Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χτές εκανα upgrade και εγώ. Γνωρίζει κάποιος που έχουν κρύψει τα user informations στην καινούρια Rom? Γιατί με την προηγούμενη υπήρχαν στα settings ενώ τώρα δεν μπορώ να τις βρώ.

Θέλω να κάνω registration τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και μου εμφανίζει μήνυμα λάθους οτι δεν εχω καταχωρήσει user name.

 

Πάνε στη registry και βρες αυτό:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Owner\Hide

 

Κάνε την τιμή από 1 --> 0.

 

Άλλος τρόπος είναι να απενεργοποιήσεις το HTC Sense και στο home screen να εμφανίσεις το user information. Κάνωντας click εκεί θα σε αφήσει να το διορθώσεις.

 

@Prattein_Aloga

Κάνε ένα sync και τρέξε το EXE απ το pc. Θα σου δώσει μετά οδηγίες από κει. Μην ξεχάσεις να κάνεις backup.

Όσο για το push internet που είπες πιο πάνω, δεν βελτίωσε καθόλου την κατάσταση.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάνε στη registry και βρες αυτό:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Owner\Hide

 

Κάνε την τιμή από 1 --> 0.

 

Άλλος τρόπος είναι να απενεργοποιήσεις το HTC Sense και στο home screen να εμφανίσεις το user information. Κάνωντας click εκεί θα σε αφήσει να το διορθώσεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Αλλάζοντας την καταχώρηση στην registry το πρόβλημα λύθηκε!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση για 1 προβλημα που αντιμετωπιζω.Αρκετες φορες(7 στις 10) οταν κλεινω τη συσκευη η' οταν κανω soft reset και μετα την ξανα ανοιγω τοτε δεν φορτωνει το Touchflo 3D στην αρχικη οθονη,παρολο που στις ρυθμισεις το εχω επιλεγμενο!!!Το κλεινω και το ανοιγω καμια 5-6 φορες και μετα μου επανερχεται!!!!Γνωριζει κανενας τιποτα γι' αυτο???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

ναι!!!γιατι,παιζει καποιο ρολο???Αγγλικη συσκευη

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω κανει hard reset ακομα.Το προβλημα το εχει εμφανισει εδω και 2 βδομαδες και στο διαστημα αυτο δεν εχω προσθεσει κανενα προγραμμα και ουτε πριν!!!Περιμενω τα 6.5 λοιπον!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω κανει hard reset ακομα.Το προβλημα το εχει εμφανισει εδω και 2 βδομαδες και στο διαστημα αυτο δεν εχω προσθεσει κανενα προγραμμα και ουτε πριν!!!Περιμενω τα 6.5 λοιπον!!!

 

Έχουν βγει τα 6.5 για αγγλική συσκευή.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω κατι.

Πηγα τωρα να κανω την αναβαθμιση εχοντας συνδεδεμενο το κινητο, ετρεξα το ΕΧΕ της ΡΟΜ και δεν εγινε η δουλεια. Εβγαλε ενα μηνυμα the vender blah blah blah και μου ακυρωσε την διαδικασια. Τι κανω λαθος?? Η ΡΟΜ που πηγα να βαλω ειναι η επισημη, συγκεκριμενα αυτη _HTC TouchPro2_WM6.5_RUU_Rhodium_S_HTC_Europe_1.86.401.0_Radio_Rhodium_4.49.25.17_Signed_Ship

 

Αφου ειναι επισημη που μπορει να βρισκεται το προβλημα? Πανω που το ειχα αποφασισει και τωρα δεν βγαζω ακρη.,..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει τα 6.5 για αγγλική συσκευή.

 

με πολλα προβληματα απο οτι ακουω ομως!!!!!!:mad::cry:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι γεια σας!

Είμαι και εγώ κάτοχος του HTC Touch Pro 2 και ψάχνω ένα καλό πρόγραμμα για να κατεβάζω τα e-mail μου κατευθείαν στο HTC (δε θέλω απλά συχγχρονιμό με Outlook δηλαδή). Γνωρίζει κανείς να μου πει?

Σας ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν μπορω να καταλαβω κατι.

