Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να προσθέσω και τη λειτουργία της κάμερας, που στα wm όλες οι κάμερες είναι άθλιες.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουμε κανα Νέο πότε θα κυκλοφορίσει απο τους παρόχους και απο ποιούς.

Εχω 700 Euro Επιδότηση μην πάνε χαμένα .

 

+gw exw 800 euro epidothtsh.. apo oikogeneiako paketo eisai k sy???

 

Το βολικότερο για εμένα θα ήταν να έρθει απο WIND

A, EGW TO 8ELW APO VODAFONE... k nomizw ayth eipane oti 8a to ferei...

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να μην το φέρει η vodafone πρώτη γιατί θα είναι σίγουρα με logo vodafone, απάνω κι έχω πολύ άσχημες εμπειρίες από παρόμοιες κινήσεις.....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

exoun hdh mpei afises sth vodafone des sto:

http://techblog.gr/mobile/samsung-omnia-hd-i8910-vodafone/

twra gia to pote 8a to ferei agnwsto...

Elpizoume ws Ioulio

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά το εργαλείο. :)

 

Έχεις βάλει κάποια εφαρμογή navigation; Έχεις ενεργοποιημένο το υποβοηθούμενο gps;

 

Απ' όσο ξέρω και εγώ, δεν υπάρχει ρύθμιση για μείωση της ισχύς του wi-fi. Ας μας ενημερώσει ο φίλος Hetfield89.

 

Αν πάει σε μένα αυτό σευχαριστώ πολύ! Ναι είναι ενεργοποιημένο το Agps καθώς και η ηλεκτρονική πυξίδα. Έχω ΜΟΝΙΜΑ στίγμα ΤΕΛΕΙΟ σε ΜΗΔΕΝ δευτερόλεπτα σε ανοικτό ουρανό και σε ελάχιστα δευτερόλεπτα (μέσα στο σπίτι μου για παράδειγμα κοντά στο μπαλκόνι σε 3-4 δευτερόλεπτα) σε δύσκολα σημεία. Επαναλαμβάνω έχω Agps Και κατεβασμένα data 7 ημερών, καθώς και την ηλεκτρονική πυξίδα.

 

Το WiFi δεν έχει πουθενά καμία τέτοια ρύθμιση ούτε στο 5800 ούτε στο Omnia HD :S

 

Θέλω κι εγώ να ρωτήσω ποιας εταιρείας τους χάρτες είχε ενσωματωμένους το κινητό σου (το Omnia HD) και από ποιες χώρες.

 

Έχει δωρεάν ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ ΧΑΡΤΗ ευρωπαικό (ναι και την Ελλάδα φυσικά και με τρομερή πληρότητα) και αμερική.. κάποιους χαρτες χρεώνει αλλά είναι λίγοι.. κάτι με αραβικά εμιράτα παράδειγμα και τέτοια.... Αυτό το κατεβάζεις από την ιστοσελίδα της Samsung/Route66 και τα περνάς στο κινητό σου με μια πολύ απλή διαδικασία. Φυσικά υπερπλήρης σε Ελληνικά, αλλά και σε φωνές και αντρικές και γυναικείες.

 

Το ειχα κανει στο Nokia 5800 (εχουν την ιδια εκδοση symbian με το omnia hd) αλλα δε θυμαμαι πως ακριβως.

 

Στο e51 ομως εχει ως εξης:

 

Ρυθμισεις>Συνδεση>Ασυρματο LAN>Επιλογες>Προχωρημενες Ρυθμισεις

Απενεργοποιουμε την αυτοματη διαμορφωση και μας εμφανιζονται διαφορες επιλογες. Μια απο αυτες ειναι και το επιπεδο ισχυος μεταδοσης με 3 επιλογες: 4,10 και 100mW.

 

Για χρηση εντος σπιτιου συστινω ανεπιφυλακτα τα 4 mW. Για εξωτερικους χωρους με μετρια ισχυ σηματος συστινω 10mW. Αν και σε ασυρματα δικτυα, οπως π.χ. στο κεντρο της Αθηνας δουλευει κανονικα και με 4mW.

