Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ παρατηρώ σπασίματα.Σημειωτέον,χρησιμοποιώ ως κάρτα μνήμης την Sandisk Mobile Ultra των 16 GB!Μήπως λοιπόν παίζει ρόλο και η κάρτα μνήμης και δεν ευθύνεται το τηλέφωνο;;)

 

Εγώ αποθηκεύω στη μαζική μνήμη, αλλά αυτό που λες δεν έχει καμία απολύτως σχέση. Και στο pc να περάσεις το video θα δεις σπασίματα στη συνεχή κίνηση του video. Εγώ έχω 21 frames έχοντας το firmware της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα και απο εμένα. Αγόρασα σήμερα το εν λόγω κινητό έψαξα όσο μπορούσα βέβαια και στα posts εδώ που βέβαια είναι αρκετά και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα αν ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει. Πάω να δω αν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση για το κινητό και όταν το πατάω μου λέει "δημιουργία νέου προφίλ διακομιστή"? Τι πρέπει να κάνω εγώ γιατί πατάω το όχι και δεν κάνει τίποτα μετά. Αν πατήσω να το ναι πάλι μοθ βγάζει κάτι να ρυθμίσω αλλά δεν έχω ιδέα. Ξέρει κανείς? Επίσης αν κάνω την αναβάθμιση τότε χάνω επαφές και τα διάφορα? Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά αυτή η ερώτηση.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα. Αγόρασα σήμερα το εν λόγω κινητό έψαξα όσο μπορούσα βέβαια και στα posts εδώ που βέβαια είναι αρκετά και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα αν ξέρει κάποιος να με διαφωτίσει. Πάω να δω αν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση για το κινητό και όταν το πατάω μου λέει "δημιουργία νέου προφίλ διακομιστή"? Τι πρέπει να κάνω εγώ γιατί πατάω το όχι και δεν κάνει τίποτα μετά. Αν πατήσω να το ναι πάλι μοθ βγάζει κάτι να ρυθμίσω αλλά δεν έχω ιδέα. Ξέρει κανείς? Επίσης αν κάνω την αναβάθμιση τότε χάνω επαφές και τα διάφορα? Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά αυτή η ερώτηση.

 

Ευχαριστώ

 

Δεν λειτουργεί η υπηρεσία αναβάθμισης μέσα από το μενού του κινητού...μόνο από το pc studio μπορείς να κάνεις αναβάθμιση όταν βγει,τώρα δεν υπάρχει καμιά καινούργια ελληνική αναβάθμιση διαθέσιμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα προχθές, το φόρτισα 4-5 ώρες, το ξεφόρτισα σχεδόν τελείως και παρατηρώ ότι η μπαταρία κρατάει ελάχιστα! Μάλιστα, το φόρτισα όλη νύχτα και ήδη μετά από 5 ώρες έχει πέσει στις τρεις γραμμές. Το Wi-Fi τo έχω ανενεργό και έχω ενεργό μόνο το bluetooth. Έχω μάλιστα ενεργό μόνο το GSM και όχι το 3G. Εσάς πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Ξέρετε αν η κορυφαία Mugen έχει βγάλει μπαταρία για αυτή τη συσκευή; Μπορείτε να με βοηθήσετε αν μου πείτε και σε ποιες άλλες συσκευές της έχει χρησιμοποιήσει η Samsung την ίδια μπαταρία...
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