Πηγα τωρα να κανω την αναβαθμιση εχοντας συνδεδεμενο το κινητο, ετρεξα το ΕΧΕ της ΡΟΜ και δεν εγινε η δουλεια. Εβγαλε ενα μηνυμα the vender blah blah blah και μου ακυρωσε την διαδικασια. Τι κανω λαθος?? Η ΡΟΜ που πηγα να βαλω ειναι η επισημη, συγκεκριμενα αυτη _HTC TouchPro2_WM6.5_RUU_Rhodium_S_HTC_Europe_1.86.401.0_Radio_Rhodium_4.49.25.17_Signed_Ship

 

Αφου ειναι επισημη που μπορει να βρισκεται το προβλημα? Πανω που το ειχα αποφασισει και τωρα δεν βγαζω ακρη.,..

 

Αφού έχεις ελληνική συσκευή, περίμενε για την έκδοση της ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις ελληνική συσκευή, περίμενε για την έκδοση της ACE Hellas.

Ευχαριστω για την απαντηση.

Hμουν ετοιμος να προβω σε hspl, αλλα μαλλον θα περιμενω την επισημη τελικα αφου ετσι κ αλλιως δεν σκοπευω να πειραματιστω με μαγειρεμενες ΡΟΜ. Απλα σιχαινομαι τις αναμονες και σκεφτομουν να το κανω για να βαλω την αγγλικη.

Θα βγει καποια στιγμη συντομα αραγε ή θα κανει αιωνες? Δεν ξερω ποσο χρονο παιρνει συνηθως κατι τετοιο...

 

Ειχα την εντυπωση παντως πως μπορουσα να επιλεξω ποια ΡΟΜ θα βαλω (αναμεσα σε επισημες αγγλικη και ελληνικη βεβαια) ετσι απλα, αλλα κατα τα φαινομενα δεν ισχυει αυτο.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Βάσει των αδειών που δίνει η Microsoft, μόνο μία άδεια και κατά συνέπεια μία και συγκεκριμένη ROM μπορεί να βάλει κάποιος επίσημα στη συσκευή του.

 

Εάν μπεις στο site της HTC (το global) εκεί που κατεβάζεις τις ROM και βάλεις το ΙΜΕΙ σου, λογικά δεν θα σου βγάζει καμία ROM για να κατεβάσεις για τη συσκευή σου ακόμα. Να το παρακολουθείς εκεί αλλά και στο forum της ACE Hellas στο thread για τη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ασχετο, ολοι εσεις που βαζετε αγγλικη ΡΟΜ ή μη επισημες, το hardware keyboard πως το χρησιμοποιειτε με ελληνικα? Κατι ειχα διαβασει παραπανω για ενα aekmap αλλα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει αυτο και ποσο ευκολο ειναι να κανεις remapping καθε πληκτρο ξεχωριστα, ουτε αν αυτο γινεται με καποιον αυτοματοποιημενο τροπο ή χειροκινητα.

Φανταζομαι βεβαια πως πρεπει να υπαρχει καποια αυτοματοποιημενη λυση, γιατι αν ειναι καθε φορα που γινεται αλλαγη ΡΟΜ να ρυθμιζουμε και το πληκτρολογιο νομιζω πως ειναι κουρατικο.

Σορυ για τις ακυρες ερωτησεις, αλλα εχω κατεβει απο τον πλανητη symbian lol.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κατι ειχα διαβασει παραπανω για ενα aekmap αλλα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει αυτο και ποσο ευκολο ειναι να κανεις remapping καθε πληκτρο ξεχωριστα, ουτε αν αυτο γινεται με καποιον αυτοματοποιημενο τροπο ή χειροκινητα.

 

Δες εδώ. Είναι για άλλη συσκευή, αλλά τα ίδια θα κάνεις και στη δικιά σου διαλέγοντας απλά το σωστό layout.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι ασχετο, ολοι εσεις που βαζετε αγγλικη ΡΟΜ ή μη επισημες, το hardware keyboard πως το χρησιμοποιειτε με ελληνικα? Κατι ειχα διαβασει παραπανω για ενα aekmap αλλα δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει αυτο και ποσο ευκολο ειναι να κανεις remapping καθε πληκτρο ξεχωριστα, ουτε αν αυτο γινεται με καποιον αυτοματοποιημενο τροπο ή χειροκινητα.

Φανταζομαι βεβαια πως πρεπει να υπαρχει καποια αυτοματοποιημενη λυση, γιατι αν ειναι καθε φορα που γινεται αλλαγη ΡΟΜ να ρυθμιζουμε και το πληκτρολογιο νομιζω πως ειναι κουρατικο.

Σορυ για τις ακυρες ερωτησεις, αλλα εχω κατεβει απο τον πλανητη symbian lol.

