Jump to content

Sony Ericsson W995


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα μόλις κατέληξα ότι θέλω το W995 αλλά μόλις το έκανα παραγκελία, παίζει να υπάρχουν τέτοια προβλήματα στο κινητό ή να το αλλάξω να πάρω άλλο τηλέφωνο ;

 

Ευχαριστώ.

μια χαρα ειναι το κινητο.

αν εσενα σου αρεσει..και το γουσταρεις τοτε παρ'το ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μια χαρα ειναι το κινητο.

αν εσενα σου αρεσει..και το γουσταρεις τοτε παρ'το ;)

 

Τώρα με αυτά που είδα τρόμαξα....εγώ το γουστάρω το κινητάκι αλλά αν είναι να το πάρω και να μου βγεί μούφα τί να το κάνω ; Τζάμπα τόσα χρήματα, δέν είναι και τόσο φθηνό 400 Ευρώ είναι αυτά( καλά δέν καίγομαι για τα χρήματα τόσο αλλά για το γ+++++ο δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Θελεις να πεις οτι ειναι γενικο προβλημα?

Γιατι εγς δεν εχω κανενα προβλημα παιζει κανονικα με wifi το Youtube και ο ηχος μια χαρα απο τα εξωτερικα...

 

χαχαχα τωρα καταλαβα ακριβως τι εννοουσε..δν ειναι προβλημα..απλα σκεφτειτε λιγο πριν το αναφερετε σαν προβλημα..απλα μπαινεις στο youtube μεσω wifi...πως περιμενετε να παιξουν τα εξωτερικα ηχεια οτν εχετε το κινητο στο αθορυβο..χαχαχα.....βαλτε το στν γενικη κατασταση...στο δυνατο..και τοτε..θα ακουτε και απο τα εξωτερικα ηχεια!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μου εκαναν δωρο το w995 και επειδη ειμαι λιγο ασχετος με se επειδη ολα τα χρονια ειχα νοκια μπορειτε να μου πειτε επειδη θα κανω την πρωτη φωρτιση ποση ωρα να το αφησω να φωρτισει? και αν χρειαζετε π.χ. 2-3 φορες να το αφησω να φωρτιζει τις ιδιες ωρες
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μου εκαναν δωρο το w995 και επειδη ειμαι λιγο ασχετος με se επειδη ολα τα χρονια ειχα νοκια μπορειτε να μου πειτε επειδη θα κανω την πρωτη φωρτιση ποση ωρα να το αφησω να φωρτισει? και αν χρειαζετε π.χ. 2-3 φορες να το αφησω να φωρτιζει τις ιδιες ωρες

θα το αφησεις μεχρι να σου βγαλει ενδειξη οτι η μπαταρια φορτισε.αντε κανα 2ωρο..και επισης δεν θα το αφηνεις να τελειωνει η μπαταρια.λιγο πριν τα κοκκινα θα το βαλεις για φορτιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μιλας παντα για την πρωτη φορτιση?μονο 2 ωρες?εγω νομιζα οτι πρεπει να το αφησω τις 3 πρωτες φορες 8 ωρες .δηλαδη τωρα με 2 ωρες ειναι οκ για πρωτη φορτιση ?αυτο με την μπαταρια πριν γινει κοκκινο μιλας μολις γινει η πρωτη φορτιση η καθε φορα που πρεπει να φορτισει?
Link to comment
Share on other sites

μιλας παντα για την πρωτη φορτιση?μονο 2 ωρες?εγω νομιζα οτι πρεπει να το αφησω τις 3 πρωτες φορες 8 ωρες .δηλαδη τωρα με 2 ωρες ειναι οκ για πρωτη φορτιση ?αυτο με την μπαταρια πριν γινει κοκκινο μιλας μολις γινει η πρωτη φορτιση η καθε φορα που πρεπει να φορτισει?

 

H φορτηση 8 ωρων δεν ισχυει πλεον με αυτες τις μπαταριες. Ισως με τοσες ωρες να κανεις και κακο στην μπαταρια σου.

Οταν φορτισεις πληρως εισαι οκ.

Γενικοτερα δεν πρεπει να αφηνεις να ξεφορτισει πληρως. Καλο ειναι να το βαζεις πριν φτασει στο κοκκινο.

