Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Εξαιρετικές! Μακάρι να υπήρχαν 2 μήνες πρίν. Τρία w995 θα έπαιρνα. Ένα από κάθε χρώμα.:lol::lol::lol:

I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hey guys, ξέρει κανείς αν η Vodafone το έχει στην κόκκινη έκδοση??:love:

 

ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΛΕΙΨΗ ΣΤΗΝ VODAFONE.ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΥΡΟ.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Cavaradossi θερμή παράκληση να μην γράφεις με κεφαλαία γράμματα. Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παντως το κοκκινο του ειναι απλα πανεμορφο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το καιρο εχω αγορασει εκτος του 995 και το Νοκια 6710 navigator(με Symbian) και το TC II(Iolite) με Win Mobile και με τη μεγαλη RAM.

Σκοπος μου ειναι να κατασταλαξω οχι ακριβως σε 1 τηλεφωνο απο τα παραπανω 3 αλλα κυριως σε ποιο λειτουργικο θα με συντροφευει για το τηλεφωνο που θα εχω για καθημερινη χρηση.

Αναλυτικα θα γραψω καποια στιγμη μαλλον στους διαξιφισμους(η οπου μου πει καποιος mod) αλλα μια 1η εντυπωση να πω σε οσους ενδιαφεροντε οτι το 995 και το κλασικο(ισως βαρετο μετα τοσο)καιρο αλλα ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ στη πραξη λειτουργικο της SE ειναι με διαφορα το πιο γρηγορο χωρις να του λειπουν διαφορες εφαρμογες που κανουν τη ζωη μας πιο ευκολη.

 

Μονο αν θελει καποιος GPS χωρις χρεωση και μερικες ειδικες εφαρμογες αξιζει να εχει για(καθημερινο επαναλαμβανω)τηλεφωνο win η symbian.

 

Και εκτος απο τα λειτουργικα το 995 μου απεδειξε στη πραξη οτι..

Ειναι πιο μικρο και κομψο

Καλυτερη ποιοτητα κατασκευης

Πιο smoothly αισθηση(σε σχεση με το navigator)

Ασυγκριτα πιο ευκρινη οθονη ΜΕΡΑ (To ιδιο και το C905 που ειχα) σε εξωτερκους χωρους που λιγοι δυστυχως το αναφερουν σε σχεση κυριως με τατς Win mobiles phones αλλα και με Νοκια και Σαμυ με oled οθονη

 

Ξεχασα να σας πω οτι εχω αλλαξει παμπολα τηλεφωνα(παντα τα κορυφαια στην εποχη τους)και μεσα σε αυτα και τα Ν86,S8300 με oled και αλλα.

Οποτε οτι λεω βασιζετε στη πραξη σε καθημερινες συνθηκες και οχι σε συνθηκες δωματιου και καναπε η βραδυ οπου εκει η oled δινουν ρεστα σε θεμα εντυπωσεων.

Για τετοια λειτουργια και για πειραγματα εχω κι το HD.

 

Επισεις

ηχογραφηση κλησεων

Απλο και ΕΥΧΡΗΣΤΟ μενου

Threded sms(η απλα αναλογα πως θελει ο καθενας)

Καλο ηχειο και μεγαφωνο(χειροτερο απ τα 905 και navigator αλλα καλυτερο απ το Win mobile)

Πολυ καλη αισθηση πληκτρων,καλυτερη με διαφορα απ του 905 αλλα και του navigator

Αποθηκευση κωδικων

Αξιοπρεπη φωτογραφικη με γρηγορο χρονο αντιδρασης

Πολυ γρηγορο ανοιγμα φωτογραφιων για προβολη,και με μικρογραφιες απ τη διαχειρηση αρχειων,οποιος εχει καποιο παλαιοτερο σαμυ θα με καταλαβει(μονο κατι νεα μοντελα καπως βελτιωθηκαν)

Μπαταρια με ανεση 3 μερες ενω τα αλλα 2 με το ζορι

Διαβαζει txt αρχεια κ μπορει να κανει και αποκοπη,αντιγραφη,επικοληση

Εχει σα..Backup το τρομερο και ευχρηστο Myphone explorer

 

Και αλλα πολλα,αλλα 1 παραπονο το εχω οτι δεν εχει 1 screensaver να φαινετε καποιο ρολοι η,οι ειδοποιησεις οπως π.χ. στα συμπιαν η τα παλια Siemens,η εστω καποιο led οπως παλια τα ερικσον η τωρα τα Win Mobile(Htc).

