Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν εισαι εξοικιωμενη με το μονταρισμα της συσκευης θα μπορουσες να αλλαξεις το cda της. Το cda οριζει σε πιο region εισαι ωστε να αναβαθμισεις στο αντιστοιχο λογισμικο..Αφου το αλλαξεις κανεις update σε λογισμικο για αλλο region(αναλογα το cda που θα φορτωσεις),και μετα ξαναλλαζεις το cda και κανεις αναβαθμιση σε λογισμικο για Ελλαδα...
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Aν εισαι εξοικιωμενη με το μονταρισμα της συσκευης θα μπορουσες να αλλαξεις το cda της. Το cda οριζει σε πιο region εισαι ωστε να αναβαθμισεις στο αντιστοιχο λογισμικο..Αφου το αλλαξεις κανεις update σε λογισμικο για αλλο region(αναλογα το cda που θα φορτωσεις),και μετα ξαναλλαζεις το cda και κανεις αναβαθμιση σε λογισμικο για Ελλαδα...

 

Αυτο ακουγεται σαν μια πολυ καλη ιδεα θα μπορουσε ακριβως να μου πει καποιος ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να το κανω αυτο? Θα σας ειμαι αιωνια ευγνώμων...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ...ΜΙΑ ΑΣΧΕΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ...:)

ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΤΟ W995 ΩΣ ΚΙΝΙΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ???

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ Κ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ...Η ΔΙΚΗ ΣΑΣ ΓΝΩΜΗ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ??? ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Κ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΑ Κ ΔΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΣΟΝΥ ΕΡΙΚΣΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΥΤΟ... ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ...Κ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΝΤΟΧΗ ΕΧΕΙ Κ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΤΟΥ....

 

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ κ Καλη Χρονια..Προσωπικα για εμενα το 995 ειναι το νο1 κινητο για την Sony ericsson,που εβγαλε ποτε τοσο απο ποιοτητα κατασκευης-διαρκεια μπαταριας-χαρακτηριστικων συσκευης κ φυσικα ομορφιας μιας κ ειναι κ πολυ μικρη κ ομορφη κατ εμε παντα..Εχει πολυ καλη οθονη,αριστα ηχεια καλη καμερα(μονο για ημερησιες ληψεις λογω της απουσιας ξενον φλας)..Ελπιζω να σε καλυψα κ καλοριζικο...
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες στο φορουμ κ Καλη Χρονια..Προσωπικα για εμενα το 995 ειναι το νο1 κινητο για την Sony ericsson,που εβγαλε ποτε τοσο απο ποιοτητα κατασκευης-διαρκεια μπαταριας-χαρακτηριστικων συσκευης κ φυσικα ομορφιας μιας κ ειναι κ πολυ μικρη κ ομορφη κατ εμε παντα..Εχει πολυ καλη οθονη,αριστα ηχεια καλη καμερα(μονο για ημερησιες ληψεις λογω της απουσιας ξενον φλας)..Ελπιζω να σε καλυψα κ καλοριζικο...

 

Ξεχασες τπ κυριοτερο...ΦΟΒΕΡΗ ΕΥΧΡΗΣΤΙΑ για ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ χρηση εξω στο πραγματικο κοσμο και οχι στο κοσμο του καναπε η του γραφειου!!!:lol::p

 

Πραγματικα το τηλεφωνακιο ειναι σουπερ εχω αγορασει το Ν8 για δοκιμη να δω αν το αντικαταστησω για 1ο μου τηλεφωνο αλλα ΧΛΩΜΟ εως πολυ κιτρινο το κοβο μιας και δε το φτανει με τη καμια και σε ευχρηστια και σε αυτονομια!!

 

Οσο για το πιθανο αντικατασταστη του θα θελα να κρατηση ολα τα καλα και να προσθεσει επιτελους και αυτη η SE 1 ευκρινες ρολοι και ειδοποιησεις με κλειδωμενη οθονη σε στυλ π.χ. Aino,αυτα.....:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

κι ενα φωτακι να σε ειδοποιει για τις αναπαντητες και τα μηνυματα Μανο!!!

(Χριστε μου, ειχε το θρυλικο Τ39 πριν τοσα χρονια... και δεν εχουν στο 2011..)

