Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Diamond 2 (Topaz)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
όταν κάνω εγκατάσταση το all background για να μου δείχνει την φωτογραφία σε όλα τα tabs του TF3D (ναι το έβαλα πίσω) μου κόβει κομμάτι κάτω κάτω λες και νομίζει ότι είναι VGA και όχι WVGA, ξέρει κανείς τίποτα?

 

Κάνεις ότι λέει εδώ;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω. Ναι τελικα απο expansys το πηρα , προς το παρον ολα καλα!! , Περιμανω να φορτισει για να το ανοιξω :rolleyes:

 

Ισχύει αυτό που λένε περί Ασιατικής rom και ότι δεν το υποστηρίζει η εδώ αντιπροσωπεία?σε περίπτωση προβληματος χτύπα ξύλο πρέπει να σταλεί πίσω στην expansys?έχω ψηθεί να το πάρω αλλά με προβληματίζουν αυτά περί εγγύησης:confused:άντε να το ανοίξεις να μας πεις εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λένε περί Ασιατικής rom και ότι δεν το υποστηρίζει η εδώ αντιπροσωπεία?σε περίπτωση προβληματος χτύπα ξύλο πρέπει να σταλεί πίσω στην expansys?έχω ψηθεί να το πάρω αλλά με προβληματίζουν αυτά περί εγγύησης:confused:άντε να το ανοίξεις να μας πεις εντυπώσεις!!!

 

φιλε η expansys το εκανε μια φορα το λαθος ,δεν νομιζω οτι θα το ξαναεκανε

εξαλου παρελαβε td2 μαζι με ολα τα υπολοιπα βρετανικα e-shop οποτε ποιος ο λογος να κανει εισαγωγη ασιατικες συσκευες?

Link to comment
Share on other sites

γιάννη με τσάκισες απλά με το cab. μην βάλει ΚΑΝΕΙΣ το cab αυτό αν έχει το Diamond 2.

 

ούφ το έσωσα.....

 

να αναφέρω πως ασχολούμαι με το τηλέφωνο ΟΛΗ μέρα, και ακόμα δεν έχει τελειώσει η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

φιλε η expansys το εκανε μια φορα το λαθος ,δεν νομιζω οτι θα το ξαναεκανε

εξαλου παρελαβε td2 μαζι με ολα τα υπολοιπα βρετανικα e-shop οποτε ποιος ο λογος να κανει εισαγωγη ασιατικες συσκευες?

 

Δηλαδή καλύπτεται πλήρως το συγκεκριμένο(expansys or cloves) από την εδώ αντιπροσωπεία?αν ναι το χτυπάω τώρα!

Link to comment
Share on other sites

καλυπτεται σε θεματα hardware οπως εχει επικρατησει να λεγεται.

δεν θα εχεις ελληνικο μενου αλλα αν χαλασει σε καλυπτει η εγγυηση

δεν εχει ακουστει κατι διαφορετικο για τα TD2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιάννη με τσάκισες απλά με το cab. μην βάλει ΚΑΝΕΙΣ το cab αυτό αν έχει το Diamond 2.

 

ούφ το έσωσα.....

 

Sorry Θοδωρή, μάλλον το cab είναι για το προηγούμενο TF3D! :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όντως. όταν το έβαλα δεν μπορούσα καν να ανοίξω το TF Start Menu οπότε δεν μπορούσα να το βγάλω :D βρήκα τρόπο όμως
Link to comment
Share on other sites

@WebViRuS δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=480510 που έχει όλα τα modifications συγκεντρωμένα, ουσιαστικά κοιτάς αυτά που είναι για το νέο manilla.

 

Και πιο συγκεκριμένα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=479112

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

τελικά τίποτα απο όλα αυτά δεν δουλεύει. δεν πειράζει θα ζήσω. επόμενη ερώτηση :D

 

ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο skin για μεγαλύτερα νούμερα στο τηλέφωνο? το keypad έχει αρκετά μικρά κουμπιά, ειδικά σε σχέση με το iPhone τα οποία είναι μεγάλα και ωραία, δεν κάνεις λάθος. (το μόνο καλό που έχει μήτσο)

Link to comment
Share on other sites

τελικά τίποτα απο όλα αυτά δεν δουλεύει. δεν πειράζει θα ζήσω. επόμενη ερώτηση :D

 

ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο skin για μεγαλύτερα νούμερα στο τηλέφωνο? το keypad έχει αρκετά μικρά κουμπιά, ειδικά σε σχέση με το iPhone τα οποία είναι μεγάλα και ωραία, δεν κάνεις λάθος. (το μόνο καλό που έχει μήτσο)

 

 

για μια ακομη φορα αγορασες λαθος συσκευη :p

μετα το προ, τωρα αυτο που πηρες....

ηθελες κατι μικρο ε?

φατο τοτε και μην γκρινιαζεις :lol:

 

με το HD δεν θα ειχες ποτε τετοιο προβλημα...(ασε το iphone στην ακρη....)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

xaxa ούστ. μια χαρά τηλέφωνο είναι, ακριβώς το μέγεθος που έψαχνα. το skin όμως είνα απαράδεχτο στο τηλέφωνο, ενώ έχει ΠΟΛΥ χώρο, τα νούμερα μοιάζουν σαν ζουμπάδες.

 

παίζει να ανέβω χαλκίδα αύριο κατα 90%, αν θες έλα για κανα καφέ να το δεις :)

 

να αναφέρω πως η συσκευή έχει το ηχείο στα πλάγια οπότε όταν αφήνουμε το τηλέφωνο κάτω δεν "πέφτει" ο ήχος όπως στο Touch Pro που το είχε απο κάτω.

