Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αχ αντε να βγει η g2 με ελληνικα!!!!!!! αντε ρε samsung κοιτα λιγο και την μικρουλα χωρα μας!!! βαλε τον κωδικα σε εναν μεταφραστη και βγαλτην!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Oσο περνανε η μερες ολο και περισσοτερο με κερδιζει το samsung!Eγω που ειμαι κολλημενος με την NOKIA..Θα μου πειτε εχει το ιδιο λειτουργικο,δεν αλλαζει κατι,ναι εχει το ιδιο λειτουργικο αλλα τα παντα δουλευουν σωστα και χωρις ανεξηγητα κολληματα και διαφορα τετοια που συναντουσα μεχρι προσφατα στο Ν95 8gb.:happy:......μηπως βιαζομαι.....????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oσο περνανε η μερες ολο και περισσοτερο με κερδιζει το samsung!Eγω που ειμαι κολλημενος με την NOKIA..Θα μου πειτε εχει το ιδιο λειτουργικο,δεν αλλαζει κατι,ναι εχει το ιδιο λειτουργικο αλλα τα παντα δουλευουν σωστα και χωρις ανεξηγητα κολληματα και διαφορα τετοια που συναντουσα μεχρι προσφατα στο Ν95 8gb.:happy:......μηπως βιαζομαι.....????

 

Μάλλον ΑΡΓΗΣΕΣ!:lol:

Πλάκα κάνω!

Προσωπικά, ποτέ δεν αγοράζω κάτι μόλις πρωτοκυκλοφορίσει. Πάντα περιμένω 4-5 μήνες και για να πέσει η τιμή αλλα και για να βγούν στην φόρα τα άπλυτα!

Αλλά αυτή η συσκευή ... αυτή η συσκευή ... αυτή η συσκευή όσα άπλυτα και να έχει (που δεν έχει!) είναι ... είναι ... είναι το κάτι άλλο! :O

Πιστεύω οτι σε 6-12 μήνες απο τώρα θα υπάρξει "κάτι" που θα μπορεί να την ανταγωνιστεί! Έως τότε ... παίζει μόνη της!

Και κάτι ακόμα: Μήν συγκρίνεις ΝΟΚΙΑ με SAMSUNG... Είναι κρίμα... :X

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ΑΡΓΗΣΕΣ!:lol:

Πλάκα κάνω!

Προσωπικά, ποτέ δεν αγοράζω κάτι μόλις πρωτοκυκλοφορίσει. Πάντα περιμένω 4-5 μήνες και για να πέσει η τιμή αλλα και για να βγούν στην φόρα τα άπλυτα!

Αλλά αυτή η συσκευή ... αυτή η συσκευή ... αυτή η συσκευή όσα άπλυτα και να έχει (που δεν έχει!) είναι ... είναι ... είναι το κάτι άλλο! :O

Πιστεύω οτι σε 6-12 μήνες απο τώρα θα υπάρξει "κάτι" που θα μπορεί να την ανταγωνιστεί! Έως τότε ... παίζει μόνη της!

Και κάτι ακόμα: Μήν συγκρίνεις ΝΟΚΙΑ με SAMSUNG... Είναι κρίμα... :X

Εχεις απολυτο δικιο!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σε όλους.Έχω πάρει το Ι8910 μια εβδομάδα τώρα και μπορω να πώ οτι σε σχεδόν όλους τους τομείς είμαι ικανοποιημένος αρκετά.Το μόνο κακό είναι οτι τη πρώτη φορά το φόρτισα χωρίς να το έχω ανάψει καν και την επόμενη μέρα που το σκάλισα η μπαταρία κράτησε 5 ώρες.Το άφησα μετά άλλη μια νύχτα να φορτίσει και απο τότε το σβήνω τη νύχτα και δε το πολυσκαλίζω.Φυσικά η μπαταρία κρατάει περισσότερο αλλα ήθελα να ρωτήσω εάν επηρεάστηκε η μπαταρία απο το οτι δεν την αποφόρτισα πριν τη πρώτη φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

αναγκαστηκα να κανω hard format για να σβηστουν τα αρχεια που δεν εσβηναν. ξερεις κανεισ ομως που θα βρω παλι to route66 και το παιχνιδι που ειχε μεσα?

 

Ναι..πας μενου...γραφειο...διαχειρ.αρχειων...μν.μαζ.αποθ...κατεβα προς τα κατω κ επελεξε samsung.μετα application και θα τα βρεις για να τα κανεις παλι εγκατασταση!