 

http://kourampies.kiss922.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=50:touch-pro-2-aekmap-greek-layouts&catid=39:tp2&Itemid=57

Link to comment
Share on other sites

Στο tab "Weather" και στην πρώτη καταχώρηση My location πώς μπορούμε να έχουμε ενδείξεις για τις καιρικές συνθήκες? Λογικά για να βρεί την τοποθεσία μας και να την ορίσει ως My location θα πρέπει να λειτουργήσει το Gps για να βρεί τις συντεταγμένες μας. Αλλά ελα όμως που δυο φορές που προσπάθησα σε ανοιχτό χώρο με επαρκείς κλειδωμένους δορυφόρους και ανοιχτό το wifi να κάνω ενημέρωση το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Tελικα δεν αντεξα και εβαλα την αγγλικη. Αρκετα καλη ανταποκριση, το touch flo με χαλαει καπως με τα χρωματακια του, αλλα φανταζομαι ειναι θεμα συνηθειας. Ετσι κ αλλιως μαλλον θα καταληξω παλι στο mobile shell. Βασικα μου κανει εντυπωση που ελεγε ο φιλος παραπανω πως τρωει πολλη μνημη, εγω με κατι tweaks, απενεργοποιηση του push internet, a-gps, activesync, ξεκινησα τωρα με 43%.

 

Πρεπει τωρα να ξαναπερασω τα προγραμματα κ βλεπουμε. Ενα προβλημα που ειχα με το εορτολογιο το οποιο εβγαιναν οι γιορτες ως ραντεβου το εχω ακομα και δεν λειτουργει, οποτε μπορει να ειναι θεμα συμβατοτητας. Να ευχαριστησω τον dj kourabie για τις ρυθμισεις του aekmap, ολα λειτουργουν ρολοι :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Στην εν λόγω συσκευή υπαρχει δυνατότητα χρήσης καμερας βιντεοκλήσης οπως στο pc με κάποια εφαρμογη στο skype ή msn? Τέλος όταν βγουν τα winmo 7 μπορούμε έστω unofficial να τα περάσουμε? Το λέω αυτό λόγω χαρακτηριστικών συσκευής (Hardware, οθόνης κλπ.).
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Aλλη μια ερωτηση. Με ποιον τροπο μπορουμε να κανουμε τα προγραμματα να κλεινουν οταν παταμε το Χ πανω δεξια? Δεν μπορω να βρω καμια ρυθμιση και νομιζω πως τα 6.1 ειχαν κατι αναλογο. Βρισκω καπως εκνευριστικο να παταω το Χ και τα προγραμματα να καταληγουν να τρεχουν στο παρασκηνιο...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Aλλη μια ερωτηση. Με ποιον τροπο μπορουμε να κανουμε τα προγραμματα να κλεινουν οταν παταμε το Χ πανω δεξια? Δεν μπορω να βρω καμια ρυθμιση και νομιζω πως τα 6.1 ειχαν κατι αναλογο. Βρισκω καπως εκνευριστικο να παταω το Χ και τα προγραμματα να καταληγουν να τρεχουν στο παρασκηνιο...

 

Settings --> All Settings --> System --> Task Manager --> Button

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Settings --> All Settings --> System --> Task Manager --> Button

 

Σωστος! Μαλλον εχω προβλημα ορασης :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

παιδια το htc που εχω ειναι ελληνικο..με τρωει η περιεργεια να δω πως ειναι τα w6.5 αμα τα βαλω θα μπορω μετα να περασω τα ελληνικα??
Link to comment
Share on other sites

παιδια το htc που εχω ειναι ελληνικο..με τρωει η περιεργεια να δω πως ειναι τα w6.5 αμα τα βαλω θα μπορω μετα να περασω τα ελληνικα??

 

Oχι, δεν εχουν κυκλοφορησει ακομα τα ελληνικα, οποτε ειτε θα περιμενεις να βγουνε, ειτε θα βαλεις την αγλλικη ΡΟΜ να τα δεις και οταν βγει η Ελληνικη θα την περασεις εκ νεου.

Αφου σε ενδιαφερει ομως τοσο πολυ να ειναι ελληνικα καλυτερα να περιμενεις γιατι ετσι θα αφενος θα γλιτωσεις το hspl (που στην ουσια δεν ειναι και τιποτα τρελο), και αφετερου δεν θα χρειαστει να κανεις την διαδικασια εγκαταστασης των προγραμματων που θελεις 2 φορες (μια για την αγλικη και μια για την ελληνικη). Εκτος αν δεν βαριεσαι την διαδικασια οποτε αγνοησε το τελευταιο :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...