Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάλαβα για τι μιλάς. Σε ρώτησα εάν θες κάποιο συγκεκριμένα μήπως μπορώ να σε βοηθήσω.

 

Αααααα sory, mea culpa! :)

 

Ναι, ειναι επειγον να εγκατστησω παλι το SlovoEd στην συσκευη μου το οποιο δυστυχως το εχω μονο σε exe (ευτυχως το database ειναι αποθηκευμενο στην καρτα μνημης). Αυτο με καιει προς το παρον διοτι εχω κατι αμεσες υποχρεωσεις στα ιταλικα και το συγκεκριμενο προγραμμα αποτελει απαραιτητη εγκατασταση στο κινητο μου :rolleyes:

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε αυτό του επερχόμενου HD mini και πες μας αν σου δουλέψει. Πάρε ένα backup πρώτα πριν τη δοκιμή.

 

Mini HTC Lockscreen 2.0 WVGA.cab

 

Thanks again athanaso77 για την άμεση απάντηση σου.

 

Το κατέβασα και το πέρασα. Δεν ξετρελάθηκα να πω την αλήθεια. Δουλεύει κανονικά, αλλά όχι πολύ smoothly.

 

Το θέμα είναι ότι ακόμα και με αυτό ΔΕΝ μπορώ να κάνω Auto Lock. Δηλαδή όταν πατάω το κουμπί και η συσκευή μπαίνει σε stand-by, να κλειδώνει αυτόματα. Από ότι κατάλαβα, αυτό το .cab είναι το νεο Lock Screen της HTC. Στην πράξη απλά αλλάζει το Lock Screen μόνο και δεν προσφέρει άλλες λειτουργίες.

 

Δεν ξέρω τι παίζει, αλλά αν και σε όλα τα άλλα HTC το Auto Lock είναι default, στο TP2 ο μόνος τρόπος για να ενεργοποιήσω το Auto Lock ειναι να βάλω κλείδωμα με PIN (που εννοείται αυτό απορρίπτεται).

 

Τι να πω....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αααααα sory, mea culpa! :)

 

Ναι, ειναι επειγον να εγκατστησω παλι το SlovoEd στην συσκευη μου το οποιο δυστυχως το εχω μονο σε exe (ευτυχως το database ειναι αποθηκευμενο στην καρτα μνημης). Αυτο με καιει προς το παρον διοτι εχω κατι αμεσες υποχρεωσεις στα ιταλικα και το συγκεκριμενο προγραμμα αποτελει απαραιτητη εγκατασταση στο κινητο μου :rolleyes:

Δοκίμασε να κάνεις σύνδεση μέσω bt .

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις σύνδεση μέσω bt .

 

Ναι και αυτο το εκανα αλλα ματαια...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αααααα sory, mea culpa! :)

 

Ναι, ειναι επειγον να εγκατστησω παλι το SlovoEd στην συσκευη μου το οποιο δυστυχως το εχω μονο σε exe (ευτυχως το database ειναι αποθηκευμενο στην καρτα μνημης). Αυτο με καιει προς το παρον διοτι εχω κατι αμεσες υποχρεωσεις στα ιταλικα και το συγκεκριμενο προγραμμα αποτελει απαραιτητη εγκατασταση στο κινητο μου :rolleyes:

 

Εάν υπάρχει στην κάρτα μνήμης νομίζω ότι δουλεύει χωρίς να το ξαναεγκαταστήσεις. Απλά τρέχεις το exe. Το δοκίμασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή έχει ενσωματωμένο μετρητή δεδομένων για το internet, ή χρειάζεται κάποια third party application?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή έχει ενσωματωμένο μετρητή δεδομένων για το internet, ή χρειάζεται κάποια third party application?

 

Βάλε το Spb Wireless Monitor.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν υπάρχει στην κάρτα μνήμης νομίζω ότι δουλεύει χωρίς να το ξαναεγκαταστήσεις. Απλά τρέχεις το exe. Το δοκίμασες;

 

Εχεις δικιο! Ειχα κρατησει γενικο μπακαπ και μου εβγαζε το εικονιδιο στην home tab, αλλα οταν το παντουσα ελεγε πως λειπουν καποια στοιχεια οποτε μπλοκαρα και δεν σκεφτηκα το προφανες! Ναι λειτουργει κανονικα ετσι, αρα προσωρινα κανω την δουλεια μου μεχρι να βρω χρονο να ασχοληθω περαιτερω, thanks :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την καινούρια Rom απο HTCPedia και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος. Εχοντας επιλέξει σαν wallpaper το weather animation παρατηρώ μια καθυστέρηση στην ομαλή κίνηση του animation της αρχικής οθόνης σε σχέση με το animation στο tab weather. Είναι φυσιολογικό αυτό? Επίσης η αρχική οθόνη γίνεται πιο βαριά όταν έχω ενεργοποιημένο το animation στην αρχική οθόνη.

Μέσω του προγράμματος Home Tab απενεργοποιώ το animation και η ταχύτητα επανέρχεται σε φυσιολογικούς ρυθμούς.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την καινούρια Rom απο HTCPedia και έμεινα αρκετά ευχαριστημένος. Εχοντας επιλέξει σαν wallpaper το weather animation παρατηρώ μια καθυστέρηση στην ομαλή κίνηση του animation της αρχικής οθόνης σε σχέση με το animation στο tab weather. Είναι φυσιολογικό αυτό? Επίσης η αρχική οθόνη γίνεται πιο βαριά όταν έχω ενεργοποιημένο το animation στην αρχική οθόνη.

