Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια βοήθεια, κανω ακριβώς ότι λένε οι οδηγείες για φλασάρισμα του finaldestiny86 και μου βγάζει μήνυμα "Η αναβάθμιση του LG κινητού σας τηλεφώνου δεν είναι δυνατή λόγω σφάλματος που παρουσιάστηκε στο σύστημα." Τι να κάνω???

 

Όλα οκ. Το έλυσα. Έκανα τη ρύθμιση στο winrar και ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η οθόνη έχει πάνω προστατευτική ζελατίνα, σωστά?(τι ρωτάω τώρα...)

 

Σωστά. Κάποιοι φίλοι έγραψαν ότι είχαν προβλήματα λόγω της ζελατίνας. Μάλλον τρέλενε τον εσθητήρα φωτός με αποτέλεσμα να τους αναβοσβήνει η οθόνη. Προσωπικά δεν μου παρουσίασε κάπιο πρόβλημα, και την έβγαλα μόνον όταν σιγά σιγά άρχησε να ξεκολάει και φαινόταν άσχημα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα, αλλά και πάλι τα ίδια...

 

Το factory reset που έκανες ήταν μέσα από το service menu έτσι?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Επειδη έχασα το νούμερο του service menu μπορεις να το γράψεις πάλι? ¨εβαλα άλλα έκδοση τώρα και μάλλον δουλεύει, αλλα θέλωνα κάνω πάλι ενα reset
Link to comment
Share on other sites

1809#*900# factory reset...

ποια εκδοση λογισμικου εβαλες τωρα? κ τι προβλημα σου βγαζει ο media player??

Link to comment
Share on other sites

εννοεις εχεις περασει κομματια μεσα στο κινητο κ την ωρα που τα φορτωνει κολλαει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει τα κομμάτια, αλλά όταν πάει να ανοίξει η εφαρμογή "μουσική" αρχίζει να φορτώνει και συνεχίζει όλη την ώρα....
Link to comment
Share on other sites

εμενα το ιδιο ακριβως προβλημα μου το εκανε με τα album arts...δλδ δε τα διαβαζε με αποτελεσμα να κολλαει...

αν θες κοιτα την υπογραφη μου με αυτο το θεμα κ ελεγξε μεσω του mp3tag τι παιζει με τα κομματια σου μπορει να ειναι εκει το προβλημα..(βασικα εγω αλλαξα σε σωστη αναλυση τις εικονες των album arts κ επαιξαν ολα κανονικα κ τα διαβαζε ταχυτατα αν κ ειχα βαλει καμια 10αρια αλμουμ μεσα)

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε εκει που λεει το υλικο μου κ δοκιμασε να ανοιξεις τους ηχους...τους ανοιγει η κ εκει φορτωνει μια ωρα?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα σου κολλάει? Ρωτάω γιατί και σ' εμένα έκανε αρκετή ώρα ν' ανοίξει την πρώτη φορά. Του έχω περάσει βέβαια 3GB mp3. Μετά τα ανοίγει όμως αμέσως. Για άστο λίγη ώρα. Εμένα μου έκανε 5-6 λεπτά να ανοίξει

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει τα κομμάτια, αλλά όταν πάει να ανοίξει η εφαρμογή "μουσική" αρχίζει να φορτώνει και συνεχίζει όλη την ώρα....

 

φιλε noukos και εγω το ιδιο προβλημα εχω...στην αρχη νομιζα οτι εφταιγε το οτι περναγα τα τραγουδια με συνδεση mass storage..δοκιμασα με pc suite και ανοιγε αμεσως το media player (περιπου 1.5gb)...λεω ωραια καλα παμε και δοκιμαζω παλι με συνδεση mass storage να κανω καποιες αλλαγες στις πληροφοριες καποιων κομματιων...τι το θελα!!!ξανα δεν ανοιγε o media player...τωρα δοκιμαζω για δευτερη φορα να ξαναπερασω τα κομματια μεσω pc suite και αληθεια σας λεω αν το ξανακανει εχει φαει σουτ.τελος:angry:

Link to comment
Share on other sites

παιδεια μηπως υπαρχει τροπος να αποκλεισω το κινιτο μου απο το να μπενει στο ιντερνετ μεσω vodafone?
Link to comment
Share on other sites

πας στις ρυθμισεις συνδεσιμοτητας κ βαζεις στο προφιλ του browser το wifi...το ιδιο θα κανεις κ για τις εφαρμογες java κ θα εισαι καλυμμενος
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα σου κολλάει? Ρωτάω γιατί και σ' εμένα έκανε αρκετή ώρα ν' ανοίξει την πρώτη φορά. Του έχω περάσει βέβαια 3GB mp3. Μετά τα ανοίγει όμως αμέσως. Για άστο λίγη ώρα. Εμένα μου έκανε 5-6 λεπτά να ανοίξει

 

Τελικά αφού το άφησα ένα τέταρτο άνοιξε. Τώρα ανοίγει κανονικά. Ευχαριστώ για την προσπάθεια πάντως...

