Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις δοκίμασα αυτό που είπες, ναι, περνάει την ίδια φωτο με (0) μπροστά, αλλά τη σβήνει μια χαρά από το κινητό, χωρίς κολλήματα. Πρόσεξα κι ένα εφέ! αν βλέπεις τη φωτο fullscreen και πατήσεις διαγραφή, τη σβήνει σαν όταν σβηνεις με σβήστρα και από πίσω εμφανίζεται σιγά-σιγά η επόμενη φωτογραφία που έχεις!!! Ωραίο! Τέλεια η C.

 

 

Αν κάνεις udate θα σου περάσει της vodafone. Επίσης, δεν υπάρχει πουθενά το λίνκ των εκδόσεων που βγήκαν απο τις 4/8 κι έπειτα γιατί η LG κλείδωσε τον "κατάλογο" με τα λίνκς των εκδόσεων για λόγους ασφαλείας. Έτσι, αν δεν τον ξεκλειδώσει, το μέλλον του φλασαρίσματος με νέες εκδόσεις προβλέπεται δυσοίωνο.

 

χμμμ. οτι πιο ασχημο ακουσα σε αυτο το φορουμ. μπορω να πω οτι με αγχωσε αυτο :/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάγκες, έκανα ότι λέει στις οδηγίες για την εγκατάσταση του wetravel αλλά δε λέει να φορτώσει το χάρτη.... Έχει κανείς ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; :blink::blink::blink::blink:
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες, έκανα ότι λέει στις οδηγίες για την εγκατάσταση του wetravel αλλά δε λέει να φορτώσει το χάρτη.... Έχει κανείς ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; :blink::blink::blink::blink:

Πρέπει πρώτα να κλειδώσει δορυφόρο για να εμφανίσει χάρτη. Κοίτα στο 64km/h, όταν γίνει 0km/h τότε σημαίνει οτι κλείδωσε.

Link to comment
Share on other sites

Στο 64 είναι εδώ και αρκετή ώρα φίλε μου.... Μήπως γνωρίζεις πόση ώρα περίπου χρειάζεται;

περίπου 3 λεπτά σε ανοιχτό χώρο. Πρέπει απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου να βάλεις το gps αυτόνομο και απο το μενού ρυθμίσεων του wetravel να επιλέξεις GPS-> Internal gps

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

εχω ρωτησει ξανά σχετικά με τις ρυθμίσεις για το mail μου από το msn..Το email μου είναι της μορφής user@msn.com και θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος και να μου πει τι ρυθμίσεις να βάλω στο κινητό μου..Δεν θέλω τις ρυθμίσεις του hotmail αλλά του msn..Ευχαριστω εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

μηπως ρε JIM μποροθμε να τσιμπισουμε το ελληνικο firmware απο το pc suite την ωρα που το αναβαθμιζει? . γιατι φανταζομε πριν ξεκινησει την αναβαθμιση το pc suite , ολο κ σε καποιο temporary καταλογο θα το κατεβαζει πρωτα
Link to comment
Share on other sites

Το Πηγες κατευθειαν στν lg η απο εκει που το αγωρασες?

Ποσες μερες κανανε για να στο δωσουνε?

 

στην lg.. τους πηρα τηλ. και μου δωσανε διευθυνση ενος σερβις.. 3 μέρες κάνανε περίπου..

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Στο 64 είναι εδώ και αρκετή ώρα φίλε μου.... Μήπως γνωρίζεις πόση ώρα περίπου χρειάζεται;

Εξαρτάται και ποια έκδοση φοράς.Το gps αργεί πολύ για πρώτη φορά, τώρα βελτιώνεται σιγά σιγά με νέες εκδόσεις.Σε μένα που έχω την open europe 2 κάνει πλέον γεμάτα 5 λεπτά σε τελείως ανοιχτό χώρο ή σε χώρο που είχε λοκάρει παλαιότερα.Έκανα και ένα τεστάκι με το Ρενουάρ και το Αρένα σε χώρο ανοιχτό, αλλά με σκεπή από πάνω.Το ρενουάρ λόκαρε σε 3 λεπτά περίπου, ενώ το αρένα ποτέ..

περίπου 3 λεπτά σε ανοιχτό χώρο. Πρέπει απο τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου να βάλεις το gps αυτόνομο και απο το μενού ρυθμίσεων του wetravel να επιλέξεις GPS-> Internal gps

Δημήτρη προφανώς με την νέα έκδοση που φοράς έχουν βελτιωθεί τα πράγματα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

εχω ρωτησει ξανά σχετικά με τις ρυθμίσεις για το mail μου από το msn..Το email μου είναι της μορφής user@msn.com και θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος και να μου πει τι ρυθμίσεις να βάλω στο κινητό μου..Δεν θέλω τις ρυθμίσεις του hotmail αλλά του msn..Ευχαριστω εκ των προτέρων..

Απ'ότι ξέρω, δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση pop στις υπηρεσίες της Microsoft (hotmail, msn, windowslive), παρα μονο με πληρωμή. Η λύση είναι να κάνεις forward τα μηνύματα που λαμβάνεις σε άλλη υπηρεσία που υποστηρίζει pop (yahoo, gmail etc).

