Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα microsdhc 16GB ram Transcend Class 6 και πετάει!

Αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με τη συμβατότητα των flash αρχείων.

Δοκιμάζω από διάφορες ιστοσελίδες να αναπαράγω live streams ή live internet radio και όλα είναι ασύμβατα.

Μήπως μπορείτε να συστήσετε κάποιον web browser που να τα παίζει όλα;

Στο παλαιό Ν95 είχα τον Skyfire αλλά δεν θέλω να το βάλω στο Samsung διότι είναι beta.

Τέλος τα Googlemaps μετά απο 5 λεπτά περίπου κολλάνε, έχετε τα ίδια προβλήματα;

Κατά τα άλλα μετά 1 μήνα χρήσης, το εργαλείο είναι πραγματικά "όλα τα λεφτά!"

 

το πρόβλημα δεν είναι στο flash ειναι στο java η nokia είδη εβγαλε νέα έκδοση java για τα κινητά της. Δυστηχώς δεν γίνεται εγκατάσταση στο ομνια είναι μόνο για τα κινητά της !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησα microsdhc 16GB ram Transcend Class 6 και πετάει!

Αλλά έχω σοβαρό πρόβλημα με τη συμβατότητα των flash αρχείων.

Δοκιμάζω από διάφορες ιστοσελίδες να αναπαράγω live streams ή live internet radio και όλα είναι ασύμβατα.

Μήπως μπορείτε να συστήσετε κάποιον web browser που να τα παίζει όλα;

Στο παλαιό Ν95 είχα τον Skyfire αλλά δεν θέλω να το βάλω στο Samsung διότι είναι beta.

Τέλος τα Googlemaps μετά απο 5 λεπτά περίπου κολλάνε, έχετε τα ίδια προβλήματα;

Κατά τα άλλα μετά 1 μήνα χρήσης, το εργαλείο είναι πραγματικά "όλα τα λεφτά!"

 

Ήταν εδώ και καιρό beta, σήμερα μάλιστα βγήκε και η 1.1 έκδοση του Skyfire

http://www.skyfire.com/blog/

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιχνιδια για το καμαρι μας που παιζουν ;

ευχαριστω . :)

εξυπνη ερωτηση ....gabroulis!

που ειναι τα ...touch games? και αυτο με τη ...ρακετα μου αρεσε!

 

επισης παιδια μπορουμε να μετακινησουμε φακελους μεσα σε φακελους , εικονιδια αλλαγη,

και γενικα τετοιες αλλαγες στα μενου γιατι δοκιμασα αλλα δεν....ειδα ...8910 φωτα!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εξυπνη ερωτηση ....gabroulis!

που ειναι τα ...touch games? και αυτο με τη ...ρακετα μου αρεσε!

 

Μερικές σελίδες πριν δόθηκαν αρκετά site που έχουν παιχνίδια και εφαρμογές.

Ενδεικτικά http://samsungi8910downloads.blogspot.com/

 

 

επισης παιδια μπορουμε να μετακινησουμε φακελους μεσα σε φακελους , εικονιδια αλλαγη,

και γενικα τετοιες αλλαγες στα μενου γιατι δοκιμασα αλλα δεν....ειδα ...8910 φωτα!

 

Πας Μενου>Επιλογες>Οργανωση .

Link to comment
Share on other sites

"Not supported: Samsung and LG Symbian devices, Symbian Series S60 (2nd edition), or UIQ

 

Skyfire will run on Wi-Fi, however a data plan is recommended."

 

Αρα οχι ακομα skyfire.... :/ Λιγες σελιδες πριν ρωτησα κατι αλλα δεν πηρα απαντηση ακομα. Το κινητο για καποιο λογο σταματαει να εχει ηχο κλησης οταν με παιρνουν και διορθωνεται οταν κανω επανεκινηση. Τι φταιει ξερουμε? Ειναι σπαστικο να το ανοιγοκλεινεις καθε τρεις και λιγο... :/

.
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα αρκετα αλλα δεν βρηκα κατι.

Υπαρχει Ελληνικη εκδοση/firmware που να μην ειναι της Vodafone (εστω και modified )???

 

Για δες ΕΔΩ.

 

Tα παιδιά έχουν κάνει μαγικά και συνεχίζουν να προσπαυούν και για ακόμη καλύτερα... :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Για δες ΕΔΩ.

