Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

paidia otan leei sto expansys oti diatithetai katopin paraggelias ti simainei?

poso tha kanei na erthei sta xeria mou an to paraggeilo?

 

(sorry gia ta greeklish grafo apo mobile)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ουτε με skype γίνεται βιντεοκλήση.Δεν γίνεται με κανένα τέτοιο πρόγραμμα βιντεοκλήση μεσω του κινητου

Δεν ξέρω αν κάνει δοκιμάστε το και πείτε μου. Προχθές το διάβαζα

http://www.fuzemobility.com/two-way-video-calling-for-free/

 

δειτε και εδω http://www.octro.com/

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Ας μου πει κάποιος αν διαθέτει πληκτρολόγιο compact qwerty , αυτό με διπλό χαρακτήρα σε κάθε πλήκτρο και αν γυρίζει στα Ελληνικά η αν πρέπει να βάλουμε κάποιο άλλο από αυτά που κυκλοφορούν πχ finger .

 

Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

ναι διαθέτει compact. ελληνικά νομίζω μπορείς να βάλεις με cab ή με της ACE
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αυτό ακριβώς στα καινούργια πληκτρολόγια της HTC δεν υπάρχει. Η' το κλασσικό qwerty keyboard ή το phone pad με τα τρία γράμματα ανά πλήκτρο.

 

Και αυτά νομίζω ότι είναι αρκετά πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς στα καινούργια πληκτρολόγια της HTC δεν υπάρχει. Η' το κλασσικό qwerty keyboard ή το phone pad με τα τρία γράμματα ανά πλήκτρο.

 

Και αυτά νομίζω ότι είναι αρκετά πάντως.

 

Μα ο φίλος WebViRuS λέει πως υπάρχει το compact qwerty . Έχω μπερδευτεί .

 

Σίγουρα και δύο είναι αρκετά , απλά το compact qwerty με βολεύει διότι έχει την διάταξη ενός πληκτρολογίου pc και το κυριότερο , Πέντε μόνο πλήκτρα στην σειρά , κάτι που βολεύει τον κόσμο (σαν και μένα) με πλούσια σε μέγεθος δάχτυλα .

 

Το phone pad έχει μεν τρεις χαρακτήρες σε κάθε πλήκτρο , αλλά σε άλλη διάταξη .

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Άλλο το phone keypad (έχει 3 γράμματα/πλήκτρο) και άλλο το compact qwerty (έχει 2 γράμματα/πλήκτρο). Όπως προείπα... το δεύτερο δεν το έχει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οκ εγώ εννοούσα ότι το Phone keypad θα τον βολέψει :)

 

ναι δεν έχει compact

Link to comment
Share on other sites

οκ εγώ εννοούσα ότι το Phone keypad θα τον βολέψει :)

 

ναι δεν έχει compact

 

 

Κρίμα , μια ερώτηση ακόμη , όταν το ανοίγεις με το TF3D ενεργοποιημένο πόσο τοις εκατό μνήμη καταλαμβάνει το λειτουργικό ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για προτείνετε κανα προγραμματάκι για την registry,νομιζα ότι είχε το resco explorer αλλά τελικά δεν είχε.Επίσης μπορεί στον Opera να εγκατασταθεί ο flash palyer για να ανοίγουν τα sites που τον χρειάζονται?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδιά για προτείνετε κανα προγραμματάκι για την registry

 

http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

 

Επίσης μπορεί στον Opera να εγκατασταθεί ο flash palyer για να ανοίγουν τα sites που τον χρειάζονται?

 

http://download.macromedia.com/pub/flash/devices/pocket_pc/installers/fp7_ppc_en.cab

http://blownfuze.org/files/Flash_Lite_3.1_CE-OS%2020757.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

το πρώτο cab για το flash δεν παίζει(τουλάχιστον σε μένα)..αυτό είχα γράψει κάποια post πάνω αλλά δεν απαντήσατε. Το δεύτερο που βάζεις τι διαφορετικό έχει?

Link to comment
Share on other sites

ασχετο....... να παω απο hd σε diamond2?

αξιζει?

υπαρχει κανενας που να θελει ανταλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούργια εδώ.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω είτε αυτή την συσκευή ή το HTC Magic ή (ναι ξέρω είναι λίγο άσχετη η τελευταία, αλλά είναι ήδη διαθέσιμη και πιο προσιτή σε .. λεφτά) το Nokia 5800 ή να πάω στην λύση του HD που βλέπω πως πολλοί εδώ είναι υπέρ. Ξέρει κανείς πότε επιτέλους θα έρθει επίσημα το Diamond2 στη Ελλάδα; Πήρα σήμερα ξανά την εταιρία που το φέρνει στην Ελλάδα και λες και δεν ήξεραν για ποιά συσκευή μιλάω έκαναν.

