Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συγγνώμη... επειδή έψαξα όλο το Thread αλλά δεν είδα κάποιον να το αναφέρει (και μου φάνηκε παράξενο)...

 

Τα ακουστικά... πώς σκ@@τα στερεώνονται στο αφτί σου χωρίς να πέσουν 10 φορές; Παίζει να είναι τα πιο αποτυχημένα ακουστικά που έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Εκτός κι αν φταίνε τα αφτιά μου!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συγγνώμη... επειδή έψαξα όλο το Thread αλλά δεν είδα κάποιον να το αναφέρει (και μου φάνηκε παράξενο)...

 

Τα ακουστικά... πώς σκ@@τα στερεώνονται στο αφτί σου χωρίς να πέσουν 10 φορές; Παίζει να είναι τα πιο αποτυχημένα ακουστικά που έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Εκτός κι αν φταίνε τα αφτιά μου!

 

Περίεργο που το αναφέρεις...

Θα έλεγα πως είναι τα πιο στερεά ακουστικά που έχω βάλει ποτέ μου,καθώς μπαίνουν κυριολεκτικά μέσα στο αυτί (χωρίς να ξέρω κατά πόσο καλό ή κακό είναι αυτό...)

 

Εμένα μετά από χρήση αρκετής ώρας με ενοχλούν πάντως, αλλά ποτέ δεν μου έχουν πέσει!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα φταίει το αφτί μου, δεν εξηγείται αλλιώς... βλέπω πως είναι σαν χωνί για να μπαίνουν κυριολεκτικά μέσα στο αφτί, αλλά εγώ δεν μπορώ να τα στερεώσω με τίποτα!!!
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις απλά το εξόγκωμα μεσα στον ακουστικό πόρο.Μην προσπαθείς να βάλεις όλο τ'ακουστικό μέσα,θα κάνεις καμιά ζημιά στ'αυτιά σου!!
Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτη΄σω για το καινούριο update που βγήκε! εδώ στην ελλάδ το περνάμε κανονικά ?γιατι μου λέει ότι δεν επιτρέπεται?η αλλίος τι τρόπος υπάρχει γιατί έχει πολλά καλά.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , έβαλα την Ρωσική Firmware και οταν στο βίντεο που γραφω ο ηχος εχει ενα πολυ δυνατό σφύριγμα , ακόμα και σε ησυχία να γράψω κανει σφύριγμά

Το εχει παρατηρήσει κάνεις και μάλλον φταίει το Firmware ???

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω , έβαλα την Ρωσική Firmware και οταν στο βίντεο που γραφω ο ηχος εχει ενα πολυ δυνατό σφύριγμα , ακόμα και σε ησυχία να γράψω κανει σφύριγμά

Το εχει παρατηρήσει κάνεις και μάλλον φταίει το Firmware ???

 

Η λύση στο πρόβλημα σου είναι μάλλον εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2892620#post2892620 (όταν το είχα το έψαξα το θέμα όπως και άλλοι πριν μας καθοδήγησαν εδώ), μάλλον στο firmware αυτό το default πάει στο 30 στο CamcordDSP_AMR>TxMicAmp,κατέβασε το στο 24.;)

Link to comment
Share on other sites

Η λύση στο πρόβλημα σου είναι μάλλον εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2892620#post2892620 (όταν το είχα το έψαξα το θέμα όπως και άλλοι πριν μας καθοδήγησαν εδώ), μάλλον στο firmware αυτό το default πάει στο 30 στο CamcordDSP_AMR>TxMicAmp,κατέβασε το στο 24.;)

 

Δυστηχως τιποτα :(, το βιντεο σφυριζει. Ειναι ηδη στο 24 το TxMicAmp, και το TxChannel sto 28. Τα εβαλα αντοιστιχα 30 και 31 αλλα τιποτα,

Τι να κανω , μπορω να τα καταβασω και αλλο ? π.χ. 20 και 21 ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τιποτα :(, το βιντεο σφυριζει. Ειναι ηδη στο 24 το TxMicAmp, και το TxChannel sto 28. Τα εβαλα αντοιστιχα 30 και 31 αλλα τιποτα,

Τι να κανω , μπορω να τα καταβασω και αλλο ? π.χ. 20 και 21 ας πουμε?

