Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

 

 

Όατν συνδεθείς με κάποιο hotspot μη σε ανησυχεί.Θα συνδέεσαι κανονικα μέσω Wi-Fi εφόσον είσαι εντός εμβέλειας.Κάποιες λεπτομέρειες για να ξεχωρίζεις πώς συνδέεσαι είναι οι εξής:

 

-Εάν μπαίνεις στο Ίντερνετ είτε με τον ενσωματωμένο browser ειτε με Opera mini θα εμφανίζεται πάνω στην οθόνη η υδρόγειος σφαίρα και στην περίπτωση αυτη δε συνδέεσαι με Wi-Fi αλλά μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας.

 

-Επίσης,αν μπαίνεις με τον ενσωματωμένο πλοηγό θα εμφανίζεται η ένδειξη Σύνδεση μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας κατά την έναρξη της πλοήγησης.Σε περίπτωση σύνδεσης με Wi-Fi δεν εμφανίζεται αυτή η ένδειξη.

 

Μη σ'απασχολούν τα προφίλ ρυθμίσεων επομένως.Αυτά υπάρχουν μόνο για συνδεση μέσω του παρόχου σου.Όταν συνδέεσαι με hot-spot μπαίνεις κανονικά μέσω του hot-spot,παρακάμπτονται τα προφίλ :)

 

 

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω τους χρήστες κάτι σημαντικό:

Πώς γίνεται να συνδέομαι με WiFi για πλοήγηση, email κλπ. αφού ως προεπιλογή στις ρυθμίσεις Internet μου βγάζει αυτά της Cosmote (wap, mms, Internet) και δεν υπάρχει επιλογή για χρήση του WiFi;

Ευχαριστώ.

 

Αν συνδεθεις πρωτα με Wi Fi τοτε δεν συνδεεται με τον παροχο αν ομως ξεκινησεις πρωτα την περιηγηση τοτε βλεπει πρωτα τον παροχο ασχετα αν μετα θα συνδεσεις το Wi Fi

 

Αν συνδεθεις πρωτα με Wi Fi τοτε δεν συνδεεται με τον παροχο αν ομως ξεκινησεις πρωτα την περιηγηση τοτε βλεπει πρωτα τον παροχο ασχετα αν μετα θα συνδεσεις το Wi Fi

 

παιδιά, αν δεν απατώμαι το τηλ έχει υποδοχή 3.5μ Κάποιος που το έχει μπορεί να μου πει αν συνδέεται εκεί handsfree για να μιλάς;

 

 

Μπορεις ομως να χρησιμοποιεις το mini jack για ακουστικα και ταυτοχρονα να εχεις και ενα bluetooth , εκτος αν σου φαινονται too much.

Link to comment
Share on other sites

ναι θέλω απλά να βρω handsfree που να μπαίνει στο 3.5 του τηλεφώνου και όχι στην υποδοχή που έχει για τον φορτιστή

 

ευχαριστώ πάντως

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλος ντόρος για ......το τίποτα!!!! Τίποτα ιδιαιτερο το κινητο! Στην ιδια τιμη ειναι το LG VIEWTY SMART το οποιο ειναι....απερίγραπτο!!!!!!!

Για σενα... μονο και μονο επειδη εχει touchscreen το λες...

εγω απο την μερια μου λεω οτι το LG VIEWTY SMART ειναι για τον ******

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

ναι θέλω απλά να βρω handsfree που να μπαίνει στο 3.5 του τηλεφώνου και όχι στην υποδοχή που έχει για τον φορτιστή...

 

 

 

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003942

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003847

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003116

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006059

Link to comment
Share on other sites

 

Δυστυχως ολα αυτα χρησημοποιουν την κλασικη (εισοδο-εξοδο) γιατι το μικροφωνο ειναι πριν το mini jack.

Link to comment
Share on other sites

Mια απο τις μεγαλες βλακειες της SE που διατηρησε το αθλιο αυτο Fastport. Το διατηρησε ακομη και στο Satio.

Δεν ξερω αν λειτουργουν αλλον εταιριων τα hands-free οπως πχ αυτο που εχουν τα νοκια. Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι συμβατα.

Link to comment
Share on other sites

Mια απο τις μεγαλες βλακειες της SE που διατηρησε το αθλιο αυτο Fastport. Το διατηρησε ακομη και στο Satio.

Δεν ξερω αν λειτουργουν αλλον εταιριων τα hands-free οπως πχ αυτο που εχουν τα νοκια. Αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι συμβατα.

 

Νομιζω πως απο το 2010 ολες οι εταιριες θα χρησημοποιουν πλεον mini usb , οποτε θα υπαρχουν κοινα αξεσουαρ .

Αν ξερει κανεις κατι ας συμπληρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Η πλατφόρμα Α2 δεν έχει εγγενή υποστήριξη για micro-USB,οπότε αναγκαστικά παραμένει το fastport..Εγώ πάντως αν βρισκόμουν στο τμήμα σχεδιασμού δε θα σπαταλούσα πόρους του r & d για να την τροποποίησω και να προσθέσω USB..Ιδίως τώρα που αποδεικνύεται πως ο αγοραστής δε θα κάτσει να σκάσει αν δεν έχει USB..
Link to comment
Share on other sites

Των Νόκια τα ακουστικά λειτουργούν μια χαρά στο W 995.Αυτά χρησινοποιώ κε όλα είναι πολύ κάλά.