To δικό μου βγάζει μία μέρα τουλάχιστον (τώρα που δεν το σκαλίζω πολύ βγάζει δύο). Ακόμα και στην αρχή που το είχα πάρει που δεν το άφηνα σε ησυχία έβγαζε μια μέρα. Αυτό που έχω δει ως τώρα είναι ότι έχει μεγάλη σημασία αν έχεις συχνά ανοιχτό data session.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλήσπέρα...απέκτησα κι εγω το τηλέφωνο αυτό άλλα όταν πάω να κάνω μια κλήση μου βγάζει το εξής μήνυμα...."δεν επιτρεπεται η κληση,έχουν ενεργοποιηθεί οι επιτρεπτές κλήσεις..." βοηθήστε με λίγο σας παρακαλω.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα προχθές, το φόρτισα 4-5 ώρες, το ξεφόρτισα σχεδόν τελείως και παρατηρώ ότι η μπαταρία κρατάει ελάχιστα! Μάλιστα, το φόρτισα όλη νύχτα και ήδη μετά από 5 ώρες έχει πέσει στις τρεις γραμμές. Το Wi-Fi τo έχω ανενεργό και έχω ενεργό μόνο το bluetooth. Έχω μάλιστα ενεργό μόνο το GSM και όχι το 3G. Εσάς πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Ξέρετε αν η κορυφαία Mugen έχει βγάλει μπαταρία για αυτή τη συσκευή; Μπορείτε να με βοηθήσετε αν μου πείτε και σε ποιες άλλες συσκευές της έχει χρησιμοποιήσει η Samsung την ίδια μπαταρία...

Απενεργοποιημένο το 3g - bluetooth wi-fi και με 2-3 ώρες ομιλίας την ημέρα, χωρίς να το σκαλίζω όλη μέρα, λίγο Internet αντέχει πλέον 3 μέρες μετ α βίας.

Παρατήρησα οτι η μπαταρία στο πρώτο 20ημερο βελτιωνόταν μέρα με την μέρα.

Τις πρώτες μέρες που το σκάλιζα ολη μέρα μου άντεχε 36 ώρες max και μπορώ να πω οτι και εγώ ανησυχούσα πολύ τότε.

Πρέπει πάντως να καταλάβουμε οτι στα προηγούμενα κινητά μας που ήταν απλούστερα με με λίγες δυνατότητες μικρή οθόνη δεν καταναλώναμε πολύ ενέργεια.Πόσο θέλουμε πια να κρατάει.

Το προπροηγουμενο μου κινητό ήταν το ΜΙΟ Α701 όταν ανοιγα εκεί το gps η μπαταρία άδειαζε σε 45 λεπτά.

Σε αυτό σε μια ώρα άντε να χάσεις μια γραμμή.

 

 

 

Θα ηθελα να πω κατι και για το βιντεο.

Αν και ερωτευμένος με το κινητό σε αυτό ειναι σκέτη απογοητευση.Βεβαια δεν περιμενα οτι θα αντικαταστουσε την καμερα μου.

Μια μέρα στις διακοπές που ξέμεινα απο μπαταρία σκέφτηκα οτι δεν θα ήταν κακό να βιντεοσκοπήσω λίγο τα παιδιά μου σε HD ( lol )έφαγα μεγάλη πίκρα και με τα χρώματα αλλά κυρίως με τον ήχο.

Άντε βγάλτε αυτήν την αναβάθμιση γιατί είναι ξεφτίλα να λες ότι είναι 720ρ και ο ήχος για κλάματα .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το πήρα προχθές, το φόρτισα 4-5 ώρες, το ξεφόρτισα σχεδόν τελείως και παρατηρώ ότι η μπαταρία κρατάει ελάχιστα! Μάλιστα, το φόρτισα όλη νύχτα και ήδη μετά από 5 ώρες έχει πέσει στις τρεις γραμμές. Το Wi-Fi τo έχω ανενεργό και έχω ενεργό μόνο το bluetooth. Έχω μάλιστα ενεργό μόνο το GSM και όχι το 3G. Εσάς πόσο σας κρατάει η μπαταρία; Ξέρετε αν η κορυφαία Mugen έχει βγάλει μπαταρία για αυτή τη συσκευή; Μπορείτε να με βοηθήσετε αν μου πείτε και σε ποιες άλλες συσκευές της έχει χρησιμοποιήσει η Samsung την ίδια μπαταρία...

 

2-2,5 μερες με μετρια χρηση.

