Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch Pro 2 (Rhodium)


DaRkWeAvEr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

athanaso77 και b16b ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

σε προβολή touch flo δεν μπορω να εμφανισω φακελο, μονο σε classic τελικά!

:O

Ό,τι ωριμάζει... σαπίζει !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια ερωτηση. Ξερουμε αν τελικα θα υποστηριχθει επισημα η αναβαθμιση σε 6.5? Διοτι θελω να το αναβαθμισω, χωρις ομως να ασχοληθω με μαγειρεματα. Αν βεβαια δεν υποστηριχθει τελικα μαλλον θα καταληξω εκει, οποτε θα σας ρωτησω και για προτασεις, αλλα αυτο που με ενδιαφερει προς το παρον ειναι κατα ποσο μπορω να βαλω επισημη ΡΟΜ με 6.5 τωρα. Ειτε αγγλικη ειτε ελληνικη.

Μπηκα στην ιστοσελιδα της εταιρειας αλλα δεν αναφερει να διαθετει καποια ΡΟΜ με τα 6.5 για εγκατασταση (ή εγω δεν το εβλεπα?).

Ευχαριστω.

 

ΕΝΤΙΤ: Εννοειται πως διαβασα την προηγουμενη σελιδα, αλλα επειδη απ'οσο νομιζω βγηκαν επισημα στις 6 του μηνα τα 6.5 ρωταω μηπως εχουμε νεα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μην ανησυχείς, η εταιρία έχει ανακοινώσει επίσημα την υποστήριξη των 6.5 για τη συσκευή σου. Απλά είναι θέμα χρόνου, δεν αργεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και αναφέρθηκε το θέμα, από πού θα γίνει η ανανέωση, από το site της HTC ή από της Microsoft; Και κάτι άλλο, στη νέα ROM θα υπάρχει και το TouchFlo3D 2.5;

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Από το site της HTC. Και για τις ελληνικές συσκευές, από το forum της ACE Hellas.

 

To TF3D 2.5 μάλλον δεν θα το έχει. Προορίζεται για μεταγενέστερες ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να το παρουμε τελικα ρε παίδες ή να περιμένουμε λίγους ακόμη μήνες για τον ''απόγονο'' του? Πολύ γρήγορα αρχισε να βγάζει στην φόρα τα μοντέλα της και η HTC... Μπορει το επόμενο να εχει και την capacitive και multitouch οθόνη, πιο γρηγορο επεξεργαστη για να ναι ετοιμο για τα windows 7!
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Κατι λενε για 6,5 original (?) σημερα στο xda....

 

Δεν είναι το original.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν είναι το original.

 

Είναι...

 

RUU_Rhodium_S_HTC_Europe_1.86.401.0_Radio_Rhodium_ 4.49.25.17_Signed_Ship.exe.

 

Όσοι όμως έχουν συσκευή της ACE Hellas, ας περιμένουν το link από το forum της με τα σχετικά ελληνικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είναι...

 

RUU_Rhodium_S_HTC_Europe_1.86.401.0_Radio_Rhodium_ 4.49.25.17_Signed_Ship.exe.

 

Όσοι όμως έχουν συσκευή της ACE Hellas, ας περιμένουν το link από το forum της με τα σχετικά ελληνικά.

 

Αν διαβάσεις τα σχόλια από κάτω όμως θα δεις οτι κάποιοι το έβαλαν και αντιμετώπισαν προβλήματα με την εγκατάσταση, που υποθέτω πως δεν θα έπρεπε να συμβαίνουν με μια original rom.

 

Επίσης στην ίδια σελίδα σήμερα ανέβηκαν και άλλες rom για tp2 με διάφορες εκδόσεις του tf3d.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Παίζει ρόλο το CID (Country ID) της κάθε συσκευής. Θέλεις να μου πεις ποια ROM φοράει τώρα η συσκευή σου;

 

Εάν πχ. φοράει τη ROM 1.39.405.Χ, δεν μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση (επίσημα πάντα) με αυτή που δίνω παραπάνω γιατί έχει το 401 και όχι το 405. Θέμα χρόνου όμως είναι να βγουν ROMs για όλα τα CIDs.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο το CID (Country ID) της κάθε συσκευής. Θέλεις να μου πεις ποια ROM φοράει τώρα η συσκευή σου;

 

Εάν πχ. φοράει τη ROM 1.39.405.Χ, δεν μπορείς να κάνεις την αναβάθμιση (επίσημα πάντα) με αυτή που δίνω παραπάνω γιατί έχει το 401 και όχι το 405. Θέμα χρόνου όμως είναι να βγουν ROMs για όλα τα CIDs.

