Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει μετατροπέας στην αριθμομηχανή....!!!!!

 

Δεν χρειάζεται να με ευχαριστείς. Όπως και τόσα άλλα παιδιά εδώ μέσα η αλληλοβοήθεια και ο διαμοιρασμός γνώσεων θεωρούνται αυτονόητες έννοιες.

Θα έλεγα είναι 50-50 η ευθύνη. Λίγο η SE, λίγο η cote. To αποτέλεσμα είναι ότι υπάρχει κάποια ασυμβατότητα που δημιουργεί το συγκεκριμένο bug.

 

τελικα το προβλημα μου δεν λυθηκε!!!!!

εβαλα την sim vodafone οπως σου ειπα κ μου εμφανιστηκε η επιλογη ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΔΩΣΗΣ......το εβαλα στο ενεργο

μετα εβαλα παλι την sim cosmote αλλα πλέον η επιλογη ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΑΡΑΔΩΣΗΣ δεν υπηρχε παλι........κ εστειλα καποια μηνυματα κ παλι δεν μου εστειλε αναφορα.......

λες να εχει προβλημα το κινητο???

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περίεργο... Το συγκεκριμένο πρόβλημα έτσι λύνεται. Ξανά δοκίμασέ το κι αν δεν πιάσει τότε σηκώνω τα χέρια...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα.εχω βαλει opera mini και για καποιο λογο δενφορτωνει καμια σελιδα μεσω 3g.ο ενσωματωμενος web browser δεν εχει προβλημα ομως αλλα ειναι υπερβολικα αργος(αυτο ειναι φυσιολογικο δεν ειναι προβλημα ετσι ειναι και μεσω wifi).εχει κανεις λυση;

 

κανεις????

Anyone who has never made a mistake has never tried anything new

 

nokia 6610,motorola c261,motorola razr v3i,nokia 5320 xpressmusic,sony ericsson w995,nokia c6-01,sony xperia u,nokia lumia 630 dual

Link to comment
Share on other sites

Μου εφεραν ενα 995 απο Αγγλια..Πως μπορω να βαλω Ελληνικα μιας κ δεν τα εχει μεσα σαν γλωσσα?Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Μου εφεραν ενα 995 απο Αγγλια..Πως μπορω να βαλω Ελληνικα μιας κ δεν τα εχει μεσα σαν γλωσσα?Ευχαριστω

μονο σε service point μπορεις να περασεις ελληνικη γλωσσα ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...πως μπορω να διαγραψω τις κλησεις απο την εξυπνη αναζατηση κλησεων στο w995....αν εχετε απαντησει σε προηγουμενα θεματα μου ειναι αδυνατο να τα βρω..ευχαρισω
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...πως μπορω να διαγραψω τις κλησεις απο την εξυπνη αναζατηση κλησεων στο w995....αν εχετε απαντησει σε προηγουμενα θεματα μου ειναι αδυνατο να τα βρω..ευχαρισω

 

Στην εξυπνη αναζητηση δε σου βγαζει τις κλησεις που ειχες κανει στο παρελθον ΑΛΛΑ τους αριθμους στις επαφες σου που τα πρωτα τους ψηφια ειναι ομοια!!! Μπορει να σου φαινεται σπαστικο να φαινεται αλλα ειναι πρακτικο ωστε να μη χρειαζεται να γραφεις ολον τον αριθμο.

 

Λοιπον εχτες φλασαρα αυτο το κινητο και δειτε πως το εκανα!!!! Τελειο????

