Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6710 Navigator


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι??

 

Επισης αυτο το προβλημα στις προηγουμενες σελιδες που διαβασα,με το ζουμ, τι ειναι ακριβως?Υπαρχει σε ολα τα 6710?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 350
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ένα touch bar κάτω από την οθόνη το οποίο ανγκήζωντάς το κινώντας το δάκτυλο κάνει ζουμ σε φωτογραφίες, ίντερνετ, χάρτες. Δύο μήνες που το έχω δεν μου έχει κολλήσει ούτε μία φορά.

:)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

'Εχω το 6710 navigator ένα χρόνο είμαι ικανοποιημένος απο την συσκευή, αν μπορεί κάποιος φίλος να γράψει τι χρειάζεται για αποθήκευση video στον Υπολογιστή.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Να μεταφέρεις τα βιντεάκια σου από το κινητό στον υπολογιστή ή κάτι άλλο; Αν είναι το πρώτο, συνδέεις το κινητό με το καλώδιο και επιλέγεις μαζική αποθήκευση.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βάλω για ταπετσαρία αρχείο με κατάληξη .swf

Έχω βρει κάτι ωραία animated ρολόγια και θέλω να τα 'βάλω'' για ταπετσαρία.

Link to comment
Share on other sites

Ως ταπετσαρία στην οθόνη αναμονής, όχι.

Μόνο ως προφύλαξη οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλημέρα παιδιά,χρόνια πολλά και καλή χρονιά,μήπως κάποιος γνωρίζει αν μπορώ μέσω Wi-Fi να έχω messenger ή ακόμη και skype στο κινητό μου 6710 Νavigator έχω περάσει ένα πρόγραμμα το fring αλλά δεν μπορώ να καταφέρω να επικοινωνήσω αν κάποιος ήξερε θα του ήμουν υπόχρεος,ευχαριστώ Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά !!!

Να μπορείς. Υπάρχουν και οι δύο εφαρμογές στο Ovi Store.

 

Skype

 

messenger

:)

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλή Χρονιά !!!

Να μπορείς. Υπάρχουν και οι δύο εφαρμογές στο Ovi Store.

 

Skype

 

messenger

:)

 

Ευχαριστώ πολύ,δυστυχώς για το 6710 το skype δεν το υποστηρίζει αλλά κατέβασα το δωρεάν eBuddy από το Ovi Store και δουλεύει τέλεια με όλους τους messenger ,επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο όταν βλέπω τα e-mail μου πχ στο yahoo δεν μπορώ να γράψω απάντηση στο κενό χώρο δηλαδή να απαντήσω σε ένα mail αυτό ειναι θέμα browser ή κάτι άλλο μήπως γνωρίζει κάποιος;

Edited by gnomonas
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, επειδή στο τέλος θα κλονιστεί το νευρικό μου σύστημα :lol::lol: με αυτό το touch bar σκεπτόμουν να ανοίξω το κινητό και να κόψω τα καλώδια που τι συνδέουν με την πλακέτα (μιας και η νοκια κάνει την πάπια στο θέμα και είναι κάτι το εντελώς άχρηστο για μένα εφόσον δεν δουλεύει και σωστά), λέτε να δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα στην λειτουργία του κινητού?

 

Καλημέρα σε όλους μετά από λίγη απουσία από το φορουμ επανέρχομαι για να ενημερώσω όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα με το ζουμ (αν δεν το έχουν λύσει) οτι ΥΠΑΡΧΗ ΛΥΣΗ. Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο και υποδείξεις δικές μου η nokia care στην Λ. Αλεξάνδρας αντικατέστησε το flex assembly και ίσως κάτι ακόμα και το κινητό έχει πάνω από 2 μήνες που δουλεύει άψογα. Θέλω να πιστευω ότι θα παραμείνει έτσι και το προτείνω σε όσους ταλαιπωρούνται ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα παιδιά..... πως βνα κανω export τις επαφές μου σε vcard file?

 

εχω τα 6710 πάνω απο ένα χρονο και δεν κολλησε πότε το ζουμ!!!:D

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά..... πως βνα κανω export τις επαφές μου σε vcard file?

 

Επαφες δημιουργια αντιγραφου ασφαλειας και στις κανει export σε vcf κανονικα στη καρτα μνημης!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

δες αν σου κάνει αυτό Free Pocket Counter ?

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/techteam/5616/57064/0/counter.jpg

 

Πως γίνεται σε εμένα να μην δουλευει?

Το έχουν εγγαταστήσει πολύ από το φόρουμ?

