Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλαξε τη θυρα usb κ πατα απο το κινητο λειτουργια μαζικης αποθηκευσης...δεν ειναι αναγκη να ειναι ανοιχτο το pc suite η ακομα κ να υπαρχει στον υπολογιστη...οταν μπαινει σε αυτη τη λειτουργια ειναι σαν ενα κοινο usb stick με χωρητικοτητα κατι λιγοτερο απο 8 gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μου δινεις ενα link?

Από το κινητό σου μπες στο boltbrowser.com και κατέβασε την dual signed έκδοση.Το κακό είναι ότι πρόβλημα με τα ελληνικά sites, με τα fonts δηλαδή.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

κ περα απο αυτο το μεγαλο μειον...εμενα δε με αφησε ικανοποιημενο παντως...οπερα κ παλι οπερα...
Link to comment
Share on other sites

αλλαξε τη θυρα usb κ πατα απο το κινητο λειτουργια μαζικης αποθηκευσης...δεν ειναι αναγκη να ειναι ανοιχτο το pc suite η ακομα κ να υπαρχει στον υπολογιστη...οταν μπαινει σε αυτη τη λειτουργια ειναι σαν ενα κοινο usb stick με χωρητικοτητα κατι λιγοτερο απο 8 gb

 

Οκ φιλε μου το εβαλα σε αλλη usb και ολα οκ!στις θυρες που το ειχα βαλει αρχικα κ ειχα εγκαταστησει το pc suite δεν μ αφηνει ν κανω συνδεση...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

2 Ερωτησεις κι απο μενα.

 

1) Messenger/MSN ???

 

2) Μετα απο Factory Reset , θα ξαναγυρισει στο προηγουμενο FIRMWARE?

 

Ευχαριστω.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) ebuddy που το κατεβαζεις ειτε απο τον υπολογιστη κ το περνας ειτε απο το κινητο στο ebuddy.com

2)οχι σε καμια περιπτωση...απλα καθαριζει το κινητο απο αρχεια οπως οι επαφες γιαυτο κ πριν το κανεις φροντιζεις να κανεις back up σε οτι χρειαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. Σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.

Το κατεβασα , και δουλευει το ebuddy , βεβαια κανω συνδεση μονο με wifi , μονο αμα χρειαστει εκτος wifi.

Ελπιζω να μην παρουσιασει τιποτα προβληματα η κολληματα τωρα το κινητο?

Γενικα τις εφαρμογες τις φοβαμαι , κι αυτη ειναι η πρωτη εφαρμογη που του εβαλα.

Αντε να βαλω αλλη μια , γιατι διαβασα και καλα λογια.

OPERA?

Ποια εκδοση κατεβαζουμε ? και απο που και πως?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με τον ιδιο ακριβως τροπο οπως με το ebuddy...opera mini βαλε στο google του κινητου κ κατι θα βγαλει..οι 2 αυτες εφαρμογες δεν παρουσιαζουν κανενα απολυτως προβλημα...κ ΠΑΝΤΑ μιλαμε για wifi γιατι με 3g οι χρεωσεις ξεφευγουν..!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω και παλι , αλλα δεν ειναι ακριβως ετσι οπως λες.

Καπου ειχε αναφερθει , η ακριβης διευθυνση του site που μπαινεις και κατεβαζεις συγκεκριμενη εκδοση.

Γιατι απο μια ματια που εριξα , δινει πολλες εκδοσεις , για διαφορα λογισμικα.

Και στο opera mini , δεν δινει το arena.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδα..οποιος μπορει ας με βοηθησει...

Το κινητο μολις σημερα το πηρα..εχει gps? γτ εγω διεκρινα μονο ενα πραγματακι α-gps το οποιο σε χρεωνει η google..

και επισης θελω να μου πειτε τι εφαρμογες μπορω να του βαλω γτ ακουσα οτι ειναι κλειστο λειτουργικο..

