Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, είναι η πρώτη φορά που γράφω σ'αυτό το θέμα και χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Έχω το κινητό 2 μήνες και μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Εδώ και 2 μέρες όμως και χωρίς να έχω αλλάξει κάτι στις ρυθμίσεις (συνειδητά τουλάχιστον) η οθόνη δεν κλειδώνει πατώντας το γνωστό κουμπί. Κλειδώνει όταν περάσει ο προεπιλεγμένος χρόνος και ξεκλειδώνει άμεσα με το πάτημα (όχι παρατεταμένο) του κουμπιού, κάτι που φυσικά δημιουργεί προβλήματα όπως καταλάθος κλήσεις κ.τ.λ.

 

Έχει κανείς καμιά ιδέα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για δοκίμασε να φτιάξεις μια νεα επαφη μεσα απο το κινητο.. δουλέυει κανονικά ή σου κάνει ρεσταρτ?

 

ευχαριστώ για το ενδιαφερον.

1ον το πρόβλημα λύθηκε διαγράφοντας μια επαφη απο το outlook. σταματαγε στην ίδια επαφή συνέχεια. Την διέγραψα και έγινε συγχρονισμος μια χαρα...

2ον επαφές φτιάχνω κανονικά απο το κινητο και δεν γίνεται επανεκκίνηση.

το μοναδικό μου πρόβλημα που έχω και δεν έχω βρει λύση οι επανεκκινήσεις οταν καλώ απο τις συντομευσεις των επαφων. (και αυτο όχι πάντα)

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας βαθμολόγιση, εννοείτε το calibration? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λέγοντας βαθμολόγιση, εννοείτε το calibration? :confused:

Nαι βρε λες και δεν το ξέρεις :D

Απλώς ο φίλος ήθελε να πει "βαθμονόμηση"

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ειμαι καινουργιο μελος στο my phone διαβασα στο forum για το lg km900 arena κ αποφασισα να ρωτησω ειπειδη πριν λιγες μερες απεκτησα κ εγω ενα δικο μου αν ξερει καποιος να με βοηθησει.αντιμετωπισα το εξης προσπαθησα να μπω στο youtube ενω ημουν συνδεδεμενη στο internet με wi-fi απο το σπιτι μου κ ενω εμπαινε κανονικα δεν μπορουσα να δω video.Επισης ηθελα να διαβασω ενα blog κ δεν μπορουσα να δω ολοκληρη την ειδηση δεν με εβαζε.αν ξερει καποιος αν λυνεται η τι φταιει θα με βοηθουσε πολυ.ευχαριστω:)
Link to comment
Share on other sites

η εκδοση λογισμικου σου φταιει...πρεπει η να την αναβαθμισεις μεσω pc suite η να φλασαρεις καποια αλλη μονη σου...υπαρχει αντιστοιχο τοπικ για οτι απορια εχεις..

καλοριζικη..!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολα τα παιδια.

εχω το αρενα απο το μαιο και εκανα τοτε το φλασαρισμα στην γερμανικη που υπηρχε τοτε και μεχρι και χτες ολα σουπερ, το κινητο πυραυλος δεν μασαγε μια.

χτες χωρις κανενα λογο εγινε το εξης κουλο.

μπαινω στα μηνυματα να διαβασω ενα παλαιο σμσ. Το επιλεγω (που περνει το πορτοκαλι χρωμα οταν το επιλεγεις) και ποτε δεν ανοιξε!!!παταω το κοκκινο συμβολο που ειναι για να βγαινεις απο το μενου και....david copperfield magic: το sms που ηταν επιλεγμενο σε πορτοκαλι χρωμα, γινεται ασπρο και με πολυ αχνο πορτοκαλι χρωμα να διαβαζονται καποια γραμματα.

εκανα restart και παλι το ιδιο. εβγαλα μπαταρια και παλι το ιδιο. το ψηλοπαιδεψα και τελικα λειτουργησε.

εσβησα οσα sms δεν ηθελα και μετα πηγα να γραψω ενα καινουργιο. επιτηδες καθως εγραφα, γυρισα το κινητο ετσι ςστε να εμφανιστει το querty πληκτρολογιο και οταν το ξαναγυρισα για να εχει το στανταρ πληκτρολογιο david copperfield 2: εχω την οθονη του μηνυματος που γραφω κανονικα αλλα...ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΜΙΣΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ QUERTY!!!!