Μέσω του προγράμματος Home Tab απενεργοποιώ το animation και η ταχύτητα επανέρχεται σε φυσιολογικούς ρυθμούς.

 

Tην επισημη εβαλες? Δεν ειναι εντελως παραλογο αυτο που αναφερεις, αλλα για πες τι ποσοστο μνημης σου βγαζει ελευθερο οταν συμβαινει αυτο?

 

Βεβαια κατι τετοιο εχω παρατηρησει κυριως στις μαγειρεμενες ΡΟΜ και οχι στην επισημη...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές πάντως τόσο η official όσο και οι cooked roms δεν έχουν πρόβλημα με το animation.

 

Δεν ειχα παρατηρησει καποιο εξαιρετικο προβλημα, απλα ενα ελαχιστο lag κυριως στα συννεφα να σου πω την αληθεια. Αλλα ετσι κι αλλιως το εχω απενργοποιησει αυτο το feature για λογους ενεργειας..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ποια από όλες έβαλες; Από ποιον δημιουργό;

 

Εβαλα την επίσημη Rom 2.07.401.1 και οχι κάποια cooked.

 

Μνήμη έχω 167 MB ελευθερα storage και 43 MB στο programs.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν έχω τη συγκεκριμένη συσκευή αλλά έχω την εντύπωση ότι μόνο 43ΜΒ ελεύθερη ROM είναι πολύ λίγα. Μπορεί να κάνει ένα crosscheck κάποιος άλλος κάτοχος;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mε την επισημη εχω μεσο ορο συν πλην 50 MB συνηθως. Ξεκιναει βεβαια με πολυ περισσοτερα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η RAM είναι αυτή που μεταβάλλεται κατά τη διάρκεια της χρήσης. Η ROM δύσκολα. Για το ίδιο πράγμα μιλάμε;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η RAM είναι αυτή που μεταβάλλεται κατά τη διάρκεια της χρήσης. Η ROM δύσκολα. Για το ίδιο πράγμα μιλάμε;

 

Ναι :) Eχω γυρω στα 50 MB ελευθερα στο programs που ρωτησε ο φιλος. Η ΡΑΜ δεν ειναι αυτη? Κατσε γιατι το εχασα και εγω :lol:

ΕΝΤΙΤ: Και μετα απο επανεκινηση 80 ΜΒ.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την επίσημη Rom 2.07.401.1 και οχι κάποια cooked.

 

Μνήμη έχω 167 MB ελευθερα storage και 43 MB στο programs.

 

 

Δοκιμάστε την Δικιά μου Custom ROM

LINK ROM

http://rapidshare.com/files/363383684/b16b_23547.rar

 

 

*βασισμένη στην 2,07 ROM WWE

*Νεο Office 2010

*Threaded emails

*Νεο Windows Live Messenger

*Νεα Windows 6.5.5 (More Finger Frendly)

*BUILD 23547 Οτι πιο καινουριο υπαρχει κατι ημερων (5 Ημερων παλιο)

*Opera 10 Beta 3

*Νεο Google Map 4.00

*Soft Reset App

*Pocket RAR

*16 Shortcuts on Manila Home Tab

*4 σειρές στο Startmenu

*Total Commander 2.52

*Free ROM 201MB

*Free RAM 98MB μετα απο σοφτ ρεσετ

*Ελληνικο Πληκτρολογιο απο την ελληνικη 2,07 ROM

*Αφερεση ολων το στοιχειων που δεν χρησιμοποιουντε απο την ρομ αλλα φορτονονται και τρώνε RAM και μνημη ROM

*Και πολλα ακομα..

 

για σωστες επιδωσεις πρεππει να εχετε το τελευταίο RADIO 4.49.25.91

 

Radio link

http://rapidshare.com/files/351404806/Rhodium_Radio_4.49.25.91.rar

 

Radio link2

http://www.4shared.com/file/219944205/8d228d65/Radio_Rhodium_4492591.html

 

 

HSPL για να φλασαρετε Custom ROM

Thread HSPL LINK

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=550131

 

 

η ROM μου στο xda χωρις Ελληνικο Πληκτρολογιο + Screenshots

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612214

 

 

 

ΟΠΟΙΣ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ 22 ΑΤΟΜΑ

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Storage είναι η ROM, Programs είναι η RAM.

 

Οκ, αρα το εχουμε :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΟΠΟΙΣ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΣ ΠΟΣΤΑΡΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΗΔΗ ΕΙΝΑΙ 22 ΑΤΟΜΑ

 

Περιμένουμε εντυπώσεις από τους κατόχους. Καλό είναι να βοηθάμε στις δουλειές των δικών μας παιδιών. ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουν μπερδεψει στην ιστοσελιδα της HTC ή εγω κανω κατι λαθος λολ!

Στην επιλογη Αναβαθμιση Λειτουργικου δινουν ΡΟΜ για το HD2 ενω ο τιτλος γραφει ΤΡ2.

 

http://www.htc.com/gr/supportdownloadlist.aspx?p_id=250&act=sd&cat=2

 

Στους xda ακουγεται πως η WWE εκδοση ειναι η ιδια που ειχε διαρευσει στην htcpedia, οποτε λογικα θα ισχυει το ιδιο και για την ελληνικη...

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έβαλες το serial number της συσκευής σου να δεις εάν θα σου βγάλει κάτι για download; Ίσως πρόκειται απλά για ορθογραφικό λάθος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...