Link to comment
Share on other sites

ισως τρωει καποιο σκαλωμα την πρωτη φορα...τι να πω...

δε την εχω δοκιμασει την εκδοση που εχεις...θα βαλω κατευθειαν την νεα open europe οταν βγει..στην V10M_02 ειμαι τωρα κ δε μου εχει βγαλει καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

Εχετε δοκιμασει καποια gps εφαρμογη, οπου να μην χρειαζεται συνδεση wifi η 3g;

Και το google maps, αλλα και το amazegps, μου ζητανε καθε φορα συνδεση σε wifi η 3g.

Αυτονομο η υποβοηθουμενο gps Να το βαλω;

Link to comment
Share on other sites

- Ο ήχος του είναι απλά άριστος. Το Dolby κάνει θαύματα. :happy:

- Η ένταση είναι αρκετά δυνατή, δεν έχεις πρόβλημα να το ακούσεις (εκτός αν είσαι μέσα σε club).:lol:

- Εξαρτάτε το MP3. Αν έχει τονισμένες χαμηλές, λογικό είναι να σου παραμορφώσει το μεγαφωνάκι. (Ήμαρτον, έτσι?!?):!:

- Nop. Ένα είναι, αλλά καλής ποιότητας. Όσο παίζει μέσα στις αντοχές του, παίζει καθαρά και ποιοτικά.:D

 

 

PS. Με την τελευταία αναβάθμιση (open Europe 10B) το τηλέφωνο είναι απλά άψωγο. Δεν κολλάει, όλα δουλεύουν πολύ καλά και σωστά. Κάποια λίγα μικροπροβλήματα μένουν με τα BTHF. Λιγότερα όμως από τις άλλες εκδόσεις λειτουργικού.

PS2. Αν είχε και κάποιο τρόπο να σου δίχνει ότι έχεις αναπάντητη (όταν είναι σε κατάσταση αναμονής) θα ήταν πραγματικά τέλειο. Αλήθεια γιατί δεν βάζουν κάτι τέτοιο. Τόσο δύσκολο είναι πια? Ένα Ε51 που έχω σαν δεύτερη συσκευή, έχει ένα led λευκό που φλασάρει όταν έχεις κάτι αναπάντητο (μύνημα ή κλήση). Εδώ? Ένα ledάκι?

 

Ευχαριστώ πολύ για τις θετικές απαντήσεις σχετικά με τον ήχο του κινητού..

Όταν λες αναβάθμιση open europe 10B αυτή η αναβάθμηση γίνεται μεσω φλασαρίσματος ή μέσω του lg pc suite????

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα

Εχετε δοκιμασει καποια gps εφαρμογη, οπου να μην χρειαζεται συνδεση wifi η 3g;

Και το google maps, αλλα και το amazegps, μου ζητανε καθε φορα συνδεση σε wifi η 3g.

Αυτονομο η υποβοηθουμενο gps Να το βαλω;

 

αυτονομο παντα το gps...κ οσο για εφαρμογες διαβασε τις πιο πισω σελιδες εχει αφιερωθει πολυς χρονος...επικρατεστερες ειναι το trekbuddy κ το we travel κ ειδικα το δευτερο που εχει υποστηριξη κ απο site

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού το άφησα ένα τέταρτο άνοιξε. Τώρα ανοίγει κανονικά. Ευχαριστώ για την προσπάθεια πάντως...

 

Έτσι μπράβο. Όλα καλά λοιπόν

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις θετικές απαντήσεις σχετικά με τον ήχο του κινητού..

Όταν λες αναβάθμιση open europe 10B αυτή η αναβάθμηση γίνεται μεσω φλασαρίσματος ή μέσω του lg pc suite????

 

Μέσω flash. Εφόσον αλλάζεις έκδοση λειτουργικού, μόνον μέσω flash. Μετέπειτα αναβαθμίσεις στην ίδια έκδοση, μέσω pc suite

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...