Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σόρυ για το λάθος, εννοούσα εταιρία. Το έφτιαξα :)

 

Όχι δίκιο έχεις, δεν έχω πολύ εμπειρία στο tweaking (φαντάζομαι έτσι ονομάζεται), απλά μου το σύστησαν ως κάτι πολύ καλό, και στο Preview του Msk δεν ήταν άσχημο. Απλά το πρόβλημα μου είναι η ταχύτητα του στο Diamond 2, δλδ αφού θα τα δώσουμε που θα τα δώσουμε τα λεφτά, μην πάνε τσάμπα :)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators

Μην ξεχνάς ότι είναι αυτές οι συσκευές είναι Windows Mobile και εκτός από τηλέφωνα είναι και PDAs.

 

Πάντως το Diamond2 είναι από τις καλύτερες της αγοράς σε θέματα ταχύτητας/απόκρισης. Όπως προείπα, η μοναδική ουσιαστική διαφορά σε σχέση με το HD είναι το μέγεθος με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για προτείνετε κανα προγραμματάκι για την registry,νομιζα ότι είχε το resco explorer αλλά τελικά δεν είχε.Επίσης μπορεί στον Opera να εγκατασταθεί ο flash palyer για να ανοίγουν τα sites που τον χρειάζονται?

 

Πολυ καλο προγραμμα για regedit ειναι αυτο :

http://rapidshare.com/files/232113873/TaskMgr.rar

Ειναι ακριβως ενας πανομοιοτυπος windows taskmanager αλλα για pda.

Τον χρησιμοποιω απο παλια ειναι δοκιμασμενος και δεν χρειαζεται εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

resco registry

 

Θα το δοκιμάσω και αυτό!ευχαριστώ πολύ!

 

το πρώτο cab για το flash δεν παίζει(τουλάχιστον σε μένα)..αυτό είχα γράψει κάποια post πάνω αλλά δεν απαντήσατε. Το δεύτερο που βάζεις τι διαφορετικό έχει?

 

Ούτε σε μένα έπαιξε:(

Link to comment
Share on other sites

medusa, άσε τους φίλους σου να λένε. και να ρωτάς αυτούς που το έχουν :)

 

το D2, είναι τόσο γρήγορο όσο ένα Touch Pro (σε ελληνικά αυτό σημαίνει ότι είναι μια πάρα πολύ καλή συσκευή και γρήγορη. το Touch Pro είχε χειρότερο GPS απλά, ενώ του D2 είναι πάρα πολύ καλό (αυτό δεν το έχω αναφέρει πολύ εδώ μέσα)).

 

το HD είναι για μεγάλους μαντράχαλους βλέπε ζαχαράκη. ενώ το D2 είναι για νορμαλ ανθρώπους :D (ε ρε ξύλο που έχω να φάω)

 

με λίγα λόγια πάρε το D2, και δεν θα το μετανοιώσεις.

 

 

και... όσο αναφορά το registry. to Resco Registry είναι το καλύτερο κατα πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικα απο την WIND το Diamond 2 με δωρεαν internet για 3 μηνες με το προγραμμα Web'n mail 120mb.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικα απο την WIND το Diamond 2 με δωρεαν internet για 3 μηνες με το προγραμμα Web'n mail 120mb.

 

599ε ιούνιος από την Wind σίγουραααα ΔΕΝ.

Link to comment
Share on other sites

599ε ιούνιος από την Wind σίγουραααα ΔΕΝ.

 

Καλα για αγορα μονο συσκευης δεν το συζητω.Καλυτερα απο έξω.

Το θέμα ειναι ποσο θα πεσει η τιμη με συμβολαιο.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σε όλους, ελπίζω να έχουμε ευχάριστα νέα σύνομα στο πότε θα μπορέσουμε να το έχουμε στα χέρια μας επιτέλους το τηλέφωνο :)

 

Συγκεκριμένα πάντως για το κατά πόσο είναι γρήγορο ή όχι, μου είχε πει φίλος που ασχολείται αρκετά και έχει και το Diamond 1 (που είναι όντως αργό, μου το έδωσε για 2 μέρες, ωραίο κατά τα άλλα αλλά αργό) πως αν δεν είναι ο επεξεργαστής τουλάχιστον 600 Mhz δεν αξίζει (το διαμάντι νούμερο 2, έχει 528, άρα δεν ξέρω πως σημαντική ή όχι είναι τελικά η διαφορά)

