Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σας μολις εγινα μελος στην κοινοτητα σας με αφορμη ενα ατυχημα που ειχα με το κινητο.

σημερα στο σχολειο καθως ετρεχα γιατι ειχα αργισει κανα τεταρτο, μου φευγει το κινητο απο την τσεπη και πεφτει κατω. το πηρα στα χερια μου να δω αν δουλευουν ολα καλα. Δεν δουλευε το "3"

μηπως μπορει καποιος να μου βρει μια οικονομικη λυση να φτιαξω το ζουζουνι μου;; ενα w995 ειναι που πηρα με τα λεφτα που δουλεψα το καλοκαιρι. :worry:

:cry:

 

ευχαριστω πολύ εύα!!!!! :happy::cry:

Μπορείς να επισκεφτείς κάποιο Sony Ericsson Service Point και να δεις σε πρώτη φάση τί θα σου πουν. Διαφορετικά μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα που ασχολείται με επισκευή κινητών.

 

Καλώς ήρθες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ουτε αυτη η επιλογη αλλαζει κατι. Μαλλον η μονη λυση απ'οτι ειδα ειναι να χαμηλωνεις την ενταση του ακουστικου στοελαχιστο.

 

Oταν μιλάς, είτε απο το τηλέφωνο είτε από hands free και εχεις σιωπηλό μήνυμα σαν ειδοποίηση δεν ακούγετε κατι στον συνομιλητή σου..

Και εγω ετσι το εχω δεν κανω λαθος!!

Μηπως φιλε μου κατάλαβα κατι λάθος εγω και εννοείς κάτι διαφορετικό?

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα τη βοηθεια σας για το ιντερνετ μεσω wifi .. προσπαθω να μπω και μου γραφει πως αποσυνδεθηκε αμεσως.

τι μπορει να φταιει?

ΥΓ να σημειωσω πως οι υπολοιπες συσκευες στο σπιτι κινητα και pc συνδεονται κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε παιδια τι ειναι αυτη η υπηρεσια εντοπισμου?? Και δεν εννοω οτι δε τη καταλαβαινω απλως ειναι Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ εφαρμογη που εχω δει ποτε σε τηλεφωνο! Δε ξερω ποσες αλλες την εχουν αλλα πραγματικα εντυπωσιαζομαι καθημερινα απο αυτην!

Στο google maps μπαινω αρκετα συχνα οταν αλλαζω περιοχες ετσι για πλακα η και με εχει βοηθησει αρκετες φορες!! Και εχει ενα καλο που μου βγαζει την ακριβη θεση μου σε ακτινα 20 μετρων περιπου (ενω στο c510 δε μου εβγαζε ποτε τη σωστη θεση σε ακτινα τουλαχιστον 1 χιλιομετρου)ΑΦΗΣΤΕ το αυτο..

ΤΟ ΑΛΛΟ?..Πλοήγηση!! ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ το δρομο που πρεπει να ακολουθησεις οταν του εισαγεις αφετηρια και τερμα. + ακομα σου βρισκει βετζιναδια και αλλα!!

ΤΟ ΑΛΛΟ?.. TRACKER!!!! Η αληθεια ειναι οτι δεν το ειχα πολυψαξει στην αρχη παρα μονο εχτες, ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ:X Ημουνα στο λεωφοριο (κτελ πατρα-αθηνα) και το επεξεργαστικα και μου εβγαζε ακριβως τη διαδρομη που εκανα στο χαρτη, + τα χιλιομετρα/ωρα που εκανε ΤΟ λεωφορειο , την αποσταση ακριβως που εκανα και δεν ξερω.. κουφαθικα!!

Πως μπορει και τα κανει???? Εχει gps ενσωματομενο?? (

Ειχε ακριβως τις ιδιες εφαρμογες που εχει και ενα ρολοι που θελει να αγορασει ενας φιλος μου που κανει τρεξιμο αθλητισμο και ειναι πανακριβο.το ρολοι δηλαδη συνδεοταν με το σωμα καπως για να μετραει και τις θερμιδες που καις και εχει και gps για να βλεπεις μετα σπιτι στο πισι την διαδρομη που εκανες)

Παντως δε με νοιαζει τι αλλες εφαρμογες εχουν τα smartphones αλλα αυτη η εφαρμογη ειναι απο τις καλυτερες-χρησιμες(οχι για καθε μερα)!

ΚAI to google maps ρε παιδια παντως ειναι απιστευτο. Σε μερικες περιοχες(ακομα και της αθηνας) καποια τετραγωνα φαινονται τρισδιαστατα! Σιγουρα το sony ericsson vivaz εχει καλυτερη τρισδιαστατη εικονα gps αλλα κατι ασχετο..