...htc one...
Link to comment
Share on other sites

Να σπαμμαρω και εγω λιγο γιατι ειμαι δουλεια και δεν μπορω να ψαξω..:p

 

Καπου ειχαμε αναφερει πως μπορεις να κανεις να μην εμφανιζονται τα εικονιδια (απο το ndrive μαλλον) στο media browser..

 

Θυμαται κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Oσο περνανε η μερες ολο και περισσοτερο με κερδιζει το samsung!Eγω που ειμαι κολλημενος με την NOKIA..Θα μου πειτε εχει το ιδιο λειτουργικο,δεν αλλαζει κατι,ναι εχει το ιδιο λειτουργικο αλλα τα παντα δουλευουν σωστα και χωρις ανεξηγητα κολληματα και διαφορα τετοια που συναντουσα μεχρι προσφατα στο Ν95 8gb.:happy:......μηπως βιαζομαι.....????

 

και εγώ ήμουν και ακόμη είμαι ερωτευμένος με το ν95 μου. Μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα ήμουν αποφασισμένος να πάρω το ν97, αν και ήξερα οτι θα είχε πολλά bugs και περιορισμούς στο hardware.

Διαπίστωσα όμως οτι με το omniahd :

1)μπορώ να παραμείνω στο symbian λειτουργικό με το οποίο είμαι τόσο εξοικιωμένος και μου αρέσει

2)από hardware η συσκευή είναι ασυναγώνιστη, ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ οθόνη, ταχύτατος επεξεργαστής, άφθονη μνήμη, εξαιρετική κάμερα, πολύ καλό GPS(ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω πόσο ανεπαρκές σε hardware είναι το n97 για τηλέφωνο του 2009)

3)Μπορώ να εγκαταστήσω πολλές από τις εφαρμογές που υπάρχουν και στο μέλλον θα αναπτυχθούν για το ν97, οπότε ακόμα και αν η samsung δεν το υποστηρίξει πολύ, θα υπάρχουν πάντα οι developers Που θα βγάζουν εφαρμογές για το ν97 και κατ'επεκταση και το samsung.

 

Έτσι εδώ και δύο μέρες είμαι ένας ενθουσιασμένος κάτοχος του Omniahd, και ακόμα δεν έχω βρει κάτι που να μην μου άρεσε. Η μετάβαση από το ν95 στο omnia hd ήταν ομαλότατη. Όλα στο τηλέφωνο μου φαίνονται οικεία και γνωστά, ακόμα και το πρόγραμμα σύνδεσης με τον υπολογιστή είναι σχεδόν το ίδιο. Το μόνο που διαπίστωσα μέχρι στιγμής να απουσιάζει είναι το n-gage(που δεν με πολυενδιαφέρει) και ο ενσωματωμένος voip client (αυτό λύνεται εν μέρει με εφαρμογές από τρίτους). Διαβάζω επίσης οτι ο browser του είναι κακός. Ίσως για κάποιον που έχει δοκιμάσει τo iphone να είναι πράγματι έτσι. Για μένα που έρχομαι απο το ν95 μου φάνηκε πολύ καλός.

Ακόμα δεν το έχω "λιώσει" για να βρω όλα όσα μου λείπουν από την εμπειρία του ν95, αλλά είμαι σίγουρος πλέον οτι δεν θα με κάνουν να αλλάξω γνώμη.

Η εμπειρία του samsung είναι μοναδική και χαίρομαι που το επέλεξα τελικά

Link to comment
Share on other sites

Να σπαμμαρω και εγω λιγο γιατι ειμαι δουλεια και δεν μπορω να ψαξω..:p

 

Καπου ειχαμε αναφερει πως μπορεις να κανεις να μην εμφανιζονται τα εικονιδια (απο το ndrive μαλλον) στο media browser..

 

Θυμαται κανεις;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2874584#post2874584

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει επίσης κάποιος να μου πεί πού θα βρώ software ειδικά για το δικό μας τηλέφωνο;

Εφαρμογές Symbian OS v9.4 & v9.5

 

Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το I9810 HD πανω απο μια βδομαδα, πραγματικα αψογο !!!!!!!!!!!!!

