Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά από Κύπρο.

 

Μου έφεραν από Αγγλία το κινητό. Θέλω να βάλω τα αγγλικά 6.5 αλλά να μπορώ να γράφω με ελληνικούς χαρακτήρες sms αλλά και word αρχεία.

 

Είναι εφικτό κάτι τέτοιο και αν ναι πώς?

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Καλως ήρθες Σάββα και Χρόνια πολλά!!! δες το πρώτο μήνυμα, έχει ένα λινκ του b16b (αν θυμάμαι καλά το username) έχει κάποιο αρχείο με το οποίο μπορείς να περάσεις ελληνικό πληκτρολόγιο!!!

όσον αφορά τα windows mobile, εσένα έχει τα 6.1?

πρέπει να βρεις από το αγγλικό site την αναβάθμιση...

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ το jeyo extender για να περνάω τα sms μου στο Outlook αλλά τώρα τελευταία παρατηρώ ότι αντί να μου τα αποθηκεύει σύμφωνα με την ημερομηνία αποστολής του κάθε μηνύματος, αποθηκεύονται σύμφωνα την ημερομηνία συγχρονισμού.

Ξέρει κανείς αν διορθώνεται αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιας και στις προηγούμενες δημοσιεύσεις μιλαγατε για το GPS και επειδή είναι η πρώτη μου συσκευή που έχει, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα, 1ον Επειδή δε του έχω βάλει κανένα πρόγραμμα πάνω (μόνο το google maps που το έχει ήδη) από ότι έχω δει θέλει internet για να δουλέψει (άρα χρέωση) υπάρχουν και προγράμματα που δουλεύουν χωρίς;;;; 2ον Αν ναι, οι ρυθμίσεις που χρειάζονται είναι διαφορετικές για το κάθε ένα ξεχωριστά οι υπάρχουν κάποιες γενικές; όποια και να είναι η απάντηση σε αυτό, είναι εύκολο να βρεθούν; (αν μπορείτε προτείνετε και κανένα προγραμματάκι δοκιμασμένο και αξιόπιστο) Ευχαριστώ.

 

Υ.Γ.: Εδώ θα ήθελα να πω ένα ευχαριστώ στους συμμετέχοντες του forum γιατί είμαι καινούριος σε αυτή την κατηγορία κινητών τηλεφώνων και 2-3 σελίδες πιο πριν που είχα απορίες υπήρξαν πολύ εξυπηρετικοί

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1ον Επειδή δε του έχω βάλει κανένα πρόγραμμα πάνω (μόνο το google maps που το έχει ήδη) από ότι έχω δει θέλει internet για να δουλέψει (άρα χρέωση) υπάρχουν και προγράμματα που δουλεύουν χωρίς;;;; 2ον Αν ναι, οι ρυθμίσεις που χρειάζονται είναι διαφορετικές για το κάθε ένα ξεχωριστά οι υπάρχουν κάποιες γενικές; όποια και να είναι η απάντηση σε αυτό, είναι εύκολο να βρεθούν; (αν μπορείτε προτείνετε και κανένα προγραμματάκι δοκιμασμένο και αξιόπιστο) Ευχαριστώ.

 

Τα προγράμματα πλοήγησης που κυκλοφορούν δεν χρειάζονται σύνδεση στο internet. Υπάρχει μεγάλη ποικιλία. Προτείνω iGO8.3.4, Destinator7, miomap2008

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το jeyo extender για να περνάω τα sms μου στο Outlook αλλά τώρα τελευταία παρατηρώ ότι αντί να μου τα αποθηκεύει σύμφωνα με την ημερομηνία αποστολής του κάθε μηνύματος, αποθηκεύονται σύμφωνα την ημερομηνία συγχρονισμού.

Ξέρει κανείς αν διορθώνεται αυτό;

 

Δεν σου δείχνει την ημερομηνία αποστολής κάθε μηνύματος?

