Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορούν να είναι και MP3 και μεγάλου μεγέθους αρκεί να είναι "χύμα" στην storage card :p

μας κακομαθαίνει η HTC :lol::lol:

 

+1

 

Δηλ πρωτα μετατρεπω τον ηχο σε wav (ο ηχος ειναι συντομος)μετα τον αποθηκευω που? χυμα στον φακελο των windows και επειτα πως επιλεγω την χρηση του?

 

Μα δεν είναι απαραίτητο να το μετρέψεις σε wav. Όπως σου είπε και ο kthanassis μπορεις να το ρίξεις στην storage card σε mp3 ανεξαρτήτου μεγέθους και διάρκειας του ήχου.

 

Καλά... βάλε εσύ mp3 μεγάλου μεγέθους για sms και μετά έλα να μου πεις τις εντυπώσεις σου!

 

Γιατί τι πρόβλημα υπάρχει?

Edited by annie_
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά... βάλε εσύ mp3 μεγάλου μεγέθους για sms και μετά έλα να μου πεις τις εντυπώσεις σου!

 

εννοείς ότι πιθανόν να αργεί να παίξει ο ήχος?

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εννοείς ότι πιθανόν να αργεί να παίξει ο ήχος?

 

Εννοώ ότι δεν σταματάει μέχρι να ολοκληρωθεί το τραγούδι. Δηλαδή σας δουλεύουν τα mp3 σαν ήχοι για sms (επιμένω... για sms) χωρίς τη χρήση εξωτερικού προγράμματος;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν σταματάει μέχρι να ολοκληρωθεί το τραγούδι. Δηλαδή σας δουλεύουν τα mp3 σαν ήχοι για sms (επιμένω... για sms) χωρίς τη χρήση εξωτερικού προγράμματος;

 

εβαλα δοκιμαστικα ενα μπ3 μικρο σε μεγεθος στο φακελο rings στη συσκευη και το παιζει κανονικα :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν σταματάει μέχρι να ολοκληρωθεί το τραγούδι. Δηλαδή σας δουλεύουν τα mp3 σαν ήχοι για sms (επιμένω... για sms) χωρίς τη χρήση εξωτερικού προγράμματος;

 

ισχύει αυτό που λες! αν δεν πατήσεις να δεις το μήνυμα θα παίξει όλο το τραγούδι!:lol:

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε άλλες συσκευές έπρεπε να τελειώσει όλο το τραγούδι ανεξαρτήτως του αν πατούσες να δεις το μήνυμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες συσκευές έπρεπε να τελειώσει όλο το τραγούδι ανεξαρτήτως του αν πατούσες να δεις το μήνυμα.

 

μου φενεται οτι εμενα το κοβει! παρατηρησα οτι πρεπει να υπαρχει και στην καρτα και στη συσκευη γιατι αλλιως δεν τα εμφανιζει! τι γινεται ρε παιδια?

Edited by ALOY8020
Link to comment
Share on other sites

γεια σας...ηθελα να ρωτησω που μπορω να μαθω λεπτομερειες για εγκατασταση ανδροιδ 2.2.1. σε htc touchpro2(rhodium)..για να διορθωσω καποια προβληματα στην εγκατασταση που εκανα στο κινητο μου...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σας...ηθελα να ρωτησω που μπορω να μαθω λεπτομερειες για εγκατασταση ανδροιδ 2.2.1. σε htc touchpro2(rhodium)..για να διορθωσω καποια προβληματα στην εγκατασταση που εκανα στο κινητο μου...

 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=589

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν σταματάει μέχρι να ολοκληρωθεί το τραγούδι. Δηλαδή σας δουλεύουν τα mp3 σαν ήχοι για sms (επιμένω... για sms) χωρίς τη χρήση εξωτερικού προγράμματος;

 

 

Ναι δουλεύει κανονικότατα και σε μενα χωρις άλλο πρόγραμμα, αρκεί όμως να το ρίξεις "χυμα" στην Storage card. Στην συσκευη αν το βάλεις δεν τ αναγνωρίζει σαν ήχο κλήσης για sms, μόνο για κλήσεις:wacko:!

Το είχε γράψει κάποιος παλιότερα σ'αυτό το topic, να το ψάξεις και όντως είχε δίκιο.

Και ολόκληρο τραγούδι να βάλεις μόλις ανοίξεις τ μήνυμα ή πατήσεις κάποιο κουμπί, σταματάει ο ήχος!

Link to comment
Share on other sites

Για το δικο μου κινητο απο πλαισιο αγορασμενο η πιο σταθερη ρομ ειναι η γησια HTC 1.86.482.1.Oχι η S2.Η προηγουμενη.Δεν εχω το παραμικρο προβλημα.Με την τελευταια εκδοση ειχα πολλα κολληματα.

 

Τελικά γύρισα κι εγώ σ' αυτή τη rom αφού η επόμενη (s2) + cht2 = μαύρη απελπισία. :mad: Επιτέλους το κινητάκι πάει πάλι σφαιράτο. :) Αν και χωρίς το cht2 είναι πολύ άδειο... :( Έχω και 2 ερωτήσεις:

 

1. Που υπάρχουν "καλούδια" γι' αυτή την έκδοση rom που να βελτιώνουν κάπως την αισθητική της, όπως ας πούμε κάποιο τύπου background for all tabs, γιατί όσα βρήκα τριγύρω είναι για sense μόνο. :wacko:

 