 

Έχω το 401, ξέρω οτι αυτή είναι η σωστή ROM που πρέπει να βάλω, και μάλιστα το είχα κατευάσει και ήμουν έτοιμος να το εγκαταστήσω, αλλά πρόλαβα και διάβασα τα σχόλια και είδα οτι κάποιοι είχαν πρόβλημα, μπορεί αυτοί να έκαναν το λάθος, δεν ξέρω. Επίσης αναφέρει ένας πως επικοινώνησε με την HTC και του είπαν πως αυτή δεν είναι η αυθεντική έκδοση και οτι η τελική έκδοση θα διαφέρει από αυτή.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ: Επίσημη αγγλική ROM WM6.5 στο htc.com

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Official HTC Touch Pro 2 ROM with Windows Mobile 6.5 released

 

http://www.htc.com/uk/supportdownloadlist.aspx?p_id=250&act=sd&cat=2

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Official HTC Touch Pro 2 ROM with Windows Mobile 6.5 released

 

http://www.htc.com/uk/supportdownloadlist.aspx?p_id=250&act=sd&cat=2

 

Χμμμ μου βγαζει its not suitable for your device. Γιατι ετσι?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΠΡΟΣΟΧΗ: Επίσημη αγγλική ROM WM6.5 στο htc.com

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων... η ROM είναι η ίδια με αυτή που έδωσα πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Aπ'ο,τι ειδα στους xda πολλοι αντιμετωπιζαν το προβλημα not suitable for your device οταν προσπαθουσαν να την κατεβασουν. Τελος παντων, την κατεβασα τελικα χρησιμοποιοντας ενα s/n που εδινε ενα μελος εκει και ολα καλα.

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης. Αφου ειναι επισημη η ΡΟΜ, απλα τρεχω το ΕΧΕ που κατεβασα με την συσκευη σε συνδεση activesync σωστα?

 

ΕΔΙΤ: Ναι, πρωτη ΡΟΜ update για μενα ΛΟΛ

 

Να σημειωσω πως αυτην τη στιγμη εχω ελληνικη ΡΟΜ. Υποθετω πως η νεα ειναι αγγλικη. Κανενα προβλημα με αυτο, αλλα θα την δεχθει η συσκευη? Γιατι στο xda δεν πολυβγαζω ακρη με αυτο το θεμα, το λογικο παντως ειναι πως αφου ειναι ευρωπαικη θα μπαινει κανονικα χωρις hard spl σωστα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Η επίσημη μπαίνει κανονικά χωρίς hard-spl φυσικά.

 

Τώρα για τα ελληνικά, σύντομα θα ανακοινώσει η ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων... η ROM είναι η ίδια με αυτή που έδωσα πιο πάνω.

 

Ναι ρε συ δεν είπα οτι μου έδωσες άλλη ROM, απλά βασίστηκα σε κάποια σχόλια που είχαν γράψει στη σελίδα που έβγαλε τη ROM.

 

Τέσπα, έβαλα τη νέα και δεν μπορώ να πω οτι εντυπωσιάτηκα ιδιαίτερα από το HTC Sense, ωραία τα χρωματιστά εικονίδια δε λέω, αλλά περίμενα και άλλα πράγματα όπως το Twitter, αλλά μάλλον αυτά θα είναι στο 2.5.

 

Αντιμετωπίζω προβλήματα όμως που δεν είχα πριν, όπως για παράδειγμα αποσυνδέεται από το wifi στα καλά του καθουμένου ή ενώ είμαι συνδεδεμένος στο ασύρματο δίκτυο και πάω ας πούμε να ανανεώσω τον καιρό μου λέει πως δεν είμαι συνδεδεμένος (ενώ πάνω δείχνει πως είμαι).

 

Χωρίς να έχω κανένα πρόγραμα να τρέχει πάνω στη RAM μου δείχνει 80%-82%, σε σχέση με το 50%-55% που είχα πριν. Και γενικός το βλέπω πιο αργό απ' ότι ήταν.

 

Το μόνο θετικό που έχω δει ως τώρα είναι οτι έχω καλύτερο σήμα μέσα στο σπίτι, δεν ξέρω βέβαια αν οφείλεται στο upgrade, αλλά είπα να το αναφέρω.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ δεν είπα οτι μου έδωσες άλλη ROM, απλά βασίστηκα σε κάποια σχόλια που είχαν γράψει στη σελίδα που έβγαλε τη ROM.

