Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλισπερα!!! Σημερα που άνοιξα το ΝDrive όταν πάταγα πλοήγηση- διεύθυνση με πέταξε έξω. Εγκατέστησα ξανά το πρόγραμμα αλλά το ίδιο ..... :( καμία ιδεα κανείς???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως μπορούμε να επιλέξουμε από την "Εκθεση" πολλές φωτογραφίες (με σκοπό π.χ. την μετακίνηση σε φάκελο) πέρα από το να πηγαίνουμε κάθε φορά στις επιλογές και να κάνουμε "επιλογή" μία προς μία; Μήπως υπάρχει κάποιο πλήκτρο που να λειτουργεί πατημένο ως shift;

Δεν χρειάζεσαι shift.

Επιλογές - Επιλογή/Εξαίρεση - Επιλογή όλων. :)

Αυτό είναι χρήσιμο όταν θέλουμε να επιλέξουμε όλες τις φωτογραφίες. Αν όμως π.χ. από 200 φωτογραφίες θέλω επιλεκτικά να επιλέξω τις 50 εκεί τι κάνουμε :confused:; Μάλλον η εφαρμογή "The Pencil" που πρότεινε ένας φίλος παραπάνω είναι η λύση.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί δεν απαιτείς αντικατάσταση; Κάνε φασαρία, γιατί να το στείλουν για επισκευή δεν το κατάλαβα αυτό.

Φιλε ειναι τραγικοι στην samsung...Σημερα ομως θα το τραβηξω και εγω στα ακρα και θα τους παει μια μηνυση και στην samsung και στο service και στην vodafone!Εδω και ενα μηνα το κινητο ειναι service και συνεχιζουν να μου λενε οτι δεν υπαρχει βλαβη(προβλημα με λευκα Pixels στο video). Παιδια ξεσηκωθητε και εσεις για αντικατασταση της συσκευης. Να καταλαβουν οτι υπαρχει το προβλημα και να μην ταλαιπωρουμαστε!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ειναι τραγικοι στην samsung...Σημερα ομως θα το τραβηξω και εγω στα ακρα και θα τους παει μια μηνυση και στην samsung και στο service και στην vodafone!Εδω και ενα μηνα το κινητο ειναι service και συνεχιζουν να μου λενε οτι δεν υπαρχει βλαβη(προβλημα με λευκα Pixels στο video). Παιδια ξεσηκωθητε και εσεις για αντικατασταση της συσκευης. Να καταλαβουν οτι υπαρχει το προβλημα και να μην ταλαιπωρουμαστε!

 

Έχεις δίκιο σ'αυτό, το πρόβλημα υπάρχει για κάποιες εταιρίες όταν αναδυκνείεται από πολλούς. Σε ποιους το πήγες; Μήπως είναι καλύτερα να το πάμε κατευθείαν στη Samsung και να αποφύγουμε το ενδιάμεσο πήγαινε-έλα της συσκευής μέσω Voda ή Πλαίσιο ή μήπως είναι υποχρεωτικό να το πας από εκεί που το αγόρασες; Αλήθεια που είναι τα κεντρικά-service της Samsung;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σ'αυτό, το πρόβλημα υπάρχει για κάποιες εταιρίες όταν αναδυκνείεται από πολλούς. Σε ποιους το πήγες; Μήπως είναι καλύτερα να το πάμε κατευθείαν στη Samsung και να αποφύγουμε το ενδιάμεσο πήγαινε-έλα της συσκευής μέσω Voda ή Πλαίσιο ή μήπως είναι υποχρεωτικό να το πας από εκεί που το αγόρασες; Αλήθεια που είναι τα κεντρικά-service της Samsung;

Αρχικα το πηγα στην vodafone αφου σκεφτηκα πως επειδη το φερνει μονο η voda εκει πρεπει να το παω...Αμ δε.Μου κρατησανε το κινητο 20 μερες και μου λενε το πηγαμε στο service και δουλευει(ειχαν κανει και καλα αναβαθμιση στο Firmware αλλα ουτε αυτο δεν ειχαν κανει τελικα...τα εικονιδια ηταν πειραγμενα οπως τα ειχα εγω). Εν τελει το πηγα στην omnitech Οπου ειναι τωρα! Αυριο θα ξαναπαρω τον προισταμενο της samsung για να δω τι εχει γινει με το θεμα!

