Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

bro κ εγω το ιδιο εχω. αν κανεις καμια αναβαθμιση η σου παιξει τα βιντεο του γιουτιουμπ κ τετοια στειλε μου pm να μου το πεις...καλοριζικο

 

Εμενα μου παιζει κανονικα τα βιντεο του youtube μεσω wifi.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμενα μου παιζει κανονικα τα βιντεο του youtube μεσω wifi.

 

ρε φιλε εκανες τιποτα ιδιαιτερο; καμια ρυθμιση ή κατεβασες τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο arena πως ειναι ο ηχος απο το εξωτερικο ηχειο? εννοω δλδ ως ηχος κλησης, ακουγεται δυνατα αρκετα?

 

αν καποιος εχει εμπειρια και με το KC910 renoir, ας κανει μια συγκριση των 2 στον τομεα αυτόν.

 

επίσης , στο βιντεο το arena εχει επιλογη slow/fast μοτιον και αναλυση VGA στο κανονικής ταχυτητας?

τέλος, το βιβλιαρακι τι δεικτη sar γραφει?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα,

 

έχω κι εγώ εδώ και λίγες μέρες ένα LG Arena από Wind (V10b).

Ως τώρα δεν έχω κάποιο σημαντικό πρόβλημα, εκτός από μια μικρή παραξενιά.

Στην αρχική οθόνη με τις αγαπημένες επαφές, όταν επιλέγω κάποια και πατάω ΚΛΗΣΗ, το κινητό κάνει επανεκκίνηση. Το πιο περίεργο είναι ότι δεν το παθαίνει με όλες τις αγαπημένες επαφές, αλλά με τις περισσότερες.

 

Κατα τ'άλλα, όταν κάνω κλήση από τον κατάλογο όλα πάνε ρολόι.

 

Η γνώμη μου γενικά για το κινητό είναι πολύ καλή, αλλά περιμένω στο μέλλον μεγαλύτερη υποστήριξη και κυρίως προσφορά εφαρμογών μέσα από το LG store.

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

το ηχείο είναι πολύ καλό...δεν ξέρω για ρενοιρ για να συγκρίνω...αλλά το βίντεο που έκανα encode για να δω ποιότητα ήχου και βίντεο με αποστόμωσε. Το ντόλμπυ λειτουργεί πολύ καλά. Άνετα θα έβλεπα το wall-e που πέρασα στο κινητό.

 

Για slow/fast έχει ναι, για ανάλυση VGA τι εννοείς;

 

Το υψηλότερο Sar βάσει τεστ της DASY4 για χρήση με το αυτί είναι 0.602 w/kg (10g) ενώ όταν φοριέται στο σώμα είναι 0.646 w/kg (10g)

 

 

Αγόρασα απο e-bay μια μπαταρία που έχει το λογότυπο της LG αλλά δε νομίζω να είναι της ίδιας...λέτε να έχω πρόβλημα εκτός απο το οτι έτσι δεν ισχύει η εγγύηση;

Link to comment
Share on other sites

η εκδοση Μ δε παιζει βιντεακια απο το youtube φιλε μου...

πιθανοτατα θα πηγες να φλασαρεις καποια αλλη εκδοση με kdz αρχεια ισως??? σε αυτη την περιπτωση πρεπει να αλλαξεις καποια dll αρχεια μεσα στο LG UTILS...

πες μας ακριβως τι εκανες να σε βοηθησουμε

 

 

 

Παιδιά έχω καταμπερδευτεί δύο ερωτησούλες

1. ποια έκδοση τελικά είναι η καλύτερη για φλασάρισμα έχω cosmote V10a

2. δοκίμασε κανείς να φλασάρη με windows 7

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο arena πως ειναι ο ηχος απο το εξωτερικο ηχειο? εννοω δλδ ως ηχος κλησης, ακουγεται δυνατα αρκετα?

 

αν καποιος εχει εμπειρια και με το KC910 renoir, ας κανει μια συγκριση των 2 στον τομεα αυτόν.

 

επίσης , στο βιντεο το arena εχει επιλογη slow/fast μοτιον και αναλυση VGA στο κανονικής ταχυτητας?

τέλος, το βιβλιαρακι τι δεικτη sar γραφει?

 

Τα έχω και τα 2.Σαφώς πιο δυνατό από το αντίστοιχο του ρενουάρ.Οι αναλύσεις του είναι όπως στο ρενουάρ συν την μέγιστη 720χ480, αλλά σώζει σε 3gp και το ρενουάρ βγάζει καλύτερο βίντεο το βράδυ και σε εσωτερικό χώρο.

Χαιρετώ την παρέα,

 

έχω κι εγώ εδώ και λίγες μέρες ένα LG Arena από Wind (V10b).

