Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τώρα και μια ερώτηση,

Έχει βρει κανείς που ειναι η λειτουργία του τηλεφώνου "χωρίς σύνδεση" ή "λειτουργία πτήσης" για να μην τρώμε τζάμπα ακτινοβολία σε φάση που δεν χρειαζετε το τηλέφωνο???

 

Κρατάς πατημένο το πλήκτρο που ανοίγεις/κλείνεις το τηλέφωνο και εκεί μέσα, στο μενού που ανοίγει, υπάρχει η επιλογή που ψάχνεις. :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βεβαιωθειτε οτι εχετε την τελευταια εκδοση: Samsung_PC_Studio_7.2.24.9

 

Θα τρεξετε το updater απο τα program files/samsung, οπου ειναι ξεχωριστο exe.

 

Δουλευει ετσι και σε Vista x64

 

Υποψιν οτι εαν εχετε συνδεσει το κιν. με υπολογιστη και μπαινετε Internet μεσω 3G, το update δεν θα δουλεψει...

 

έκανα ότι λες φίλε μου αλλά τζίφος! και με την καινούργια έκδοση τα ίδια μου λέει. μήπως να τους το πάω πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Για την ελληνική rom δεν είναι έτοιμο ακόμη. Για άλλες γλώσσες είναι έτοιμο. Στην Ελλάδα πρέπει να περιμένουμε λίγο ακόμη.

Οκ, ευχαριστω.Να σας πω επισης οτι το GPS παει σφαιρα,μου βρισκει δορυφορους μεσα σε 5 sec το πολυ,καμια σχεση με το Ν95....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα κατι αψογα screen protector απο ebay για να χω το κεφαλι μου ησυχο οσον αφορα την οθοναρα του.και μια σκληρη θηκουλα για να χω μεσα το κινητο.

τοσο καιρο δεν το επαιρνα μαζι γιατι πολυ απλα το θεωρω πολυ ευαισθητο κινητο για μεταφορα χωρις την οποιαδηποτε προστασια,τωρα ειμαι κομπλε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα κατι αψογα screen protector απο ebay για να χω το κεφαλι μου ησυχο οσον αφορα την οθοναρα του.και μια σκληρη θηκουλα για να χω μεσα το κινητο.

τοσο καιρο δεν το επαιρνα μαζι γιατι πολυ απλα το θεωρω πολυ ευαισθητο κινητο για μεταφορα χωρις την οποιαδηποτε προστασια,τωρα ειμαι κομπλε.

 

Φιλε μου αν σου ειναι ευκολο κανα λινκ να προτεινεις θηκη και screen protector :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Mini opera είναι πολύ πιο γρήγορο αλλά με πετά μετά από λίγη ώρα λειτουργίας αλλά γενικά είναι πολύ γρήγορο.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν σου ειναι ευκολο κανα λινκ να προτεινεις θηκη και screen protector :)Το κορυφαιο για μενα και οχι μονο,screen protector ειναι αυτο http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-omnia-hd-sgh-i8910-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php .Το ειχα στο 5800 το εβαλα και στο ομνια.:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το Mini opera είναι πολύ πιο γρήγορο αλλά με πετά μετά από λίγη ώρα λειτουργίας αλλά γενικά είναι πολύ γρήγορο.

 

Πολύ καλός browser ο mini opera αλλά, δυστυχώς, κρασάρει συνέχεια. Το κάνει σε όλες της συσκευές, οπότε δεν είναι πρόβλημα της συσκευής σου αλλά της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

παραγγειλα κατι αψογα screen protector απο ebay για να χω το κεφαλι μου ησυχο οσον αφορα την οθοναρα του.και μια σκληρη θηκουλα για να χω μεσα το κινητο.

τοσο καιρο δεν το επαιρνα μαζι γιατι πολυ απλα το θεωρω πολυ ευαισθητο κινητο για μεταφορα χωρις την οποιαδηποτε προστασια,τωρα ειμαι κομπλε.

