Jump to content

[Carrier] Cosmote Blackberry Service


fwnakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα...ειμαι καινουρια χρηστης BB...θα ηθελα καποια βοηθεια για την ενεργοποιηση του ΒΙS....αν και διαβασα ολα τα post π εχουν γινει κ παλι δε τα καταφερα απο τη σελιδα http://www.cosmote.gr.blackberry.com ... ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα..παρε τηλεφωνο την εξυπηρετηση πελατων της cosmote και ζητα ενεργοππιηση του bis στην γραμμη σου.περνει ελαχιστα να γινει... Edited by dalton114
Link to comment
Share on other sites

χμ...περασα σημερα απο ενα καταστημα γερμανος κ ζητησα να γινει η ενεργοποιηση...κ μ ειπαν οτι δε γινεται γτ εχω καρτοκινητο κ μονο με συνδεση γινεται....αληθευει??? :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

παιδιά θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση. Έχω το blackberry bold 9780 καρτοκινητο. Λόγω μιας φοιτητικής προσφοράς που τρέχει τώρα από την cosmote δικαιούμαστε κάποια δωρεάν mb το μήνα. Το πρόβλημα μου είναι ότι για να μπω σε συγκεκριμένες ιστοσελίδες (πχ m.facebook.com, hotmail.com ) παρόλο που έχω δωρεάν mb δεν μπαίνει ποτέ. Για την ακρίβεια λέει: A communication failure has occurred. The server may be busy, please try again later. If the problem persists contact your service provider.

πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και αφού διόρθωσα τις APN settings επιμένει να μην μπαίνει σε αυτές τις σελίδες εκτός αν χρησιμοποιώ δίκτυο wifi για να συνδεθώ. Η cosmote στο τέλος μετά από πολλές δικές μου κλήσεις στις οποίες μου έλεγαν περιμένετε και μου το έκλειναν χωρίς να με ξαναπάρουν μου είπαν ότι αυτές τις σελίδες θα μπορώ να τις επισκέπτομαι μόνο αν κάνω blackberry σύνδεση (κανονικά BIS νομίζω).

Δοκίμασα όμως με μια κάρτα vodafone cu στην οποία τρέχει μια ίδια προσφορά για mb και άνοιγαν όλες κανονικά με τις ρυθμίσεις της cosmote ενεργοποιημένες.

Η συσκευή ήταν καινούρια όταν την πήρα, καθώς και οι 2 κάρτες που χρησιμοποίησα (cosmote kai vodafone) ήταν καρτοκινητά χωρίς να έχουν ποτέ κάποιο πρόγραμμα blackberry ενεργοποιημένο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θα ήθελα και εγώ να κάνω μια ερώτηση. Έχω το blackberry bold 9780 καρτοκινητο. Λόγω μιας φοιτητικής προσφοράς που τρέχει τώρα από την cosmote δικαιούμαστε κάποια δωρεάν mb το μήνα. Το πρόβλημα μου είναι ότι για να μπω σε συγκεκριμένες ιστοσελίδες (πχ m.facebook.com, hotmail.com ) παρόλο που έχω δωρεάν mb δεν μπαίνει ποτέ. Για την ακρίβεια λέει: A communication failure has occurred. The server may be busy, please try again later. If the problem persists contact your service provider.

πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών και αφού διόρθωσα τις APN settings επιμένει να μην μπαίνει σε αυτές τις σελίδες εκτός αν χρησιμοποιώ δίκτυο wifi για να συνδεθώ. Η cosmote στο τέλος μετά από πολλές δικές μου κλήσεις στις οποίες μου έλεγαν περιμένετε και μου το έκλειναν χωρίς να με ξαναπάρουν μου είπαν ότι αυτές τις σελίδες θα μπορώ να τις επισκέπτομαι μόνο αν κάνω blackberry σύνδεση (κανονικά BIS νομίζω).

Δοκίμασα όμως με μια κάρτα vodafone cu στην οποία τρέχει μια ίδια προσφορά για mb και άνοιγαν όλες κανονικά με τις ρυθμίσεις της cosmote ενεργοποιημένες.

Η συσκευή ήταν καινούρια όταν την πήρα, καθώς και οι 2 κάρτες που χρησιμοποίησα (cosmote kai vodafone) ήταν καρτοκινητά χωρίς να έχουν ποτέ κάποιο πρόγραμμα blackberry ενεργοποιημένο.

 

Η ερώτηση ποία είναι ;

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Πο πο! Στην βιασύνη μου την ξέχασα :ρ

Είναι αν κανείς εχει ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό και αν μπορώ να κάνω κάτι για να το διορθώσω :)

Link to comment
Share on other sites

H Cosmote προσφέρει 1,5GB δωρεάν ιντερνετ μέσα στο καλοκαίρι και όπως είναι φυσικό, οι κάτοχοι ΒΒ δεν μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν.

Εύγε!

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μόνο με τα νεότερης γενιάς όπως το Ζ10 ή το Q10 θα μπορούσε να χρησιμοποιήσει κανείς την προσφορά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Παλια μπαιναμε απο cosmote.gr.blackberry.com και καναμε τις ρυθμισεις. Τωρα ειναι νεκρο. ξερει καποιος αν εχει αλλαξει, η δεν το διαθετουν πια;
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί εδώ και χρόνια με αυτόν τον τρόπο, γίνεται μέσα από τη συσκευή η ενεργοποίηση.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργεί εδώ και χρόνια με αυτόν τον τρόπο, γίνεται μέσα από τη συσκευή η ενεργοποίηση.

Προφανως στην κοσμοτε εννοεις, γιατι στην βονταφον μια χαρα λειτουργει....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο θέμα της cosmote είμαστε. Ακόμα και στη vodafone πάντως, η υπηρεσία αυτή δεν έχει λόγο ύπαρξης, γίνονται όλα μέσα από τη συσκευή σχεδόν out of the box - ίσως χρειαστεί μια ενημέρωση της συσκευής.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

 

Μιας και αποφάσισα να ασχοληθώ λίγο με το σπάνιο P'9981, έχει κάποιος διαθέσιμα links με κατάλληλα service books από εξωτερικό να τα περάσω γιατί δεν θέλω να βάλω το BIS;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω κάτι... Υποθέτω γνωρίζεις ότι ακόμα και να τα βάλεις, λίγα πράγματα ξεκλειδώνεις, δεν είναι το ίδιο με το ενεργό BIS στη γραμμή σου.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω κάτι... Υποθέτω γνωρίζεις ότι ακόμα και να τα βάλεις, λίγα πράγματα ξεκλειδώνεις, δεν είναι το ίδιο με το ενεργό BIS στη γραμμή σου.

 

Ναι το γνωρίζω..

Υποθέτω πως με φοιτητικό cosmote δεν σου βάζουν BIS, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι το γνωρίζω..

Υποθέτω πως με φοιτητικό cosmote δεν σου βάζουν BIS, σωστα;

 

Από όσο γνωρίζω στην Ελλάδα μόνο με συμβόλαια. Δεν ξέρω αν με την πλήρη κατάργηση του roaming του χρόνου βολευτούμε με μια καρτούλα giff gaff (αγγλική καρτοκινητή) που υποστηρίζει κανονικά bis. https://www.giffgaff.com/support/your-device/blackberry-services

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Cosmote Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...