 

Τέσπα, έβαλα τη νέα και δεν μπορώ να πω οτι εντυπωσιάτηκα ιδιαίτερα από το HTC Sense, ωραία τα χρωματιστά εικονίδια δε λέω, αλλά περίμενα και άλλα πράγματα όπως το Twitter, αλλά μάλλον αυτά θα είναι στο 2.5.

 

Αντιμετωπίζω προβλήματα όμως που δεν είχα πριν, όπως για παράδειγμα αποσυνδέεται από το wifi στα καλά του καθουμένου ή ενώ είμαι συνδεδεμένος στο ασύρματο δίκτυο και πάω ας πούμε να ανανεώσω τον καιρό μου λέει πως δεν είμαι συνδεδεμένος (ενώ πάνω δείχνει πως είμαι).

 

Χωρίς να έχω κανένα πρόγραμα να τρέχει πάνω στη RAM μου δείχνει 80%-82%, σε σχέση με το 50%-55% που είχα πριν. Και γενικός το βλέπω πιο αργό απ' ότι ήταν.

 

Το μόνο θετικό που έχω δει ως τώρα είναι οτι έχω καλύτερο σήμα μέσα στο σπίτι, δεν ξέρω βέβαια αν οφείλεται στο upgrade, αλλά είπα να το αναφέρω.

 

Επειδη ελιωσα στο διαβασμα στους xda, εχιουν αναφερει κ αλλοι το προβλημα ΡΑΜ, το οποιο διορθωνεται απ'ο,τι λενε αν απενεργοπιησεις το push inernet αν δεν το χρησιμοποιεις βεβαια. Εγω δεν την εβαλα ακομα, περιμενω μεσα στο σκ που θα εχω χρονο να ασχοληθω με την εγκατασταση προγραμματων κλπ.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ελιωσα στο διαβασμα στους xda, εχιουν αναφερει κ αλλοι το προβλημα ΡΑΜ, το οποιο διορθωνεται απ'ο,τι λενε αν απενεργοπιησεις το push inernet αν δεν το χρησιμοποιεις βεβαια. Εγω δεν την εβαλα ακομα, περιμενω μεσα στο σκ που θα εχω χρονο να ασχοληθω με την εγκατασταση προγραμματων κλπ.

 

Και με το push internet στο off φίλε καμία διαφορά. Και μιας και αναφέρθηκες στα προγράμματα να πω οτι έχει εγκατεστημένο μια trial έκδοση του CoPilot Live 7, το οποίο όμως μπορείς να το απεγκαταστήσεις αυτή τη φορά, όχι όπως με την προηγούμενη ανανέωση που δεν γινόταν. Όπως επίσης έχει και ραδιόφωνο.

Past devices: Nokia 7110, Nokia 7650, Nokia N95, HTC Touch Pro2, Samsung Galaxy Note 3, Apple iPhone XS Max

Current device: Apple iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα κι εγω!

 

υπαρχει τροπος οταν παταμε στο START να εμφανιζει την μπαρα οπως τοσα χρονια??

ετσι οπως ειναι τωρα με μπερδευει το περιβαλλον κ για να κανω κατι στα γρηγορα οπως παλια πρεπει να ψαχνω μια ωρα μεσα στα μενου...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Χτές εκανα upgrade και εγώ. Γνωρίζει κάποιος που έχουν κρύψει τα user informations στην καινούρια Rom? Γιατί με την προηγούμενη υπήρχαν στα settings ενώ τώρα δεν μπορώ να τις βρώ.

Θέλω να κάνω registration τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και μου εμφανίζει μήνυμα λάθους οτι δεν εχω καταχωρήσει user name.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Χτές εκανα upgrade και εγώ. Γνωρίζει κάποιος που έχουν κρύψει τα user informations στην καινούρια Rom? Γιατί με την προηγούμενη υπήρχαν στα settings ενώ τώρα δεν μπορώ να τις βρώ.

Θέλω να κάνω registration τα προγράμματα που χρησιμοποιώ και μου εμφανίζει μήνυμα λάθους οτι δεν εχω καταχωρήσει user name.

 

Απ'ο,τι διαβασα στους xda ειναι bug της ΡΟΜ που διορθωνεται ευκολα αλλαζοντας μια τιμη στην registry. Δεν ειμαι στον υπολογιστη για να σου βρω λινκ, ψαξτο εκει ομως θα το βρεις ευκολα :)

Τελικα αυτο που εγραψα πανω ισχυει? Δηλαδη η ρομ μπαινει τρεχοντας απλα το ΕΧΕ με την συσκευη σε activesync?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...