Πάνω απο τα μηνύματα που λέει "τακτοποίηση κατά:" έχει την "ημερομηνία" σαν επιλογή? Εμένα έτσι μου τα εμφανίζει με την ημερομηνία αποστολής κανονικά. Αν ναι δοκίμασε να αλλάξεις εκείνες τις επιλογές στην "τακτοποιήση κατά" μήπως βρεις καποιο που να σε βολεύει καλύτερα. Έψαξα τις ρυθμίσεις του αλλά δεν μπόρεσα να βρω άλλο μένου που να ασχολείται με την τακτοποιήση.

Πάντως δοκίμασε αν θες και το Jeyo Mobile Companion 2.1. έμενα μου φαίνεται πιο βολικό.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Λοιπόν, εγώ θελω κινητό με δυνατότητα εγκαταστασης λεξικων σε 3 γλώσσες. Αγόρασα το omnia2 αλλά δεν το βολευτηκα και το πουλησα σε μια φίλη μου.. Αξίζει να πάρω αυτό το κινητο?

Θέλω ατζέντα εύχρηστη, λεξικά, να κρατάει η μπαταρία, κανένα παιχνιδακι να ξεμπλοκάρει το μυαλο μου, να κανει ζουμ σαν το iphone και ευχρηστη οθονη αφης όπως και πληκτολογιο που να βολεύει εμένα που έχω μακρία νύχια - ελπίζω να μην γελάτε-..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχει τόσο μεγάλες διαφορές σε σχέση με το Omnia II που είχες εκτός του εξωτερικού πληκτρολογίου μιας και οι δύο είναι windows mobile συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Λοιπόν, εγώ θελω κινητό με δυνατότητα εγκαταστασης λεξικων σε 3 γλώσσες. Αγόρασα το omnia2 αλλά δεν το βολευτηκα και το πουλησα σε μια φίλη μου.. Αξίζει να πάρω αυτό το κινητο?

Θέλω ατζέντα εύχρηστη, λεξικά, να κρατάει η μπαταρία, κανένα παιχνιδακι να ξεμπλοκάρει το μυαλο μου, να κανει ζουμ σαν το iphone και ευχρηστη οθονη αφης όπως και πληκτολογιο που να βολεύει εμένα που έχω μακρία νύχια - ελπίζω να μην γελάτε-..

 

ψάξε κάτι πιο.... κινητό... εννοώντας ότι όλα τα htc είναι προσανατολισμένα σαν υπολογιστές παλάμης παρά σαν κινητά τηλέφωνα, υστερούν δηλαδή σε πολλά σε σχέση με τα κλασικά τηλέφωνα!!!

κοίταξε για κανένα LG - Samsung (όχι omnia) όπως ήταν το Viewty δλδ,

http://www.e-shop.gr/search_tel.phtml?category=%CA%C9%CD%C7%D4%CF+%D4%C7%CB%C5%D6%D9%CD%CF&developer=LG

 

θα σου βγει και καμιά 400αριά € πιο φτηνά:lol::lol:

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υστερούν δηλαδή σε πολλά σε σχέση με τα κλασικά τηλέφωνα!!!

 

Δεν συμφωνώ με την συγκεκριμένη πρόταση. Απλά τα windows mobile έχουν κάποιες ιδιαιτερότητες και σε καμία περίπτωση δεν υστερούν σε σχέση με τα απλά κινητά.

 

Αλλά ας μην βγαίνουμε άλλο off-topic σε αυτό το θέμα μιας και οφείλουμε να συζητάμε αποκλειστικά για το Pro 2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά. :):):)

θα ήθελα τη βοήθεια σας (ξανά...) σε δύο θεματάκια:

1) υπάρχει τρόπος να έχουμε spam filtering στο outlook mobile?

2) υπάρχει άλλο software για συγχρονισμό με pc εκτός του activesync?

κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως γιατί δεν έχω καταφέρει να βρώ άκρη στο google.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά,

είμαι χρήστης εδώ και λίγες μέρες ενός HTC TP2 (Rhodium) και αντιμετωπίζω τα εξής προβλήματα :

1. μετά από πλήρη αποφόρτιση, βάζω τον αντάπτορα ρεύματος και σε 10' μου δείχνει μπαταρία 80%. Κάνω αμέσως soft reset - το ίδιο. Βγάζω μπαταρία πάλι το ίδιο. Κάποια λύση? γιατί προφανώς δεν είναι αλήθεια η ένδειξη.