μηπως ρε JIM μποροθμε να τσιμπισουμε το ελληνικο firmware απο το pc suite την ωρα που το αναβαθμιζει? . γιατι φανταζομε πριν ξεκινησει την αναβαθμιση το pc suite , ολο κ σε καποιο temporary καταλογο θα το κατεβαζει πρωτα

Λογικά θα γίνεται. Θα δούμε τι έχουν να πουν και οι λοιποί του εξωτερικού.

 

@Spidey: Δεν δοκίμασα το gps ακόμη με τη νέα έκδοση :p. Αναφέρομαι στην open europe & open greek a,b

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να κλειδώσει δορυφόρο για να εμφανίσει χάρτη. Κοίτα στο 64km/h, όταν γίνει 0km/h τότε σημαίνει οτι κλείδωσε.

 

αν θέλεις να το δουλέψεις σαν σκέτο χάρτη βάλε στις ρυθμίσεις gps του we travel no gps

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις udate θα σου περάσει της vodafone. Επίσης, δεν υπάρχει πουθενά το λίνκ των εκδόσεων που βγήκαν απο τις 4/8 κι έπειτα γιατί η LG κλείδωσε τον "κατάλογο" με τα λίνκς των εκδόσεων για λόγους ασφαλείας. Έτσι, αν δεν τον ξεκλειδώσει, το μέλλον του φλασαρίσματος με νέες εκδόσεις προβλέπεται δυσοίωνο.

 

 

Το μέλλον των αναβαθμίσεων από τους ίδιους τους χρήστες προβλέπεται δυσοίωνο και για ένα άλλο λόγο : Μέσω PC Suite σε αναβαθμίζει σε ό,τι να'ναι ! Συγκεκριμένα : αγοράζω με επιδότηση το κινητό branded Vodafone...αναβαθμίζω manually (όχι μέσω PC Suite) σε Β2 Open Europe...και χτες λέω ας κάνω αναβάθμιση μέσω PC Suite να δούμε τί λέει η νέα ελληνική...

 

...τελικά πολύ ωραίο το MyView !! :blink::blink::blink::p

 

και τώρα τι; πίσω στην Β2 και σταύρωμα χεριών να μην βγάλω 10 φορές την μπαταρία κατά την διαδικασία;:X

 

Τί να πω..ώρες - ώρες μου έρχεται να δικαιολογήσω τον φίλο Kyris (αλλά δεν το κάνω :p:rolleyes: μου αρέσει να "πειράζω" κάθε τι..αν μπορούσα θα αναβάθμιζα και το βραστήρα :lol:)

 

Καλή συνέχεια σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Το μέλλον των αναβαθμίσεων από τους ίδιους τους χρήστες προβλέπεται δυσοίωνο και για ένα άλλο λόγο : Μέσω PC Suite σε αναβαθμίζει σε ό,τι να'ναι ! Συγκεκριμένα : αγοράζω με επιδότηση το κινητό branded Vodafone...αναβαθμίζω manually (όχι μέσω PC Suite) σε Β2 Open Europe...και χτες λέω ας κάνω αναβάθμιση μέσω PC Suite να δούμε τί λέει η νέα ελληνική...

 

...τελικά πολύ ωραίο το MyView !!

 

και τώρα τι; πίσω στην Β2 και σταύρωμα χεριών να μην βγάλω 10 φορές την μπαταρία κατά την διαδικασία;:X

 

Τί να πω..ώρες - ώρες μου έρχεται να δικαιολογήσω τον φίλο Kyris (αλλά δεν το κάνω :p:rolleyes: μου αρέσει να "πειράζω" κάθε τι..αν μπορούσα θα αναβάθμιζα και το βραστήρα

 

Καλή συνέχεια σε όλους

Μα πρέπει να έχεις ήδη open greek για να σου περάσει την καινούρια. Επίσης, αν φλασάρεις σε άλλη έκδοση τότε "μπερδεύεται" και μπορεί να σου περάσει πάλι branded αλλά άλλου παρόχου (εφ'όσον είχες απο την αρχή branded). Πάντως είμαι ευχαριστημένος με την έκβαση του δικού μου update. Τα λίγα bugs θα διορθωθούν και αν έκαναν το official update να δουλεύει και σε vista τότε θα ήταν τέλεια! (Κάθε φορά που βγαίνει Update πρέπει να πηγαίνω στο παλιό pc με xp για να κάνω αναβάθμιση!)

 

"Τί να πω..ώρες - ώρες μου έρχεται να δικαιολογήσω τον φίλο Kyris (αλλά δεν το κάνω :p:rolleyes: μου αρέσει να "πειράζω" κάθε τι..αν μπορούσα θα αναβάθμιζα και το βραστήρα "

Αν δεν πάθεις...δεν μαθαίνεις! Ούτως ή άλλως, μπορείς να βάλεις την προηγούμενη έκδοση λογισμικού αν δεν μείνεις ευχαριστημένος. Επίσης, αν "νεκρώσει" το κινητό απο σφάλμα στην αναβάθμιση, μπορείς πλέον να το επαναφέρεις με το GSMulti. (Θα συμπεριλάβω αναλυτικές οδηγίες και όλα τα συναφή, πλήρως εξελληνισμένα, στο pdf μου σε λίγες ημέρες!)

