Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, δεν τα χρειάζεται τα διάφορα προφυλακτικά...μέσα :p

Έχει εξαιρετική ποιότητα κατασκευής.Απ'τον Ιούλιο και δεν υπάρχει η παραμικρή γρατσουνιά,ούτε στην οθόνη ούτε στο σώμα του τηλεφώνου.

Απλά,μπιχλιάζει η οθόνη απ'τα δάχτυλα,αυτό είναι όλο! :p

 

Εμένα εν τω μεταξύ μου έχει πέσει ήδη δύο φορές κάτω κι έχω την αίσθηση ότι θα γίνει ακόμη χειρότερα από τα δάχτυλα μου.

 

Πάντως, στο θέμα φωτογραφίας-βίντεο αισθάνομαι μια πλήρη απογοήτευση αφού μου θυμίζει το ΝΟΚΙΑ Ν81 του αδερφού μου, όπου στην οθόνη του κινητού ακόμη οι φωτογραφίες δείχνουν μες στο θόρυβο( ; ) με περίεργους πράσινους και κόκκινους κόκκους και χρωματισμούς... νομίζω ότι το ψιλομετανιώνω.

 

Αντίθετα, το NDRIVE μου έχει φανεί μια χαρά και χωρίς να καίει πολλή μπαταρία.

 

Επίσης, στη λίστα κλήσεων μου εμφανίζει μπροστά απ' όλα τα τηλέφωνα σύμβολο κινητού ασχέτως αν πρόκειται για το σταθερό ή κινητό της επαφής μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πέρασα την HX 1.76 του HyrpeX....ΑΦΩΝΟΣΣΣ:yahoo:

Αν δεν έχετε θέμα με τα Ελληνικά στο μενού νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο μέχρι τώρα (έχω δοκιμάσει την HX 1.5, Speed 1.41 και HX 1.71 language pack) έτσι και αλλιώς sms παίρνεις ΚΑΙ στέλνεις Ελληνικά.

 

Για όσους την δοκιμάσουν....καθαρίστε ΠΛΗΡΩΣ την μνήμη του κινητού..(c,e,f).

Στις προηγούμενες εκδόσεις δεν το έκανα και είχα θέματα, τώρα όλα καλά.

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το 1,76 οντως αλλα δε μοθ βλεπει τα τραγουδια που εχω στην mass memory (Ε). Ξερει κανεις τι παιζει?

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις περάσει μέσα στο φάκελλο Digital Sounds της Ε? Εγώ εκεί τα έχω (αλλά στην F) και παίξανε κανονικά χωρίς να κάνω κάτι..

 

Στην προηγούμενη έκδοση (Big language pack) άνοιγες καινούριο φάκελλο στην Ε με το όνομα Music και τα έβαζες εκεί...δοκίμασε μήπως πιάνει και αυτό....

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την HX 1.76 του HyrpeX....ΑΦΩΝΟΣΣΣ:yahoo:

Αν δεν έχετε θέμα με τα Ελληνικά στο μενού νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο μέχρι τώρα (έχω δοκιμάσει την HX 1.5, Speed 1.41 και HX 1.71 language pack) έτσι και αλλιώς sms παίρνεις ΚΑΙ στέλνεις Ελληνικά.

 

Για όσους την δοκιμάσουν....καθαρίστε ΠΛΗΡΩΣ την μνήμη του κινητού..(c,e,f).

Στις προηγούμενες εκδόσεις δεν το έκανα και είχα θέματα, τώρα όλα καλά.

 

Έχει κάποια σημαντική διαφορά από την 1.71 η 1.76??? Γιατί είμαι πολύ ευχαριστημένος από την 1.71 και δεν ξερώ αν αξίζει ο κόπος για αλλαγή...Αν μπορείς πες κάποια σημεία που ειδές βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλες διαφορές δεν θα δεις όμως :

 

1) Υπάρχει βελτίωση (όχι μεγάλη) στην ταχύτητα του κινητού

 

2) Μου κόλλαγε συνεχώς το κινητό στο start up και έπρεπε να βγάζω συνεχώς την μπαταρία και αν ήμουν τυχερός ξεκίναγε στην 3η ή 4η φορά, δεν ήταν θέμα λάθους flashing δες στο forum του γερμανού, τώρα είναι οκ.