Συνεχεια σκεφτομαι.. Ποσο καιρο ετοιμαζαν αυτην την εφαρμογη χαρτων..? Απο τοτε που εμεις ειχαμε τα νοκια 3310 αραγε? Γιατι να φτιαχτικε μεσα σε ενα χρονο αυτο το συστημα αποκλειεται..

:X:X:X x-Files..!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν το 995 έχει ενσωματωμένο gps. Αν δεν έχει τότε όλες οι εφαρμογές που αναφέρεις χρησιμοποιούν το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προκειμένου να εντοπίσουν τη θέση σου με αποτέλεσμα να χρεώνεσαι. Το ρολόι του φίλου σου έχει σίγουρα gps. Όσο για τις θερμίδες που υπολογίζει το κάνει μέσω μαθηματικών τύπων με βάση τον χρόνο της άσκησης, την ένταση, την ηλικία, το ύψος κτλ.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω το sony ericsson W995...προσπαθησα να του κανω αναβαθμιση αλλα δεν κοιταξα ποση μπαταρια εχω...με αποτελεσμα το κινητο να μην αντιδρα σε τιποτα ουτε που μου ανοιγει...:(!!Το βαζω για φορτιση αλλα το μονο που κανει ειναι να φωτιζουν για λιγο τα πληκτρα και η οθονη και μετα να σβηνει..Τι μπορω να κανω τωρα..!!!???

 

Χρειαζεται να το παω για service...το καλυπτει η εγγυηση..!!???Αν οχι ποσο περιπου θα παει για να μου το φτιαξουν..!!???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εχω το sony ericsson W995...προσπαθησα να του κανω αναβαθμιση αλλα δεν κοιταξα ποση μπαταρια εχω...με αποτελεσμα το κινητο να μην αντιδρα σε τιποτα ουτε που μου ανοιγει...:(!!Το βαζω για φορτιση αλλα το μονο που κανει ειναι να φωτιζουν για λιγο τα πληκτρα και η οθονη και μετα να σβηνει..Τι μπορω να κανω τωρα..!!!???

 

Χρειαζεται να το παω για service...το καλυπτει η εγγυηση..!!???Αν οχι ποσο περιπου θα παει για να μου το φτιαξουν..!!???

To κινητό χρειάζεται απλά φλασάρισμα. Δεν πρόκειται να σου κοστίσει πολύ.Πήγαινε σε ένα Sony Ericsson Service Point και θα γίνει η δουλειά σου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To κινητό χρειάζεται απλά φλασάρισμα. Δεν πρόκειται να σου κοστίσει πολύ.Πήγαινε σε ένα Sony Ericsson Service Point και θα γίνει η δουλειά σου.

 

 

Δηλαδη περιπου ποσο παιζει...γιατι το τηλεφωνο τωρα καινουργιο κανει 250...κατω απο 50 ευρω..!!!???

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο και να σε κατατοπίσουν οι αρμόδιοι. Προσωπικά δεν γνωρίζω, ούτε και εκτίμηση μπορώ να κάνω.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπαινω στο sen se για να κατεβασω drivers απο τον rodriguez αλλα δεν με αφηνει και εχω κανει και register λυσεις?
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους :)

 

Θα ήθελα μια πληροφορία , μιας και οι σελίδες είναι αρκετές για αναζήτηση... :(

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως περνάω ένα αρχείο .vcf απο το Mac or PC στην συσκευή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποση μνημη εχει το κινητο μονο του??? Στο gsmarena λεει 115 ΜΒ περιπου εχει αλλα εμενα η δικια μου (ΧΩΡΙΣ να εχω τραγουδια δικα μου μεσα -μονο καμια δεκαρια φωτογραφιες) εχοντας μετρησει το αθροισμα μνημης καμερας,βιντεο,μουσικη,θεματα,εφαρμογες,παιχνιδια,διαφορα.. ειναι μολις 62 Megabite!! Τα υπολοιπα που ειναι??? Γιατι ακομα και το media go βρισκεται στη καρτα μνημης που καταλαμβανει και αυτο πολυ χωρο εκει.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποση μνημη εχει το κινητο μονο του??? Στο gsmarena λεει 115 ΜΒ περιπου εχει αλλα εμενα η δικια μου (ΧΩΡΙΣ να εχω τραγουδια δικα μου μεσα -μονο καμια δεκαρια φωτογραφιες) εχοντας μετρησει το αθροισμα μνημης καμερας,βιντεο,μουσικη,θεματα,εφαρμογες,παιχνιδια,διαφορα.. ειναι μολις 62 Megabite!! Τα υπολοιπα που ειναι??? Γιατι ακομα και το media go βρισκεται στη καρτα μνημης που καταλαμβανει και αυτο πολυ χωρο εκει.