Link to comment
Share on other sites

H φορτηση 8 ωρων δεν ισχυει πλεον με αυτες τις μπαταριες. Ισως με τοσες ωρες να κανεις και κακο στην μπαταρια σου.

Οταν φορτισεις πληρως εισαι οκ.

Γενικοτερα δεν πρεπει να αφηνεις να ξεφορτισει πληρως. Καλο ειναι να το βαζεις πριν φτασει στο κοκκινο.

 

γιατί ισχύει αυτό? εγώ πάλι περιμένω να κοκκινίσει και μετά να το βάλω στη φόρτιση.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

γιατί ισχύει αυτό? εγώ πάλι περιμένω να κοκκινίσει και μετά να το βάλω στη φόρτιση.. :blink:

Γιατι ετσι ειναι οι μπαταριες.στις μπαταριες που δεν ηταν λιθιου ισχυε αυτο που λες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

DjMk4

DAHLIANA Entertainment Unlimited Icon menu Full Pack+Skin Walkman 4.0

RODRIQUEZ Idou Pack

????????

Πιστευω το πρωτο ειναι πολυ καλυτερο...!Τι λες?

Εντωμεταξυ κι εγω μπερδευτηκα με τα icons...

Τι λες για τα LightEffects??Εγω εχω βαλει του shammy V1 και τα επιπλεον που εχει πειραξει ο RODRIQUEZ που εχουν το BREATHING EFFECT στα SMS και στις κλησεις!

Εχω προσθεσει αντι για καμετα να λεει CYBERSHOT TM...

Τωρα για CAMDRIVER το τελευταιο του RODRIQUEZ δεν μ'ενθουσιασε ρε συ στο PC αμα ζουμαρεις δεν εχει καλη αναλυση...σαν του W595...Καλυτερο το ORIGINAL σ'αυτο..Περιμενω του JOCK νεο release...

ACCOUSTICS εννοειται τα ORIGINAL...!!!

Θελω τη γνωμη σου για αυτα και οποιος αλλος ασχολειται φυσικα ετσι ωστε να εχουμε παντα του καλυτερους συνδιασμους για την κινηταρα μας!!!

Σημαντικη Ερωτηση: Τωρα που εχω το Idou Pack ας πουμε και αλλον camdriver, αν τρεξω το update service θα επαναφερει τα ORIGINAL ,ε??

 

Στο stand-by δεν μου βγαζει το ρολοι...Το standby.swf Που το βαζω?Μιλαω για το IDOU PACK!

Παλι εκθεση εγραψα!!!

Αναμενω σχολια και απαντησεις!!!

Link to comment
Share on other sites

DjMk4

DAHLIANA Entertainment Unlimited Icon menu Full Pack+Skin Walkman 4.0

RODRIQUEZ Idou Pack

????????

Πιστευω το πρωτο ειναι πολυ καλυτερο...!Τι λες?

Εντωμεταξυ κι εγω μπερδευτηκα με τα icons...

Τι λες για τα LightEffects??Εγω εχω βαλει του shammy V1 και τα επιπλεον που εχει πειραξει ο RODRIQUEZ που εχουν το BREATHING EFFECT στα SMS και στις κλησεις!

Εχω προσθεσει αντι για καμετα να λεει CYBERSHOT TM...

Τωρα για CAMDRIVER το τελευταιο του RODRIQUEZ δεν μ'ενθουσιασε ρε συ στο PC αμα ζουμαρεις δεν εχει καλη αναλυση...σαν του W595...Καλυτερο το ORIGINAL σ'αυτο..Περιμενω του JOCK νεο release...

ACCOUSTICS εννοειται τα ORIGINAL...!!!

Θελω τη γνωμη σου για αυτα και οποιος αλλος ασχολειται φυσικα ετσι ωστε να εχουμε παντα του καλυτερους συνδιασμους για την κινηταρα μας!!!

Σημαντικη Ερωτηση: Τωρα που εχω το Idou Pack ας πουμε και αλλον camdriver, αν τρεξω το update service θα επαναφερει τα ORIGINAL ,ε??

 

Στο stand-by δεν μου βγαζει το ρολοι...Το standby.swf Που το βαζω?Μιλαω για το IDOU PACK!

Παλι εκθεση εγραψα!!!

Αναμενω σχολια και απαντησεις!!!