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλο ειναι πριν ποσταρεις να διαβαζεις κ λιγο τις προηγουμενες σελιδες...ειδικα αυτο το θεμα εχει απαντηθει απειρες φορες...

εχει gps αλλα δεν υπαρχει καποια αξιοπιστη java εφαρμογη για να το αξιοποιησει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Την Δευτέρα που μας πέρασε παρήγγειλα το Arena και αύριο (Παρασκευή) θα το έχω στα χέρια μου. Θα ήθελα να πω συγχαρητήρια σε όλους όσους πειραματίστηκαν και ψάχτηκαν με το συγκεκριμένο μοντέλο, ώστε αυτή τη στιγμή να γνωρίζω τι ενέργειες θα πρέπει να κάνω στο καινούργιο μου κινητό! Το μόνο που θα ήθελα να σας ρωτήσω (moderators) αν γίνεται να δημιουργηθούν υποκατηγορίες στο συγκεκριμένο νήμα για να μπορούμε να "ψαχνόμαστε" πιο εύκολα και πιο γρήγορα με το κινητό... και αυτό σας το λέω μετά από ανάγνωση 305 σελίδων!

 

Σας ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

να πας κ να πατησεις το εικονιδιο πανω αριστερα να σου εμφανισει το μενου...κ να βρεις το προβολη απο κ διαλεγεις αναμεσα σε τηλ.sim η κ τα 2...

προφανως ειναι στην επιλογη κ τα 2...οποτε βαλε απο το τηλεφωνο γιατι σε αυτες τις επαφες μπορεις να βαλεις κ φωτο κ ξεχωριστο ηχο κτλ.

 

mod spidey....ενδιαφερεσαι να φτιαξουμε ενα F.A.Q. για να λυνονται οι απλες αποριες στους περισσοτερους???

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 περίπου μέρες χρήσης του LG Arena έχω να καταθέσω και εγώ πιο αξιόπιστες παρατηρήσεις και μερικές ακόμα ερωτήσεις. Πιο συγκεκριμένα, έχει απίστευτη ποιότητα κατασκευής. Το μέταλλο στην πρόσοψη αλλά και η συνολική εικόνα κατασκευής δίνει την εντύπωση πιο ακριβών υλικών. Εύκολο στη φορητότητα και αρκετά φιλικό το UI. Από εκεί και πέρα και όσων αφορά το S-Class, το "κλειστό" λειτουργικό είναι...μεγάλος μπελάς. Τόσο που μου φαίνεται ότι τα WM με ένα βοηθητικό πρόγραμμα για το μενού (π.χ. Spb) τελικά μπορούν να γίνουν πολύ πιο φιλικά στον χρήστη. Μπορεί σαν συσκευή να έχει τέλεια οθόνη (αν κ με λίγα προβλήματα κάτω από έντονο ήλιο) και να λειτουργεί πολύ καλά σαν Mp3. Όμως, λειτουργίες Java δεν υπάρχουν, αυτές που υπάρχουν δεν μπορούν να εγκατασταθούν στην αρχική οθόνη (όπως π.χ. σε iphone ή WM) παρά μόνο στις εφαρμογές ή τα παιχνίδια, τόσο που -προσωπικά για εμένα- δεν βοηθάει καθόλου,δεν μπορείς να κάνεις το μενού "customized" παρά μόνο αλλάζεις θέσεις στα εικονίδια που έχει φορτωμένα και γενικά δεν μου φαίνεται κάτι τόσο "πρωτοποριακό" σε σχέση με άλλα λειτουργικά συστήματα κινητών. Τέλος, η μπαταρία απλά άθλια, μετά από πολύ προσοχή στις 4 πρωτες φορτίσεις - αποφορτίσεις κρατάει με το ζόρι 1,5 μέρα με μετρια χρήση. Οι ερωτήσεις που θέλω να κάνω είναι:

1) στο google maps κάθε φορά που πάω να το ανοίξω που πετάει το παράθυρο για να ενεργοποιηθεί το wifi. αν δεν βρίσκει σήμα επιστρέφει στην αρχική οθόνη του google maps και αμέσως πάλι ανοίγει το wifi ψάχνοντας για σήμα με αποτέλεσμα να κολλάει τρελά! Δεν μπορώ να ανοίγω το google maps και απλά να μου δείχνει τον φορτωμένο χάρτη χωρίς απλά να μου επιτρέπει να κάνω άλλες ενέργειες? (π.χ. εύρεση πόλης, διαδρομής, ζουμ κτλ.) αυτό στα WM θεωρείται δεδμένο.