Αλλα ρε παιδια ενα παράπονο μεγαλο , γιατι να μας πετα ολα τα αρχεια (photo και video εννοω) σε μια εκθεση , αντε ναχεις 1000 φωτο και 50 βιντεο , και αααααααντε ψαξε αυτο που θες . . . . . :mad:

Ενας Photo Viewer ρε παιδια χαθηκε να ανοιγει μονο τις φωτο με επιλογη φακελου , (καθενας μας εχει τους φακελους του : προσωπικές - αστειες - wallpapers κ.α.)

Και ενα video Player να κανει το ιδιο για τα βιντεο (ναχει browse folders)

Καλος ο Real αλλα εχει την επιλογη κλιπ βιντεο και σου ανοιγει ΟΟΟΟΛΑ τα βιντεο πουχεις σε ολες τις μνημες του κινητού .

Στο Ν95 8gb που χα πριν ειχα βαλει το Resco Photo Viewer για Φωτο και το CorePlayer για βιντεο (Μονο που δεν ανοιγε ΜΡ4)

Τωρα ποτε και αν θα βγουν αυτα τα δυο προγραματα για το Omnia??? ...................... άγνωστων !!!!!!!!!!!

Αχ αχ :(

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα links σ ευχαριστω παρα πολυ.βρήκα πολυ ωραια apps

Link to comment
Share on other sites

συνδέω το HD με το pc studio7 και ενώ το βρίσκει κανονικά όταν πάω να κάνω αναβάθμιση μου βγάζει το εξής μήνυμα στο τέλος: Η ενημέρωση δεν ολοκληρώθηκε κανονικά! Δοκιμάσετε ξανά αφού αφαιρέσετε και επανασυνδέσετε κανονικά το καλώδιο usb.

 

To βγάζω και το ξαναβάζω το καλώδιο αλλά τίποτα. το ίδιο μήνυμα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Εχω το I9810 HD πανω απο μια βδομαδα, πραγματικα αψογο !!!!!!!!!!!!!

Αλλα ρε παιδια ενα παράπονο μεγαλο , γιατι να μας πετα ολα τα αρχεια (photo και video εννοω) σε μια εκθεση , αντε ναχεις 1000 φωτο και 50 βιντεο , και αααααααντε ψαξε αυτο που θες . . . . . :mad:

Ενας Photo Viewer ρε παιδια χαθηκε να ανοιγει μονο τις φωτο με επιλογη φακελου , (καθενας μας εχει τους φακελους του : προσωπικές - αστειες - wallpapers κ.α.)

Και ενα video Player να κανει το ιδιο για τα βιντεο (ναχει browse folders)

Καλος ο Real αλλα εχει την επιλογη κλιπ βιντεο και σου ανοιγει ΟΟΟΟΛΑ τα βιντεο πουχεις σε ολες τις μνημες του κινητού .

Στο Ν95 8gb που χα πριν ειχα βαλει το Resco Photo Viewer για Φωτο και το CorePlayer για βιντεο (Μονο που δεν ανοιγε ΜΡ4)

Τωρα ποτε και αν θα βγουν αυτα τα δυο προγραματα για το Omnia??? ...................... άγνωστων !!!!!!!!!!!

Αχ αχ :(

http://dailymobile.se/2009/02/06/video-scalado-photoflow-on-nokia-5800/

http://5800-xm.blogspot.com/2009/03/photoflow-v101-s60v5-signed.html

Επι του παρόντος μια λύση αρκετα καλή είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..αν το αγορασω το κινητο απο αλλου (Οχι απο vodafone η πλαισιο) υπαρχει καποιο θεμα με την εγγυηση/service? Μου το δινει 500 euros λογω γνωριμιας ενα αλλο καταστημα, απο οτι λενε εχει ελληνικο μενου, το γεγονος ομως οτι δεν ειναι απο τα 2 καταστηματα που ανεφερα πριν εχει καποια σημασια για την εγγυηση/service?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι..αν το αγορασω το κινητο απο αλλου (Οχι απο vodafone η πλαισιο) υπαρχει καποιο θεμα με την εγγυηση/service? Μου το δινει 500 euros λογω γνωριμιας ενα αλλο καταστημα, απο οτι λενε εχει ελληνικο μενου, το γεγονος ομως οτι δεν ειναι απο τα 2 καταστηματα που ανεφερα πριν εχει καποια σημασια για την εγγυηση/service?:worry:

 