 

Συζήτηση βέβαια κάνουμε, ώσπου να έρθει το ίδιο :)

Link to comment
Share on other sites

Case Study :

 

Υπαρχει καποιο bluetooth STEREO headset που να ειναι συμβατο με την συσκευη μας , να εχει lcd οθονη ωστε να βλεπεις ποιοι σε καλουν , να βλεπεις τα ονοματα των τραγουδιων που εχεις αποθηκευμενα στο τηλεφωνο και να μπορεις να διαχειριζεσαι ολα αυτα απο το bluetooth απευ8ειας ??

 

PS. Βρηκα ενα της erricsson αλλα δεν ξερω απο αποψη συμβατοτητας τι γινεται!!

http://www.sonyericsson.com/cws/corporate/products/accessoryportfolio/specification/hbh-ds970

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σε όλους, ελπίζω να έχουμε ευχάριστα νέα σύνομα στο πότε θα μπορέσουμε να το έχουμε στα χέρια μας επιτέλους το τηλέφωνο :)

 

Συγκεκριμένα πάντως για το κατά πόσο είναι γρήγορο ή όχι, μου είχε πει φίλος που ασχολείται αρκετά και έχει και το Diamond 1 (που είναι όντως αργό, μου το έδωσε για 2 μέρες, ωραίο κατά τα άλλα αλλά αργό) πως αν δεν είναι ο επεξεργαστής τουλάχιστον 600 Mhz δεν αξίζει (το διαμάντι νούμερο 2, έχει 528, άρα δεν ξέρω πως σημαντική ή όχι είναι τελικά η διαφορά)

 

Συζήτηση βέβαια κάνουμε, ώσπου να έρθει το ίδιο :)

 

Δεν νομίζω τα 70mhz να παίζουν σημαντικό ρόλο!

Απο όσα ξέρω για τα PC (πιστεύω οτι το ίδιο ισχύει και στα PPC), η τεxνολογία και η αρχιτεκτονική του επεξεργαστή είναι αυτή που παίζει ρόλο.

Αυτή oυσιαστικά κρίνεται απο το FSB (front size bus) το οποίο ορίζει την ταχύτητα που φεύγουν τα δεδομένα απο τον επεξεργαστή, και την L2 cach η οποία είναι μνήμη που χρησιμοποιεί ο επεξεργαστής για να κάνει τις πράξεις πρίν τις στείλει.

Αν λοιπόν η τεχνολογία του επεξεργαστή είναι ιδια, τότε τα mhz 70mhz παίζουν μηδαμινό ρόλο.

Σου δίνω ένα παράδειγμα:

o Pentium 4 στα 3.2 mhz ήταν ένας Pentium 4 στα 2.8 ο οποίος ήταν pushαρισμένος. Η intel έβγαζε τον P4 στα 2.8. Όποιοι απο αυτούς είχαν καλύτερη ποιότητα κατασκευής (πυρίτιο, χαλκός κτλ) είχαν μεγαλύτερη αντοχή σε θερμοκρασία. Τους pushαριζε λοιπόν και τους πουλούσε σαν P4 sta 3.2! Άν έβαζες λοιπόν τους 2 επεξεργαστές σε συγκριτικό είχαν ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ διαφορές, αφού ήταν 99% ίδιοι. Το ίδιο "κόλπο" συνεχίζει και σήμερα.

Και να σου πώ και κάτι άλλο(πάντα για PC μιλάω). Τί να τον κάνεις τον επεξεργαστή στα 10.000 mhz! άν έχεις μάπα κάρτα γραφικών, ή λίγη μνήμη ή αργό δίσκο;

Μην σε απασχολούν λοιπόν τα 70Mhz. Θα πρέπει επίσης να ξέρεις οτι οι επεξεργαστές των Windows mobile είναι αποδεδειγμένα ΑΡΓΟΙ. Αυτές οι συσκευές, με τις δυνατότητες που έχουν (ή που προσπαθούν να έχουν) θα έπρεπε να έχουν τουλάχιστον 1000άρι επεξεργαστή. Είτε 500 είτε 600 χαμηλά είσαι.