Ως τώρα δεν έχω κάποιο σημαντικό πρόβλημα, εκτός από μια μικρή παραξενιά.

Στην αρχική οθόνη με τις αγαπημένες επαφές, όταν επιλέγω κάποια και πατάω ΚΛΗΣΗ, το κινητό κάνει επανεκκίνηση. Το πιο περίεργο είναι ότι δεν το παθαίνει με όλες τις αγαπημένες επαφές, αλλά με τις περισσότερες.

 

Κατα τ'άλλα, όταν κάνω κλήση από τον κατάλογο όλα πάνε ρολόι.

 

Η γνώμη μου γενικά για το κινητό είναι πολύ καλή, αλλά περιμένω στο μέλλον μεγαλύτερη υποστήριξη και κυρίως προσφορά εφαρμογών μέσα από το LG store.

Κάνε ένα factory reset από το κρυφό μενού (στην οθόνη κλήσης πληκτρολογείς 1809#*900#), αλλά πάρε back up πρώτα, γιατί σβήνει επαφές και λοιπές ρυθμίσεις.Μπορεί να λυθεί το πρόβλημά σου.

Παιδιά έχω καταμπερδευτεί δύο ερωτησούλες

1. ποια έκδοση τελικά είναι η καλύτερη για φλασάρισμα έχω cosmote V10a

2. δοκίμασε κανείς να φλασάρη με windows 7

 

1.Η νέα γερμανική υποστηρίζει youtube over wifi,αλλά όχι playlists στον mp3 player.Εγώ που δε μπορώ χωρίς playlists, έχω την open europe, αναμένεται κ νέα έκδοση της open europe που θα υποστηρίζει youtube over wifi.Άρα επιλέγεις.

2.Στο εξωτερικό έχουν φλασάρει με επιτυχία άτομα με windows 7.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

οταν ενα κινητο ειναι κλειδωμενο σε ενα δικτυο με το φλασαρισμα ξεκλειδωνει και το χρησιμοποιεις σε οποιο δικτυο θελεις?
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζει ότι ισχύει αυτό που λες. Το sim lock δεν έχει σχέση με το flash-άρισμα νέας ROM.
Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζει ότι ισχύει αυτό που λες. Το sim lock δεν έχει σχέση με το flash-άρισμα νέας ROM.

και πως γινετε να το ξεκλειδωσω,υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Το ξεκλείδωμα γίνεται είτε με κωδικό από τον πάροχο (ζητούν κάποιο ποσό για το ξεκλείδωμα), είτε με ειδικό πρόγραμμα. Το τελευταίο για κάποιες συσκευές μπορεί να το βρεις και στο ιντερνετ, αλλά εξαρτάται από το μοντέλο. Γενικά, τις περισσότερες φορές δεν το βρίσκεις εύκολα (ή δεν υπάρχει).

Μια καλή αρχή είναι να δεις τί παίζει στο ebay gia to ξεκλείδωμα της συσκευής. Αν στην αγγελία κάνουν λόγω για πρόγραμμα, τότε ψάξε μπας και το βρεις. Αν σου δίνουν κωδικό, τότε θα πρέπει να πληρώσεις.Έχω δει ακόμα και πατέντες που σου δίνουν πρόγραμμα, το εγκαθιστάς και μετά μέσω της θύρας USB σου κάνουν remote unlock. Δεν θα σου το πρότεινα.

 

(Τα παραπάνω είναι γενικά και αόριστα από την εμπειρία μου με Windows Mobile και Nokia. Δεν ξέρω καθόλου τί παίζει με τα LG :)

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

δε το εχω ψαξει καθολου το θεμα με το ξεκειδωμα...αλλα ρε παιδια..οταν λεει οτι ειναι κλειδωμενο σε μια ταδε μαρκα...δεν ειναι συνδεδεμενο με το λογισμικο του κινητου? αμα αυτο το αλλαξεις..δε παυει να ισχυει το κλειδωμα??? μια υποθεση κανω δε γνωριζω..
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω και τα 2.Σαφώς πιο δυνατό από το αντίστοιχο του ρενουάρ.Οι αναλύσεις του είναι όπως στο ρενουάρ συν την μέγιστη 720χ480, αλλά σώζει σε 3gp και το ρενουάρ βγάζει καλύτερο βίντεο το βράδυ και σε εσωτερικό χώρο.

 

Κάνε ένα factory reset από το κρυφό μενού (στην οθόνη κλήσης πληκτρολογείς 1809#*900#), αλλά πάρε back up πρώτα, γιατί σβήνει επαφές και λοιπές ρυθμίσεις.Μπορεί να λυθεί το πρόβλημά σου.