Link to comment
Share on other sites

xaxa ούστ. μια χαρά τηλέφωνο είναι, ακριβώς το μέγεθος που έψαχνα. το skin όμως είνα απαράδεχτο στο τηλέφωνο, ενώ έχει ΠΟΛΥ χώρο, τα νούμερα μοιάζουν σαν ζουμπάδες.

 

παίζει να ανέβω χαλκίδα αύριο κατα 90%, αν θες έλα για κανα καφέ να το δεις :)

 

να αναφέρω πως η συσκευή έχει το ηχείο στα πλάγια οπότε όταν αφήνουμε το τηλέφωνο κάτω δεν "πέφτει" ο ήχος όπως στο Touch Pro που το είχε απο κάτω.

 

να δω τι??

 

θα πρεπε να ειχα να σου εδειχνα το HD μου,να ελεγες τον δεσποτη παναγιωτη :lol:

αλλα υπομονη κανα 2 μερες και θα εχεις αυτην την ευκαιρια...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το skin όμως είνα απαράδεχτο στο τηλέφωνο, ενώ έχει ΠΟΛΥ χώρο, τα νούμερα μοιάζουν σαν ζουμπάδες.

 

Μιλάς για το default πληκτρολόγιο της HTC; Τα ελληνικά σου δούλεψαν κανονικά τελικά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

όχι μιλάω για το skin του dialpad. εγώ για τα ελληνικά στο keyboard χρησιμοποιώ το fingerkeyboard.

 

υπήρχε παλιά ένα skin που είχε φτιάξει ένα παιδί στο xda και έμοιαζε με του iphone αλλά το είχε σταματήσει

Link to comment
Share on other sites

Review του areamobile.de(στα γερμανικα)

 

http://www.areamobile.de/tests/HTC-touch-diamond-2/index.php

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .

Επαθα κατι που δεν εχω παθει ποτε ως τωρα και ας εχω αλλαξει εκατονταδες κινητα.

Αφου οπως σας ειπα και χτες εκανα το unboxing ερχετε η ωρα να το αναψω ,και λεω δεν παω εξω να αναψω και ενα τσιγαρακι (μιας και δεν καπνιζω μεσα λογω παιδιων)!

Με το που παω να αναψω το διαμαντακι ..... μου φευγει απ τα χερια 2 οροφους κατω :(.. Ειχα κατσει ο λαλακας εξω εξω στη βεραντα για να τσεκαρω το gps:fool:

ΚΟΜΜΑΤΙΑ.

500 ευρω στον κουβα.

ΑΕΛ λεμε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα .

Επαθα κατι που δεν εχω παθει ποτε ως τωρα και ας εχω αλλαξει εκατονταδες κινητα.

Αφου οπως σας ειπα και χτες εκανα το unboxing ερχετε η ωρα να το αναψω ,και λεω δεν παω εξω να αναψω και ενα τσιγαρακι (μιας και δεν καπνιζω μεσα λογω παιδιων)!

Με το που παω να αναψω το διαμαντακι ..... μου φευγει απ τα χερια 2 οροφους κατω :(.. Ειχα κατσει ο λαλακας εξω εξω στη βεραντα για να τσεκαρω το gps:fool:

ΚΟΜΜΑΤΙΑ.

500 ευρω στον κουβα.

 

Καλημέρα .

Κριμα :cry: ,αυτα συμβαινουν ομως . Οι συσκευες περαστικες ειναι.

Εσυ να'σαι καλα :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το που παω να αναψω το διαμαντακι ..... μου φευγει απ τα χερια 2 οροφους κατω :( .

 

Πραγματικά κρίμα!!! :(

 

Ηθικό δίδαγμα για τους υπόλοιπους κατόχους: Φορέστε του μια θήκη σιλικόνης γιατί η συσκευή όντως γλιστράει πολύ εύκολα από το χέρι!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν σε θελει. κριμα και εγω ημoυν χθες στo μπαλκoνι για τo gps και να μoυ πηγε μηπως

πεσει. εχω παραγγειλει ηδη 2 θηκες σιλικoνης απo χθες :-(

Link to comment
Share on other sites

αυτο κι αν ειναι γκαντεμια.

και κατι ασχετο αλλα μακροπροθεσμα σωτηριο

θα προτεινω και γω το κοψιμο του τσιγαρου.

κατι σχετικο τωρα:

υπαρχει ενα bug στο τομτομ, με την ελληνικη φωνη αλλα και με αλλες απο οτι ειδα στο xda

ξεκιναει να πει σε 100 μετρα στριψτε δεξια

και σταματαει στο σε 100.

μετα παυση

ας ελπισουμε να διορθωθει συντομα

Link to comment
Share on other sites

:cry: Μολις το πεταξα στα σκουπιδια.

Ευχαριστω για τη συμπονια :rolleyes: , βασικα εκτος απο τα τζαμπα λεφτα , το μεγαλυτερο μου προβλημα αυτη τη στιγμη ειναι οτι θα μεινω χωρις WM συσκευη για καποιο καιρο:wacko:.

 

Για το τσιγαρο δεν εχετε και αδικο:X

 

Τελικα τα diamond απο το expansys εχουν και Ελληνικο πληκτρολογια? (μιας και εγω εμεινα στο αναμα της συσκευης μονο :O

ΑΕΛ λεμε
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
To ελληνικό πληκτρολόγιο υπάρχει μέσα (μαζί με άλλες 13 γλώσσες ακόμα στο σύνολο) το οποίο χρειάζεται απλά να ενεργοποιήσεις να φαίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...