Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρέψου επίσης ότι το κινητό είναι φορτισμένο και κράτα το κουμπί της ενεργοποίησης αρκετή ώρα πατημένο.

 

Θα σε παρακαλούσα είσης θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύονται από τους Ο.Π.Χ.

 

Καλώς ήρθες στο forum! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια!Εψαξα πολυ το σαιτ και δε καταφερα πουθενα να βρω παιχνιδια για το w995!Μηπως θα μπορουσε καποιος καπωςνα με βοηθησει?

Ευχαριστω εκ των προτέρων:lol:

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ ενός w995 και έχω ένα πρόβλημα.

Πέρασα το we-travel και ενώ παίζει κανονικά στα 20 sec μου κλείνει η οθόνη. Υπάρχει μήπως καμία ρύθμιση που να κρατάει την οθόνη συνέχεια ανοιχτή κατά την πλοήγηση? Το ίδιο μου κάνει και με status info που έχει το κινητό.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγώ ενός w995 και έχω ένα πρόβλημα.

Πέρασα το we-travel και ενώ παίζει κανονικά στα 20 sec μου κλείνει η οθόνη. Υπάρχει μήπως καμία ρύθμιση που να κρατάει την οθόνη συνέχεια ανοιχτή κατά την πλοήγηση? Το ίδιο μου κάνει και με status info που έχει το κινητό.

Ευχαριστώ πολύ

 

Υπαρχει μερικη ασυμβατοτητα ειναι η αληθεια...

Εμενα οταν το χα εγκατεστημενο αργουσαν πολυ να αποθηκευτουν οι φωτο μου....

Link to comment
Share on other sites

Καινουριο update Κωστη? εχουμε βελτιωσεις?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Βελτιώσεις στην ταχύτητα κυρίως Γιώργο και κάποιες αλλαγές σε κάποια μενού, όπως στο USB menu, όταν συνδέουμε το USB καλώδιο. Γενικά, έχει αρκετές βελτιωσούλες και καλό είναι να περαστεί!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κανείς να μου γράψει που μπορώ να βρώ το ελληνικό λογισμικό του w995 πήγα να το φλασάρω και δεν έχω ελληνικά :cry:

 

Εδώ θα δεις πως θα περάσεις το Ελληνικό λογισμικό καθώς και πως να κάνεις unbranded το κινητό σου (εφόσον είναι). Η διαδικασία είναι πολύ εύκολη.:)

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλε κανείς να μας πει εντυπώσεις;

 

Οχι αυτες που 8α αρμοζαν...Οχι αυτες που χρειαζονται για να απογειωσουν το κινητο...Ιδια εκδοση καμερας...Ιδια οχι οσο δυνατο ηχο θα επρεπε...Γρηγοροτερο μενου και java...Αλλα τα unofficial modifications χρειαζονται ακομη πιστευω...

Editing και αγιος ο θεος...!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτες που 8α αρμοζαν...Οχι αυτες που χρειαζονται για να απογειωσουν το κινητο...Ιδια εκδοση καμερας...Ιδια οχι οσο δυνατο ηχο θα επρεπε...Γρηγοροτερο μενου και java...Αλλα τα unofficial modifications χρειαζονται ακομη πιστευω...

Editing και αγιος ο θεος...!!!!!

 

Όντως το μενού είναι γρηγορότερο αλλά ο ίδιος ήχος και η ίδια κάμερα. Keep modificating :p:p:p

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Παίδια εγώ ακόμα δεν το έψαξα για να πειράξω το κινητό. Αξίζει να το πειράξω? Πιστεύω θα χάσω την εγγύηση σωστά? Και αν το κάνω θα έχω κάποιο ουσιαστικό όφελος? Ξέρετε καμία σελιδά να μου δώσετε για να ψαχτώ με το θέμα? Σε pm αν δεν γίνεται εδώ public.

 

Thanks !

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Παίδια εγώ ακόμα δεν το έψαξα για να πειράξω το κινητό. Αξίζει να το πειράξω? Πιστεύω θα χάσω την εγγύηση σωστά? Και αν το κάνω θα έχω κάποιο ουσιαστικό όφελος? Ξέρετε καμία σελιδά να μου δώσετε για να ψαχτώ με το θέμα? Σε pm αν δεν γίνεται εδώ public.

 

Thanks !