2) πέρασα το wetravel και τους χάρτες σύμφωνα με τον πολύ καλό οδηγό του jimdem και έχω να παρατηρήσω τα εξής: Αφού πάτησα ορισμός δικαιωμάτων, στα : local_connectivity, read_user_data_access, write_user_data_access και location, την επιλογή "Να επιτρέπεται πάντα" την έχει μόνο στο local connectivity και στα υπόλοιπα έχει "ερώτηση" και να "να μην επιτρέπεται" . Επέλεξα "ερώτηση". Μετά την εγκατάσταση και αφού το ανοίξω πρώτη φορά με ρωτάει για να έχει πρόσβαση στα περιεχόμενα του τηλεφώνου επιλέγω "ναι μέχρι την έξοδο". Ψάχνει να βρεί δορυφόρο - χάρτες (δείχνει το 64 km/h πάνω αλλά τπτ, 20 λεπτά περίμενα) αλλά τπτ. Όταν το ξανακάνω εκκίνηση μου δείχνει την αρχική του οθόνη με το λογότυπο του wetravel (αυτό το WE με το σαιτ από κάτω) και κολλάει εκεί (το έχω αφήσει πάνω από μια ώρα και τπτ). Το ίδιο συμβαίνει και αφού κάνω απεγκατάσταση- εγκατάσταση. Έχει κανείς καμιά ιδέα για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, επι ενα μηνα εμπαινα στο ιντερνετ μεσω του arena μου και μου ηρθε ο λογαριασμος 130ε. πηγα στην cosmote για να δω τι γινεται και μου ειπαν οτι εμπαινα μεσω wap. στα browser settings - profiles μου ειχε μονο το cosmote wap και το wifi. απ το σπιτι λοιπον εμπαινα με wifi και οποτε ημουν εκτος με το wap. επρεπε λεει να μπαινω με gprs. αυτο δεν υπαρχει σαν επιλογη!! (στο δικο μου κινητο τουλαχιστον) μου καναν απενεργοποιηση στο wap. εφτιαξα καινουριο προφιλ κ επελεξα στο ιντερνετ προφιλ cosmote gprs. θεωρητικα επρεπε να "παιζει". οχι ομως... δεν κανει καμμια συνδεση στο ιντερνετ. Γνωριζει κανεις ποια ειναι τα settings στα gprs της cosmote?

στα internet profiles τα settings που εχω ειναι cosmote gprs: use proxy:off

και access point: cosmote gprs. μηπως πρεπει να περασω εγω τα proxy κλπ;

γνωριζει καποιος να μου τα πει παρακαλω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Την Δευτέρα που μας πέρασε παρήγγειλα το Arena και αύριο (Παρασκευή) θα το έχω στα χέρια μου. Θα ήθελα να πω συγχαρητήρια σε όλους όσους πειραματίστηκαν και ψάχτηκαν με το συγκεκριμένο μοντέλο, ώστε αυτή τη στιγμή να γνωρίζω τι ενέργειες θα πρέπει να κάνω στο καινούργιο μου κινητό! Το μόνο που θα ήθελα να σας ρωτήσω (moderators) αν γίνεται να δημιουργηθούν υποκατηγορίες στο συγκεκριμένο νήμα για να μπορούμε να "ψαχνόμαστε" πιο εύκολα και πιο γρήγορα με το κινητό... και αυτό σας το λέω μετά από ανάγνωση 305 σελίδων!