 

Eιναι χωρος που κατλαμβανει το λειτουργικο του κινητου,μια χαρα ειναι η μνημη σου κ αν θες να ελευθερωσεις λιγο περισσοτερο σβησε η μετακινησε στη καρτα τα default videos φωτο και οσα ringtones δε χρειαζεσαι.

Εγω ειχα μετα απο αυτο 74ΜΒ ελευθερα,μια χαρα (αν και βεβαιως προτιμω τα 260 free που εχω στο Hazel):)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους :)

 

Θα ήθελα μια πληροφορία , μιας και οι σελίδες είναι αρκετές για αναζήτηση... :(

 

Μπορεί κάποιος να μου πει πως περνάω ένα αρχείο .vcf απο το Mac or PC στην συσκευή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Χρησιμοποιήσε το MyPhoneExplorer

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιήσε το MyPhoneExplorer

 

Ευχαριστώ πολύ , το δοκιμάζω και αν έχω απορίες επιστρέφω :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να κανω ανταλλαγη το Galaxy 3 Μου με ενα W995 και ο λογως απλος,γιατι δεν αντεχω αλλο τα Touch Screen...

παροτι το προσεχω σαν τα ματια μου και δεν εχει τιποτα,και φυσικα με ζελατινες κτλ. αλλα...ειναι Touch Screen,ωραιο αλλα μας εφυγε η τρελα πλεον .

 

Θελω παλι Ericsson...

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να βαλω το e buddy? καμια οδηγια στα ελληνικα? εχει βγει κανουρια εκδοση να κανω αναβαθμιση?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε φίλε xrnik[/member], είσαι λίγο υπερβολικός.

Έπεσε το κινητό μέσα σε ποτήρι με νερό, ζητάς εγγύηση και μιλάς για απάτη;

Συγνώμη, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση η εξαπάτηση δεν πήγε να γίνει από την πλευρά του καταστήματος...

Καλό είναι να βλέπουμε τα πράγματα ως έχουν και όχι ως μας συμφέρει να έχουν.

 

Καλημερα, επανερχομαι σε μια παλαιοτερη παραθεση λεγοντας σας οτι τελικα το κινητο επισκευαστηκε χωρις καμια χρεωση. Για την ιστορια και μονο εχω να πω οτι, πηγα σε εναν αλλον γερμανο και δεχτηκαν το κινητο κανονικα καθως και μου το επισκευασαν. Μαλλον η ελληνικη πραγματικοτητα ειναι πανταχου παρουσα..

Στο πρωτο καταστημα δεν το δεχθηκαν γιατι η μπαταρια ειχε υγρασια. Στην σημειωση μου οτι εφταιγε ο μηχανισμος slide, επεμεναν οτι εχει υγρασια το τηλεφωνο και δεν το δεχοντουσαν. Σε αλλο καταστημα ομως το δεχθηκαν. Τα σχολια δικα σας... Οσον αφορα το σχολιο για απατη απο μερους μου καλυτερα να ειμαστε πιο προσεκτικοι με τους χαρακτηρισμους σας...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σου είχε πέσει η συσκευή σε ποτήρι με νερό ή όχι;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σου είχε πέσει η συσκευή σε ποτήρι με νερό ή όχι;

 

Η συσκευη μου ειχε πεσει σε ποτηρι με νερο μολις το αγορασα αλλα λειτουργουσε χωρις κανενα απολυτως προβλημα για 14 μηνες. Υστερα μου χαλασε το slide... και προσπαθουσαν να χρεωσουν την βλαβη στην υγρασια πυ βρηκαν στην συσκευη ενω ουσιαστικα το προβλημα ηταν μηχανικο... Παντως τελος καλο..

Edited by xrnik
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εχω ενα ericsson w995 και προσπαθω να συγχρωνισω τις επαφες μου με το outlook, αλλα δεν μπορω. μου βγαζει ανενεργη την επιλογη των επαφων μου στι active syn!! εχω outlook 2010. ξερει κανεις κατι????
Link to comment
Share on other sites

χρειαζομαι την βοηθεια σας

 

εχω το W995 περιοπου 1,5 χρονο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....

 

σημερα ομως μου προκληθηκε ενα προβλημα....

 

αρχικα η οθονη αλλαξε χρωματα,μεχρι που τελικα παγωσε τελειως ενα μερος της....

μετα απο μια επανακινηση,το κιντητο ηταν μια χαρα,αλλα οσο ανοιγοκλεινα το slide το προβλημα επαναλαμβανοταν...

 

1)μηπως μπορει να μου πει καποιως τι εχει συμβει;;

2)ποσο περιπου θα κοστισει η επισκευη σε χρημα και χρονο;; :Ρ

3)μηπως ξερετε ποσο καιρο εχει εγγυηση το κινητο;το ειχα αγορασει απο την vodafone και εχω ακομα την αποδειξη...

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...