 

3) Στις περιπτώσεις install είχα προβλήματα μερικές φορές με μηνύματα τύπου - components are build in - update error κλπ και δεν μου πέρναγαν με τίποτα οι εφαρμογές που τώρα όμως μπήκαν εύκολα

 

4) Εφαρμογές τύπου TTpod πριν έμπαιναν αλλά δεν έτρεχαν, τώρα ok.

 

5) Αν επιλέξεις κάτι από το Animenu τώρα το κρατάει χωρίς κολλήματα (πριν μετά από κάποια ώρα η αρχική επιλογή μου άρχιζε να κάνει κάτι περίεργα)

 

6) Το bug του handwriting δεν υπάρχει πλέον(γενικώς ακόμα το ψάχνω για bug χωρίς να έχω βρει κάποιο άλλο):!:

 

Αυτά και βλέπουμε (θέλω να τσεκάρω και λίγο το video που λέει ότι έχει βελτιωθεί ο συγχρονισμός ήχο-εικόνας)

 

Κατά, είναι το ότι δεν έχει το kinetic scroll των προηγούμενων firmwares στο Internet και το ότι δεν έχει Ελληνικό μενού...

 

Γενικότερα οι αλλαγές που θα δεις είναι περισσότερο -πως να το πω- ως προς την βελτίωση της ποιότητας των λειτουργιών και των υπηρεσιών του κινητού, και αυτός είναι ο λόγος που με έχει ενθουσιάσει παρότι αρχικά πέρασα αυτή την έκδοση γιατί μου την είχε δώσει αυτό το κόλλημα που είχα σε κάθε reboot και τα βάλε βγάλε της μπαταρίας ..

Όπως λέει και ο ίδιος ο γερμανός the Firmware -is an decent update, it has nothing REALLY special, but its completly new based on an unofficially firmware-.

Διαλέγεις και παίρνεις..;)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ

Κ.Α.Τ.Α.Π.Λ.Η.Κ.Τ.Ι.Κ.Η

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα περασα ενα θεμα στο κινητο κ κολισανε ολα τι να κανω δεν μπορω να μπω πουθενα

 

Προσωπικα η θα εβγαζα την μπαταρια για λιγο, η θα εκανα αναγκαστικο hard reset..

με 1η επιλογη την μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Στα θέματα πρέπει να είμαστε πολύ προσεχτικοί γιατί δημιουργούνται πολλές φορές διάφορα κολλήματα...την έχω πατήσει άπειρες φορές...δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και μετά από 2-3 λεπτά ξαναβάλτη και restart...όταν μπεις άλλαξε θέμα πρώτα και μετά πας κατευθείαν στις Ρυθμήσεις-Εγκατεστημένα αρχεία και βρες το θέμα που δημιούργησε το πρόβλημα και απεγκατέστησέ το αμέσως...αν συνεχίσει να κολλάει το κινητό και να μην κάνει restart δοκίμασε ξανά να βγάλεις την μπαταρία και περίμενε λίγο περισσότερο μέχρι να την ξαναβάλεις...

Σε εμένα τουλάχιστον αυτό έπιανε...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τα τρία κάτω πλήκτρα (απάντηση κλήσης, menu, απόρριψη κλήσης)...αλλά δεν είμαι απολύτως σίγουρος γιατί το hard reset το κάνω μέσα από το κινητό *#7370#....
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το 1,76 οντως αλλα δε μοθ βλεπει τα τραγουδια που εχω στην mass memory (Ε). Ξερει κανεις τι παιζει?

 

καλησπερα. πρεπει να κανεις εναν φακελο με το ονομα music και να βαλεις εκει μεσα ολη σου την μουσικη :)

Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε τιποτα μου λεει οτι απετυχε η εκκινηση του τηλεφωνου πως το κανω hard reset οταν ειναι σβηστο?