Στο service μάλλον δεν θά΄χεις πρόβλημα αφου πας στην OMNITECH(ή ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ),τώρα αν είναι παραεισαγωγής και διαφορετική rom θά΄χει(με ότι αυτό συνεπάγεται για μελλοντικές αναβαθμίσεις μέσω PC Studio ή απώλεια ελληνικού language pack κλπ.) και δεν ξέρω αν σε καλύπτει η ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ(επίσημη αντιπροσωπεία),άλλα και τα 500 με τα 579 της Vodafone δεν είναι μεγάλη διαφορά για να τραβιέσαι ενδεχομένως.αν ήταν 400 τότε το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

συνδέω το HD με το pc studio7 και ενώ το βρίσκει κανονικά όταν πάω να κάνω αναβάθμιση μου βγάζει το εξής μήνυμα στο τέλος: Η ενημέρωση δεν ολοκληρώθηκε κανονικά! Δοκιμάσετε ξανά αφού αφαιρέσετε και επανασυνδέσετε κανονικά το καλώδιο usb.

 

To βγάζω και το ξαναβάζω το καλώδιο αλλά τίποτα. το ίδιο μήνυμα πάλι

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω....:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εχετε υποψιν καμια εφαρμογη στυλ wollet δηλαδη να αποθηκευεις κωδικους κτλπ που να παιζει για το συγκεκριμενο τηλ....
Link to comment
Share on other sites

Στο service μάλλον δεν θά΄χεις πρόβλημα αφου πας στην OMNITECH(ή ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ),τώρα αν είναι παραεισαγωγής και διαφορετική rom θά΄χει(με ότι αυτό συνεπάγεται για μελλοντικές αναβαθμίσεις μέσω PC Studio ή απώλεια ελληνικού language pack κλπ.) και δεν ξέρω αν σε καλύπτει η ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ(επίσημη αντιπροσωπεία),άλλα και τα 500 με τα 579 της Vodafone δεν είναι μεγάλη διαφορά για να τραβιέσαι ενδεχομένως.αν ήταν 400 τότε το καταλαβαίνω.

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Επειδη ειναι προγραμματισμενο να παω αυριο να το παρω, υπαρχει τροπος να διαπιστωσω πριν το αγορασω αν ειναι παραεισαγωγης? και αν ναι πως? αν μπορεις να μου το διευκρινισεις και αυτο σε παρακαλω :O

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε πει πολλες φορες οτι το κανει αυτο το pc studio στα vista κυριως ειναι θεμα pcstudio και vista driver. Και εμενα στα vista x64 αυτο το μυνημα μου ειχε βγαλει και το βαλα στα xp και δουλεψε.

Ουτως ή αλλως και να το αναγνωρισει (να το περασετε στα xp ας πουμε) θα σας βγαλει μυνημα οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση διαθεσιμη γιατι πολυ απλα δεν υποστηριζεται η ελληνικη ρομ ακομη.

Οποτε δοκιμαστε αν εχετε vista μηπως δουλεψει με compatibility mode αλλιως κοιταξτε για καποιο driver ή εγκαταστηστε το σε αλλο λειτουργικο.

Παντως καποια λυση θα υπαρχει σιγουρα για να δουλεψει σωστα στα vista google it.. Απλα δεν το χα ψαξει γιατι το βαλα κατευθειαν στα xp που εχω dual boot

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εχετε υποψιν καμια εφαρμογη στυλ wollet δηλαδη να αποθηκευεις κωδικους κτλπ που να παιζει για το συγκεκριμενο τηλ....

 

Handy Safe Pro for Samsung OMNIA HD

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση! Επειδη ειναι προγραμματισμενο να παω αυριο να το παρω, υπαρχει τροπος να διαπιστωσω πριν το αγορασω αν ειναι παραεισαγωγης? και αν ναι πως? αν μπορεις να μου το διευκρινισεις και αυτο σε παρακαλω :O

 

Τσέκαρε πρώτα αν έχει ανοιχτεί η συσκευασία. Αν είναι παραεισαγωγή είναι πιθανόν να μην έχει ελληνικό τυπωμένο manual ή να είναι φωτοαντίγραφο. Αν μπορείς να ανοίξεις το τηλέφωνο δες αν τα μενού είναι αγγλικά αντί για ελληνικά που θα έπρεπε. Ίσως να μπορείς να το τσεκάρεις και μέσω του firmware που τρέχει αλλά δεν ξέρω να σου πω πως ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...