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17772&stc=1&d=1291495879

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17773&stc=1&d=1291495879

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17774&stc=1&d=1291495898

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17775&stc=1&d=1291495898

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17776&stc=1&d=1291495923

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μονο σε service point μπορεις να περασεις ελληνικη γλωσσα ;)

 

Αν και πηρε το τοπικ λιγο αργα το ματι μου,κατι γινεται φιλε μου...αν δεν εχεις το τελευταιο λογισμικο,θα βρεις ενα προγραμματακι που αλλαζει το CDA του κινητου(CDA ειναι ο κωδικος που βλεπει η se για να σου κανει αναβαθμιση με το σωστο λογισμικο για καθε χωρα)..αν δεν βρεις αυτο το προγραμματακι μπορω να σε βοηθησω σε αυτο.Αφου αλλαξεις το CDA,κρατας backup ΟΤΙ εχεις μες στην μνημη ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ,κανεις αναβαθμιση μεσω pc και εισαι ετοιμος

 

Αν παλι εχεις το τελευταιο λογισμικο,πρεπει να κανεις flash το λογισμικο απο την αρχη,οπου εκει τα πραγματα ειναι πιο περιπλοκα

 

Αυτα τα λιγα απο εμενα

 

 

ωραιο αν και στο θεμα που σου βγαζει τα γραμματα ετσι περιεργα πανω πανω το μενου εχει γινει καποια βλακεια κατα την κωδικοποιηση του θεματος..

 

Ποιο firmware τρεχεις τωρα??

 

παιδια καλησπερα...πως μπορω να διαγραψω τις κλησεις απο την εξυπνη αναζατηση κλησεων στο w995....αν εχετε απαντησει σε προηγουμενα θεματα μου ειναι αδυνατο να τα βρω..ευχαρισω

 

Οι τροποι να τα βγαλεις ειναι 2

 

1) Να απενεργοποιησεις την εξυπνη αναζητηση ωστε να μην τα βλεπεις

2) να αποθηκευσεις και μετα να διαγραψεις τον αριθμο που δεν θες να εμφανιζεται

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Εγω βασικα δεν βλεπω τιποτα το ιδιαιτερο για διαφορα. Σαν να αλλαξες θεμα ειναι..

 

Αξιζε την διαδικασια; Περα απο το αισθητικο δηλαδη επιπεδο

no sig...
Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι σαν να αλλαζεις θεμα απλα οταν τα περνας εκτος απο το thm περνας και ενα swf για να εχεις τα μενου...εχω περασει 10δες τετοια θεματα στο δικο μου.Αυτο προυποθετει βεβαια το κινητο να ειναι debranded

 

btw,Αν καποιος ασχολειται με το μονταρισμα,ποια driver ειναι τα καλυτερα για

 

1)φωτογραφιες (τρεχω rodriguez HDX V.3)

 

2) δυνατο και καθαρο ηχο (τρεχω farfields του rodriguez και csv απο το Xtreme HD Acoustics του blacklizard)

Edited by DarksonDAP
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

βασικα ειναι σαν να αλλαζεις θεμα απλα οταν τα περνας εκτος απο το thm περνας και ενα swf για να εχεις τα μενου...εχω περασει 10δες τετοια θεματα στο δικο μου.Αυτο προυποθετει βεβαια το κινητο να ειναι debranded

 

btw,Αν καποιος ασχολειται με το μονταρισμα,ποια driver ειναι τα καλυτερα για

 

1)φωτογραφιες (τρεχω rodriguez HDX V.3)

 

2) δυνατο και καθαρο ηχο (τρεχω farfields του rodriguez και csv απο το Xtreme HD Acoustics του blacklizard)

 

1) Του rodriguez είχα βάλει κι εγώ αλλά μου έβγαζε ένα μικρο bug. Όταν ξεκινούσα την εγγραφή video, έγραφε για περίπου 1 λεπτό και ύστερα σταματούσε, βγάζοντάς με στην αρχική σελίδα και χωρίς να έχει σώσει αυτό που είχε ήδη γράψει. Όταν το είδα, έβγαλα τους drivers και έμεινα με τους standard. Τεστάρισέ το (αν δεν το έχεις κάνει) και κράτα αυτούς. Είναι οι καλύτεροι.

 

2) Οι csv drivers που έχεις είναι οκ. Για farfields δοκίμασε του sorry ericsson. Είναι καθαρότερος ο ήχος στην ίδια δυνατή ένταση.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε καποιο βαθμό λειτουργεί η υποκειμενικότητα εγώ μετά απο λιώσιμο του κινητού με mods κλπ εχω να πω οτι για την εκδοση R1HA036 που ειχε εκδόσει για λίγο καιρο η sony Οι drivers του rodriquez ηταν οι καλυτεροι καθότι του ειχε φτιάξει βασισμένουσ σε αυτήν την έκδοση..