Τηλεφωνο για να τους ζαλησετε και να καταλαβουν οτι υπαρχουν και αλλες προβληματικες συσκευες 210-9468800

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,με έχει τρελάνει αυτό το τηλέφωνο...Το μετάνιωσα ειναι η αλήθεια που το πήρα.Έχω ασυρματο wifi modem router και το εχω περασει να συνδεεται αυτοματα οταν βρισκει το δικτυο ή να με ρωταει για αν αποστελω email και να λαμβανω μεσω του gmail...Βγαζω μια φωτο και μολις παω να την αποστειλω μου λέει οτι δεν βρεθηκε συνδεση WLAN ενω ειναι ηδη συνδεμένο και ο broswer ειναι συνδεμενος κανονικα..Λιγο βοήθεια..αλλιώς το πουλάω το κινητο παιδια...
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισε την προτεραιότητα στα σημεία πρόσβασης. Διαφορετικά θα έχεις τέτοια προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Σε κατάσταση σύνδεσης στο internet η οθόνη μετά από λίγο σβήνει. Πως μπορούμε να την καταστήσουμε μόνιμα ενεργοποιημένη; Παρατηρώ όταν θέλω να κατεβάσω από rapid και περιμένω την αντίστροφη μέτρηση ως free user μόλις η οθόνη σβήσει τότε σταματάει και η μέτρηση και συνεχίζει όταν η οθόνη ενεργοποιηθεί ξανά :mad:.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο συνεχιζει και μου σβηνει το μητρωο χωρις λογο καθημερινα,δε συμβαινει σε κανεναν αλλον?;έλεος εκανα soft format και hard format και συνεχιζει και σβηνει το μητρωο μολις κλεισω και ανοιξω το κινητο. τι να κανω???
Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε πως λειτουργει το συστημα της vodafone.πηρα σημερα παλι τηλεφωνο και λενε δεν βρισκουν οι τεχνικοι της vodafone τι φταιει και το εστειλαν στη smartek. απαντηση θα εχουμε την αλλη βδομαδα.δλδ περιπου 15 μερες απο τοτε που πηγα το τηλεφωνο.(υπενθυμιζω οτι κανω χρηση της doa).προσεχτε οχι το κινητο στα χερια σε 15μερες απλα μια ενημερωση σχετικα με το πιο σταδιο βρισκομαστε. και το κερασακι στην τουρτα? το τηλεφωνο σας μπορει να εχει αυτο το προβλημα λογω κακης χρησης(βλαβη λογισμικου 100% εντωμεταξυ).δεν ξερω τι αλλο να κανω, εχω απηυδησει.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι αυτο που ειπα παραπανω,βγαζουν τις συσκευες αφης στην αγορα ΟΛΟΙ οι κινητοπατερες ενω ειναι ακομα ανετοιμες,ολα για την κονομα!

εγω την πατησα 2 φορες με την νοκια και ευτυχως που δεν προχωρησα σε αγορα του i8910 που μου αρεσε οσο κανενα αλλο απο UI,γιατι παλι θα κλαιγα τα λεφτα μου μετα απο οσα εχω διαβασει εδω.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον ακουστε πως λειτουργει το συστημα της vodafone.πηρα σημερα παλι τηλεφωνο και λενε δεν βρισκουν οι τεχνικοι της vodafone τι φταιει και το εστειλαν στη smartek. απαντηση θα εχουμε την αλλη βδομαδα.δλδ περιπου 15 μερες απο τοτε που πηγα το τηλεφωνο.(υπενθυμιζω οτι κανω χρηση της doa).προσεχτε οχι το κινητο στα χερια σε 15μερες απλα μια ενημερωση σχετικα με το πιο σταδιο βρισκομαστε. και το κερασακι στην τουρτα? το τηλεφωνο σας μπορει να εχει αυτο το προβλημα λογω κακης χρησης(βλαβη λογισμικου 100% εντωμεταξυ).δεν ξερω τι αλλο να κανω, εχω απηυδησει.