 

Με λιγα λογια οποιος δε τη ψαχνει πολυ η εχει και αλλη συσκευη να ασχοληται της ωρες του καναπε η για πλοηγηση(εγω εχω τα Win Mobile για αυτο το σκοπο) τοτε ειναι(για μενα και της αναγκες μου)η καλυτερη λυση για τηλεφωνο καθημερινης χρησης απ τα παραπανω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΕΛΕΙΨΗ ΣΤΗΝ VODAFONE.ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΥΡΟ.

 

Μόνιμο φαινόμενο για τη vodafone..:down: Τεσπά, αν το πάρω από το πλαίσιο πχ χάνω την επιδότηση? Μήπως ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Μόνιμο φαινόμενο για τη vodafone..:down: Τεσπά, αν το πάρω από το πλαίσιο πχ χάνω την επιδότηση? Μήπως ξέρει κανείς?

 

Aν εχεις επιδοτηση vf μπορεις να την χρησιμοποιησεις στο πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο myphone αν και παρακολουθω θεματα κτλ, καλως σας βρηκα λοιπον!

Εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο απο την 28η Ιουλιου και ειμαι πολυ απογοητευμενος επειδη μου εχουν ξεκολλησει ολα τα αυτοκολλητα, ακομα και αυτα τα ιδιριζον μπροστα και πισω που εχουν το λογοτυπο Walkman, αν ειναι ποτε δυνατον απο ενα τηλεφωνο που και καλα ειναι η ναυαρχιδα της σειρας W, επισης συνεχως κολλαει κανει restart μονο του, οταν μπαινει στο μενου Πολυμεσα ειναι πιο αργο και απο slow motion replay, το kick-stand εχει λασκαρει οπως επισης εχει λασκαρει ο μηχανισμος που ανοιγοκλεινει!Τα μονα καλα που εχει πιστευω ειναι ο ηχος του, απιστευτος πραγματικα, και τo Wi-Fi.

 

Ημουν αναμεσα σε αυτο και το Ε-71, αλλα με εντυπωσιασε ο τροπος που παρουσιασαν το κινητο, ως media king και entairtainment unlimited και διαφορα τετοια κοσμητικα επιθετα και τα 8.1mp. Κριμα που δεν διαλεξα το 2ο.

 

P.S: Εχω κανει ολα τα Update τωρα εχω την εκδοση R1GA026, και δεν κανω σκληρη χρηση του κινητου (δεν εχει πεσει ουτε μια φορα).

 

Τα λεμε παιδια!

Link to comment
Share on other sites

Θα επεσες στη περιπτωση,εμενα δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που γραφεις,ειναι ΑΨΟΓΟ,μαλλον θα πρεπει να το πας σε 1 σερβις να τους τα πεις να στο κοιταξουν.

Αληθεια απο που το πηρες?

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αγόρασα το W995 σήμερα και όλα ήταν ΟΚ έως ότου χρησιμοποίησα το Update service για να αναβαθμίσω το λογισμικό και από εκείνη τη στιγμή το PC Suite βλέπει το τηλέφωνο για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά πέφτει η σύνδεση... :(

 

Αν έχει κανείς καμια ιδέα, θα βοηθήσει πολύ.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους ! Εχω το εξης θεμα , οταν παω να δω βιντεο μεσω youtube με το wifi ανοιχτο δειχνει να φορτωνει το βιντεο αλλα δεν εχω ουτε εικονα ουτε ηχο , το ιδιο πραγμα με το GPRS παιζει το βιντεο κανονικα . Ξερει κανεις κατι
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει βγει κανενα απο τα γνωστα προγραμματα πλοηγησης για το W995?Tomtom, Destinator....
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν εχει βγει κανενα απο τα γνωστα προγραμματα πλοηγησης για το W995?Tomtom, Destinator....

Αυτά τα 2 δεν υπάρχουν για Java. Είναι μόνο για iPhone OS και Symbian OS. Δεν υπάρχει ούτε ένα καλό java. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα το W995 σήμερα και όλα ήταν ΟΚ έως ότου χρησιμοποίησα το Update service για να αναβαθμίσω το λογισμικό και από εκείνη τη στιγμή το PC Suite βλέπει το τηλέφωνο για 1-2 δευτερόλεπτα και μετά πέφτει η σύνδεση... :(

 

Αν έχει κανείς καμια ιδέα, θα βοηθήσει πολύ.

 

Ευχαριστώ.

 

Κάνε ένα κόπο και πέρνα πάλι το τελευταίο firmware. Βεβαιώσου επίσης ότι έχεις το τελευταίο PC Suite.