Τωρα που υπάρχει η νεώτερη R1HA035 o driver δεν αποδίδει το ίδιο...Εχω τραβηξει και έχω αποθηκευμένες απειρες φωτο στον σκληρο μου δισκο απο σχεδον ολους τους drivers του rodriquez πανω σε ολα τα λειτουργικα της sony...

Παρολαυτα δεν την κανει ασχημη επιλογη αν και εγω χρησιμοποιω για τη R1HA035 την extreme sharpness την τελευταια εκδοση και πιο πριν χρησιμοποιουσα του rodriquez για πολυ καιρο..Το καλύτερο ειναι να τεσταρεις και τουσ 2 εσυ!!

Τωρα για τον ηχο , για τα εξωτερικα ηχεια εχει βγάλει ο blacklizard τα stereo farfields Που ειναι πιστευω τα καλυτερα. Πριν χρησιμοποιουσα στην εκδοση 5 του sorry ericsson.Για τα ακουστικα Hiron δαγκωτο!!Audiophile Premium Hd Wbxml Acoustics.

Αυτα πάνω κάτω!!!

Παλια γινόταν χαμός με νεα Mods κλπ...

Τωρα ξηρασία..

Πανε ΟΛΟΙ στα Smartphones!!!

Τα λεμε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις,κανεις καποια "μεταφραση",για μερικα,απ'αυτα που γραφεις;

Εγω εχω τη 035 version,και απλα ρωταω,αν βαλω καποιον να κανει,κατι απ'αυτα που λες,αξιζει τον κοπο,και μηπως υπαρχει φοβος,να παω για μαλλι,και να βγω κουρεμενος;Να χασω τα αρχεια μου,πχ;Η να χαλασει η ποιοτητα,αντι να φτιαξει;

Μηπως μπορεις να βαλεις καμια φωτο,απο τις δυο εκδοχες,για να δουμε,τι μπορει να κερδισει κανεις;

Για τον ηχο,δε μπορει να δουμε κατι,ετσι κι αλλοιως.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

ναι και γω θα ηθελα καποια μεταφραση..! Για τον ηχο ας που με ποιον ακριβως οδηγητη εννοεις και για την καμερα επισης. Και σχετικα με τον ηχο αν βαλουμε αυτο που λες θα δουμε διαφορα στην ενταση η στην ποιοτητα?..
Link to comment
Share on other sites

Βρε 'σεις, τα drivers που λέει το παλικάρι, είναι το λογισμικό για το ΠΩΣ θα δουλέψει η κάμερα ή τα ηχεία σαν hardware. Και όταν αλλάζετε τους drivers, μπορεί να βελτιωθεί η ποιότητα ή και να χαλάσει... Εξαρτάτε τι θα βάλετε.
Link to comment
Share on other sites

Βρε 'σεις, τα drivers που λέει το παλικάρι, είναι το λογισμικό για το ΠΩΣ θα δουλέψει η κάμερα ή τα ηχεία σαν hardware. Και όταν αλλάζετε τους drivers, μπορεί να βελτιωθεί η ποιότητα ή και να χαλάσει... Εξαρτάτε τι θα βάλετε.

Εννοειρται,οτι ετσι που τα λες ειναι,αλλα εδω,σ' αυτα που λεει ο φιλος,τι απο τα δυο συμβαινει;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, είναι αναλόγος με το γούστο του καθενός. Εμένα μπορεί να ΜΗΝ μου αρέσει το Extreme Sharpness που λέει και ο φίλος από πάνω, και να την θέλω με πιό ζωντανά χρώματα ας πούμε... Οπότε να μην μου αρέσουν τα drivers, και να τα βγάλω...
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε καποιο βαθμό λειτουργεί η υποκειμενικότητα εγώ μετά απο λιώσιμο του κινητού με mods κλπ εχω να πω οτι για την εκδοση R1HA036 που ειχε εκδόσει για λίγο καιρο η sony Οι drivers του rodriquez ηταν οι καλυτεροι καθότι του ειχε φτιάξει βασισμένουσ σε αυτήν την έκδοση..