2. λόγω δουλειάς χρειάζομαι να το συγχρονίζω σε παραπάνω από 2 pc αλλά δεν επιτρέπεται. Κάπου είχα διαβάσει στο forum ότι γίνεται πειράζοντας registry. Πώς ??

3. Μπορώ να απενεργοποιήσω το activesync που πάντα τρέχει στο background ?

 

Η rom που χρησιμοποιώ είναι η αυθεντική Ελληνική που "φορούσε" το HTC και εγκατέστησα αμέσως την αναβάθμιση σε wm 6.5

 

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.

HTC Touch Pro 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. μετά από πλήρη αποφόρτιση, βάζω τον αντάπτορα ρεύματος και σε 10' μου δείχνει μπαταρία 80%. Κάνω αμέσως soft reset - το ίδιο. Βγάζω μπαταρία πάλι το ίδιο. Κάποια λύση? γιατί προφανώς δεν είναι αλήθεια η ένδειξη.

 

Δοκίμασε αυτό αν θέλεις.

 

2. λόγω δουλειάς χρειάζομαι να το συγχρονίζω σε παραπάνω από 2 pc αλλά δεν επιτρέπεται. Κάπου είχα διαβάσει στο forum ότι γίνεται πειράζοντας registry. Πώς ??

 

Γιατί δεν επιτρέπεται; Μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής στον υπολογιστή σου υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις προς τα που θα γίνεται ο συγχρονισμός.

 

3. Μπορώ να απενεργοποιήσω το activesync που πάντα τρέχει στο background ?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=2703188&postcount=683

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν επιτρέπεται; Μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής στον υπολογιστή σου υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις προς τα που θα γίνεται ο συγχρονισμός.

 

 

Ευχαριστώ για την τόσο γρήγορη απάντηση:):)

Το πρόβλημα μου δεν είναι το "προς τα που" αλλά ότι το έχω ήδη σε δύο συγρονίσει και χρειάζομαι τουλάχιστον 5 pc + 2 netbook = 7 outlook που χρησιμοποιώ :)

Δοκίμασα στο 3ο και παίρνω μήνυμα από το windows mobile center του, ότι πρέπει να διαγράψω μια προηγούμενη σχέση :(

HTC Touch Pro 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν επιτρέπεται; Μέσα στις ρυθμίσεις της εφαρμογής στον υπολογιστή σου υπάρχει η δυνατότητα να επιλέγεις προς τα που θα γίνεται ο συγχρονισμός.

 

 

Ευχαριστώ για την τόσο γρήγορη απάντηση:):)

Το πρόβλημα μου δεν είναι το "προς τα που" αλλά ότι το έχω ήδη σε δύο συγρονίσει και χρειάζομαι τουλάχιστον 5 pc + 2 netbook = 7 outlook που χρησιμοποιώ :)

Δοκίμασα στο 3ο και παίρνω μήνυμα από το windows mobile center του, ότι πρέπει να διαγράψω μια προηγούμενη σχέση :(

 

Δυστυχώς μου φαίνεται ότι πρέπει να τα συγχρονίζεις όλα με κάποιον exchange server. Εγώ συγχρονίζω με 2 pc οπότε δεν έχω ασχοληθεί, αλλά μου φαίνεται είναι η μόνη λύση. Ψάξε μήπως υπάρχει κάποια online υπήρεσία συγχρονισμού (τύπου) exchange.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά Καλή Χρονιά σε όλους παιδιά.

Έχω μια απορία. Μπορεί να μένει το wifi ανοιχτό όταν κλείνει η οθόνη.

Θέλω να μπορώ να αφήσω εφαρμογές όπως messenger ανοιχτές χωρίς να ανοίγει το gprs.

Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά Καλή Χρονιά σε όλους παιδιά.

Έχω μια απορία. Μπορεί να μένει το wifi ανοιχτό όταν κλείνει η οθόνη.

Θέλω να μπορώ να αφήσω εφαρμογές όπως messenger ανοιχτές χωρίς να ανοίγει το gprs.

Thanks.

 

Μπορεί ναι, αλλά υπάρχει λόγος που το έχουν ρυθμίσει να κλείνει. Με μονίμως ανοιχτό WiFi δεν νομίζω να καταφέρεις πάνω απο 3-4 ώρες αυτονομία.

 

Αυτό που ζητάς νομίζω γίνεται με το advanced configuration tool. Αλλίως με λίγο ψάξιμο στο xda σίγουρα θα βρείς τι πρέπει να πειράξεις στο registry.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ναι, αλλά υπάρχει λόγος που το έχουν ρυθμίσει να κλείνει. Με μονίμως ανοιχτό WiFi δεν νομίζω να καταφέρεις πάνω απο 3-4 ώρες αυτονομία.

 

Αυτό που ζητάς νομίζω γίνεται με το advanced configuration tool. Αλλίως με λίγο ψάξιμο στο xda σίγουρα θα βρείς τι πρέπει να πειράξεις στο registry.

 

Thanks για την απάντηση.

Το θέλω για το γραφείο όπου μπορώ να το έχω και στο ρεύμα οπότε το θέμα αυτονομίας δε με ενοχλεί.

Θα το χάξω στους xda και αν δε βγάλω άκρη θα σας ξαναενοχλήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αρχικά Καλή Χρονιά σε όλους παιδιά.

Έχω μια απορία. Μπορεί να μένει το wifi ανοιχτό όταν κλείνει η οθόνη.

Θέλω να μπορώ να αφήσω εφαρμογές όπως messenger ανοιχτές χωρίς να ανοίγει το gprs.

Thanks.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=483149

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εάν δεν σου δουλέψει μου λες, υπάρχουν και άλλες λύσεις αλλά νομίζω ότι η συγκεκριμένη είναι η πιο ενδεδειγμένη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δείχνει την ημερομηνία αποστολής κάθε μηνύματος?

Πάνω απο τα μηνύματα που λέει "τακτοποίηση κατά:" έχει την "ημερομηνία" σαν επιλογή? Εμένα έτσι μου τα εμφανίζει με την ημερομηνία αποστολής κανονικά. Αν ναι δοκίμασε να αλλάξεις εκείνες τις επιλογές στην "τακτοποιήση κατά" μήπως βρεις καποιο που να σε βολεύει καλύτερα. Έψαξα τις ρυθμίσεις του αλλά δεν μπόρεσα να βρω άλλο μένου που να ασχολείται με την τακτοποιήση.

Πάντως δοκίμασε αν θες και το Jeyo Mobile Companion 2.1. έμενα μου φαίνεται πιο βολικό.:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι το jeyo mobile companion 2.1 δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου. Τι διαφορές έχει σε σχέση με το extender?

Το extender, όταν πατάω τακτοποίηση κατά ημερομηνία, μου τα τακτοποιεί σύμφωνα με την ημερομηνία της αποθήκευσης στο outlook και όχι την ημερομηνία αποστολής του sms.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι ότι το jeyo mobile companion 2.1 δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου. Τι διαφορές έχει σε σχέση με το extender?

Το extender, όταν πατάω τακτοποίηση κατά ημερομηνία, μου τα τακτοποιεί σύμφωνα με την ημερομηνία της αποθήκευσης στο outlook και όχι την ημερομηνία αποστολής του sms.

 

με τα απεσταλμένα έτσι γίνεται!!!

η διαφορά των 2 προγραμμάτων είναι ότι το ένα είναι ανεξάρτητο και δεν κολλάει ενώ το άλλο επειδή περνάει μέσα από το outlook, το ελέγχουν συχνά τα antivirus και κάνει "σκαλώματα" και πολλές φορές πρέπει να τα περάσεις λίγα λίγα

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...