Φιλε κανε μια καταγγελια για να στωσουν. Δεν μπορουν να μας κοροιδευει τωρα η samsung. Κινητο των 600 euro και δεν μπορουν ουτε την στοιχειωδη υποστηριξη να προσφερουν(δεν το συζητω για firmware,υτε που ξερουν αυτη την λεξη εδω στην ελλαδα)

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον ρε γμτ να παρουν ενα τηλεφωνο να σε ενημερωσουν οχι να σε γραφουν. αν ειναι δυνατον να παει 20+ μερες και παλι σιγουρο να μην ειναι αν θα το παρω
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον ρε γμτ να παρουν ενα τηλεφωνο να σε ενημερωσουν οχι να σε γραφουν. αν ειναι δυνατον να παει 20+ μερες και παλι σιγουρο να μην ειναι αν θα το παρω

Αυτοι δεν προκειται να σε παρουν στον αιωνα τον απαντα.... Αν περιμενα και δεν τους επερνα ακομα στην voda θα ηταν. Κραξιμο θελουν φιλε μου!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά,με έχει τρελάνει αυτό το τηλέφωνο...Το μετάνιωσα ειναι η αλήθεια που το πήρα.Έχω ασυρματο wifi modem router και το εχω περασει να συνδεεται αυτοματα οταν βρισκει το δικτυο ή να με ρωταει για αν αποστελω email και να λαμβανω μεσω του gmail...Βγαζω μια φωτο και μολις παω να την αποστειλω μου λέει οτι δεν βρεθηκε συνδεση WLAN ενω ειναι ηδη συνδεμένο και ο broswer ειναι συνδεμενος κανονικα..Λιγο βοήθεια..αλλιώς το πουλάω το κινητο παιδια...

 

οπως αναφερω κ στο post 2382 το τηλεφωνο απο wi-fi ειναι μαπα για να μην πω τιποτα αλλο. Το βαζω διπλα στο htc hd, την προηγουμενη συσκευη μου κ ενω το htc εχει ηδη συνδεθει ακαριαια κ χωρις να αποσυνδεθει ποτε, το ι8910 καποια στιγμη το βρισκει το ξαναχανει κολλαει ξεκολλαει κ δωστου παλι. Ειπαμε στο θεμα αυτο ειναι κοροιδια το τηλεφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πηγα το τηλεφωνο στη smartec επειδη ειχε μια κοκκινη κουκιδα στην οθονη μου ειπαν σε δυο ημερες θα το εχω πισω με καινουρια οθονη, η μονη περιπτωση να παει παραπανω ειναι να μην υπαρχει ανταλλακτικο, πολυ δυσκολα ομως να μην υπαρχει. Νομιζω ειναι καλυτερα να πηγαινουμε οι ιδιοι τα τηλεφωνα μας στο service κ οχι στο μαγαζι που το αγορασαμε http://www.samsung.com/gr/support/repairlocation/serviceLocator.do?group=%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1&group_cd=&type=%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AC%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%AD%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%B1&type_cd=01010000&subtype=others&subtype_cd=01013000&model_nm=GT-I8910&dType=D&mType=&model_cd=&menu=repairlocation&menuLink=%2Fsupport%2Frepairlocation%2FserviceLocator.do&prd_ia_cd=01013000&disp_nm=GT-I8910
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως εχεις δικιο φιλε mustang αλλα και παλι δεν μπορει να εισαι σιγουρος.ενημερωσε μας οταν επικοινωνησεις με τη smartek και πες μας τι σου ειπαν.να δουμε αν θα τηρησουν τις 2 μερες.
Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι αυτο που ειπα παραπανω,βγαζουν τις συσκευες αφης στην αγορα ΟΛΟΙ οι κινητοπατερες ενω ειναι ακομα ανετοιμες,ολα για την κονομα!

εγω την πατησα 2 φορες με την νοκια και ευτυχως που δεν προχωρησα σε αγορα του i8910 που μου αρεσε οσο κανενα αλλο απο UI,γιατι παλι θα κλαιγα τα λεφτα μου μετα απο οσα εχω διαβασει εδω.