Τωρα που υπάρχει η νεώτερη R1HA035 o driver δεν αποδίδει το ίδιο...Εχω τραβηξει και έχω αποθηκευμένες απειρες φωτο στον σκληρο μου δισκο απο σχεδον ολους τους drivers του rodriquez πανω σε ολα τα λειτουργικα της sony...

Παρολαυτα δεν την κανει ασχημη επιλογη αν και εγω χρησιμοποιω για τη R1HA035 την extreme sharpness την τελευταια εκδοση και πιο πριν χρησιμοποιουσα του rodriquez για πολυ καιρο..Το καλύτερο ειναι να τεσταρεις και τουσ 2 εσυ!!

Τωρα για τον ηχο , για τα εξωτερικα ηχεια εχει βγάλει ο blacklizard τα stereo farfields Που ειναι πιστευω τα καλυτερα. Πριν χρησιμοποιουσα στην εκδοση 5 του sorry ericsson.Για τα ακουστικα Hiron δαγκωτο!!Audiophile Premium Hd Wbxml Acoustics.

Αυτα πάνω κάτω!!!

Παλια γινόταν χαμός με νεα Mods κλπ...

Τωρα ξηρασία..

Πανε ΟΛΟΙ στα Smartphones!!!

Τα λεμε παιδια!

 

ενταξει εννοειται οτι ειναι υποκειμενικο,αλλα κατα την γνωμη σου,ποιο βγαζει καλυτερς φοτο στο συνολο?? HDX η extreme sharpness??

οσο για τον ηχο,αν και η ποιοτητα ειναι σημαντικος παραγοντας,με ενδιαφερει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και η ενταση..τα driver που μου ανεφερες ειναι το ιδιο δυνατα με αυτα που ηδη εχω???

 

Α και κατι αλλο, οι ντραιβερ ηχου για τα farfield που μου προτινεις ειναι αυτοι???

 

http://forums.se-nse.net/topic/51050-blacklizard%E2%84%A2-xtreme%E2%84%A2-farfield-stereo/

 

Αν ναι,η εκδοση που αναφερεσαι ειναι η final??

 

1) Του rodriguez είχα βάλει κι εγώ αλλά μου έβγαζε ένα μικρο bug. Όταν ξεκινούσα την εγγραφή video, έγραφε για περίπου 1 λεπτό και ύστερα σταματούσε, βγάζοντάς με στην αρχική σελίδα και χωρίς να έχει σώσει αυτό που είχε ήδη γράψει. Όταν το είδα, έβγαλα τους drivers και έμεινα με τους standard. Τεστάρισέ το (αν δεν το έχεις κάνει) και κράτα αυτούς. Είναι οι καλύτεροι.

 

2) Οι csv drivers που έχεις είναι οκ. Για farfields δοκίμασε του sorry ericsson. Είναι καθαρότερος ο ήχος στην ίδια δυνατή ένταση.

 

To ιδιο δυνατοι με του rodriguez αλλα καθαροτερος ηχος?? Μ αρεσει αυτο... περιμενω και την απαντηση του Ant_kam και θα αρχισω τεσταρισμα...οσο για το bug που λες,εμενα δεν μου εχει παρουσιασει κατι τετοιο... Μπορεις να μου στιλεις ενα λινκ με τα ακουστικ του σορυ ερικσον και να μου πεις ποια εκδοση εχεις??