 

Tα παιδιά έχουν κάνει μαγικά και συνεχίζουν να προσπαυούν και για ακόμη καλύτερα... :)

 

και αν θεμου φυλεξε παθει κατι μετα το τηλ απλα δεν εχεις εγγυηση:X

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει...ημουν προχτες ετιμος να το παρω το τηλ γιατι μου αρεσει αλλα να ακουμπισω 600 και να μην εχω υποστηριξη λογισμικου ενω αλλες χωρες εχουν με εκαναν να ακυρωσω την αγορα γιατι δεν θελω η μαμα samsung να με περνα για κοροιδο...:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω οπωσδήποτε τη βοήθειά σας σε κάτι!!!

 

Θέλησα να εγκαταστήσω τη νέα έκδοση του Garmin. Αφού έκανα απεγκατάσταση το πρόγραμμα, πήγα να διαγράψω και τους φακέλους του προγράμματος garmin από τη microsd. Τη διαγραφή την έκανα έχοντας συνδεδεμένο το τηλέφωνο με τον υπολογιστή μέσω καλωδίου usb με την επιλογή "μεταφορά δεδομένων" και όχι βγάζοντας τη microsd από το κινητό και βάζοντάς την στον υπολογιστή. Αρχίζει λοιπόν να διαγράφει και να διαγράφει και να διαγράφει. Κάποια στιγμή το θεώρησα πολύ ύποπτο αυτό γιατί ο φάκελος που του ζήτησα να διαγράψει (ο φάκελος Garmin) δεν είχε τόσα αρχεία μέσα. Πατάω λοιπόν "Άκυρο" και η διαγραφή σταματάει. Στο μεταξύ ο φάκελος Garmin ανέπαφος.

 

Διαπιστώνω τελικά ότι στην Έκθεση έχω χάσει πολλές φωτογραφίες (ευτυχώς προηγουμένως τις είχα περάσει στο pc :p). Το πρόβλημα είναι ότι στην Έκθεση --> Εικόνες και Βίντεο εμφανίζονται στη θέση των εικόνων κάποια αρχεία με μια κόκκινη γραμμή στη μέση που κάνει ζιγκ ζαγκ και τα οποία δεν μπορώ ούτε να τα ανοίξω ούτε να τα διαγράψω γιατί δεν μου το επιτρέπει το τηλέφωνο. Όλα τα αρχεία έχουν τον ίδιο τίτλο, το εξής νούμερο: 010017836186201.

 

Πώς μπορώ να απαλλαγώ από την εμφάνιση αυτών των αρχείων στην Έκθεση;

Αν δεν υπάρχει τρόπος και κάνω Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων τι ακριβώς θα χάσω; Τα προγράμματα, τα αρχεία μου (φωτό, βίντεο), τα βίντεο και τις εικόνες του τηλεφώνου (ελικόπτερο, demo video);

 

Βοηθήστε με σας παρακαλώ και αποφύγετε να κάνετε αυτό που έκανα εγώ:!:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει...ημουν προχτες ετιμος να το παρω το τηλ γιατι μου αρεσει αλλα να ακουμπισω 600 και να μην εχω υποστηριξη λογισμικου ενω αλλες χωρες εχουν με εκαναν να ακυρωσω την αγορα γιατι δεν θελω η μαμα samsung να με περνα για κοροιδο...:)

 

Οσο και αν ικανοποιημενο με αφησε η αγορα του τηλεφωνου, δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου, και αν γνωριζα εξ'αρχης οτι συμβαινουν τετοια πραγματα οσον αφορα την υποστηριξη λογισμικου το πιο πιθανο ηταν να μη το αγοραζα. Ειδικα αυτο με τον ΑΜR ηχο δεν καταπινεται ευκολα για τετοιο κινητο και για τα λευτα του:chair:

θα πει καποιος βαλε μια ανεπισημη απο αυτες που κυκλοφορουν δεξια αριστερα

1-θα εχω acc ηχο και bug fixes αλλα πεταω στα σκουπιδια 23 μηνες εγγυησης

2-Βαριεμαι την διαδικασια με το φλασαρισμα (υπαρχει και ο κινδυνος να μη παει και κατι καλα και να καψω το κινητο..), και δεν εχω και XP κιολας

Αρα αναγκαστικα δεν κανω τιποτα..αν ειναι να κανω κατι θα το κανω στην μεση περιπου της εγγυησης να μη την αχρηστευσουμε κιολας..