 

Σαφέστατα πρέπει να τα δοκιμάσεις όλα,άλλωστε όλα αυτά που σου παρέθεσα στο link δοκιμάστηκαν με το ελληνικό firmware(6/2009)-πιστεύω θα βρεις άκρη και όταν γίνει αυτό postαρε το εδώ για να βοηθηθούν και άλλοι που πιθανόν να έχουν παρόμοια ζητήματα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε παιδιά κανένας μέχρι στιγμής δεν κατάφερε να το διόρθωση αυτό το πρόβλημα????:worry: :worry:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια να ρωτησω κατι. ποσο ειναι το μεγαλυτερο χρονικο διαστημα που εκανε να σας ερθει συσκευη απο doa?
Link to comment
Share on other sites

χαιρετέ παιδία

χρόνια και ζαβάνια να μπώ στο φορουμ

 

αγόρασα το ι8910 όπου νανε ερχέται, μια ερώτιση μόνο

όλα "τέλεια" με το τηλέφωνο αλλα πολλές σελίδες λένε οτι

είναι άργο , δηλάδη όταν πατάς κατί στην όθονη μπόρει να μην

πάρει απ την πρώτη φόρα. Από άποψή καθημερίνης χρησης τι λεεί ?

It feels like something is heating up , Can I live with you ? :P
Link to comment
Share on other sites

χαιρετέ παιδία

χρόνια και ζαβάνια να μπώ στο φορουμ

 

αγόρασα το ι8910 όπου νανε ερχέται, μια ερώτιση μόνο

όλα "τέλεια" με το τηλέφωνο αλλα πολλές σελίδες λένε οτι

είναι άργο , δηλάδη όταν πατάς κατί στην όθονη μπόρει να μην

πάρει απ την πρώτη φόρα. Από άποψή καθημερίνης χρησης τι λεεί ?

 

φιλε θα σου πω κ για να μην παρεξηγουμαι εκφραζω μονο την προσωπικη μου αποψη. Παμε τωρα, εκτος απο μια καμερα καλη που κ εδω λειπει το φλας ξενον, εχει κ πολυ καλη οθονη amoled, κατι αλλο που να σε κερδισει κ να κανει το τηλεφωνο να δικαιολογει τα λεφτα του κ τον ντορο γυρω απο αυτο, δεν νομιζω οτι θα βρεις. Οσο για το αν ειναι αργο κ παλι κατ εμε, ειναι! ειδικα οταν ανοιγει φωτογραφιες 8mp κ οταν φορτωνει σελιδες στο internet, πολυ πιθανον ομως αυτο το προβλημα να διορθωνεται με το καινουριο firmware οταν κ αν αυτο κυκλοφορησει στην Ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χαιρετέ παιδία

χρόνια και ζαβάνια να μπώ στο φορουμ

 

αγόρασα το ι8910 όπου νανε ερχέται, μια ερώτιση μόνο

όλα "τέλεια" με το τηλέφωνο αλλα πολλές σελίδες λένε οτι

είναι άργο , δηλάδη όταν πατάς κατί στην όθονη μπόρει να μην

πάρει απ την πρώτη φόρα. Από άποψή καθημερίνης χρησης τι λεεί ?

εμενα μια χαρα ανταποκρινεται η οθονη.

αργο δεν ειναι, εμενα γρηγορα ανοιγει τις φωτο. οταν στην "εκθεση " ειχα βαλει και 2 αρχεια απο 800Μβ ,δυο εργα, τοτε ισως καθυστερουσε να ανοιξει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις σε τι format πρεπει να μετατρεψω μια ταινια για να πεξει στο i8910 και αν υπαρχει καποιο προγραμμα ειδικο?και πως μπορω να βαλω υποτιτλους srt?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις σε τι format πρεπει να μετατρεψω μια ταινια για να πεξει στο i8910 και αν υπαρχει καποιο προγραμμα ειδικο?και πως μπορω να βαλω υποτιτλους srt?