 

Εγώ δεν το βλέπω καθόλου έτσι, προσωπικά το αγόρασα (το Ι8910) από την Vodafone στις 14 Αυγούστου και δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή.Ευτυχώς παρά την συνήθη γκαντεμιά μου, δεν μου έχει εμφανίσει κανένα από τα προβλήματα που έχουν αναφέρει οι φίλοι στο φόρουμ! Έχει περασμένο το τελευταίο ελληνικό firmware (του "Πλαισιου") και λειτουργεί παραδειγματικά 1 μήνα που το έχω τώρα! :D

 

Το κινητό είναι εξαιρετικό και αξίζει τα λεφτά του με ένα μόνο παράπονο....:

 

ΤΗΝ ΑΘΛΙΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ TOY ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ VODAFONE!!! :angry: :angry: :angry:

 

Στο εξωτερικό έχουν κυκλοφορήσει αρκετά firmwares που αυξάνουν κατά πολύ τις δυνατότητες του κινητού (καλύτερο σήμα,καλύτερη μπαταριά, ήχος AAC αντί για AMR στο βίντεο κλπ).

 

Ευελπιστώ πως σύντομα θα βγει η ελληνική έκδοση του καινούργιου (Ρωσικού XXII1 firmware) και θα μπορέσουμε να αναβαθμίσουμε τα τηλέφωνα μας άφοβα χωρίς τον φόβο να χάσουμε την εγγύηση μας λόγω χρήσης κάποιας cooked rom που περάσαμε μόνοι μας...

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

εαν ειχες διαβασει ολα αυτα τα προβληματα με το σερβις που λενε διαφοροι φιλοι εδω θα το αγοραζες;

και ποιος μου λεει οτι δεν θα πεσω σε προβληματικο και θα εχω την τυχη σου;

αναπαντητα τα ερωτηματα.

Link to comment
Share on other sites

εαν ειχες διαβασει ολα αυτα τα προβληματα με το σερβις που λενε διαφοροι φιλοι εδω θα το αγοραζες;

και ποιος μου λεει οτι δεν θα πεσω σε προβληματικο και θα εχω την τυχη σου;

αναπαντητα τα ερωτηματα.

 

Δυστυχώς δεν έχεις και άδικο...

 

Είχα διαβάσει διάφορα παράπονα πριν το πάρω, αλλά αποφάσισα να πάρω το "ρίσκο",ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν μου έχει κοστίσει. :)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή όσοι το αγόρασαν και δεν έχουν προβλήματα δεν γράφουν. Δύο συσκευές έχω πιάσει στα χέρια μου, η δεύτερη είναι αυτή που αγόρασα και χρησιμοποιώ εδώ και 1.5 μήνα και δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Είναι ακριβώς ότι περίμενα από μια συσκευή S60 5th edition. Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι updates για τη συσκευή υπάρχουν, αλλά σε εμάς δεν φτάνουν ποτέ. Βέβαια αυτό δεν με εκπλήσσει αν σκεφτεί κανείς πόση σημασία έδωσε η ελληνική samsung στα προηγούμενα κινητά S60. Μια από τα ίδια και για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή όσοι το αγόρασαν και δεν έχουν προβλήματα δεν γράφουν. Δύο συσκευές έχω πιάσει στα χέρια μου, η δεύτερη είναι αυτή που αγόρασα και χρησιμοποιώ εδώ και 1.5 μήνα και δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Είναι ακριβώς ότι περίμενα από μια συσκευή S60 5th edition. Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι updates για τη συσκευή υπάρχουν, αλλά σε εμάς δεν φτάνουν ποτέ. Βέβαια αυτό δεν με εκπλήσσει αν σκεφτεί κανείς πόση σημασία έδωσε η ελληνική samsung στα προηγούμενα κινητά S60. Μια από τα ίδια και για αυτό.

 

Έτσι ακριβώς. Όλοι εμείς που αγοράσαμε το κινητό και δεν έχουμε πρόβλημα ή απορία, δεν έχουμε και λόγο να γράφουμε. Οπότε είναι λογικό να διαβάζουμε συνέχεια τους ίδιους που είναι δικαιολογημένα αγανακτισμένοι. Είμαι σίγουρος πάντως, ότι οι ευχαριστημένοι είναι πολλοί περισσότεροι. Το κινητό είναι σούπερ.

ΥΓ Δεν είμαι φαν της samsung.