μπορεις και ελεγχεις ολες τις λειτουργιες στο sonyericsson?δλδ ειναι πληρως συμβατο?επισης θα ηθελα να μαθω,εφοσον τα χρησιμοποιεις,οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ακουγεται ο ηχος ειδοποιησης μεσα στα ακουστικα?

Link to comment
Share on other sites

Των Νόκια τα ακουστικά λειτουργούν μια χαρά στο W 995.Αυτά χρησινοποιώ κε όλα είναι πολύ κάλά.

μου δίνεις μεγάλη χαρά, σ' ευχαριστώ πολύ

'cause somewhere in the crowd there' s you!..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με τη συσκευη?ειναι καλη?εχει κανενα bug?συγχρονισμο με outlook γινεται?
Link to comment
Share on other sites

μου δίνεις μεγάλη χαρά, σ' ευχαριστώ πολύ

 

εχει βγαλει και η sony τα ακουστικα που ζητας.ειναι το μοντελο MH700,ειδικα για το W995.τα εχει στο side της sonyericsson.

 

ναι θέλω απλά να βρω handsfree που να μπαίνει στο 3.5 του τηλεφώνου και όχι στην υποδοχή που έχει για τον φορτιστή

 

ευχαριστώ πάντως

 

εχει βγαλει και η sony τα ακουστικα που ζητας.ειναι το μοντελο MH700,ειδικα για το W995.τα εχει στο side της sonyericsson

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης όπως στα ΝΟΚΙΑ(πάντα νόκια είχα ως τώρακαι δεν γνωρίζω τι έκανε παλότερα στα SONY).Τις υπόλοιπεw λειτουργίες(αλλαγή τραγουδιού,αύξηση έντασης κλπ )δεν τα υποστηρίζει.Ούτε όμως και το αυθεντικό που υπάρχει με το τηλέφωνο έχει πλήκτρα έντασης ,μπρόστά πίσωκομμάτι όπως τα ΝΟΚΙΑ.Αλλά απάντηση και τερματισμό κλήσης κάνει.Τα υπόλοιπα ελέγχονται από τα πλαινά πλήκτρα του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

μπορεις και ελεγχεις ολες τις λειτουργιες στο sonyericsson?δλδ ειναι πληρως συμβατο?επισης θα ηθελα να μαθω,εφοσον τα χρησιμοποιεις,οταν σε παιρνουν τηλεφωνο ακουγεται ο ηχος ειδοποιησης μεσα στα ακουστικα?

Δεν ξερω γι αυτο,αλλα για το S700, που εχω,για να δινει τον ηχο κλησης,ανακαλυψα πολυ αργα μαλιστα,οτι πρεπει να το βαζω στο σιωπηλο.

Τοτε ακουγεται μεσα στα ακουστικα ,αλλα αν τα βγαλεις απ τα αυτια σου,δεν ακουγεται ο ηχος κλησης απο το μεγαφωνο,οποτε σ αυτη την περιπτωση,πρεπει να τα ξαναβαζεις στο κανονικο,οχι σιωπηλο δηλαδη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται μέσα στα ακουστικά ο ήχος κλήσης ανεξαρτήτου προφίλ.

 

εννοεις ακουγεται στο w995 με τα ακουστικα που περιλαμβανονται στη συσκευασια?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε τι παιζει με τη συσκευη?ειναι καλη?εχει κανενα bug?συγχρονισμο με outlook γινεται?

 

Εγω που το εχω 1 βδομαδα +, δεν μου εχει παρουσιασει ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ προβλημα!

Μονο το slider κουνιεται περα δωθε, αλλα πολυ λιγο...

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

Εγω που το εχω 1 βδομαδα +, δεν μου εχει παρουσιασει ΟΥΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ προβλημα!

Μονο το slider κουνιεται περα δωθε, αλλα πολυ λιγο...

 

ποσο λιγο;μην αποκτησουμε ξαφνικα 2 κομματια...

Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

ποσο λιγο;μην αποκτησουμε ξαφνικα 2 κομματια...

 

Δεν προκειτε, πιστεψε με, σου λεω κουνιεται σε βαθμο ενοχλητικοτητας και οχι κινδυνου να σπασει...αν και εγω θα προτημουσα να ξεκολησει για να παω να το φτιαξω! ( εμενα πρωσωπικα με ενοχλει πολυ που κουνιεται γιατι οταν παταω τα κουμπια στο πανω μερος του τηλεφωνου ( οταν ειναι το slider ανοικτο) το νιωθω να κουνιεται προς τα πισω ( σαν να πατας ενα κουμπι ).Αυτο το προβλημ το εχει και ο φιλος μου αλλα αυτον δεν τον ενοχλει καθολου!

Sent from my iPhone 4S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...