Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@miky7:

Δεν θεωρώ και τόσο σωστή την υπόδειξη στο συγκεκριμένο post του navimania μιας και το πληκτρολόγιο της HTC που έχει ο Topaz είναι διαφορετικό από αυτό του HD και το αρχείο των ελληνικών που υπάρχει εκεί δεν κάνει.

 

Καλό λοιπόν είναι να δοκιμάσει ο φίλος το Topaz keyboard GR-EN

 

Βασικά για το pocketcm το έδωσα το link, αλλά ξέχασα να το προσδιορίσω στο post μου :O, μιας και με έχει ικανοποιήσει πλήρως. Ευχαριστώ για την διευκρίνηση

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Χρησιμοποιείς ακόμα το PocketCM; Πλέον με το FingerKeyboard (ειδικά και με την υποστήριξη 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms), θεωρώ πως δεν υπάρχει ανταγωνιστής!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς ακόμα το PocketCM; Πλέον με το FingerKeyboard (ειδικά και με την υποστήριξη 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms), θεωρώ πως δεν υπάρχει ανταγωνιστής!

 

Αφού υπάρχει το fingerkeyboard και είναι καλύτερο, το Topaz που ανέφερες παραπάνω για τι χρειάζεται?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς ακόμα το PocketCM; Πλέον με το FingerKeyboard (ειδικά και με την υποστήριξη 160 ελληνικών χαρακτήρων/sms), θεωρώ πως δεν υπάρχει ανταγωνιστής!

 

Ωραιο και εφετζιδικο ειναι αλλα δεν με βολευει καθολου...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αφού υπάρχει το fingerkeyboard και είναι καλύτερο, το Topaz που ανέφερες παραπάνω για τι χρειάζεται?

 

Topaz είναι η κωδική ονομασία της συσκευής σου και το πληκτρολόγιο της HTC που έχεις εσύ γράφει μόνο αγγλικά. Με αυτό που έδωσα πιο πάνω γράφεις και ελληνικά με το ίδιο πληκτρολόγιο, και έχεις εναλλαγή της γλώσσας με ένα κουμπί και έχεις και sms με 160 ελληνικούς χαρακτήρες. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο και εφετζιδικο ειναι αλλα δεν με βολευει καθολου...

 

Δηλαδή από οτι κατάλαβα το πρώτο σου λινκ είναι σαν οπτικό αποτέλεσμα με ελληνικά κλπ(GUI) χρησιμοποιώντας το default htc κeyboard. Ενώ το fingerkeyboard είναι άλλο πρόγραμμα-keyboard. Σωστά? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σωστά, το fingerkeyboard είναι διαφορετικό πληκτρολόγιο.

 

Το άλλο που έδωσα απλά ενεργοποιεί και τα ελληνικά στο υπάρχον αγγλικό της HTC.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, το fingerkeyboard είναι διαφορετικό πληκτρολόγιο.

 

Το άλλο που έδωσα απλά ενεργοποιεί και τα ελληνικά στο υπάρχον αγγλικό της HTC.

 

ok ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο για μενα μετα το fingerkeyboard ειναι το touchpal και μετα της htc :)
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο για μενα μετα το fingerkeyboard ειναι το touchpal και μετα της htc :)

 

όλα αυτά όμως τα έξτρα αν και μπορεί να είναι πιο λειτουργικά μήπως βαραίνουν το κινητό (μνήμη, μπαταρία κλπ) σε σχέση με τα default; Γιατί προτιμώ αυτονομία περισσότερο από τα εφέ :p

Link to comment
Share on other sites

οχι. ενα πληκτρολογιο δεν βαραινει το τηλεφωνο. μην ξεχνατε οτι με τετοιους επεξεργαστες θα επρεπε να πετανε τα pda γενικα. σιγα τα πραγματα που τρεχουν. παντως το finger keyboard ειδικα σε landscape ειναι οτι καλυτερο υπαρχει. μπορω και γραφω στο διαμαμτι χωρις καθυστερησεις χωρις λαθη και πολυ ευκολα οπως τωρα.

 

δεν μου λειπει καθολου το touch pro.

Link to comment
Share on other sites

οχι. ενα πληκτρολογιο δεν βαραινει το τηλεφωνο. μην ξεχνατε οτι με τετοιους επεξεργαστες θα επρεπε να πετανε τα pda γενικα. σιγα τα πραγματα που τρεχουν. παντως το finger keyboard ειδικα σε landscape ειναι οτι καλυτερο υπαρχει. μπορω και γραφω στο διαμαμτι χωρις καθυστερησεις χωρις λαθη και πολυ ευκολα οπως τωρα.

 

δεν μου λειπει καθολου το touch pro.

 

οκ thx.

πω έλεος με την κατάθεση στο expansys. Μέχρι να δουν την κατάθεση μου σε 2 μέρες(σήμερα δλδ) εξαντλήθηκαν και τα χθεσινά κομμάτια και θα φέρουν καινούργια λέει σε 10 μέρες....ότι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

για αυτο εγω ποτε δεν τους πληρωνω με καταθεση. μια φορα το εκανα και μου σπασανε τα νευρα
Link to comment
Share on other sites

οκ thx.

