οτι το εχει δωσει σε καποιον υπαλληλο του που ειναι εκτος γραφειου (τμημα πωλησεων) π.χ. για να επικοινωνει μαζι του π.χ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να σου απαντήσω και να το σταματήσουμε γιατί χαλάμε το θέμα :)

 

δεν μπορεί το εμπόρευμα να βγεί ούτε ένα σκαλί έξω απο την εταιρία χωρίς παραστατικό. έτσι και σε βρούν θα πληρώνει πρόστιμο μέχρι του χρόνου. είτε είσαι υπάλληλος, είτε όχι πρέπει να έχεις συνοδευτικό παραστατικό. πάει και τελείωσε. για να έχει συνοδευτικό παραστατικό σημαίνει ότι στο έχει πουλήσει. για να στο έχει πουλήσει σημαίνει ότι σου έχει πάρει ΦΠΑ που σημαίνει ότι χρωστάει το ΦΠΑ στην εφορία. ότι θα βρούν το παραστατικό να είσαι σίγουρος. η δουλειά τους είναι και την κάνουν καλά. η πιθανότητα να κάνουν έλεγχο στο φίλο σου είναι σχετικά μικρή, αλλά αν την κάνουν αυτός θα φάει το πρόστιμο.

 

τέλος συζήτησης :)

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα

τεσπα οτι ειναι να γινει θα γινει...

για πεστε μου ρε παιδια κατι.

Μολις το παραγγειλα πηρα τηλ στην Αθηνα στο expansys και μου ειπαν πως ειναι αμεσα διαθεσιμο και θα φυγει αυριο οποτεθα το εχω εγω πιθανοτατα Παρασκευη.

Δηλ. για να καταλαβω το κινητο ειναι στην Αθηνα και θα αποσταλει σε εμενα Θεσσαλονικη?

η θα ερθει απο εξωτερικο σε μια ημερα?

και κατι δευτερο φορτιστη εχει ευρωπαικο για τις δικες μας μπριζες ήαγγλικομε ανταπτορα?

επισης κατι τελευταιο το κουτι τι εχει μεσα ?

Link to comment
Share on other sites

οκ καταλαβα

Μολις το παραγγειλα πηρα τηλ στην Αθηνα στο expansys και μου ειπαν πως ειναι αμεσα διαθεσιμο και θα φυγει αυριο οποτεθα το εχω εγω πιθανοτατα Παρασκευη.

Δηλ. για να καταλαβω το κινητο ειναι στην Αθηνα και θα αποσταλει σε εμενα Θεσσαλονικη?

η θα ερθει απο εξωτερικο σε μια ημερα?

 

θα έρθει απο το εξωτερικό σε μία μέρα (για την Αθήνα, τώρα για την Θεσσαλονίκη μπορεί να κάνει 2).

 

και κατι δευτερο φορτιστη εχει ευρωπαικο για τις δικες μας μπριζες ήαγγλικομε ανταπτορα?

 

εμένα είχε αγγλικό πάντως

 

επισης κατι τελευταιο το κουτι τι εχει μεσα ?

 

διάβασε το review στην υπογραφή μου και θα μάθεις. υπάρχει λόγος που είναι εκεί

 

Γιάννη δεν μπορώ να διορθώσω το Review μου, μπορείς να βάλεις σε παρακαλώ πάνω απο το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ το εξής....... "

 

Να συμπληρώσω κάτι (Ημερομηνία 13/5)

Σε αντίθεση με το Touch HD, το D2 μπορεί και έχει 2-way d-pad. τι εννοώ?

μπορείτε να χρησιμοποιείτε τη zoom bar ως D-Pad για πάνω κάτω. (ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό και ΠΑΡΑ πολύ βολικό για μένα).

 

για να το κάνετε βάλτε το Advanced Config Tools πηγαίνετε στο Smart Touch ορίστε ποια εφαρμογή θέλετε να λειτουργεί με τη zoom bar, και μετά ορίστε το Wheel Sensitivity στο 6.