2. Αν βάλω την simplicity που έγραφε κάποιος φίλος παραπάνω + cht2, θα έχω περίπου ίσες επιδόσεις σε ταχύτητα σε σχέση με τη rom που έχω τώρα (1.86.482.1) ή απλά θα είναι "κάπως" καλύτερη από την επίσημη της ace (αυτής με το sense); :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Που υπάρχουν "καλούδια" γι' αυτή την έκδοση rom που να βελτιώνουν κάπως την αισθητική της, όπως ας πούμε κάποιο τύπου background for all tabs, γιατί όσα βρήκα τριγύρω είναι για sense μόνο. :wacko:

 

Λογικό δεν είναι όλα να έχουν να κάνουν γύρω από το Sense; Το background for all tabs που ζητάς στο Sense δεν είναι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λογικό δεν είναι όλα να έχουν να κάνουν γύρω από το Sense; Το background for all tabs που ζητάς στο Sense δεν είναι;

 

Γερνάω και μαθαίνω... :O Δεν φτιάχτηκε ποτέ κάτι αντίστοιχο για παλιότερες εκδόσεις του touchflo;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχουν σταματήσει εδώ και πολύ καιρό να ασχολούνται με παλαιότερες εκδόσεις του manila, ειδικά από τότε που κυκλοφόρησε το CHT.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..υπαρχει καποιος που να εχει δοκιμασει android στο htc(rhodioum) του καποια εκδοση που να ειναι οσο το δυνατον καλυτερη,εννοω καποιο πακετο που να ανταποκρινεται οσο το δυνατον με λιγοτερα προβληματα...ξερω οτι καποια πραγματα δεν λειτουργουν απλα ισως καποιοσ να εχει δοκιμασε κατι στο κινητο του και να επιασε περισοτερο...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδώ θα βρεις ελάχιστους. Θα συνιστούσα να διαβάσεις στο xda-devs όπου θα πάρεις μια εικόνα για το τι γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα και στο xda απλα δεν τα παω και πολυ καλα με τα αγγλικα ¨)

κανας Ελληνας δεν ασχολειται με αυτο το θεμα?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..υπαρχει καποιος που να εχει δοκιμασει android στο htc(rhodioum) του καποια εκδοση που να ειναι οσο το δυνατον καλυτερη,εννοω καποιο πακετο που να ανταποκρινεται οσο το δυνατον με λιγοτερα προβληματα...ξερω οτι καποια πραγματα δεν λειτουργουν απλα ισως καποιοσ να εχει δοκιμασε κατι στο κινητο του και να επιασε περισοτερο...

 

φίλε δοκίμασα εγώ android, δεν θυμάμαι ποιο είναι αλλά μπορώ να στο στείλω, και το κινητό σερνόταν προφανώς επειδή δεν είναι κατασκευασμένο γι αυτό, εγώ προσωπικά απογοητεύτηκα! δηλαδή ο τρόπος που λειτουργούσε μου θύμισε το ΤΥΤΝ με τα wm6

 

edit: επίσης από την στιγμή που δεν γνωρίζεις τόσο καλά Αγγλικά μην μπλέκεις γιατί πρέπει να διαβάσεις μία μία όλες τις οδηγίες, αν θέλεις βέβαια μπορείς να το δοκιμάσεις να το τρέξεις, πετάς τον φάκελο στην κάρτα μνήμης και τρέχεις το haret.exe και ξεκινάει το android

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Μπες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=904918 εδω να κατεβασεις να δοκιμασεις αυτη την εκδοση android.Ειναι γρηγορη.Για εμενα βαλε την σε μια αλλη μνημη οχι την βασικη σου για να μην εχεις προβληματα.Δεν λειτουργει η καμερα το μπλε δοντι δεν λειτουργει η Q-teleom που εχω και στο ασυρματο μονο το wap πιανει σημα.Για δοκιμη καλη ειναι.Το ψαχνουν και αλλο μηπως διορθωσουν τα σφαλματα.Αξιζει να το δεις...!!!! Edited by Keraunos
Link to comment
Share on other sites

Μπες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=904918 εδω να κατεβασεις κανι να δοκιμασεις αυτη την εκδοση android.Ειναι γρηγορη.Για εμενα βαλε την σε μια αλλη μνημη οχι την βασικη σου για να μην εχεις προβληματα.Δεν λειτουργει η καμερα το μπλε δοντι δεν λειτουργει η Q-teleom που εχω και στο ασυρματο μονο το wap πιανει σημα.Για δοκιμη καλο ειναι.Το ψαχνουν και αλλο μηπως διορθωσουν τα σφαλματα.Αξιζει να το δεις...!!!!

 

αν σκεφτείς βέβαια ότι έχω Q telecom ως κύριο νούμερο και δεν δουλεύουν ελάχιστα χαρακτηριστικά πίκρα :wacko: πρακτικά μόνο media player θα είναι

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Τωρα λειτουργει η νεα εκδοση πιο σωστα.Λειτουργει το κινητο και με Q και η καμερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, κατι πριν κανα χρονο αγορασα το κινητο απο ebay την εκδοση που εχει βγει για την T-mobile. Ολο αυτο το καιρο κανενα προβλημα πριν 5 μερες παιρνω ενα τηλεφωνο το κλεινω και το αφηνω στο γραφειο (αυτα τα λεω για πω οτι δεν επεσε η χτυπησε καπου). οταν μετα απο καποια ωρα πηγα να το ξαναχρησιμοποιησω και το touch screen δεν ανταποκρινοταν, το εκανα restart αλλα τιποτα μετα παρατηρησα ενα μακροστενο σημαδι στην οθονη σαν κηλιδα. Εν ολιγοις το κινητο φαινεται να οτι δεν εχει προβλημα λειτουργιας αλλα χαλασε η αφη. Ξερετε που θα μπορουσα να το παω για να το φτιαξω; Στη ACE Hellas δεν το δεχονται γιατι δεν εχω αποδειξη αγορας :!::!::!::!::(
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...