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι ξέρω, δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση pop στις υπηρεσίες της Microsoft (hotmail, msn, windowslive), παρα μονο με πληρωμή. Η λύση είναι να κάνεις forward τα μηνύματα που λαμβάνεις σε άλλη υπηρεσία που υποστηρίζει pop (yahoo, gmail etc).

 

Λογικά θα γίνεται. Θα δούμε τι έχουν να πουν και οι λοιποί του εξωτερικού.

 

@Spidey: Δεν δοκίμασα το gps ακόμη με τη νέα έκδοση :p. Αναφέρομαι στην open europe & open greek a,b

 

Mε hotmail εχω δοκιμάσει και κάνει ανάκτηση κανονικά..αλλά με το msn δυστυχώς μου αναφέρει αποτυχία σύνδεσης..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ αλλά η αναζήτηση δε δουλεύει... πατάω gps γιατί θέλω να δω τι δέκτη έχει το κινητό και μου βγάζει δεν βρέθηκαν αποτελέσματα. Μήπως μπορείτε να μου απαντήσετε?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

σε ποια αναζητηση αναφερεσαι?? το κινητο εχει A-GPS οπως κ τα περισσοτερα κινητα που εχουν δεκτη ενσωματομενο
Link to comment
Share on other sites

σε ποια αναζητηση αναφερεσαι?? το κινητο εχει A-GPS οπως κ τα περισσοτερα κινητα που εχουν δεκτη ενσωματομενο

 

Εδώ στο θέμα πάτησα αναζήτηση για gps και δε μου έβγαλε τπτ. Δεν εννοώ αυτό για το δέκτη, το A-GPS, αλλά τι μοντέλο είναι ο δέκτης, π.χ. Sirf Star.

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει γιατί πριν λίγες μέρες γύρισα από διακοπές και έχασα επεισόδια. Ανακάλυψα τυχαία πως να βγάζετε πιο "γρήγορες" φωτογραφίες. Απενεργοποιήτε τον σταθεροποιητή! Αν το έχετε αναφέρει ήδη..sorry!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει γιατί πριν λίγες μέρες γύρισα από διακοπές και έχασα επεισόδια. Ανακάλυψα τυχαία πως να βγάζετε πιο "γρήγορες" φωτογραφίες. Απενεργοποιήτε τον σταθεροποιητή! Αν το έχετε αναφέρει ήδη..sorry!

Επίσης, απο την έκδοση b έχει εξαλειφθεί το lag που υπήρχε κατά τη λήψη μιας φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

@jimdem582: Απλά δεν υπάρχεις!! Σε ευχαριστώ πολύ για το σκάψιμο που έχεις ρίξει για το κινητό αυτό και που το μοιράζεσαι μαζί μας!
Link to comment
Share on other sites

@jimdem582: Απλά δεν υπάρχεις!! Σε ευχαριστώ πολύ για το σκάψιμο που έχεις ρίξει για το κινητό αυτό και που το μοιράζεσαι μαζί μας!

 

πραγματικα! το παλληκαρι δινει ρεστα. κ οι αλλοι δηλαδη σε ο,τι χρειαζομαστε σπευδουν αμεσα!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ!!

 

 

*καλα jimedem κατεβασα τον οδηγο κ τρελαθηκα! σπουδαζω κ ηλεκτρονικος κ θα ριξω τωρα διαβασμα...χεχε!! κ παλι μπρΑΒΟ!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κι εγώ για την απήχηση. Ήδη το pdf μου για το αρένα έχει ξεπεράσει τα 800 downloads (!) και ο οδηγός μου για το we-travel τα 700! Και πάλι ευχαριστώ για την υποστήριξή σας και που κρατάτε το τόπικ του αρένα ζωντανό και πάντα φρέσκο! Καλή συνέχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω τουσ πιο εξιδικευμένους με το arena πώσ μπορώ να κάνω την αναβάθμιση για να βγάλω το vodafone που έχω και να μπορώ να περάσω όποιο άλλο μικροπρογραμμα θέλω χωρίς όμωσ να χάσω το fm trasmision.

Επίσης θα ήθελα να ρωτίσω αν είναι διαθέσιμο το app store τησ lg.Θα μπορώ να κατεβάσω μικροεφαρμογές σαν το iphone?Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλα είμαι νέος στο κινιτό και δν το έχω μάθει ακόμα καλά!!!Αλωστε για αυτο είστε εσεισ για να μ λύσετε τισ απορείες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα! το παλληκαρι δινει ρεστα. κ οι αλλοι δηλαδη σε ο,τι χρειαζομαστε σπευδουν αμεσα!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ!!

 

 

*καλα jimedem κατεβασα τον οδηγο κ τρελαθηκα! σπουδαζω κ ηλεκτρονικος κ θα ριξω τωρα διαβασμα...χεχε!! κ παλι μπρΑΒΟ!

 

dimitri...apo pou eisai????min mou peis oti eisai apo ton volo.....????

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...