 

Εγω στο e51 ειδα διαφορα στη διαρκεια ζωης. Εκτος απο αυτο, το κινητο ζεσταινοταν οταν χρησιμοποιουσα το wifi. Οταν κατεβασα την ισχυ επαψε κατι τετοιο να υφισταται.

 

Δοκιμαστε και πειτε μας :)

 

Δε υπάρχει τέτοια ρύθμιση δηστυχώς.

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κανει στο Nokia 5800 (εχουν την ιδια εκδοση symbian με το omnia hd) αλλα δε θυμαμαι πως ακριβως.

 

Στο e51 ομως εχει ως εξης:

 

Ρυθμισεις>Συνδεση>Ασυρματο LAN>Επιλογες>Προχωρημενες Ρυθμισεις

Απενεργοποιουμε την αυτοματη διαμορφωση και μας εμφανιζονται διαφορες επιλογες. Μια απο αυτες ειναι και το επιπεδο ισχυος μεταδοσης με 3 επιλογες: 4,10 και 100mW.

Πολύ σωστός φίλε, το ακριβές path στα 5th edition είναι το εξής:

 

Ρυθμίσεις - συνδεσιμότητα - ασύρματο lan - επιλογές - ρυθμίσεις - επιλογές - προχωρημένες ρυθμίσεις

και εμφανίζονται μπόλικες ρυθμίσεις.

 

Η προεπιλεγμένη στο 5800 ήταν 100mW.

Link to comment
Share on other sites

exoun hdh mpei afises sth vodafone des sto:

http://techblog.gr/mobile/samsung-omnia-hd-i8910-vodafone/

twra gia to pote 8a to ferei agnwsto...

Elpizoume ws Ioulio

 

και εγω ετσι εμαθα απο vodafone κατα τις 15 ιουλιου

[sIGPIC][/sIGPIC]AEK FC. FUN
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι το λαστιχένιο κάλυμα για τα ακουστικά και το USB το οποίο όταν ανοίγει κρέμετε. Από την χρήση (ειδικά αυτό των ακουστικών) το βλέπω να μένει στο χέρι. Και καλά το έβαλαν για την σκόνη και το design αλλά πάλι πρόβλημα υπάρχει. Κλασικοί κορεάτες δεν μπορούν να κάνουν κάτι εντελώς μινιμαλ. Θα μπορούσαν να έβαζαν συρόμενο πορτάκι αν ήθελαν να τα καλύψουν.

Λεπτομέρειες, παρόλα αυτά το κινητό τα σπάει.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι εμαθα απο vodafone κατα τις 15 ιουλιου

 

περασα σημερα απο κεντρο αθηνα κ ειδα στη vodafone στη πανεπιστημιου αφισα με το hd k λεω κατσε να μπω να ρωτησω κ μου ειπανε τελος του μηνα θα το εχουνε...μακαρι να ναι ετσι. Αλλα οπως το κοβω για μεσα με τελος ιουλη...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός φίλε, το ακριβές path στα 5th edition είναι το εξής:

 

Ρυθμίσεις - συνδεσιμότητα - ασύρματο lan - επιλογές - ρυθμίσεις - επιλογές - προχωρημένες ρυθμίσεις

και εμφανίζονται μπόλικες ρυθμίσεις.

 

Η προεπιλεγμένη στο 5800 ήταν 100mW.