εχω δει 1800μh μπαταρια που πουλανε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,εχω κ εγω εδω κ 3 βδομαδες περιπου το συγκεκριμενο κινητο.8α η8ελα να ρωτησω 2 πραγματα: 1ων:τι ειναι κατι αρχεια APodirectory με 0kb που μου εμφανιζονται εδω κ λιγο καιρο στιν εκθεση κ στο realplayer??? και 2ων κ ΠΟΛΥ πιο σημαντικο εχει σχεση με τα πολυμεσα κ κατι που ή δε το ειχα παρατηρησει τοσο καιρο ή εμφανιστηκε τωρα.στα πολυμεσα ειτε στα τραγουδια ειτε σε ταινιες κα8ε 1 λεπτο περιπου μου κανει μια μικρη διακοπη,κ αν δεν ειναι τοσο ενοχλητικο στις ταινιες,τραγουδι ετσι δε γινεται να ακουσεις αφου κανει 3-4 διακοπες σε κα8ε ενα τουλαχιστον.εχει συμβει κατι παρομοιο σε καποιον αλλο???ή υπαρχει καποια λυση??? γιατι οσο να ναι εχω ξενερωσει πολυ...ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν εχει δωθει :O

 

 

Samsung I8910 Omnia HD gets an Update

 

 

 

http://farm3.static.flickr.com/2508/3887655690_9cc63c3638.jpg

 

Και εδω τι διορθωνει :

 

http://img406.imageshack.us/img406/6338/changesi2.th.jpg

 

http://symbianworld.org/1790-samsung-i8910-omnia-hd-gets-an-update/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μικρη επιδειξη του νεου ρωσικου firmware

http://www.youtube.com/watch?v=v3CWtOD7hc4

 

και ενα βιντεακι τραβηγμενο με το κινητο

http://www.youtube.com/watch?v=iwPGdOjhljo

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

για εδω θα αποφασισουν να φαιρουν...ειναι πιο γρηγορο με την νεα αναβαθμιση αλλα για ελλαδα τιποτα...αρε samsung ....:)
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι εδω κ καιρο να το αγορασω αλλα τελικα αξιζει? χωρις φλας xenon χωρις υποστηριξη απο την samsung για ελλαδα κ τελος τελος με το ελεεινο κ τοσο προχειρο σε tab κ εικονιδια symbian?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η samsung για το ότι δεν θα δούμε ελληνικό firmware,η ελληνική αντιπροσωπεία τις samsung φταίει κ η vodafone
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει η samsung για το ότι δεν θα δούμε ελληνικό firmware,η ελληνική αντιπροσωπεία τις samsung φταίει κ η vodafone

 

δεν θα δουμε τελικα? ειναι σιγουρο? τοτε οποιος εδωσε λεφτα να το αγορασει πρεπει να παει να τα ζητησει πισω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω παρει το κινητο απο το πλαισιο.σημερα πηγα στα media markt στο μαρουσι και ειχαν ενα σε λειτουργια.το εψαξα λιγο και παρατηρησα οτι ο εχει διαφορετικη version απο το δικο μου και διαφορετικη ημερομηνια λογισμικου ενα μηνα μετα,μηπως ειναι καλυτερα?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρο δεν είναι,απλά με αυτά που βλέπω αυτό πιστεύω,το μόνο που μπορεί να γίνει για να έχουμε ελληνικό καινούργιο fimware είναι τα custom firmware πού φτιάχνουν κάποια παιδιά
Link to comment
Share on other sites

πολλα ακουγονται για το περιφημο cameraphone της samsung αλλα δεν εχουμε δει πουθενα μεχρι τωρα νυχτερινη ληψη video, γιατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι εδω κ καιρο να το αγορασω αλλα τελικα αξιζει? χωρις φλας xenon χωρις υποστηριξη απο την samsung για ελλαδα κ τελος τελος με το ελεεινο κ τοσο προχειρο σε tab κ εικονιδια symbian?