πω έλεος με την κατάθεση στο expansys. Μέχρι να δουν την κατάθεση μου σε 2 μέρες(σήμερα δλδ) εξαντλήθηκαν και τα χθεσινά κομμάτια και θα φέρουν καινούργια λέει σε 10 μέρες....ότι να ναι...

 

Πανω σε αυτο που λες , οφειλω να ομολογησω οτι οι πωλητες με ενημερωσανε κατα την παραγγελια οτι με καταθεση θα εκανε 2 εργασιμες να ενημερωθει το συστημα τους. Γι'αυτο και επελεξα παραλαβη με ups και αντικαταβολη αλλα με εξτρα χρέωση. Σε 2 εργασιμες ηταν στο χωρο μου και με tracking της παραγγελιας. Η αληθεια ειναι οτι και εγω με καταθεση θα πηγαινα αλλα επειδη δεν ειχα ξανααγορασει απο το συγκεκριμενο καταστημα θεωρησα πιο ασφαλη την αγορα με αντικαταβολη.

Link to comment
Share on other sites

οκ thx.

πω έλεος με την κατάθεση στο expansys. Μέχρι να δουν την κατάθεση μου σε 2 μέρες(σήμερα δλδ) εξαντλήθηκαν και τα χθεσινά κομμάτια και θα φέρουν καινούργια λέει σε 10 μέρες....ότι να ναι...

 

Άσε εγώ τι να πώ που έκανα την παραγγγελία στα γρήγορα μέσω εμβάσματος και e-banking και θέλει 4 εργάσιμες:cry::cry:Αγοράζω πάντα μέσω paypal αλλά τώρα ήθελε virification η κάρτα κάτι το οποίο ήθελε 3-4 μέρες για να γίνει γμτ οπότε είπα να το παραγγείλω μέσω κατάθεσης αλλά που να ξερα:cry:Υπομονή το χω ότι θα ρθει τέλος της επόμενης εβδομάδας στην καλύτερη και δεν ασχολούμαι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

και εγω περιμενω τις pdair θηκες μου απο εκει. αλλα δεν τις βιαζομαι. απο βδομαδα θα ερθουν. εγω ποτε θα γυρισω πισω με την κωλο ολυμπιακη. ειμαι στο αεροδρομιο παρου και δεν ξερουν αν θα ερθει το αεροπλανο!
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μπλεκεις την στιγμη που υπαρχουν οι καρτες?

 

ναι δίκιο έχεις αλλά δεν χρησιμοποιώ πιστοτικές...δεν είμαι fan :O

Link to comment
Share on other sites

τα κατάφερα! 2.30 ήταν να φύγει το αεροπλάνο. 6.30 έφυγε! (πάρε χρεωστική και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο)
Link to comment
Share on other sites

GMSArena-HTC Touch Diamond2: Director’s cut

 

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond2-review-347.php

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

πότε θα φέρει η cosmote το touch diamond 2 στην Ελλάδα? και πόσο θα κάνει? οι τιμή του από ότι νομίζω θα είναι 500-550 ευρώ. :blink::D

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

πότε θα φέρει η cosmote το touch diamond 2 στην Ελλάδα? και πόσο θα κάνει? οι τιμή του από ότι νομίζω θα είναι 500-550 ευρώ. :blink::D

 

κατσε πρωτα να το φερει η ACE,να δουμε μηπως το δωσει πρωτα αοοκλειστικα σε καμμια wind (οπως touch cruise 2009) και μετα βλεπουμε

οσο για την τιμη μαλλον υπεραισιοδοξο σε βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση προς ολους εσας τους εχοντες το diamond2 .

Απο μπαταρια πως παει?

Τι λεει η αυτονομια του εγινε καποια αισθητη βελτιωση?

Τι σχεση εχει με την αυτονομια του diamond 1 αλλα και με την αυτονομια των xperia kai omnia?

Οποιος μπορει ας μας δωσει μια καλη διευκρινιση να ξερουμε αν αξιζει.

Προσωπικα ειχα το diamond1 και το εδωσα γιατι καθε μερα ηθελε φορτιση.

Αν χρησιμοποιουσα destinator καθε μιση μερα....

Τωρα ειμαι στο xperia και εχω βρει την υγεια μου.

Τωρα το diamond 2 τι λεει πως τα παει?

Link to comment
Share on other sites

γυρω απο την τιμη δεν πιστευω οτι θα κανει πανω απο 550 ευρω.

 

και εγώ δεν πιστεύω ότι θα κάνει πιο ακριβά και ελπίζω να είναι εδώ μέχρι τέλος Ιουνίου για τι μου βγαίνει τέλος Μαΐου επιδότηση. :rolleyes:

"Imagination is more important than knowledge."

Albert Einstein.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...