 

Στραβωμάρα μου !!! Συγνώμη! Όντως υπάρχει και στο OmniaHD αυτή η ρύθμιση ;) Και είναι στα 100mW! Προτού μπεις σε αυτήν την ρύθμιση σου λέει ότι δεν είναι recomended :)

 

'Εχει και επιλογή για power saving ... ενεργοποιημένη ήδη. Το έβαλα στα 4mW και θα το παρακολουθήσω :D

 

Αν πας 2 φορές στα settings (χαζό αρκετά θάλεγα) τότε στην εμφανίζει την ρύθμιση. Καλό :)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Εχει μια ρύθμιση για να κανει update τα satelite (gps+)και ετσι να γινεται γρήγορα η φόρτωση του gps

εγω στην αρχή εκανα update μεσω cosmote wap η κάπως ετσι αλλα μετά κάτι εκανα και και χάθηκε η cosmote με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κάνω update. επειδή δεν γνωρίζω πολλα με τα symbian μπορει να βοηθήσει κάποιος?

με pda κανω satelite data update μέσω wifi που εχω στο σπίτι. με το i8910 δεν μπορώ

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορούν στο youtube νέα βίντεο για το omnia hd από χρήστες που το αγόρασαν. Έχουν τραβήξει βίντεο με το omnia hd και τα ανέβασαν στο youtube.

 

Τα αποτελέσματα :!:: πάρα πολύ καλή ποιότητα εικόνας (για ένα 7λεπτο βίντεο χρειάζονται 600Mb), αλλά πολύ κακή ποιότητα ήχου. Αν ο ήχος που πρέπει να συλληφθεί είναι μακριά από το μικρόφωνο, τότε είναι πολύ κακής ποιότητας. Τα πράγματα αλλάζουν όταν κανείς μιλά σχετικά κοντά στο μικρόφωνο.

 

Λέτε να είναι κάτι που να μπορεί να διορθωθεί με ένα μελλοντικό update απο τη Samsung; :worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πραγματικά πολύ μαμάτο το Οmnia HD ...

 

Βέβαια, το πρόβλημα με τον ήχο μάλλον ισχύει διότι είδα ενα videaki στο youtube όπου απεικόνιζε τα στοιχεία ενός βίντεο που είχαν τραβήξει και ανέφερε πως ο ήχος κατά την ώρα της βιντεολήψης γίνεται σε ποιότητα AAC, πράγμα που σημαίνει πως μπορεί να το έκανε η sammy για εξοικονόμηση χώρου διότι ως γνωστόν η υψηλή ανάλυση ήδη δαπανά ένα μεγάλο μέρος της χωρητικότητας της μνήμης !

 

Παρολ' αυτά, το συγκεκριμένο κομμάτι δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να ηχογραφήσει σε καλύτερη ποιότητα με ενα επερχόμενο update λογισμικού, διότι επισημάνθηκε επίσης το γεγονός των δύο υπάρχοντων μικροφώνων που διαθέτει . . . στο βίντεο απεικόνιζε κάποια στιγμή το ΟΜΝΙΑ απο κάτω δείχνοντας με βελάκια στο μικρόφωνο και έγραφε bottom speakers και έπειτα απο πάνω γράφοντας top speakers εξηγώντας πως ηχογρραφεί και απο τις δύο πλευρές !!!!

 

Τώρα ???

Πώς σας φαίνεται ????:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, πραγματικά πολύ μαμάτο το Οmnia HD ...

 

Βέβαια, το πρόβλημα με τον ήχο μάλλον ισχύει διότι είδα ενα videaki στο youtube όπου απεικόνιζε τα στοιχεία ενός βίντεο που είχαν τραβήξει και ανέφερε πως ο ήχος κατά την ώρα της βιντεολήψης γίνεται σε ποιότητα AAC, πράγμα που σημαίνει πως μπορεί να το έκανε η sammy για εξοικονόμηση χώρου διότι ως γνωστόν η υψηλή ανάλυση ήδη δαπανά ένα μεγάλο μέρος της χωρητικότητας της μνήμης !

 

Παρολ' αυτά, το συγκεκριμένο κομμάτι δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να ηχογραφήσει σε καλύτερη ποιότητα με ενα επερχόμενο update λογισμικού, διότι επισημάνθηκε επίσης το γεγονός των δύο υπάρχοντων μικροφώνων που διαθέτει . . . στο βίντεο απεικόνιζε κάποια στιγμή το ΟΜΝΙΑ απο κάτω δείχνοντας με βελάκια στο μικρόφωνο και έγραφε bottom speakers και έπειτα απο πάνω γράφοντας top speakers εξηγώντας πως ηχογρραφεί και απο τις δύο πλευρές !!!!