 

Τελικά πόσο αόρατη είναι η invisibleSHIELD της ZAGG; Αποκλείεται να μη φαίνεται, έτσι δεν είναι;

Αγόρασες και θήκη; Η οθόνη από μόνη της έχει προστασία κατά των γρατσουνιών. Έχω ένα άλλο κινητό της Samsung και χωρίς καμιά ιδιαίτερη φροντίδα δεν έχω ούτε μια γρατσουνιά στην οθόνη! Το πίσω καπάκι όμως που είναι γυαλιστερό σαν του Omnia HD γρατσουνίστηκε. Βέβαια μετά από καιρό αγοράζει κανείς άλλο καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν σου ειναι ευκολο κανα λινκ να προτεινεις θηκη και screen protector :)

 

η θηκη ειναι αυτη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370228672905&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και τα screen protector που ειναι αψογα πραγματικα,δεν αλλοιωνουν καθολου τα χρωματα.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220431829331&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

η θηκη ειναι αυτη http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=370228672905&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

και τα screen protector που ειναι αψογα πραγματικα,δεν αλλοιωνουν καθολου τα χρωματα.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220431829331&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

 

Danke:D Και με πολυ καλες τιμες και τα 2 :happy:

Αραγε η διαφορα στην τιμη στους 2 protectors (4.99 ebay, 14.99 Zagg) εχει να κανει με την ποιοτητα η απλα ειναι καποια προσφορα απο τις γνωστες του ebay?:worry:

Τεσπα θα δουμε ποιο θα παρω.

Το κινητο btw, το αγορασα χτες ..και οπως εχουν πει ολοι, ετσι κι εγω θα πω με την σειρα μου οτι η οθονη ειναι εκπληκτικη:happy:

Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης

γρηγορη αποκριση στο αγγιγμα

τον ηχο τον περιμενα πιο δυνατο να πω την αληθεια στην αναπαραγωγη μουσικης (Ισως να ειναι καποια ρυθμιση την οποια δεν εχω ανακαλυψει ακομα..δεν ξερω θα δουμε)

Επισης μου αρεσε ο ηχος των ακουστικων.

στα αρνητικα θα πω κι εγω οτι η οθονη παραγεμιζει δαχτυλιες

ο AMR ηχος στο βιντεο το οποιο ομως συντομα θα λυθει οταν βαλουμε την επισημη ελληνικη ρομ της αναβαθμισης

αυτα για την ωρα..το σιγουρο ειναι οτι θα μου παρει καποιο καιρο να το μαθω

αρκει να σκεφτει κανεις οτι αγορασα κινητο μετα απο 4 χρονια και αυτο τα λεει ολα :)

Link to comment
Share on other sites

Danke:D Και με πολυ καλες τιμες και τα 2 :happy:

Αραγε η διαφορα στην τιμη στους 2 protectors (4.99 ebay, 14.99 Zagg) εχει να κανει με την ποιοτητα η απλα ειναι καποια προσφορα απο τις γνωστες του ebay?:worry:

 

Δεν ξερω αν ειναι υπερτιμημενη η τιμη της zagg αλλα σιγουρα σε σχεση με ΟΛΑ τα screen protectors που εχω δοκιμασει ειναι μακραν το καλυτερο.. Και ναι ειναι σχεδον αορατο, αν καποιος δεν ξερει οτι εχεις protector δεν θα καταλαβει οτι εχεις βαλει..

Aρκει να κανεις σωστα την τοποθετηση θελει υπομονη ειναι λιγο pita :p

Link to comment
Share on other sites

http://imageshack.gr/files/2wz90is130aglwl92v6c_thumb.png

 

Ε ρε πλάκες...:lol::lol:,φυσικά έχει ειπωθεί πως δουλεύει(με την βοήθεια του HelloOX) αλλά μόλις το έβαλα και δεν μπορώ να κρατηθώ,+26 μέρες πλοήγηση:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα Garmin 5.50 και χαρτες 3 σε 1,ακουλουθησα τις οδηγιες κατα γραμμα αλλα οταν παω στην αναζητηση στο χαρτη μετα απο 30sec μου κολλαει το προγραμμα και μετα απο λιγο με πεταει εξω.Μηπως τελικα δεν ειναι συμβατο με το κινητο μου?(samsung omnia HD)
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα Garmin 5.50 και χαρτες 3 σε 1,ακουλουθησα τις οδηγιες κατα γραμμα αλλα οταν παω στην αναζητηση στο χαρτη μετα απο 30sec μου κολλαει το προγραμμα και μετα απο λιγο με πεταει εξω.Μηπως τελικα δεν ειναι συμβατο με το κινητο μου?(samsung omnia HD)

 