Προσπαθούν να κάνουν κάτι βάζοντας παραπάνω μνήμη. Και τα έχουν καταφέρει μέχρι ενος σημείου...

Στην ουσία αυτό που κάνει το D2 γρηγορότερο απο το D1 είναι η ΠΟΛΥ περισσότερη μνήμη του...

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ωραίο κατά τα άλλα αλλά αργό) πως αν δεν είναι ο επεξεργαστής τουλάχιστον 600 Mhz δεν αξίζει (το διαμάντι νούμερο 2, έχει 528, άρα δεν ξέρω πως σημαντική ή όχι είναι τελικά η διαφορά)

 

Η ονομαστική τιμή του επεξεργαστή δεν είναι καθοριστική για να κρίνουμε την απόδοση μιας συσκευής. Πρακτικά τα πάει πολύ καλά, βρίσκεται στα επίπεδα του HD και αποτελεί από τις καλύτερες συσκευές σήμερα. Σίγουρα θα ήταν καλύτερα να είχε μεγαλύτερο επεξεργαστή αλλά πάντα θα ζητάμε κάτι παραπάνω με ότι αυτό συνεπάγεται. Μοναδικό μειονέκτημα για μένα, και αυτό έχει να κάνει με όλες τις συσκευές που χρησιμοποιούν αυτό τον τύπο επεξεργαστή, είναι η αναπαραγωγή video που θα μπορούσε να βρίσκεται σε καλύτερα επίπεδα.

 

Συζήτηση βέβαια κάνουμε, ώσπου να έρθει το ίδιο :)

 

Έχει έρθει, το έχουμε δουλέψει και βάση αυτών συζητάμε. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...για το Diamond 2...

 

εχω παραγγειλει μια μαλακή λεπτή θηκη,ετσι ωστε να μην προσθετει εξτρα παχος στη συσκευη για να μπορω να το εχω στην τσέπη

http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360151845729

 

εχω παραγγειλει μια πιο ανθεκτικη θηκη σε στυλ πορτοφολιου με μαγνητακια την οποια μπορεις να την φτιαξεις οπως εσυ θελεις,διαλεγεις χρωμα μεσα-εξω,μεχρι και τυπωμενα τα αρχικα σου ή οτι αλλο θελεις μεχρι 10 γραμματα

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270374089465&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123

 

εχω παραγγειλει καρτα μνημης 16gb micro SD DDHC

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=ADME:B:EOIBSAA:US:11&Item=150316268953

 

εχω παραγγειλει screen protector το περιφημο InvisibleSHIELD με nano-memory™ technology και δεν σημαζευεται που απ'οτι λενε δεν αφηνει σημαδια

http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-touch-diamond-2-gsm-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php..

 

Α(!),ακομα δεν εχω παραγγειλει το τηλεφωνο :fool: περιμενω λογω επιδοτησης να το παρω απο εδω (Wind).

 

Δεν παω καλα...το ξερω :O

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Μουσάτος τα έξυπνα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, πολύ χρήσιμα links ειδικά το screen protector (δεν ήξερα πως υπάρχει τέτοιο πράγμα, επιτέλους !!) και την θήκης που μπορείς να την διαμορφώσεις όπως θες. Σίγουρα θα πάρω και τα 2 αν ψωνίσω την συσκευή τελικά.

 

Καλέ μου Moderator, εννοούσα να έρθει επίσημα στην Ελλάδα ντε, όχι γενικά. Με ένα Ελληνικό μενού και όλα τα σχετικά. Όσο για τον επεξεργαστή, θα σας πω πιο αργά, όταν μιλήσω με το παιδί, ποιά είναι η άλλη άποψη :)

Ευχαριστώ πάντως ξανά για το χρόνο που διαθέσατε (ναι καταντάω κουραστική το ξέρω!!)

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο screen protector απο το zagg.com σηκωνει λιγο συζητηση.