Link to comment
Share on other sites

το σερβις της βοντα ειναι απαραδεκτο . το εχω βιωσει με το νοκια 5800 της γυναικας μου. το οποιο επειδη ειχε καρτα βοντα κολαγε το πλαινο κουμπι της καμερας και δεν εμπαινε σε αναμονη η οθονη. τα παιδια εδω μου εδωσαν λυση.

 

δεν φταιει το τηλεφωνο. μπορει καποιο να τυχει με προβλημα , ενταξει τι να κανουμε.

εδω μερσεντες περνεις και μπορει να σου κατσει προβληματικη.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με ενοχλεί είναι ότι η δόμηση των λειτουργιών,η φιλοσοφία χρήσης,ακόμη και η ονομασία ορισμένων μενού/υπομενού "φωνάζει" ότι είναι ΝΟΚΙΑ.Θα μπορούσαν να το κάνουν πιο πολύ Samsung.Έχει γενικά λίγο-ας μου επιτραπεί η έκφραση-ηλίθια λογική ως προς το χειρισμό.

 

Παραδείγματα αρκετά:

1.η Έκθεση που είναι μπάχαλο ως προς την οργάνωση/τακτοποίηση περιεχομένου.Στο C905 μου π.χ. αυτό είναι παιχνιδάκι.Αυτό αφορά την επιλογή συγκεκριμένων αντικειμένων,τη δημιουργία φακέλων κλπ.Γενικά,μπάχαλο η οργάνωση,όταν ακόμη και ένα dump phone την παρέχει στο μέγιστο βαθμό ευκολίας.Όσοι πουν για τρίτες εφαρμογές κλπ,όχι,δε θα πάρω.Δεν ήξερα να φορτωθω επιπλέον εφαρμογές για απλά,καθημερινά πράγματα που τα κάνουν τηλέφωνα των 100 ευρώ με απόλυτη επιτυχία

 

2.Οι ονομασίες ορισμένων μενού ή η δόμηση.Π.χ.πας στις Σημειώσεις,στο μενού Γραφείο.Για ποιο λόγο να πρέπει να πατήσω Επιλογές και μετά να κατέβω στην 3η επιλογή(Νέα σημείωση),περνώντας το Άνοιγμα και Αποστολή της 1ης σημείωσης; :wacko: Ας πρόσθεταν,αν δεν ήθελαν να αλλάξουν τη δομή του μενού,μια επιλογή όπως Νέα σημείωση,η οποία να είναι η πρώτη που θα φωτίζεται.Απλά και εύχρηστα πράγματα.

 

3.Αν δεν επιλέξω παραλήπτη απ'τον τηλεφωνικό κατάλογο όταν γράφω μήνυμα αλλά εισάγω απευθείας τον αριθμό με το χέρι,τότε δεν εμφανίζεται στα Σταλμένα μηνύματα το όνομα του παραλήπτη,αλλά τον αριθμό.Ηλίθιο bug.Όμως ενοχλητικό.

 

4.Δεν μπορώ να κατανοήσω το λόγο για το φορμά AMR στον ήχο του βίντεο.Εξοικονόμηση χώρου θα πει κάποιος.Όταν αγοράζεις ένα τηλέφωνο με τέτοιες δυνατότητες στο βίντεο,φανταζομαι δε θα σε απασχολήσει η αγορά μιας 8αρας ή 16άρας κάρτας μνημης(χώρια τα 8 ή 16 ενσωματωμένα GB του τηλεφώνου-ανάλογα την έκδοση.).Και εν τέλει,δεν το σκέφτεσαι καν ετσι.Όρισε το προεπιλεγμένο φορμά ήχου ως στερεοφωνικό AAC και άσε το χρήστη να σκεφτεί το χωρό μνημης που θα δεσμεύει το βίντεο.Ή βάλε τη δυνατότητα επιλογής φορμά στο μενού της βιντεοκάμερας για να μείνουν όλοι ικανοποημένοι.Αν και προσωπικά,κάτι σε ημιτελές λογισμικό μου κανει αυτή η επιλογή,παρά σε σοβαρή απόφαση.