καλα πως και που γινονται ολα αυτα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ο εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο!!!Εχει ξαναγινει αναφορα στο θεμα οποιος διαβαζει το thread ξερει πανω κατω!! Εδω γινονται αυτα!!!---> http://forums.se-nse.net/index.php?showforum=113
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω αλλάξει ούτε τα lighteffects ούτε και layouts. Εγκατέστησα όμως τα Rodriguez acoustics v4 3D (δυνατότερος ήχος, χωρίς να χάνει σε ποιότητα) και Rodriguez HDX v1.3 camdriver (καλύτερη ποιότητα από το original και εγγραφή video ανάλυσης 352x288). Είναι πολύ δύσκολο να αυξήσεις την ένταση του ήχου χωρίς απώλειες ποιότητας και νομίζω πως το συγκεκριμένο acoustic pack είναι ό' τι καλύτερο αυτή τη στιγμή.
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream! That's my nightmare. Crawling, slithering, along the edge of a straight razor... and surviving.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω αγορασει εδω και 3 μηνες το W995. Εμεινα πολυ ευχαριστημενος γενικα πλην της λειτουργιας Gps. Γνωριζει καποιος αν υπαρχει η οποιαδηποτε δυνατοτητα πλοηγησης χωρις συνδεση στο internet?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Εχω αγορασει εδω και 3 μηνες το W995. Εμεινα πολυ ευχαριστημενος γενικα πλην της λειτουργιας Gps. Γνωριζει καποιος αν υπαρχει η οποιαδηποτε δυνατοτητα πλοηγησης χωρις συνδεση στο internet?

Ευχαριστω πολυ

Δυστηχως οχι! δεν μπορεις επισης να βαλεις και καποιο προγραμμα πλοηγησης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απ τα futures του κινητου ειναι το μονο κυριως που μενει τοσο αναξιοποιητο παρ ολες τις τυχον μεγαλες προσδοκειες που εχουν πολλοι που το αγοραζουν(λαθος βεβαιως).

 

Κατα τα αλλα το κινητακι ειναι πρωτο,πολυ γρηγορο και κυριως χωρις κανενα κολημα!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιω το cosmote my view και εχω 2αποριες..

1)μου λεει για το μσν(με 2,5ευρω το μηνα) οτι δεν ειναι διαθεσιμο για την συσκευη..μπορω να το βαλω καπως αλλιως και να ισχυει η ιδια χρεωση??

2)στο mobile live tv δε μου κανει συνδεση??κανω κατι λαθος η δεν ειναι συμβατο??

(εννοειται προσπαθω με καλυψη 3g)

επισης τι λογισμικο χρησιμοποιει??uiq...κατι τετοιο???

και κατι τελευταιο..μηπως υπαρχουν office για το w995??

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι. :)

Μια εύκολη λύση είναι η χρήση του iTunes για την επεξεργασία των ID3, το οποίο περνάει τις πληροφορίες αυτόματα σε Unicode μορφή.

Επίσης υπάρχουν και εξειδικευμένες και συνάμα ελεύθερου λογισμικού λύσεις όπως τα Unicode Rewriter και ID3 Converter.

(σημ.: αμφότερα τα προγράμμα είναι γραμμένα σε Java και απαιτούν την παρουσία της στο σύστημα για να λειτουρήσουν)

 

Δοκίμασα σε W715, K800, και K810 να βάλω ελληνικά Ιd3 tags (όλες τις version 2) με κωδικοποίηση Unicode. Πράγματι αναγνωρίζοταν μια χαρά τα ελληνικά. Υπήρχε ένα μικρό πρόβλημα όμως. Αν έβαζα ολόκληρο cd τα τραγούδια δεν ταξίνομούνταν με βάση το track number id field (το οποίο και αγνούνταν τελείως) αλλά αλφαβητικά από τα Α έως το Ω από track title id field.

Το κουφό είναι ότι στα παραπάνω κινητά όταν το id tag ήταν αποκλειστικά και μόνο στην έκδοση 1.1 (χωρίς να υπάρχει καθόλου σε μορφή της έκδοσης 2) ναι μεν δε μου αναγνώριζε τα ελληνικά (λογικό γιατί σε αυτή την έκδοση δεν υποστηρίζεται unicode) αλλά τα τραγούδια ταξινομούνταν ολόσωστα με βάση το track number id field.

Εχει παρατηρήσει κανείς αν και στο w995 συμβαίνει το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως οχι! δεν μπορεις επισης να βαλεις και καποιο προγραμμα πλοηγησης.