 

Ότι αξίζει αξίζει κ με το παραπάνω το κινητό,αρκεί να μην έχεις πρόβλημα να έχεις ξένο firmware καθώς το ελληνικό είναι μετριότατο κ παλιό,ειδικά χθες βγήκε το ρωσικό firmware RII2 όπου έχει κ 3d task manager k γενικά τα σπάει,εννοείται πως έχει κ αγγλική γλωσσά να βάλεις φυσικά

 

Η κάμερα του είναι εξαιρετική,βγαζει φοβέρες φώτο την ήμερα κ καλές το βράδυ χωρίς βέβαια να φτάνουν την ποιότητα ενος με xenon flash.άλλα αν σε νοιαζουν μόνο η φώτο κ τίποτε άλλο ίσως είναι καλύτερα να περιμένεις το sony ericsson satio η το samsung pixon 12

 

Όσο για τα εικονίδια έμενα μια χαρά μου φαίνονται,υπάρχουν κ πολλά themes εξάλλου να κατεβάσεις όπου μπορούν να αλλάξουν τα σχέδια στα εικονίδια

Link to comment
Share on other sites

σημερα εγινα κι εγω κατοχος του 8910..και ειμαι υπερευχαριστημενος,μετα την εξεταστικη η κ κατα τη διαρκεια της (:p) θα πεσει λιγο διαβασμα για 'πειραγματα'...
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αναβάθμιση σε ελληνικά στο d(e?)-click εχασα

την πλευρική εργαλειοθήκη και ακόμα δεν μπορώ να βρω να απενεργοποιησω το 3g. πιθανόν α υπάρχει απάντηση σε προηγούμενες σελίδες αλλά ειναι πάρα πολλές για να τις διαβάσω όλες.

ευχαριστώ για την απαντηση σας

Link to comment
Share on other sites

πουλησα το n97 και σκοπευω να το παρω.

θαθελα οποιος εχει δοκιμασει και τα 2 να μου πει εαν εχει στο θεμα των ηχειων καλυτερη αποδοση απο του n97,γιατι στο n97 τα ηχεια ειναι μαπα.

εχει καλα ηχεια,στερεοφωνικα και με δυνατο ηχο η ειναι συμβατικα και μονο με τα ακουστικα μπορεις να κανεις δουλεια;

ειναι σημαντικο αυτο για μενα γιατι τωρα τελευταια εχω ψιλοκουφαθει και χρειαζομαι το κινητο να εχει δυνατους ηχους,δηλαδη καλα και μεγαλα ηχεια.

απαντηστε μου πριν το αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

πουλησα το n97 και σκοπευω να το παρω.

θαθελα οποιος εχει δοκιμασει και τα 2 να μου πει εαν εχει στο θεμα των ηχειων καλυτερη αποδοση απο του n97,γιατι στο n97 τα ηχεια ειναι μαπα.

εχει καλα ηχεια,στερεοφωνικα και με δυνατο ηχο η ειναι συμβατικα και μονο με τα ακουστικα μπορεις να κανεις δουλεια;

ειναι σημαντικο αυτο για μενα γιατι τωρα τελευταια εχω ψιλοκουφαθει και χρειαζομαι το κινητο να εχει δυνατους ηχους,δηλαδη καλα και μεγαλα ηχεια.

απαντηστε μου πριν το αγορασω.

Από ηχεία μπορεί να είναι και το δυνατότερο,από λειτουργικό και επιδόσεις πολύ πιο σταθερό από Ν97 κλπ. αλλά πάσχει από υποστήριξη αναβάθμισης λογισμικού ακόμα στην χώρα μας και όλο και θα χρειαζόταν αυτό με το πέρασμα του χρόνου....:(:confused:;)

Link to comment
Share on other sites

απο χτες ειμαι και γω χρηστης του omnia hd και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης. υπαρχει καπου στο internet κανα manual για το ndrive? ξερει κανεις? γιατι δεν υπαρχει κατι σχετικο στη συσκευασια.
Link to comment
Share on other sites

απο χτες ειμαι και γω χρηστης του omnia hd και ειμαι πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης. υπαρχει καπου στο internet κανα manual για το ndrive? ξερει κανεις? γιατι δεν υπαρχει κατι σχετικο στη συσκευασια.

 

το manual ειναι μεσα στο φακελο ndrive στην καρτα σε μορφη pdf

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...