 

καλησπερα. κρατας πατημενα τα πληκτα απάντηση κλήσης, απόρριψη κλήσης και ανοιγεις το κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Ο πλοηγός NDRIVE στην επαρχία είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ. Έχει ψηφιοποιημένους όλους του δρόμους, δρομάκια, χωματόδρομουςκλπ, αλλά στην πόλη δεν έχει ούτε τις μισές ονομασίες δρόμων, καμιά αρίθμηση στα σπίτια και το τραγικότερο από όλα δεν έχει περασμένο κανένα μονοδρομο. ΟΛΟ ΕΥΘΕΙΑ.. μιλάω για Ρόδο συγκεκριμένα. Αν δεν ξέρεις τους δρόμους είναι επικίνδυνο. Μόνο με την ψηφιοποίηση δεν κάνεις πλοηγό! Καμία σχέση με το DESTINATOR (δυστυχώς αυτό που έχω τρέχει σε Windows Mobile), που σε πάει στην πόρτα του σπιτιού σου.
Link to comment
Share on other sites

Παντως στην Αθηνα ειναι μια χαρα το NDRIVE. Μηπως ξερει κανεις αν εχει βγει καμια διορθωση για τα χαμηλα frames που εχει το HD recording?

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως στην Αθηνα ειναι μια χαρα το NDRIVE. Μηπως ξερει κανεις αν εχει βγει καμια διορθωση για τα χαμηλα frames που εχει το HD recording?

 

Αναμένεται να βγει από την Samsung τον άλλο μηνά αλλά όχι για Ελλάδα μονό αν περάσει εσύ την ξενη Rom.

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται να βγει από την Samsung τον άλλο μηνά αλλά όχι για Ελλάδα μονό αν περάσει εσύ την ξενη Rom.

 

Legend από την ιταλική σελίδα στο φατσοβιβλίο το συμπεραίνεις αυτό;

Και να φανταστώ υψηλότερο frame rate εννοούμε για τα 720p, δηλαδή να είναι καρφωμένο στα 24 frames/per sec...

 

Στην σελίδα που προανέφερα μόνο κάτι για ενσωμάτωση kinetic scrolling λέει,που πιστεύω το εννοεί για τον Web Browser και όχι για τα μενού του κινητού...

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Legend από την ιταλική σελίδα στο φατσοβιβλίο το συμπεραίνεις αυτό;

Και να φανταστώ υψηλότερο frame rate εννοούμε για τα 720p, δηλαδή να είναι καρφωμένο στα 24 frames/per sec...

 

Στην σελίδα που προανέφερα μόνο κάτι για ενσωμάτωση kinetic scrolling λέει,που πιστεύω το εννοεί για τον Web Browser και όχι για τα μενού του κινητού...

 

To kinetic scrolling θα αφορά ΚΑΙ τα menus των εφαρμογών (μητρικών και τρίτων) κλπ. και το σύνολο των αρχείων γενικά, πλην της σελίδας του κεντρικού μενού.

 

Δείτε περισσότερα στο site του γερμανού.... ωωω.hyperx-i8910.com

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που το είχα δει έχει καμιά εβδομάδα. Ναι αν παίζει σταθερά στα 24 θα είναι πολύ καλό τώρα πέφτει πολύ χαμηλά.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί δεν πήρα απάντηση, μήπως ξέρει κανείς πώς ενεργοποιείται η εσωτερική κάμερα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί δεν πήρα απάντηση, μήπως ξέρει κανείς πώς ενεργοποιείται η εσωτερική κάμερα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

πολύ απλά, δεν ενεργοποιείται. Είναι μόνο για τις βίντεο κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί δεν πήρα απάντηση, μήπως ξέρει κανείς πώς ενεργοποιείται η εσωτερική κάμερα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Υπάρχει και μια εφαρμογή ονόματι "mirror" (είναι freeware) η οποία κάνει αυτό το πράγμα!

Ενεργοποιεί την μπροστινή κάμερα για χρήση σε στυλ καθρέφτη! :p

 

Τώρα για να να βγάλεις φώτο με την μπροστινή κάμερα δεν ξέρω κάνα κόλπο, αλλά έχει τόσο χαμηλή ποιότητα και ανάλυση που είναι και λίγο ανώφελο...

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/firmware_update_for_the_samsung_i8910_omnia_hd_is_coming_soon-news-1339.php

 

θα βγει και Ελληνικη ...οπως συνηθως παιδια?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ε λογικα ναι αλλα αμα δε διορθωσει το θεμα με τα frames στο HD recording τοτε τι νοημα εχει? Εγω με την 1.76 εκδοση του Hyper-X ειμαι πολυ ευχαριστημενος... Ιδωμεν!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...