Βασικα δεν ειναι μονο για την οθονη αλλα μπορεις να παραγγειλεις και για την πισω επιφανεια,ουσιαστικα καλυπτει κυριολεκτικα ολοκληρη την συσκευη,αφου οι 2 ζελατινες ειναι ακριβως κομμενες ετσι ωστε να αφηνουν κενο μονο στα πλαγια πληκτρα και οπου υπαρχει ανοιγμα.

 

Λιγο που το εψαξα φαινεται οτι κανει αυτα που υποσχεται(δεν αφηνει σημαδι με τιποτα,δεν αφηνει δαχτυλιες,δεν σου γλυστραει απο το χερι.)

Στα μειων αναφερουν οτι η οθονη γινεται καπως κολλωδης,δηλαδη οτι εχεις περισσοτερη αντισταση οταν σερνεις το δαχτυλο σου και οτι στην επιφανεια του εμφανιζονται κατι πολυ-πολυ μικρα εγκολπωματα,το περιγραφουν σαν επιφανεια της φλουδας πορτοκαλιου,αν καταλαβα καλα.

 

Δεν ξερω εαν την εχει δοκιμασει κανενας απο εδω να μας πει περισσοτερα.

 

Εκπτωτικος κωδικος για οσους το παραγγειλουν ZAGG20 για 20% εκπτωση.

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι προτιμούμε silicone case και screen protector. Ειδικά το silicone case με έχει σώσει από πτώση του HD από το ύψος του γραφείου...

 

Το invisible shield δεν μου γεμίζει το μάτι, θα είναι πολύ δύσκολο στην εφαρμογή και αυτή η κόλλα πάνω στο κινητό δεν μου αρέσει.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχουν διάφορες εταιρίες που έχουν βγάλει τέτοιου είδους protectors. Αν θυμάμαι καλά, της zagg συνοδεύονται από ένα λιπαντικό υγρό για πιο εύκολη την τοποθέτηση. Εάν όμως κολλήσει, δύσκολα αφαιρείται και δεν είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα.

 

Προτιμήστε αυτά που δεν χρειάζονται λιπαντικές ύλες για την επαφή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...για το Diamond 2...

 

εχω παραγγειλει μια μαλακή λεπτή θηκη,ετσι ωστε να μην προσθετει εξτρα παχος στη συσκευη για να μπορω να το εχω στην τσέπη

http://cgi.ebay.com.au/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=360151845729

 

εχω παραγγειλει μια πιο ανθεκτικη θηκη σε στυλ πορτοφολιου με μαγνητακια την οποια μπορεις να την φτιαξεις οπως εσυ θελεις,διαλεγεις χρωμα μεσα-εξω,μεχρι και τυπωμενα τα αρχικα σου ή οτι αλλο θελεις μεχρι 10 γραμματα

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=270374089465&ssPageName=ADME:X:AAQ:GB:1123

 

εχω παραγγειλει καρτα μνημης 16gb micro SD DDHC

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=ADME:B:EOIBSAA:US:11&Item=150316268953

 

εχω παραγγειλει screen protector το περιφημο InvisibleSHIELD με nano-memory™ technology και δεν σημαζευεται που απ'οτι λενε δεν αφηνει σημαδια

http://www.zagg.com/invisibleshield/htc-touch-diamond-2-gsm-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php..

 

Α(!),ακομα δεν εχω παραγγειλει το τηλεφωνο :fool: περιμενω λογω επιδοτησης να το παρω απο εδω (Wind).

 

Δεν παω καλα...το ξερω :O

 

 

 

 

η μαλακή θήκη, είναι ανοιχτή και έχει το ίδιο πρόβλημα που είχαν και οι θήκες που ερχόντουσαν μαζί με το D1 και το Touch Pro. ΓΛΥΣΤΡΑΝΕ! εγώ μια μέρα κούνησα τη θήκη με δύναμη προς τα πάνω μαζί με το τηλέφωνο μέσα κατα λάθος, και το τηλέφωνο έφυγε στον αέρα!! ευτυχώς το έπιασα.

 

η σκληρή δερμάτινη θήκη δεν ξέρω, έχω προτείνει μια αντίστοιχη εδώ μέσα, αλλά ίσως να είναι καλή και αυτή

 

η μνήμη σου, είναι αργή.δεν είναι class 6, και αυτό είναι σημαντικό. όσο περισσότερα δεδομένα περνάνε σε ένα διάβασμα τόσο το καλύτερο. πχ βλέπε επίδοση βίντεο.