 

5.Κατά τη διάρκεια κλήσης,για να μπεις στο μενού και να κοιτάξεις κάτι,είναι ολόκληρο ταξίδι(η ηλίθια δόμηση που λέγαμε).Αντί να προσθέσουν ένα ακόμη κουμπί για απευθείας μετάβαση στο μενού,πρέπει να πατήσεις Επιλογές,να περάσεις από 5-6 επιλογές,να επιλέξεις Μετάβαση στο μενού και έπειτα να καταλήξεις στην αρχική οθόνη όπου πρέπει να πατήσεις Μενού για να μπεις μέσα.

 

6.Μενού Εργαλεία,Bluetooth.Για ποιο λόγο να υπάρχουν 3 εικονίδια τα οποία μυρίζεις τα δάχτυλά σου για να μαντέψεις τι θέλουν να κάνουν;Θα μου πείτε:ο μεγεθυντικός φακός είναι για αναζήτηση συσκευών,η ρόδα είναι για τις ρυθμίσεις κλπ.Γιατί όμως να μην ειναι πιο απλά δομημένα μέσα στις Επιλογές;Ή έστω να χρησιμοποιούν συνδυασμό εικονιδίου-κειμένου ωστε να μη μαντεύεις τι θέλει να πει ο ποιητής.Το ίδιο και όταν πληκτρολογείς κάποιον αριθμό τηλεφώνου.3 εικονίδια.Κλήση,αποθήκευση και διαγραφή χαρακτήρα.Αλλά όλα αυτά μόνο σε εικονίδια.Εντάξει,εγώ το κατάλαβα.Κάποιος ο οποιος δεν έχει τόση εμπειρία ή δυσκολεύεται να τα μάθει;

 

7.Η δυνατότητα αναβάθμισης Over the air θέλει κάποιες ρυθμίσεις.Αν δεν έχουν σκοπό να την υποστηρίξουν,ας μην την προσθέτουν.Ή,ας έχουν περασμένες τις ρυθμίσεις στο λειτουργικό,ώστε ο χρήστης να μην κάνει κάτι αλλο.Απλά να πατάει ένα κουμπί και να ξεκινά η διαδικασία.

 

8.Στην ηχητική ποιότητα,εντάξει,έχω ακούσει και καλύτερα.Όχι ότι είναι κακό,κάθε άλλο.Αλλά όχι και κάτι το συγκλονιστικό που αξίζει εύσημα.

 

9.Οι αναφορές παράδοσης θα μπορούσαν να μένουν στην οθόνη μέχρις ότου επιλέξεις να φύγουν και να υπάρχει και δόνηση όταν έρχονται,όχι μόνο ένα άναμμα οθόνης και ένα αχνό μπιπ που δεν ακούγεται.Το μενού των αναφορών για μένα περιττό.Ένα απλό τικ μπροστά από κάθε σταλμένο μήνυμα για το αν παραδόθηκε ή όχι,αρκεί.Αυτό βέβαια για κάποιους δεν είναι χρήσιμο,οπότε,ας το προσπεράσουμε.

 

 

Με αλλα λόγια,καλό-χρυσό το τηλέφωνο,αλλά μόνο και μόνο για την ηλιθια και ανεγκέφαλη δόμηση του μενού του καθώς και για την ελλειπή υποστήριξη δε θα το συνιστούσα.Πολλά κατάλοιπα της ΝΟΚΙΑ,τα οποια θα μπορούσε η Samsung να τα είχε κρύψει,δημιουργώντας ένα πλήρες κέλυφος,με σωστή δόμηση των λειτουργιών και του τρόπου χειρισμού.Πλέον,δε μου λείπουν καθόλου τα smartphones λειτουργικού Symbian,αν είναι να έχουν τέτοια δόμηση μενού που μόνο εύκολη και απολαυστική δεν καθιστά τη χρήση τους..Το μόνο που μπορώ να πω πως είναι ασυναγώνιστο,είναι το πρόγραμμα πλοήγησης NDrive που κι αυτό όμως δεν πρόκειται για δημιουργία της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους ενας γνωστης αντικατοπτριζει την πραγματικοτητα κ δεν συμβιβαζεται ελεεινο το symbian ξεπερασμενο, θυμιζει συσκευες προηγουμενων χρονων. Επιμενω οσον αφορα το wi-fi οτι ειναι απατη κ οχι θεμα ελλατωματικης συσκευης, οσοι χρησιμοποιουσαν κ παλιοτερα wi-fi καταλαβαινουν ευκολα τι εννοω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...