βγηκα απο το μενου και για λιγο η οθονη τα ειχε ολα: ολα οσα ειπα συν το εικονιδιο απο το alarm ( που το ειχα βαλει) και το ρολοι.

μετα..ως δια μαγειας....ολα εφτιαξαν και δουλευει κανονικα, σαν να μην τρεχει τιποτα.

να υποθεσω οτι μονο εγω ειμαι ο τυχερος ε????

 

α, και κατι αλλο.τον τελευταιο καιρο παρατηρω, οτι αν μπαινω πχ στα sms η σε καποιο αλλο μενου, υπαρχει θαμπα το ρολοι απο το screensaver που υπαρχει οταν κλειδωνει η οθονη.

 

στοιχειωσε το κινητο μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

 

α, και κατι αλλο.τον τελευταιο καιρο παρατηρω, οτι αν μπαινω πχ στα sms η σε καποιο αλλο μενου, υπαρχει θαμπα το ρολοι απο το screensaver που υπαρχει οταν κλειδωνει η οθονη.

 

στοιχειωσε το κινητο μου!!!!

 

Εχω να σημιώσω οτι παρατηρησα κι εγω το φαινομενο να αχνοφαίνονται επιλογές απο άλλα μενου ενω ειμαι σε αλλη οθόνη. Εβγαλα μπαταρια κλπ και μετα εφυγαν,ισως κατα τυχη .Ελπίζω να μην τα φτύσει τοσο γρήγορα.Ούτε 2 βδομάδες δεν το εχω...

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα να το στείλω στο σέρβις και αφού με ενημέρωσαν για τα που και πώς για την περιοχή θεσσαλονίκης, έβγαλα απο το συρτάρι την απόδειξη αγοράς για να την έχω μαζί μου τώρα που θα το πάω.Το κινητό το αγόρασα απο κατάστημα στην Αθήνα το παρήγγειλα μέσω νετ και μου ήρθε αντικαταβολή.Μετά απο 2-3 μέρες μου ήρθε ταχυδρομικώς μια χειρόγραφη απόδειξη αγοράς η οποία όμως δεν είναι διάτρητη?!

λέτε να έχω πρόβλημα να μήν την θεωρούν έγκυρη ή κάτι τέτοιο?δεν θα έπρεπε να είναι οι αποδείξεις διάτρητες?

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η ώρα να το στείλω στο σέρβις και αφού με ενημέρωσαν για τα που και πώς για την περιοχή θεσσαλονίκης, έβγαλα απο το συρτάρι την απόδειξη αγοράς για να την έχω μαζί μου τώρα που θα το πάω.Το κινητό το αγόρασα απο κατάστημα στην Αθήνα το παρήγγειλα μέσω νετ και μου ήρθε αντικαταβολή.Μετά απο 2-3 μέρες μου ήρθε ταχυδρομικώς μια χειρόγραφη απόδειξη αγοράς η οποία όμως δεν είναι διάτρητη?!

λέτε να έχω πρόβλημα να μήν την θεωρούν έγκυρη ή κάτι τέτοιο?δεν θα έπρεπε να είναι οι αποδείξεις διάτρητες?

 

Δεν είναι διάτρητη= αθεώρητη.

Δεν υπάρχει πρόβλημα κανένα.

Κάπου πάνω πρέπει να λέει αθεώρητα βάσει της τάδε διάταξης νόμου.

 

Νομίζω ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Άλλωστε, αυτό είναι θέμα εφορίας, δεν έχει να κάνει με την LG

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει απο ποιο κατάστημα στην Αθήνα (you, e-shop, γερμανός) μπορώ να βρω την συσκευή αλλά να μην είναι branded
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει απο ποιο κατάστημα στην Αθήνα (you, e-shop, γερμανός) μπορώ να βρω την συσκευή αλλά να μην είναι branded

 

 

 

νομίζω στο πλαισιο....