 

Μουσάτος τα έξυπνα παιδιά πριν πεινάσουν μαγειρεύουν, πολύ χρήσιμα links ειδικά το screen protector (δεν ήξερα πως υπάρχει τέτοιο πράγμα, επιτέλους !!) και την θήκης που μπορείς να την διαμορφώσεις όπως θες. Σίγουρα θα πάρω και τα 2 αν ψωνίσω την συσκευή τελικά.

 

Καλέ μου Moderator, εννοούσα να έρθει επίσημα στην Ελλάδα ντε, όχι γενικά. Με ένα Ελληνικό μενού και όλα τα σχετικά. Όσο για τον επεξεργαστή, θα σας πω πιο αργά, όταν μιλήσω με το παιδί, ποιά είναι η άλλη άποψη :)

Ευχαριστώ πάντως ξανά για το χρόνο που διαθέσατε (ναι καταντάω κουραστική το ξέρω!!)

 

medusa, το να συγκρίνεις το D1 με το D2 είναι σαν να συγκρίνεις την βούρτσα με την ...... τσατσάρα :D

 

πες στο φίλο σου να αφήσει τις συμβουλές για αυτούς που το έχουν και ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Case Study :

 

Υπαρχει καποιο bluetooth STEREO headset που να ειναι συμβατο με την συσκευη μας , να εχει lcd οθονη ωστε να βλεπεις ποιοι σε καλουν , να βλεπεις τα ονοματα των τραγουδιων που εχεις αποθηκευμενα στο τηλεφωνο και να μπορεις να διαχειριζεσαι ολα αυτα απο το bluetooth απευ8ειας ??

 

PS. Βρηκα ενα της erricsson αλλα δεν ξερω απο αποψη συμβατοτητας τι γινεται!!

http://www.sonyericsson.com/cws/corporate/products/accessoryportfolio/specification/hbh-ds970

 

εχω το i-tech clip d radio

αν τον τηλεφωνικο καταλογο τον εχεις στα αγγλικα τον διαβαζει.

οτι διαχειριζεσαι τις μουσικες (επομενο - προηγουμενο- παυση κλπ) γινεται κι αυτο, αλλα δεν βλεπω τιτλους !!

τωρα αν φταιει καποια ρυθμιση δικια μου , δεν ξερω

δεν με ενοιαζε κι ολας ...

Link to comment
Share on other sites

η μαλακή θήκη, είναι ανοιχτή και έχει το ίδιο πρόβλημα που είχαν και οι θήκες που ερχόντουσαν μαζί με το D1 και το Touch Pro. ΓΛΥΣΤΡΑΝΕ! εγώ μια μέρα κούνησα τη θήκη με δύναμη προς τα πάνω μαζί με το τηλέφωνο μέσα κατα λάθος, και το τηλέφωνο έφυγε στον αέρα!! ευτυχώς το έπιασα.

Πολυ θα ηθελα να το δω αυτο! :lol:

 

 

η μνήμη σου, είναι αργή.δεν είναι class 6, και αυτό είναι σημαντικό. όσο περισσότερα δεδομένα περνάνε σε ένα διάβασμα τόσο το καλύτερο. πχ βλέπε επίδοση βίντεο.

 

Υπαρχει 16gb micro SD SDHC class 6;

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα ηθελα να το δω αυτο! :lol:

 

χέστηκα πάνω μου εκείνη τη μέρα, μια βδομάδα αφού είχα αγοράσει το Touch Pro, Και καθώς μιλάω με έναν, καταλαβαίνω ότι η θήκη ξαφνικά έγινε πιο ελαφρυά!!!

 

κοιτάω το τηλέφωνο και το βλέπω στον αέρα.... ευτυχώς το πρόλαβα.

 

 

Υπαρχει 16gb micro SD SDHC class 6;

 

όχι, για αυτό αγόρασε μια 8gb να κάνεις την δουλειά σου και μετά πέρνεις και μια 16.

 

 

ΥΣ. κύριε γιάννη - mod, θα προσέχω την άλλη φορά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...