Edited by DarksonDAP
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

ειχαν βγαλει R1HA036 αλλα λογω προβληματων που παρουσιαζε την απεσυραν και το αφησαν την R1HA035 ως τελευταια διαθεσιμη
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εβδομαδα το μοντελο,ειμαι πολυ ευχαριστημενος ως τωρα..Επειδη ειναι τεραστιο το τοπικ και δεν ξερω αν εχει απαντηθει εχω τις εξης ερωτησεις:

 

Συνδεομαι με το wifi του σπιτιου,ολα οκ. Ο browser του κινητου ομως δεν ειναι και ο καλυτερος(σελιδες σαν το meteo.gr δεν τις ανοιγει σωστα),οποτε αποφασισα να βαλω το opera.Το θεμα ειναι πως οταν παω να κανω το install πεταγονται τα μηνυματα:

-να επιτρεπεται η αποστολη περιεχομενου ιντερνετ απτην εφαρμογη επιλεγω -yes

και μετα βγαινει

-Συνδεση με-

-τοπικη συνδεση επιτρεπτη επιλεγω -ναι

και ζηταει εναν λογαριασμο δεδομενων

επιλεγω

-προσθηκη

-δεδομενα gprs

και ζητα

-ονομα

-apn

 

Τι ειναι αυτα ρε παιδια?Μηπως δεν αναγνωριζει το δικτυο του σπιτιου και χρειζεται συνδεση με ιντερνετ της cosmote αναγκαστικα?

Τα ιδια βγαζει οταν παω να φορτωσω το google maps!

 

Επισης,πως γινεται ελαχιστοποιηση του browser?για να βγω στο κυριως μενου πρεπει να τον κλεισω?Δεν βρισκω αλλη επιλογη!

 

Τελος,επειδη πηγα να κανω update (απτο site της se,update) και βγηκε πως εχω την τελευταια εκδοση,πως τσεκαρουμε ποια ειναι η τελευταια version?

 

Ευχαριστω για οποιον απαντησει παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εβδομαδα το μοντελο,ειμαι πολυ ευχαριστημενος ως τωρα..Επειδη ειναι τεραστιο το τοπικ και δεν ξερω αν εχει απαντηθει εχω τις εξης ερωτησεις:

 

Συνδεομαι με το wifi του σπιτιου,ολα οκ. Ο browser του κινητου ομως δεν ειναι και ο καλυτερος(σελιδες σαν το meteo.gr δεν τις ανοιγει σωστα),οποτε αποφασισα να βαλω το opera.Το θεμα ειναι πως οταν παω να κανω το install πεταγονται τα μηνυματα:

-να επιτρεπεται η αποστολη περιεχομενου ιντερνετ απτην εφαρμογη επιλεγω -yes

και μετα βγαινει

-Συνδεση με-

-τοπικη συνδεση επιτρεπτη επιλεγω -ναι

και ζηταει εναν λογαριασμο δεδομενων

επιλεγω

-προσθηκη

-δεδομενα gprs

και ζητα

-ονομα

-apn

 

Τι ειναι αυτα ρε παιδια?Μηπως δεν αναγνωριζει το δικτυο του σπιτιου και χρειζεται συνδεση με ιντερνετ της cosmote αναγκαστικα?

Τα ιδια βγαζει οταν παω να φορτωσω το google maps!

 

Επισης,πως γινεται ελαχιστοποιηση του browser?για να βγω στο κυριως μενου πρεπει να τον κλεισω?Δεν βρισκω αλλη επιλογη!

 

Τελος,επειδη πηγα να κανω update (απτο site της se,update) και βγηκε πως εχω την τελευταια εκδοση,πως τσεκαρουμε ποια ειναι η τελευταια version?

 

Ευχαριστω για οποιον απαντησει παιδια!

το APN ειναι οι ρυθμισεις για ιντερνετ απο τον παροχο σου (με χρεωση)

.εσυ θα πρεπει να ανοιξεις το wifi να συνδεθεις και μετα να ανοιξεις την εφρμογη mini opera και να συνδεθεις.αμα σου τα ξαναβγαλει να επιλεξεις συνδεση μονο με wifi.

τωρα ελαχιστοποιηση μπορεις να κανεις χρησιμοποιωντας τον οπερα,πατωντας το τερματικο της κλησης και θα σου βγαλει επιλογη τερματισμος εφαρμογης η ελαχιστοποιηση.

update καλυτερα για μενα να κανεις on air,δηλαδη μεσα απο το κινητο σου..

για να δεις αμα εχεις τελευταια εκδοση,θα πατησεις μενου--γενικες--υπηρεσια αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...