Link to comment
Share on other sites

δες αν σου κάνει αυτό Free Pocket Counter ?

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/techteam/5616/57064/0/counter.jpg

 

Καλησπέρα antheod, εσύ έχει εγκαταστήεσει το πρόγραμμα σε 6710, γιατί σε εμένα δεν μπαίνει.:O

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι οταν γραφω μηνυμα με μικρα γραμματα στους αλλους πανε με κεφαλαια,ενω απο ενα παλιο NOKIA και πολυ απλο κλειστου λογισμικου,τα γραφεις με μικρα πανε με μικρα,υπαρχει τροπος να διορθωθει αυτο;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια να ρωτησω κατι οταν γραφω μηνυμα με μικρα γραμματα στους αλλους πανε με κεφαλαια,ενω απο ενα παλιο NOKIA και πολυ απλο κλειστου λογισμικου,τα γραφεις με μικρα πανε με μικρα,υπαρχει τροπος να διορθωθει αυτο;

Πάνε με μικρά, γιατί είναι διαφορετική η κωδικοποίηση των χαρακτήρων στο sms. Αν πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, στην παλιότερη συσκευή που αναφέρεις, θα δεις ότι στην επιλογή υποστήριξη χαρακτήρων θα είναι επιλεγμένο το πλήρης υποστήριξη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πάνε με μικρά, γιατί είναι διαφορετική η κωδικοποίηση των χαρακτήρων στο sms. Αν πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, στην παλιότερη συσκευή που αναφέρεις, θα δεις ότι στην επιλογή υποστήριξη χαρακτήρων θα είναι επιλεγμένο το πλήρης υποστήριξη.

ευχαριστω τελικα αυτο ηταν πηγα στις ρυθμισεις και το εφτιαξα,να εισαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Πάνε με μικρά, γιατί είναι διαφορετική η κωδικοποίηση των χαρακτήρων στο sms. Αν πας στις ρυθμίσεις μηνυμάτων, στην παλιότερη συσκευή που αναφέρεις, θα δεις ότι στην επιλογή υποστήριξη χαρακτήρων θα είναι επιλεγμένο το πλήρης υποστήριξη.

 

αλλη μια ερωτηση αυτο το με μικρα και με κεφαλαια το βρηκα οπως μου ειπες,διαπιστωσα ομως οτι αν το βαλω πληρη υποστηριξη χαρακτηρων τοτε δεν γραφει 160 χαρακτηρες ανα μηνυμα αλλα πολυ λιγοτερους τους μισους 80,βλεπω δηλαδη οτι για να στελνω ενα μηνυμα με μικρα ελληνικα γραμματα εχω μονο 80 χαρακτηρες,υπαρχει καποια λυση γι αυτο να μεινουμε στους 160;

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω όχι :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για το gps κομμάτι του κινητού, το 6710 είναι μια καλή επιλογή για ομιλία, sms και λίγο internet;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για το gps κομμάτι του κινητού, το 6710 είναι μια καλή επιλογή για ομιλία, sms και λίγο internet;

Υποτίθεται όμως ότι για το gps βγήκε το κινητό. Το λέει και το όνομά του "navigator":D

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το γνωρίζω αυτό. Ρωτώ επειδή διαβάζω καλά λόγια και ενδιαφέρεται κάποιος γνωστός μου για τη συσκευή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,μήπως γνωρίζει κάποιος πως μπορώ να αφαιρέσω όταν μου έρχεται ένα μήνυμα στην οθόνη μου δείχνει ένα μήνυμα απο τον τάδε π,χ θέλω μόνο να μου δείχνει ένα νέο μήνυμα,έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό πως απενεργοποιείται η δυνατότητα αυτή,αν το ξέρετε θα με διευκολύνατε,ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για το gps κομμάτι του κινητού, το 6710 είναι μια καλή επιλογή για ομιλία, sms και λίγο internet;

 

φυσικα, αλλωστε ειναι ενα S60 3rd edition oπως και τα αλλα (Ν95, Ν82, Ν86 κλπ)

αρκει το ιντερνετ να ειναι "λιγο" οπως λες:)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
εχω το κινητο με Καρτα q, αλλα εχει βγαλει μια προσφορα η q που καθε μερα οταν μπεισ στο ιντερνετ σε χρεωνει για καποια mb φθηνα. το προβλημα μου ειναι οτι εγω δεν μπαινω και στο site της q διαβασα οτι καποια smartphone επικοινωνουν αυτοματα. ξερει κανεις πως μπορω να το απενεργοποιησω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...