 

καλησπερα. δεν χρειαζετε καμια μετατροπη. οπως ειναι το .avi αρχειο απο το ιντερνετ το βαζεις στο κινητο και το παιζει. ο υποτιτλος εαν ειναι στον ιδιο φακελο και εχει το ιδιο ονομα φορτωνετε αυτοματα. το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να τον ανοιξεις με το σημειωματαριο και να πατησεις αποθηκευση ως- και στην κωδικοποιηση utf-8.:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε θα σου πω κ για να μην παρεξηγουμαι εκφραζω μονο την προσωπικη μου αποψη. Παμε τωρα, εκτος απο μια καμερα καλη που κ εδω λειπει το φλας ξενον, εχει κ πολυ καλη οθονη amoled, κατι αλλο που να σε κερδισει κ να κανει το τηλεφωνο να δικαιολογει τα λεφτα του κ τον ντορο γυρω απο αυτο, δεν νομιζω οτι θα βρεις. Οσο για το αν ειναι αργο κ παλι κατ εμε, ειναι! ειδικα οταν ανοιγει φωτογραφιες 8mp κ οταν φορτωνει σελιδες στο internet, πολυ πιθανον ομως αυτο το προβλημα να διορθωνεται με το καινουριο firmware οταν κ αν αυτο κυκλοφορησει στην Ελλαδα.

 

Την ίδια ακριβώς αίσθηση έχω και εγώ, το ήθελα-περίμενα λίγο πιο σπίρτο αλλά σε καμία περίπτωση δεν ακυρώνει την επιλογή αγοράς.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. δεν χρειαζετε καμια μετατροπη. οπως ειναι το .avi αρχειο απο το ιντερνετ το βαζεις στο κινητο και το παιζει. ο υποτιτλος εαν ειναι στον ιδιο φακελο και εχει το ιδιο ονομα φορτωνετε αυτοματα. το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να τον ανοιξεις με το σημειωματαριο και να πατησεις αποθηκευση ως- και στην κωδικοποιηση utf-8.:)

 

και αν ειναι mkv το video?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα δεύτερο φορτιστή. Που μπορώ να κοιτάξω για κάποιον φθηνό. Ότι έχω ψάξει στο εξωτερικό είναι λίγοι αυτοί που βρήκα και το φις δεν ταιριάζει. Από Ελλάδα υπάρχουν επιλογές;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα δεύτερο φορτιστή. Που μπορώ να κοιτάξω για κάποιον φθηνό. Ότι έχω ψάξει στο εξωτερικό είναι λίγοι αυτοί που βρήκα και το φις δεν ταιριάζει. Από Ελλάδα υπάρχουν επιλογές;

 

δες εδω απο ιταλια

http://shop.ebay.it/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=Caricabatterie+Samsung+i8910+HD+

και γερμανια

 

 

http://handy.shop.ebay.de/i.html?_nkw=SAMSUNG+NETZTEIL+i8910&_sacat=9394&_trksid=p3286.m270.l1313&_dmpt=Handy_Zubeh%C3%83%C2%B6r&_odkw=SAMSUNG+NETZTEIL&_osacat=9394

Link to comment
Share on other sites

και αν ειναι mkv το video?

 

καλημερα. εαν ειναι matroska το βιντεο ψαξε εναν καλο converter να το μετατρεψεις σε avi :) δες εδω για μια επιλογη που εχεις http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-user-photos-video/5775-free-converter-i8910-incl-instructions.html

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να κρατήσουμε "ενεργή" την οθόνη κατά την διάρκεια περιήγησης στο internet; Σ' εμένα μετά από λίγα δευτερόλεπτα σβήνει.
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

καλησπερα. το εχεις δοκιμασει? δεν εχει προβλημα με το tv out ?

Link to comment
Share on other sites

χχμμμ για ρίξτε μια ματια σε αυτο , εχει firmwares σε πολλές γλώσσες και ελληνικό ,

Εκει που λεει Greece based, απο τις φώτο φαίνεται πολυ καινουργιο.

 

 

http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-custom-roms-cooked-roms/5225-custom_i8910hx1-2-big-language-pack_ii1_based.html

 

θα το κατεβασω , θα το βαλω και θα δουμε..... :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...