 

Τώρα ???

Πώς σας φαίνεται ????:D

 

Τα ηχεία δεν ηχογραφούν, μόνο αναπαραγωγή κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι το εχουν θελω να μου πουν πως τα παει απο αναπαραγωγη ηχου;Δηλαδη εαν ειναι δυνατα τα μεγαφωνα του...

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία δεν ηχογραφούν, μόνο αναπαραγωγή κάνουν.

 

Καλά μιλάμε χάζεψα μάλλον και δεν έβλεπα μπροστά μου . . . :wacko:

 

Μου φαίνεται πως ήθελα να δώ να γράφει microphone κι όχι speakers . . .

 

Τέλος πάντων, συγνώμη για την λάθος διατύπωση παιδιά . . . :confused:

 

Άλλη φορά θα είμαι ίσως πιο παρατηρητικός . . . :cool:

 

Αν και σαν ιδέα δεν θα με χαλούσε . . .

Link to comment
Share on other sites

exoun hdh mpei afises sth vodafone des sto:

http://techblog.gr/mobile/samsung-omnia-hd-i8910-vodafone/

twra gia to pote 8a to ferei agnwsto...

Elpizoume ws Ioulio

 

 

Nα μην απορριπτει την μια μετα την αλλη τις εκδοσεις λειτουργικου που βγαζει η Samsung να καταφερουν να το βγαλουν και στα καταστηματα :mad:

Αυτη η λογικη της vodafone να θεωρει οτι εχει αποψη και γνωμη στο πως θα ειναι το Interface μιας συσκευης , θα μας κοστισει στην Ελλαδα πολλα απο τα 3D animation που κανονικα θα ειχε η συσκευη !

Παει και ο 3D task manager , πανε και μερικα ακομα οπως ο video editor που βλεπαμε σε video πρωτοτυπων :mad:

 

τα παλικαρια σε καταστημα της Wind ουτε που το εχουν ακουσει... :-D

 

Λογικο ειναι , αφου δεν προκειται και να το φερουν , πηρε αποκλειστικοτητα η ΒΟΔΙfone :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι το εχουν θελω να μου πουν πως τα παει απο αναπαραγωγη ηχου;Δηλαδη εαν ειναι δυνατα τα μεγαφωνα του...

 

Όταν το τηλέφωνο αναπαράγει βίντεο, ο ήχος παίζει σε αρκετά χαμηλή ένταση.

 

Όταν το τηλέφωνο αναπαράγει κάποιο αρχείο ήχου, όπως mp3, η αναπαραγωγή είναι πολύ δυνατή και καθαρή.

Link to comment
Share on other sites

Nα μην απορριπτει την μια μετα την αλλη τις εκδοσεις λειτουργικου που βγαζει η Samsung να καταφερουν να το βγαλουν και στα καταστηματα :mad:

Αυτη η λογικη της vodafone να θεωρει οτι εχει αποψη και γνωμη στο πως θα ειναι το Interface μιας συσκευης , θα μας κοστισει στην Ελλαδα πολλα απο τα 3D animation που κανονικα θα ειχε η συσκευη !

Παει και ο 3D task manager , πανε και μερικα ακομα οπως ο video editor που βλεπαμε σε video πρωτοτυπων :mad:

 

 

 

Λογικο ειναι , αφου δεν προκειται και να το φερουν , πηρε αποκλειστικοτητα η ΒΟΔΙfone :mad:

 

Πώς ξέρεις ότι η Vodafone θα επέμβει στο μενού του τηλεφώνου και θα αφαιρέσει όλα όσα λες; Δώσε μας την πηγή σου σε παρακαλώ, για να κρίνουμε πόσο αξιόπιστη είναι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...