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οσο και αν ικανοποιημενο με αφησε η αγορα του τηλεφωνου, δεν μπορω παρα να συμφωνησω μαζι σου, και αν γνωριζα εξ'αρχης οτι συμβαινουν τετοια πραγματα οσον αφορα την υποστηριξη λογισμικου το πιο πιθανο ηταν να μη το αγοραζα. Ειδικα αυτο με τον ΑΜR ηχο δεν καταπινεται ευκολα για τετοιο κινητο και για τα λευτα του:chair:

θα πει καποιος βαλε μια ανεπισημη απο αυτες που κυκλοφορουν δεξια αριστερα

1-θα εχω acc ηχο και bug fixes αλλα πεταω στα σκουπιδια 23 μηνες εγγυησης

2-Βαριεμαι την διαδικασια με το φλασαρισμα (υπαρχει και ο κινδυνος να μη παει και κατι καλα και να καψω το κινητο..), και δεν εχω και XP κιολας

Αρα αναγκαστικα δεν κανω τιποτα..αν ειναι να κανω κατι θα το κανω στην μεση περιπου της εγγυησης να μη την αχρηστευσουμε κιολας..

 

Aν ακολουθήσεις πιστά τα βήματα που προτείνουν οι μέντορες ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να κάνεις λάθος !!

 

Εγώ προσωπικά αν και γνώριζα ότι α) δεν υπάρχει η "βελτιωμένη" ROM του ΠΛΑΙΣΙΟΥ στα πέριξ (ώστε να την ξαναπεράσω, αν χρειαστεί), β) χάνεται η εγγύηση και γ) δεν έχω ΧΡ αλλά μόνο VISTA χ64, παρόλα αυτά μπήκα στον κόπο να περάσω την εξελληνισμένη G3 μέσω Sun xVM VirtualBox (εγκατέστησα εκεί κανονικά τα ΧΡ), χωρίς να παρουσιαστεί το παραμικρό παρατράγουδο.

 

Βέβαια, όπως πολύ σωστά, λέχτηκε πιο πάνω, δεν θέλει ο καθένας να κάνει πειρά(γ)ματα με ένα κινητό των 600€, οπότε πρόκειται καθαρά για ατομική επιλογή εν γνώσει των υπέρ και των κατά.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το βιβλιαράκι που συνοδεύει το τηλέφωνο δεν είναι το κανονικό (αναλυτικό) manual. Έψαξα και στο ελληνικό site της Samsung αλλά δεν βρήκα κάτι. Υπάρχει κάπου ανεβασμένο;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις βγήκε ανακοίνωση για το Νοκια Ν900

http://www.allaboutsymbian.com/news/item/10379_Nokia_N900-Maemo_5_powered_mob.php

 

ακόμα και απέναντι σε αυτό, το i8910 έχει καλύτερη κάμερα, καλύτερη σύλληψη video και καλύτερη μπαταρία....ααα και capacitative οθονάρα αντί για resistive. Τελικά ήταν καλή επιλογή :-)

ποιος ακούει τώρα αυτούς που αγόρασαν το ν97.... ααα ρε νοκια τι μας κάνεις....

 

για το manual του ι8910 εδώ

http://downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CttFileID=2292962&CDSite=SFC_UK&SiteType=02&VPath=UM/200905/20090527170052343/I8910_UM_Open_Eng_Rev.1.0_090518.pdf&DownloadRoot=http://downloadcenter.samsung.com/content/&ModelName=GT-I8910

Link to comment
Share on other sites

χωρις να θελω να βγω εκτως θεματος και ας με συγχωρησετε η νοκια τουλαχιστον υποστιριζει με αναβαθμισεις οπου κυκλοφορουν οι συσκευες χωρις να κανει εξερεσεις...:X μπορει να εχει πεσει καπως και το ν97 να ειναι αποτυχια αλλα την κοροιδια της samsung με την υποστιριξη δεν την κανει και η νεα συσκευη αφου δεν εχει κυκλοφορισει δεν μπορεις να την κρινεις απο την καμερα και μονο....φιλικα παντα...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν συγκρίνεται η υποστήριξη της nokia στα κινητά της σε σχέση με αυτή της Samsung. H nokia είναι απλά τεράστια στο χώρο αυτό.