 

Σας ευχαριστώ! :)

Καλώς ήρθες.Είναι ήδη στο μυαλό μου αυτή η σκέψη εδώ και καιρό , όπως και η προσθήκη νέου θέματος που έχει να κάνει με java εφαρμογές για το κινητό μας.Το αρένα έφτασε τις 350 σελίδες σε σχετικά λίγο καιρό και εφόσον μιλάμε για κινητό με κλειστό λειτουργικό, καταδεινκύει ότι είμαστε πολλοί και είναι από μόνο του αξιοθαύμαστο γεγονός μια συσκευή κλειστού λειτουργικού να ελκύει τόσους πολλούς.Όχι άδκα βέβαια, διότι το κινητό είναι καλό μέσα στην ατέλειά του.

Μέσα στο Σαββατοκύριακο θα γίνουν αρκετά πράγματα.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αλλαξω το αρενα με το ρενουαρ..ποια η γνωμη σας?? μου την σπαει που δεν εχει gps to arena..
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αλλαξω το αρενα με το ρενουαρ..ποια η γνωμη σας?? μου την σπαει που δεν εχει gps to arena..

Άποψη μου, δουλέυω και τα 2 κινητά.Για πολλούς λόγους, θεωρώ ότι θα είναι λάθος σου.Το ρενουάρ υπερέχει μόνο στην κάμερα πουθενά αλλού.Για το gps που λες , έχουν το ίδιο ακριβώς, με την έννοια ότι έχουν μόνο το wetravel. Oι λειτουργίες τους είναι ακριβώς ίδιες.Το αρένα είναι μια κλάση πάνω σε όλους τους τομείς.Πέρνα μια βόλτα απο τους Διαξφισμούς να δεις, είχαν και άλλοι την ίδια απορία με σένα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια γειας σας θα ιθελα να ροτισω αν το arena εχει καπιεσ ατελιες διαβασα οτι δεν λειτουργει το ραδιοφονο ισχυει και γενικος πια ειναι τα αρνητικα του?
Link to comment
Share on other sites

η παραπληροφορηση στα μεγαλεια της......το ραδιοφωνο ΔΟΥΛΕΥΕΙ κανονικα κ παιζει κ πολυ καλα...ο ΠΟΜΠΟΣ ραδιοφωνου (fm transmitter) ενω υπαρχει σαν hardware οι εκδοσεις λογισμικου για την ελλαδα το εχουν απαγορευσει...αλλα κ αυτο λυνεται πολυ ευκολα με φλασαρισμα κ αλλαγη της εκδοσης...

 

οσο για τις εφαρμογες υπαρχουν ελπιδες κ φημες οτι το ΑΡΕΝΑ θα συμεπριληφθει στο lg appstore ωστε να υποστηριζει εφαρμογες περα απο java

Link to comment
Share on other sites

αα μαλιστα ευχαριστο για την απαντηση αλλα τι ακριβος ειναι το fm transmitter?επισης βιντεο απο το youtube παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω ενα περιεργο προβλημα με το Αρενα μου. Οταν κατεβζω τα ιμειλ οταν φτανει σε ενα συγκεκριμενο κανει restart. Υπαρχει καποιος τροπος να το αποτρεψω απο το να το κατεβασει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ορίστε ένα τρίκ που ανακάλυψε ένας φίλος στο mylgarena:

 

Εκτελέστε μια εφαρμογή (πχ. Μουσική)

Πατήστε το γνωστό πλήκτρο για να πάτε στη διαχείρηση εργασιών

Εκεί, πατήστε παρατεταμένα πάνω σε μια ανοιχτή εφαρμογή (που χοροπηδά) και

Σύρτε την στο πλαίσιο που λέει "Σύρτε εδώ για τερματισμό"

 

Πραγματικά πολύ βολικό και ωραίο. Άλλο ένα κρυφό για το s-class!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...