Συμβατό είναι αλλά πρέπει να τρέχουν κάποιες διεργασίες στο παρασκήνιο τελικά που δημιουργούν conflict,1000 φορές πιο απροβλημάτιστο το NDrive;)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα Garmin 5.50 και χαρτες 3 σε 1,ακουλουθησα τις οδηγιες κατα γραμμα αλλα οταν παω στην αναζητηση στο χαρτη μετα απο 30sec μου κολλαει το προγραμμα και μετα απο λιγο με πεταει εξω.Μηπως τελικα δεν ειναι συμβατο με το κινητο μου?(samsung omnia HD)

 

Αν του ζητήσεις να σε πάει κάπου, δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Εφτιαξα ενα δικο μου φακελο στο βασικο μενου με το ονομα ''παιχνιδια'' και εκει βαζω οτι παιχνιδια εχω.Γινεται ομως κατι περιεργο...καθε φορα που κλεινω-ανοιγω την συσκευη τοτε καποια απο τα παιχνιδια, οχι ολα, χανονται απο τον δικο μου φακελο (''παιχνιδια'') και τα βρισκω στον φακελο ''εφαρμογες'' :blink:...ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω κατι τετοιο στισ ρυθμισεις..δεν υπαρχει τετοια σειρα...π.χ.ασυρματο lan δεν βρισκω..μπορεις σε παρακαλω να μου γραψεις την ακριβη σειρα παλι και οπως τα εχει το κινητο...συγγνωμη αν σε κουραζω...
Link to comment
Share on other sites

αυτο με τους απομακρισμενους δισκους τι παιζει?λογικα κατι ειναι με το dlna αλλα δεν εχω καταφερει να βρω ακρη.Μηπως καποιος το εχει δει αυτο το θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Εφτιαξα ενα δικο μου φακελο στο βασικο μενου με το ονομα ''παιχνιδια'' και εκει βαζω οτι παιχνιδια εχω.Γινεται ομως κατι περιεργο...καθε φορα που κλεινω-ανοιγω την συσκευη τοτε καποια απο τα παιχνιδια, οχι ολα, χανονται απο τον δικο μου φακελο (''παιχνιδια'') και τα βρισκω στον φακελο ''εφαρμογες'' :blink:...ξερει κανεις γιατι γινεται αυτο??

 

Για να τα έχεις ξεχωριστά βάλτα μέσα στο φάκελο "παιχνίδια" που υπάρχει μέσα στις εφαρμογές. Εγώ εκεί τα έβαλα και δεν βγήκαν ποτέ μόνα τους έξω... :lol:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Για να τα έχεις ξεχωριστά βάλτα μέσα στο φάκελο "παιχνίδια" που υπάρχει μέσα στις εφαρμογές. Εγώ εκεί τα έβαλα και δεν βγήκαν ποτέ μόνα τους έξω... :lol:

Οκ :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απορια...Στο pc Studio το εικονιδιο του συγχρονισμου δεν το γραφει με Ελληνικα αλλα με μια αλλη γλωσσα...που δεν αναγνωριζω....συμβαινει και σε αλλους???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει παλιοτερα κατι για τα ορια στο μεγεθος και στον χρονο ενος αρχειου βιντεο για την αναπαραγωγη. Ισχυει αυτο???????

αν ισχυει θα ειναι μεγαλη πατατα καθως δεν θα αποφυγουμε τον converter ...

πιστευα οτι τουλαχιστον καποια επεισοδια απο σειρες θα μπορεουσα να κατεβασω μεσω μιας εφαρμοφης για torrent και να το αναπαραγω κατευθειαν απο το κινητο

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell forum
Link to comment
Share on other sites

Μετα από 2/μερη δοκιμη του Garmin(5.50+3 σε 1) στο omnia HD μου και πολυ ψαξιμο στο web καταληγω στα εξης:στην αναζητηση του χαρτη όταν πας να το συρεις μετα απο λιγο κολλαει και κλεινει το προγραμμα 2) μετα απο 30λεπτη πλοηγηση περιπου χανει το σημα του δορυφορου και πρεπει να κανεις επανεκινηση στο προγραμμα για να το βρει ξανα.Ωραιο προγραμμα,αλλα δε δουλευει καλα στο κινητο μου.Κατι ξερουνε που δινουν ωs δωρο το Ndrive,δεν ειναι τυχαιο.Αυτο δε μου κολλησε ποτε,αν και η πλοηγηση του δε μου φαινεται και πολυ εξυπνη.Αν υπηρχε ενα mls destinator που για μενα ειναι δοκιμασμενα το καλυτερο εργαλειο για πλοηγηση θα το εριχνα!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...