Προσωπικά όμως ήμουν ανάμεσα στα δύο κινητά (i8910 και n97) και μετά και την ανακοίνωση του N900 χαίρομαι που δεν αγόρασα το n97.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το βιβλιαράκι που συνοδεύει το τηλέφωνο δεν είναι το κανονικό (αναλυτικό) manual. Έψαξα και στο ελληνικό site της Samsung αλλά δεν βρήκα κάτι. Υπάρχει κάπου ανεβασμένο;

 

Επειδή αντιμετώπισα το ιδιο πρόβλημα κατέβασα το εγχειρίδιο του νοκια 5800 είναι στα ελληνικα και υπερπληρες, κατα 90% ιδιο με το Ι8910 μιας και έχουν το ιδιο λειτουργικό.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι το λινκ αν το ψάξεις λίγο θα το βρεις εύκολα

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν συγκρίνεται η υποστήριξη της nokia στα κινητά της σε σχέση με αυτή της Samsung. H nokia είναι απλά τεράστια στο χώρο αυτό.

Προσωπικά όμως ήμουν ανάμεσα στα δύο κινητά (i8910 και n97) και μετά και την ανακοίνωση του N900 χαίρομαι που δεν αγόρασα το n97.

 

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά το Ν900 είναι τεράστιο!!!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω οπωσδήποτε τη βοήθειά σας σε κάτι!!!

 

Θέλησα να εγκαταστήσω τη νέα έκδοση του Garmin. Αφού έκανα απεγκατάσταση το πρόγραμμα, πήγα να διαγράψω και τους φακέλους του προγράμματος garmin από τη microsd. Τη διαγραφή την έκανα έχοντας συνδεδεμένο το τηλέφωνο με τον υπολογιστή μέσω καλωδίου usb με την επιλογή "μεταφορά δεδομένων" και όχι βγάζοντας τη microsd από το κινητό και βάζοντάς την στον υπολογιστή. Αρχίζει λοιπόν να διαγράφει και να διαγράφει και να διαγράφει. Κάποια στιγμή το θεώρησα πολύ ύποπτο αυτό γιατί ο φάκελος που του ζήτησα να διαγράψει (ο φάκελος Garmin) δεν είχε τόσα αρχεία μέσα. Πατάω λοιπόν "Άκυρο" και η διαγραφή σταματάει. Στο μεταξύ ο φάκελος Garmin ανέπαφος.

 

Διαπιστώνω τελικά ότι στην Έκθεση έχω χάσει πολλές φωτογραφίες (ευτυχώς προηγουμένως τις είχα περάσει στο pc :p). Το πρόβλημα είναι ότι στην Έκθεση --> Εικόνες και Βίντεο εμφανίζονται στη θέση των εικόνων κάποια αρχεία με μια κόκκινη γραμμή στη μέση που κάνει ζιγκ ζαγκ και τα οποία δεν μπορώ ούτε να τα ανοίξω ούτε να τα διαγράψω γιατί δεν μου το επιτρέπει το τηλέφωνο. Όλα τα αρχεία έχουν τον ίδιο τίτλο, το εξής νούμερο: 010017836186201.

 

Πώς μπορώ να απαλλαγώ από την εμφάνιση αυτών των αρχείων στην Έκθεση;

Αν δεν υπάρχει τρόπος και κάνω Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων τι ακριβώς θα χάσω; Τα προγράμματα, τα αρχεία μου (φωτό, βίντεο), τα βίντεο και τις εικόνες του τηλεφώνου (ελικόπτερο, demo video);

 

Βοηθήστε με σας παρακαλώ και αποφύγετε να κάνετε αυτό που έκανα εγώ:!:

 

Βρήκα αρχεία με αυτό το νούμερο (010017836186201) ως τίτλο στη μαζική μνήμη, σε ένα φάκελο με τον τίτλο MBcashefile. To ένα έχει κατάληξη .arc και τα άλλα .tn. Αυτά με την κατάληξη .tn έχουν αριστερά τους ένα πορτοκαλί ερωτηματικό. Λέτε να είναι αυτά υπεύθυνα για το πρόβλημά μου; Ξέρει κανείς τι είναι αυτά τα αρχεία και αν μπορώ να τα διαγράψω;

 

ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ χθες το κινητό και ενώ έχω τη κάρτα sim μέσα και δεν έχει καμία επαφή ούτε και μήνυμα μου αναβοσβήνει πάνω δεξιά ένα εικονακι (ένα φακελάκι) και όταν παταω πάνω του λέει μνήμη sim πλήρης. Το παρουσίασε και σε κανέναν άλλο παιδιά αυτό;
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Εαν αρχίσουμε όλοι μαζί ναστέλνουμε μαζικά e-mail σε ελληνικη και μαμα samsung μηπως αρχισει να ασχολειτε με αναβαθμίσεις? Με Το να τα λεμε στο forum δεν καταφέρνουμε τπτ!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...