Να λοιπόν κάτι που το D2 έχει παραπάνω απο το HD το οποίο δεν πρόκειται ποτέ να αποκτήσει σε Hardware έστω μορφή. :)

 

 

"

 

thanks.. μου ξέφυγε το 2πλο post πάλι, αλλά μαθαίνω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά για την ιστορία με το θέμα του εταιρικού ΑΦΜ επειδή πρόκειτε για κινητό μπορεί να πει ότι είναι υπαλλήλου που είναι σε εξωτερικές δουλειές. Δεν είναι απαραίτητη η φυσική παρουσία της συσκευής.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

για να το κάνει αυτό, πρέπει να το βάλει στα πάγια της εταιρίας και να έχει και όντως υπάλληλο στην εταιρία. το σημαντικό είναι ότι θα πρέπει να το βάλει σαν πάγιο άρα δεν θα μπορεί να το βγάλει απο την αποθήκη του
Link to comment
Share on other sites

για να το κάνει αυτό, πρέπει να το βάλει στα πάγια της εταιρίας και να έχει και όντως υπάλληλο στην εταιρία. το σημαντικό είναι ότι θα πρέπει να το βάλει σαν πάγιο άρα δεν θα μπορεί να το βγάλει απο την αποθήκη του

 

Υπερβολες, ετσι θα επρεπε αλλα στον ελεγχο δεν θα σταθουν στο τιμολογιο του expansys, ψαχνουν ποιο βαθια για να τα παρουν ποιο χοντρα, εγω ολες τις συσκευες απο κει τις εχω παρει σην μια ομαδικη καπου 8000 ευρω, εχει περασει 2 φορες η εταιρεια ελεγχο και ουτε καν το εχουν αναφερει.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θεωρητικά αυτό που λέει ο Θοδωρής είναι σωστό, την πράξη όμως τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά. Ξέρω πάρα πολλές περιπτώσεις που έχουν εκμεταλλευτεί το εταιρικό τους ΑΦΜ για αγορές από το expansys και κανένας δεν αντιμετώπισε τέτοιου είδους προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητάμε για το Expansys, αν το πάρω από εκεί, το μόνο που θα χάσω είναι τα Ελληνικά τα οποία αν κατάλαβα καλά μπορούμε να τα προσθέσουμε με κάποιο πρόγραμμα; Ισχύει αυτό; Κάποιο link να το πιστοποείει;

Το σκέφτομαι και εγώ με ΑΦΜ, αφού υπάρχει οικογένειακη επιχείρηση και τα λεφτά που το πήρε το παλικάρι είναι εξαιρετικά λίγα για κάτι τέτοιο (σε σχέση με τα 600 που βλέπω να βγαίνει με τα Ελληνικά). Και το Ν73 που έχω, στα αγγλικά το έχω :)

 

Πάω να διαβάσω το Review σου Θοδωρή, πως μου διέφυγε αυτό !! Άντε καλημέρεζ

 

Ερωτήσεις για το Review και όποτε μπορείς απαντάς:

 

- Σχετικά με την φωτο που έχει, άρα βραδινές φωτογραφίες το ξεχνάμε εκτός και αν υπάρχει πολύ φως. Υπάρχει μήπως κάποιο εξωτερικό φλάς, όπως γίνεται με Nokia;

- Αυτή η πρόταση που έγραψες: Αν θέλετε να έχετε ένα Diamond 2 με πληκτρολόγιο, πάρτε ένα Touch Pro και βάλτε του

μία τελευταία cooked rom του energy. Θα έχετε ένα φανταστικό εργαλείο, με προβλήματισε ταμάλα, πάω να διαβάσω το αντίστοιχο Review !!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και συζητάμε για το Expansys, αν το πάρω από εκεί, το μόνο που θα χάσω είναι τα Ελληνικά τα οποία αν κατάλαβα καλά μπορούμε να τα προσθέσουμε με κάποιο πρόγραμμα; Ισχύει αυτό; Κάποιο link να το πιστοποείει;

 

Εάν εννοείς να κάνεις το μενού ελληνικό δεν γίνεται. Αυτό που γίνεται είναι να κάνεις το αγγλικό πληκτρολόγιο της HTC που φοράει το Diamond2 να γράφει ελληνικά κανονικότατα. Δες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...