 

κανεις λαθος..εγω εχω εγκατεστημενο απο το aino το wiseplot navigator μια χαρα λειτουργει!

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος..εγω εχω εγκατεστημενο απο το aino το wiseplot navigator μια χαρα λειτουργει!

 

Ποια εκδοση???Και τους χαρτες που του βρηκες αφου εισαι offline????

 

Δώσε LINK!!!

 

EDIT:Ξερετε κατι για νεο firmware???

Μηπως μπορει να μου πει καποιος που εχει το w995 to CDA του(Generic,Andriatic)

Ειναι το ιδιο για ολα τα w995 generic,ετσι???

Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος..εγω εχω εγκατεστημενο απο το aino το wiseplot navigator μια χαρα λειτουργει!

μια χαρα λειτουργει για ποσο χρονικο διαστημα?? επισης οταν λεμε για προγραμματα μιλαμε για καποια που εχουν ηδη χαρτες μεσα οπως (garmin,destinator,navigon).

To w995 ερχετε με προ-εγκατεστημενο το Wayfinder Navigator με περιοδο χρησης που και παλι για να δουλεψει πρεπει να εισαι online.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μόλις γραφτηκα στην παρέα σας και σας γραφω το πρωτο μου μυνημα - ερώτηση - απορία.

 

Αγορασα και εγώ για πρώτη φορά τηλεφωνο sony. Κατεβασα λοιπόν και το pc suite και προσπαθησα να συνδεσω το τηλ μου με τον υπολογιστη μου (πραγμα που εκανα συνεχώς με τα nokia τηλ χρόοοοονια τώρα).

 

Ε λοιπον δεν τα καταφερνω. Νιωθω :stupid:

 

Προσπαθω με bluetooth, αλλα κατι γινετε και στο τελος μου γραφει οτι δεν γινετε pairing.

 

Αν εχετε καμια ιδεα δεκτή.

 

Καλώς σας βρήκα.:):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μόλις γραφτηκα στην παρέα σας και σας γραφω το πρωτο μου μυνημα - ερώτηση - απορία.

 

Αγορασα και εγώ για πρώτη φορά τηλεφωνο sony. Κατεβασα λοιπόν και το pc suite και προσπαθησα να συνδεσω το τηλ μου με τον υπολογιστη μου (πραγμα που εκανα συνεχώς με τα nokia τηλ χρόοοοονια τώρα).

 

Ε λοιπον δεν τα καταφερνω. Νιωθω :stupid:

 

Προσπαθω με bluetooth, αλλα κατι γινετε και στο τελος μου γραφει οτι δεν γινετε pairing.

 

Αν εχετε καμια ιδεα δεκτή.

 

Καλώς σας βρήκα.:):)

καλως ηρθες! αν καταλαβα καλα εχεις το w995! :blink:

 

επισης τι windows εχεις?? και ενα αλλο καλυτερα να κατεβασεις το myphonexplorer που με ενα :search: θα το βρεις.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.:) Ναι το W995 έχω. Καθώς και τα xp.

 

Εννοεις αντι του pcsuite βαλω το myphonexplorer? Θα δοκιμάσω.

 

Αν σκεφτεις ότι καταφερα να κατεβασω το ελληνικο πληκτρολογιο στο htc magic (ακολουθωντας τις οδηγιες απο εδω μεσα βεβαια) μου φαινεται "καπως" να ρωταω γιατι δεν συνδεεται το κινητο με το pc μου:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.:) Ναι το W995 έχω. Καθώς και τα xp.

 

Εννοεις αντι του pcsuite βαλω το myphonexplorer? Θα δοκιμάσω.

 

Αν σκεφτεις ότι καταφερα να κατεβασω το ελληνικο πληκτρολογιο στο htc magic (ακολουθωντας τις οδηγιες απο εδω μεσα βεβαια) μου φαινεται "καπως" να ρωταω γιατι δεν συνδεεται το κινητο με το pc μου:mad:

ακριβως ;)

 

το pc suite της sony ericsson το θεωρω δυσχρηστο και πολλες φορες ενω τα εχεις κανει ολα καλα,δεν μπορεις να συνδεθεις.

τωρα για περισσοτερη κουβεντα ας μιλησουμε στο [Επίσημο] Sony Ericsson W995 .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W995

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...