 

Από την άλλη το HD δείχνει να έχει όλα όσα θέλω, με μόνο μειονέκτημα το μέγεθος της.

 

Τέλος φίλος καλός μου είπε πως τόσο το Diamond 1 όσο και το 2 (επειδή θα φοράει σχεδόν ίδιο επεξεργαστή) είναι πολύ αργό ως τηλέφωνο στα μενού. Κάποιος από όσους το έχουν πάρει ήδη, μήπως έχουν εμπειρία σε αυτό;

 

Θα τα λέμε συχνά :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, καινούργια εδώ.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω είτε αυτή την συσκευή ή το HTC Magic ή (ναι ξέρω είναι λίγο άσχετη η τελευταία, αλλά είναι ήδη διαθέσιμη και πιο προσιτή σε .. λεφτά) το Nokia 5800 ή να πάω στην λύση του HD που βλέπω πως πολλοί εδώ είναι υπέρ. Ξέρει κανείς πότε επιτέλους θα έρθει επίσημα το Diamond2 στη Ελλάδα; Πήρα σήμερα ξανά την Ελλάδα που το φέρνει στην Ελλάδα και λες και δεν ήξεραν για ποιά συσκευή μιλάω έκαναν.

 

Από την άλλη το HD δείχνει να έχει όλα όσα θέλω, με μόνο μειονέκτημα το μέγεθος της.

 

Τέλος φίλος καλός μου είπε πως τόσο το Diamond 1 όσο και το 2 (επειδή θα φοράει σχεδόν ίδιο επεξεργαστή) είναι πολύ αργό ως τηλέφωνο στα μενού. Κάποιος από όσους το έχουν πάρει ήδη, μήπως έχουν εμπειρία σε αυτό;

 

Θα τα λέμε συχνά :)

 

το d1 δεν ξέρω αλλά και μένα μου είπαν ότι είναι αργό...το d2 που το έχω πάρει δεν είναι καθόλου αργό...είναι μακράν ότι καλύτερο έχω δει σε μικρό μέγεθος. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος...το μόνο που δεν μαρέσει είναι η μπαταρία...με λιώσιμο βγάζει 1 μέρα άνετα όμως...με κανονική χρήση βγάζει 2-3...αλλά αυτό δεν είναι θέμα htc ή των κινητών...το θέμα είναι ότι η τεχνολογία δεν εξελίσεται ανάλογα και στον τομέα της μπαταρίας δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση. Το λέω γιατί σε θέμα επεξεργαστή δεν άλλαξαν και πολλά στο νέο μοντέλο. Μήπως είναι άδειο και ακόμα γρήγορο; (δεν ξέρω δλδ αν αυτό δουλεύει όπως με το N73 μου, που όσο είναι άδειο πετάει, αλλά μόλις γεμίσει με themes, mp3 και δεδομένα, πάει υπερβολικά αργά).

 

Όταν λες γρήγορα εννοείς σε ανταπόκριση όσων κάνεις με το μενού σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω πήρα σήμερα στη wind και ρώτησα και δεν ήξεραν καν οτι έχει βγει και diamond 2. Απορώ αυτοι οι άνθρωποι που στο κάτω κάτω είναι και οι δουλειά τους δεν ενημερώνονται καθόλου απο το internet για το ποιες συσκευές υπάρχουν ή ποιες προβλέπεται να έρθουν? Τουλάχιστο για να έχουν μια ιδέα.
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερομαι και εγω για το diamond 2. Ειναι καλό η να στραφω προς renoir?? δεν με ενδιαφερει μονο η καμερα λλα και η ταχυτητα του, το gps και το καλο wi-fi.
If plan A doesn't work, remember, there are 25 other letters in the alphabet!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πήρα σήμερα ξανά την Ελλάδα που το φέρνει στην Ελλάδα και λες και δεν ήξεραν για ποιά συσκευή μιλάω έκαναν.

 

Που πήρες είπες; :confused:

 

Από την άλλη το HD δείχνει να έχει όλα όσα θέλω, με μόνο μειονέκτημα το μέγεθος της.

 

Το Diamond 2 είναι ένα μικρότερο HD και νομίζω ότι αυτή είναι και η καταλληλότερη συσκευή για σένα με τα δεδομένα που μας παραθέτεις.

 

Όσον αφορά το Magic, φαντάζομαι θα γνωρίζεις ότι φοράει Android λειτουργικό με ότι αυτό συνεπάγεται. Θέλει πολύ πείραγμα και ψάξιμο και δεν συστήνεται σε μη έμπειρους χρήστες (μην παρεξηγήσεις το τελευταίο, αυτή είναι η εκτίμησή μου και αν κάνω λάθος διόρθωσε με).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...