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάντως από Γερμανό, γιατί θα είναι Cosmote. Το e-shop πρέπει να έχει unbranded. Το U δεν ξέρω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει απο ποιο κατάστημα στην Αθήνα (you, e-shop, γερμανός) μπορώ να βρω την συσκευή αλλά να μην είναι branded

 

Media Markt

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει απο ποιο κατάστημα στην Αθήνα (you, e-shop, γερμανός) μπορώ να βρω την συσκευή αλλά να μην είναι branded

 

Πρεπει να υπάρχει και στο Κωτσοβολο,πλαίσιο γιόκ :P

LG Optimus Black P970 (RIP) ----->LG G2 :D
Link to comment
Share on other sites

Media Markt

 

 

Προσοχή στο Media Markt γιατί κάνει παρα-εισαγωγές σε πολλά πράγματα.

 

παιδια ειμαι ασχετος......

 

μπορει να μου πει καποιος πως γινεται το φλασάρισμα;;;;;;;

 

 

Διάβασε το πρώτο ποστ στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=250822 Κατέβασε τον οδηγό και τα αρχεία και ότι απορία έχεις την γράφεις εκεί και σου απαντάνε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν καλησπέρα σας.

Έχω το κινητό 1 εβδομάδα, έχω βάλει την γερμανική εκδοση από την 2η μέρα και έχω διαβάσει όλες τις σελίδες στο forum που αφορούν το ARENA.

Οι εντυπώσεις μου μέχρι τώρα;;;

Καλές για multimedia συσκευη και φωτογραφική μηχανή αλλά για κινητό θα το χρησιμοποιώ σαν δευτερο. Βλέπεται έχω ένα HTC DIAMOND εδώ και 2 χρονια του οποιου οι δυνατότητες δεν τις πλησιάζει καν το ARENA. Παραθέτω διαφορές

ARENA

Καμερα πολύ καλή

Βιντεο καμερα παρα πολύ καλή

Multimedia, divx αριστο, Ραδιο

GPS αχρηστο

Δεν έχει push mail

Κλειστό λειτουργικό

Πολύ καλη ποιοτητα κατασκευης

Ταχύτητα λειτουργιών αριστη

Συνδεσιμοτητα καλή

Μπαταρία 1-2 μερες

Προγραμματα ανυρπακτα

 

DIAMOND

Καμερα χαλια

Βιντεο κάμερα χειρότερα δεν γινεται

Τα έχει σε ικανοποιητικό επιπεδο

GPS λειτουργικο (καθημερινη χρηση)

Push mail από Microsoft (δωρεαν)

Το πειράζεις μέχρι εκει που δεν παίρνει.

Αρκετα καλή ποιοτητα

Ταχυτητα λειτουργιων καλή

Συνδεσιμότητα άριστη

Μπαταρία 15 με 24 ώρες

Απεριόριστα προγράμματα

 

 

 

Συνοψίζοντας εάν το gps δουλευε και υπήρχε κάποιο σοβαρό πρόγραμμα να το υποστηρίξη και ένα υπήρχαν περισσότερες δυνατότητες γραφείου (push mail, Microsoft my phone application, gmail active sync) τότε το κινητό θα γινόταν ΑΡΙΣΤΟ. Μέχρι τότε θα έιναι το backup κινητό μου.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω ενα προβληματάκι με το αρενα ισος μπορειτε να με βοηθησετε

μ λεει να ενεργοποιησω το divx και να μπω στο web αλλα δεν ξερω πως.. και αμα το κάνω αυτο θα μπωρώ να βλεπω avi μορφή αρχεία? ταινιες και ξερω γω.. thanks

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά έχω ενα προβληματάκι με το αρενα ισος μπορειτε να με βοηθησετε

μ λεει να ενεργοποιησω το divx και να μπω στο web αλλα δεν ξερω πως.. και αμα το κάνω αυτο θα μπωρώ να βλεπω avi μορφή αρχεία? ταινιες και ξερω γω.. thanks

Καλώς ήρθες.Μη δίνεις σημασία σε αυτό, μην ασχολείσαι καθόλου.Ταινίες για να δεις θα πρέπει να τις μετατρέψεις σε mp4 με το πρόγραμμα xmedia recode (ψαξτο είναι free και έχει και προφίλ για το Αρένα).Για να βάλεις και υπότιτλους προτείνω το portable total video converter.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ποο φιλε 10000000 ευχαριστω :D το εκανα και αλλη μια τελευτεα ερωτηση. μπωρω να βαλω msn στο αρενα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...