Link to comment
Share on other sites

κι ενα φωτακι να σε ειδοποιει για τις αναπαντητες και τα μηνυματα Μανο!!!

(Χριστε μου, ειχε το θρυλικο Τ39 πριν τοσα χρονια... και δεν εχουν στο 2011..)

 

Σωστοτατος φιλε Αντωνη!!

Απλα το ξεχασα να το αναφερω!!:p:D

 

Και οσο για τη 2η παρατηρηση σου να μην αναφερω τι ελειψεις σε ευχρηστια εχει η "ναυαρχιδα"της Νοκια το Ν8 που εχω λιγες μερες στα χερια μου(και το πηρα να αντικαταστησω το 995 μου κατα τα αλλα) γιατι θα γινω κακος στους φαν του συμπιαν και θα ειμαι και off topic και δε το θελω!!;):wacko:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μανο, το σουταρα την ιδια μερα που το πηρα (Ν8)..

Μα, να χει το c905, δυο χρονων και βαλε μοντελο, xenon ΚΑΙ διπλο λεντακι για το βιντεο, και το Ν8, να μην εχει τιποτα για βιντεο..? Και με τοσα χρηματα..? Για γελια.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μανο, το σουταρα την ιδια μερα που το πηρα (Ν8)..

Μα, να χει το c905, δυο χρονων και βαλε μοντελο, xenon ΚΑΙ διπλο λεντακι για το βιντεο, και το Ν8, να μην εχει τιποτα για βιντεο..? Και με τοσα χρηματα..? Για γελια.. :lol:

 

Αντωνη οταν λεω ευχρηστια ΔΕΝ ενοω αυτα!:)

Μιλαω για καθημερινη πιο σκληρη εξωτερικη χρηση που τα κλασικα μοντελα με πληκτρολογειο και ειδικα τα slide ειναι απαιχτα ακομα!;)

 

Κατα τα αλλα το Ν8 σε φωτο ΚΑΙ Video ειναι ΚΟΡΥΦΗ αλλα αυτα τα συζηταμε με ΡΜ η στο αλλο thred γιατι θα μας φωναξουν εδω φιλε!:p:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη χρονια!! ειμαι κατοχος του w995 και θα ηθελα καποιος να μου πει αν το κινητο μου εχει δεκτη GPS ετσι ωστε να το χρησιμοποιω χωρις υποστηριξη a-GPS . πηρα την sony ericcson και μου ειπε πως μπορω να κατεβασω καποια εφαρμογη απο το ιντερνετ . Αν ισχυει αυτο πως γινεται και ποια εφαρμογη υπαρχει και απο που.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους, πριν περιπου ενα χρονο πηρα ενα W995 με εγγυηση δυο ετων. Τις πρωτες μερες μου επεσε μεσα σ'ενα ποτηρι με νερο. Εκτοτε αφου στεγνωσε δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα. Πριν λιγο καιρο αρχισε να μην δουλευει καλα το slide ωσπου χαλασε και το ακουστικο. Το πηγα στον γερμανο οπου μου ειπαν οτι εχει υγρασια και ειναι εκτος εγγυησης. Μα δεν εφταιγε η υποτιθεμενη υγρασια για το προβλημα με το slide!! Αυτο δεν λεγεται απατη? Αυτο το ειδε βγαζοντας την μπαταρια. Αν βαλω αλλη δηλαδη? Εχει και η πλακετα δεικτη υγρασιας? Ευχαριστω/
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους, πριν περιπου ενα χρονο πηρα ενα W995 με εγγυηση δυο ετων. Τις πρωτες μερες μου επεσε μεσα σ'ενα ποτηρι με νερο. Εκτοτε αφου στεγνωσε δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα. Πριν λιγο καιρο αρχισε να μην δουλευει καλα το slide ωσπου χαλασε και το ακουστικο. Το πηγα στον γερμανο οπου μου ειπαν οτι εχει υγρασια και ειναι εκτος εγγυησης. Μα δεν εφταιγε η υποτιθεμενη υγρασια για το προβλημα με το slide!! Αυτο δεν λεγεται απατη? Αυτο το ειδε βγαζοντας την μπαταρια. Αν βαλω αλλη δηλαδη? Εχει και η πλακετα δεικτη υγρασιας? Ευχαριστω/
Μην το βλεπεις σαν απατη. Υπαρχει δεικτης υγρασιας για τα παντα. Στην μπαταρια,στα κυκλωματα,παντου. Μολις ανοιχθει το πισω καπακι φαινεται! Το slide τι επαθε ειχε τζογο?