 

Για σε ολους ! Εχω το εξης θεμα , οταν παω να δω βιντεο μεσω youtube με το wifi ανοιχτο δειχνει να φορτωνει το βιντεο αλλα δεν εχω ουτε εικονα ουτε ηχο , το ιδιο πραγμα με το GPRS παιζει το βιντεο κανονικα . Ξερει κανεις κατι

 

Γνωστό το πρόβλημα. Ακόμα το ψάχνουμε όλοι μας...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό γνωρίζει κανείς αν ο media player του υποστηρίζει τα id3 tags που είναι στα ελληνικά?

Ξέρω ότι Κ800, Κ810 και W715 δεν υποστηρίζουν ελληνικά και οι τίτλοι τραγουδι'ων και οι καλιτέχνες εμφανίζονται στα κινέζικα αν δεν είναι γραμμένα στα greeklish.

Ελπίζω να έχει διορθωθεί σε αυτό το κινητό.

 

Επειδή κανείς δεν απάντησε να υποθέσω ότι τελικά o media player του τηλεφώνου δεν υποστηρίζει Ελληνικούς χαρακτήρες στα id3 tags των τραγουδιών. Κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Θα επεσες στη περιπτωση,εμενα δεν εχει ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που γραφεις,ειναι ΑΨΟΓΟ,μαλλον θα πρεπει να το πας σε 1 σερβις να τους τα πεις να στο κοιταξουν.

Αληθεια απο που το πηρες?

Απο τη Vodafone, λογω επιδοτησης. Παιζει ρολο? Και δεν νομιζω να καλυπτει κατι τετοιο η εγγυηση ετσι? Θεωρειτε φυσικη φθορα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κανείς δεν απάντησε να υποθέσω ότι τελικά o media player του τηλεφώνου δεν υποστηρίζει Ελληνικούς χαρακτήρες στα id3 tags των τραγουδιών. Κρίμα!

 

Υποστηρίζει κανονικότατα,αλλά θέλει ένα κολπάκι με τις κωδικοποιήσεις χαρακτήρων στον υπολογιστη.Αν το βρω,θα το γράψω,διότι τώρα δεν το θυμάμαι :O

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πρέπει να τα σώσεις ως unicode ή UTF-8, kotsianis7. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι. :)

Μια εύκολη λύση είναι η χρήση του iTunes για την επεξεργασία των ID3, το οποίο περνάει τις πληροφορίες αυτόματα σε Unicode μορφή.

Επίσης υπάρχουν και εξειδικευμένες και συνάμα ελεύθερου λογισμικού λύσεις όπως τα Unicode Rewriter και ID3 Converter.

(σημ.: αμφότερα τα προγράμμα είναι γραμμένα σε Java και απαιτούν την παρουσία της στο σύστημα για να λειτουρήσουν)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Για σε ολους ! Εχω το εξης θεμα , οταν παω να δω βιντεο μεσω youtube με το wifi ανοιχτο δειχνει να φορτωνει το βιντεο αλλα δεν εχω ουτε εικονα ουτε ηχο , το ιδιο πραγμα με το GPRS παιζει το βιντεο κανονικα . Ξερει κανεις κατι

 

δν ειναι προβλημα...ειναι μα***ια της Ericsson!παιζει μονο με τα ακουστικα ο ηχος...για να παιζουν τον ηχο τα εξωτερικα ηχεια..πρεπει να το patchareis..και για αυτο πληρωνεις..ασε που πρεπει να το κανεις και Debrand...τεραστια διαδικασια...χανεται η εγγυηση μ'αυτην..για περισσοτερες πληροφοριες http://www.se-nse.net

Link to comment
Share on other sites

δν ειναι προβλημα...ειναι μα***ια της Ericsson!παιζει μονο με τα ακουστικα ο ηχος...για να παιζουν τον ηχο τα εξωτερικα ηχεια..πρεπει να το patchareis..και για αυτο πληρωνεις..ασε που πρεπει να το κανεις και Debrand...τεραστια διαδικασια...χανεται η εγγυηση μ'αυτην..για περισσοτερες πληροφοριες http://www.se-nse.net

 

Θελεις να πεις οτι ειναι γενικο προβλημα?

Γιατι εγς δεν εχω κανενα προβλημα παιζει κανονικα με wifi το Youtube και ο ηχος μια χαρα απο τα εξωτερικα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις κατέληξα ότι θέλω το W995 αλλά μόλις το έκανα παραγκελία, παίζει να υπάρχουν τέτοια προβλήματα στο κινητό ή να το αλλάξω να πάρω άλλο τηλέφωνο ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...