 

(Φυσικά public. Δεν είναι μυστικά αυτά.) Τα περισσότερα πειράγματα γίνονται για αύξηση της έντασης της μουσικής και για καλύτερη ποιότητα στις φωτό. Μπορεί να είναι 8,1 Mp αλλά υστερεί έναντι αντίστοιχων κατασκευών. Αξίζει να το πειράξεις γιατί θα δεις σημαντική βελτίωση στους τομείς που προανεφερα. Την εγγύηση θα τη χάσεις αλλά who cares? Το τηλέφωνο θα δουλεύει όπως δούλευε....εγγυημένα. Το forum που θα βρεις όλα όσα χρειάζεσαι ειναι αυτό. Για ό'τι άλλο θες είμαστε εδώ να βοηθήσουμε.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μην περιμένετε θαύματα με αναβαθμίσεις για την κάμερα!Το module είναι ένα απ'τα φθηνότερα της αγοράς & εδώ ισχύει το: Ο,τι πληρώνεις παίρνεις! Σίγουρα δεν είναι το φθηνότερο module στα 8 mpixels, όμως η απόδοση σαφώς είναι κατώτερη αντίστοιχων τηλεφώνων. Για να μην παρεξηγηθώ,θεωρώ το 995 ένα πολύ καλό τηλέφωνο,τουλάχιστον στην ηχητική του ποιότητα. αλλά,μήπως θα έπρεπε να συμβιβαστείτε με κάτι λιγότερο στην κάμερα;
Link to comment
Share on other sites

Όντως το μενού είναι γρηγορότερο αλλά ο ίδιος ήχος και η ίδια κάμερα. Keep modificating :p:p:p

 

R1HA036:

Καλυτερα farfield ηχο(για οσους δεν ξερουν εννοω τα εξωτερικα ηχεια...)Ποιο ποιοτητο και πιο δυνατο και κυριωσ χωρις σπασιματα σε max volume...Απο τα ακουστικα εχω την εντυπωση τα ιδια θα παιξει modding(και υπαρχει πολυ καλο και ποιοτικο).Τωρα η καμερα η 1.7 version που δυστηχως ακομα φοραει ειναι πιστευω αρκετα καλυτερη απο πριν.Συν το γρηγορο μενου...Αρα ειναι μια θετικη αναβαθμιση πιστευω...Μπορει να μην τραβαει το W995 στα ακρα του για max performance αλλα υπαρχει και αυτο οπως υποθηκε...

 

http://forums.se-nse.net/index.php?showforum=113

http://forums.se-nse.net/index.php?showtopic=28622&st=20320&start=20320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,μην περιμένετε θαύματα με αναβαθμίσεις για την κάμερα!Το module είναι ένα απ'τα φθηνότερα της αγοράς & εδώ ισχύει το: Ο,τι πληρώνεις παίρνεις! Σίγουρα δεν είναι το φθηνότερο module στα 8 mpixels, όμως η απόδοση σαφώς είναι κατώτερη αντίστοιχων τηλεφώνων. Για να μην παρεξηγηθώ,θεωρώ το 995 ένα πολύ καλό τηλέφωνο,τουλάχιστον στην ηχητική του ποιότητα. αλλά,μήπως θα έπρεπε να συμβιβαστείτε με κάτι λιγότερο στην κάμερα;

 

Θαύματα δεν περιμένω αλλά έχω δει πολύ καλά αποτελέσματα με αναβαθμίσεις. Σαφώς και δεν έγινε ξαφνικά Omnia HD, όμως κάτι καλύτερο από το original camdriver. Στο κάτω κάτω ούτε κοστίζει, ούτε επηρεάζει το τηλέφωνο και είναι στην ευχέρεια του καθ' ενός να τα εγκαταστήσει κι αν δεν του αρέσουν να επανεγκαταστήσει τα original. Απλά κι εύκολα. Κατά τη γνώμη μου αξίζει τον κόπο να πειραματιστεί κανείς μ'αυτά.

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Οριστε φωτο του 995 βραδυ ..ακομη κι η DSC-R1 δεν θα την εβγαζε καλυτερη..:)..που λεει ο λογος..

Επιτελους με καποια σχολια

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Οριστε φωτο του 995 βραδυ ..ακομη κι η DSC-R1 δεν θα την εβγαζε καλυτερη..:)

Επιτελους με καποια σχολια

 

Ναι αλλά η DSC-R1 είναι κάμερα 5ετίας. Ίσως οι τωρινές να την έβγαζαν καλύτερα.... Anyway εφ'όσον φτάνουμε σε σημείο να συγκρίνουμε μια κάμερα με ένα ΜΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟ τηλέφωνο, οφείλω να παραδεχτώ πως είναι όντως πολύ καλό.

Ορίστε κι ένα δείγμα κι από μένα. Τραβηγμένη μέσα σε θεοσκόταδο...

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...