Να ξερεις σε πολλες περιπτωσεις τα ''κουσουρια'' στο κινητο απο τετοιες περιπτωσεις οπως η δικη σου με το νερο εμφανιζονται μετα απο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους, πριν περιπου ενα χρονο πηρα ενα W995 με εγγυηση δυο ετων. Τις πρωτες μερες μου επεσε μεσα σ'ενα ποτηρι με νερο. Εκτοτε αφου στεγνωσε δεν ειχε κανενα απολυτως προβλημα. Πριν λιγο καιρο αρχισε να μην δουλευει καλα το slide ωσπου χαλασε και το ακουστικο. Το πηγα στον γερμανο οπου μου ειπαν οτι εχει υγρασια και ειναι εκτος εγγυησης. Μα δεν εφταιγε η υποτιθεμενη υγρασια για το προβλημα με το slide!! Αυτο δεν λεγεται απατη? Αυτο το ειδε βγαζοντας την μπαταρια. Αν βαλω αλλη δηλαδη? Εχει και η πλακετα δεικτη υγρασιας? Ευχαριστω/

Εδώ που τα λέμε φίλε xrnik[/member], είσαι λίγο υπερβολικός.

Έπεσε το κινητό μέσα σε ποτήρι με νερό, ζητάς εγγύηση και μιλάς για απάτη;

Συγνώμη, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση η εξαπάτηση δεν πήγε να γίνει από την πλευρά του καταστήματος...

Καλό είναι να βλέπουμε τα πράγματα ως έχουν και όχι ως μας συμφέρει να έχουν.

Edited by multiPetros

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μην το βλεπεις σαν απατη. Υπαρχει δεικτης υγρασιας για τα παντα. Στην μπαταρια,στα κυκλωματα,παντου. Μολις ανοιχθει το πισω καπακι φαινεται! Το slide τι επαθε ειχε τζογο?

Να ξερεις σε πολλες περιπτωσεις τα ''κουσουρια'' στο κινητο απο τετοιες περιπτωσεις οπως η δικη σου με το νερο εμφανιζονται μετα απο καιρο.

 

το slide αρχισε να μην κλεινει σωστα, δηλαδη να μην δουλευει ολη η διαδρομη του. Υστερα απο αρκετες φορες που το ανοιγοκλεισα χαλασε και το ακουστικο... Δεν νομιζω οτι εχει σχεσει η υγρασια.. ειναι καθαρο προβλημα του slide... Υπαρχει καποιος τροπος να προστατευθω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε φίλε xrnik[/member], είσαι λίγο υπερβολικός.

Έπεσε το κινητό μέσα σε ποτήρι με νερό, ζητάς εγγύηση και μιλάς για απάτη;

Συγνώμη, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση η εξαπάτηση δεν πήγε να γίνει από την πλευρά του καταστήματος...

Καλό είναι να βλέπουμε τα πράγματα ως έχουν και όχι ως μας συμφέρει να έχουν.

 

Κατ' αρχην δεν εξαπατησα κανεναν, αφης στιγμης δηλωσα ο ιδιος οτι ειχα καποιο προβλημα με νερο στο κινητο μου. Αυτο ομως ειχε γινει εναν ολοκληρο χρονο πριν! Αυτο που θεωρω εξαπατηση απ'την μερια του σερβις ειναι οτι βασιζομενοι στην υγρασια που ανακαλυπτουν στην συσκευη, δεν δεχονται να ειπιδιορθωσουν αλλη βλαβη που ουσιαστικα δεν εχει καμμια σχεση με την υγρασια. Για να μην σας κουραζω αλλο, ευχαριστω για τις απαντησεις σας, αλλο καλο ειναι να ξερουμε τα δικαιωματα μας σαν αγοραστικο κοινο και να μην δεχομαστε αβιαστα οτι μας σερβιρουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα w995 και οταν μιλαω με handsfree ο συνομιλητης με το που λαβω μηνυμα ακουει ενα τουρουρου. Μπορω να το απενεργοποιησω αυτο? εχω δοκιμασει με αθορυβα κλπ αλλα τιποτα μπορει να με βοηθησει καποιος;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα w995 και οταν μιλαω με handsfree ο συνομιλητης με το που λαβω μηνυμα ακουει ενα τουρουρου. Μπορω να το απενεργοποιησω αυτο? εχω δοκιμασει με αθορυβα κλπ αλλα τιποτα μπορει να με βοηθησει καποιος;

Ευχαριστώ

Οχι! αναγκαστικα θα ειναι ετσι...

Πονηρουλη γιατι θες να το βγαλεις???:lol::p:D

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλο μοντελο δεν

ξερω πως ομως το βγαλανε συγκεκριμενα στο yari ενω στην αρχη το εκανε τωρα δεν το κανει αλλα δν ξερω τι ρυθμιση του εκαναν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι..

Θα κανω σε λιγες μερες ενα ταξιδι Αμερικη Καναδα και θελω να ρωτησω 3 πραματα..

 

Υπαρχει καποιος τροπος να μιλαω μεσω wifi με Ελλαδα?δεν εχω πακετο με internet στο w995, και αποτι ειδα δεν σηκωνει και skype.Αλλο προγραμμα?

 

Χρησιμοποιησα mσν messenger μεσω ενος σαιτ αλλα ηταν δυσχρηστο.Πως λειτουργει το instant messaging?Στις ρυθμισεις διακομιστη βαζω μειλ,password,τι μπαινει στον διακομιστη και στο συνδεση με?

 

Το gps δεν εχω καταφερει να το λειτουργησω χωρις wifi-γινεται?

Και με συνδεση βασικα,μου δειχνει μεσω κυψελης το που ειμαι, το οποιο ειναι αχρηστο ουσιαστικα.

 

Σββατο φευγω και θα τα χρειαστω και τα 3, Θα εκτιμησω οποιαδηποτε απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα w995 και οταν μιλαω με handsfree ο συνομιλητης με το που λαβω μηνυμα ακουει ενα τουρουρου. Μπορω να το απενεργοποιησω αυτο? εχω δοκιμασει με αθορυβα κλπ αλλα τιποτα μπορει να με βοηθησει καποιος;

Ευχαριστώ

 

Για βάλε ειδοποίηση μηνύματος σιωπηλό!!!!;)

Και για να μην σε ακούνε άμα στέλνεις βγάλε και την αναφορά παράδοσης!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν το τηλέφωνο βρήσκετε σε κατάσταση Flight mode πως γίνετε να το γυρίσουμε σε κατάσταση σύνδεσης χωρίς να χρειαστεί να το κλείσουμε και να το ξαναενεργοποιήσουμε; Το ψάχνω και δεν βρήκα κάτι. Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν το τηλέφωνο βρήσκετε σε κατάσταση Flight mode πως γίνετε να το γυρίσουμε σε κατάσταση σύνδεσης χωρίς να χρειαστεί να το κλείσουμε και να το ξαναενεργοποιήσουμε; Το ψάχνω και δεν βρήκα κάτι.

δεν γινετε αυτο.αναγκαστικα κανεις επανεκκινηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για βάλε ειδοποίηση μηνύματος σιωπηλό!!!!;)

Και για να μην σε ακούνε άμα στέλνεις βγάλε και την αναφορά παράδοσης!

 

Δυστυχως ουτε αυτη η επιλογη αλλαζει κατι. Μαλλον η μονη λυση απ'οτι ειδα ειναι να χαμηλωνεις την ενταση του ακουστικου στοελαχιστο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας μολις εγινα μελος στην κοινοτητα σας με αφορμη ενα ατυχημα που ειχα με το κινητο.

σημερα στο σχολειο καθως ετρεχα γιατι ειχα αργισει κανα τεταρτο, μου φευγει το κινητο απο την τσεπη και πεφτει κατω. το πηρα στα χερια μου να δω αν δουλευουν ολα καλα. Δεν δουλευε το "3"

μηπως μπορει καποιος να μου βρει μια οικονομικη λυση να φτιαξω το ζουζουνι μου;; ενα w995 ειναι που πηρα με τα λεφτα που δουλεψα το καλοκαιρι. :worry:

:cry:

 

ευχαριστω πολύ εύα!!!!! :happy::cry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...