 

 

1.Η νέα γερμανική υποστηρίζει youtube over wifi,αλλά όχι playlists στον mp3 player.Εγώ που δε μπορώ χωρίς playlists, έχω την open europe, αναμένεται κ νέα έκδοση της open europe που θα υποστηρίζει youtube over wifi.Άρα επιλέγεις.

2.Στο εξωτερικό έχουν φλασάρει με επιτυχία άτομα με windows 7.

 

βρε ποιο εξωτερικο. εγω εχω windows 7 και εχω ηδη φλασαρει 2 φορεs :)

Link to comment
Share on other sites

:blink: ......χμμμμμμ...λέτε να το δοκιμάσουμε και εδώ ??????

Aναφερόμουν σε χρήστες ξένων forums φυσικά, άσχετα αν εσύ κάνεις πνεύμα.

βρε ποιο εξωτερικο. εγω εχω windows 7 και εχω ηδη φλασαρει 2 φορεs :)

Τότε δεν υπάρχει πρόβλημα και με αυτό το λειτουργικό.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

απο το mylgarena.com που αναδημοσιεύει απο άλλο φόρουμ:

 

Hi,

 

Android supports the Arena screen 100%! The touch fully works finally!

 

You can already answer the calls.

There are problems with calling other ppl and send mms/sms. 3G doesn't work yet!

 

We're working on it Smiley

 

έβαλαν σε αρένα android και το επεξεργάζονται να λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

1.Η νέα γερμανική υποστηρίζει youtube over wifi,αλλά όχι playlists στον mp3 player.Εγώ που δε μπορώ χωρίς playlists, έχω την open europe, αναμένεται κ νέα έκδοση της open europe που θα υποστηρίζει youtube over wifi.Άρα επιλέγεις.

2.Στο εξωτερικό έχουν φλασάρει με επιτυχία άτομα με windows 7.

 

 

 

Ευχαριστώ spider μαλών θα περιμένω την νέα open europe και θα την δοκιμάσω στα 7άρια αφού έχουν δοκιμάση

Αφού έχουν δοκιμάσει κι άλλοι δεν θα υπάρχει πρόβλημα

Καμιά ιδέα που βρίσκεις open europe κ.λ.π.;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ spider μαλών θα περιμένω την νέα open europe και θα την δοκιμάσω στα 7άρια αφού έχουν δοκιμάση

Αφού έχουν δοκιμάσει κι άλλοι δεν θα υπάρχει πρόβλημα

Καμιά ιδέα που βρίσκεις open europe κ.λ.π.;

 

OPEN EUROPE v10b_02 (kdz)

Και σε cab μορφή

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ρε spidey??? αυτη ειναι η καινουρια???

 

Όχι ακόμη.Σου συνιστώ να δοκιμάσεις με το cab αρχείο , αν το kdz σου δημιουργεί πρόβλημα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

δε το εχω ψαξει καθολου το θεμα με το ξεκειδωμα...αλλα ρε παιδια..οταν λεει οτι ειναι κλειδωμενο σε μια ταδε μαρκα...δεν ειναι συνδεδεμενο με το λογισμικο του κινητου? αμα αυτο το αλλαξεις..δε παυει να ισχυει το κλειδωμα??? μια υποθεση κανω δε γνωριζω..

για να το ψαξουμε λιγο finaldestiny86 μηπως και βγαλουμε καμια ακρη

Link to comment
Share on other sites

 

Έλα και με λαχτάριασες!! Είπα, βγήκε η καινούργια!!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

επειδή είναι να το πάρω το κινητό, αλλά δεν έχω κοσμοτε και θα το πάρω με cosmote my view. θα έχω τπτ πρόβληματα? μπορώ να το παρώ χωρίς αυτό? εψαξα λίγο στο θέμα αλλά δεν διαφωτίστικα. Ευχαριστώ.
Motorola cd520 \ Nokia 5210 \ Nokia 6130 \ Nokia 7110 \ Sony Ericsson T68 \ Nokia 7210 \ Samsung V200 \ Nokia N70 \ Nokia N95:D
Link to comment
Share on other sites

Guest pazios13
ρε πεδες ακουστε τι επαθα πηρα το λογαρισμο σημερα και στην αναλιση ειδα χρεωσεις του τυπου 00302102020*** κα ενω εχω δωρεαν χρονο αρκετο μου χρεωνουν τις κλησεις.Αυτα τα τηλεφωνηματα εγιναν αλλα απο το μενου αναπανντητες και εισερχομενες και τωρα που κοιταζω το κην οντως ειναι καταχωριμενες ετσι αλλα η βονταφον πρεπει να χρεωνει αφου ειναι μεσα στο δωρεαν χρονο ομοιλιας?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σήμερα διαπίστωσα κάτι και ξενέρωσα πολύ με το τηλέφωνο.

Έχει λέει χώρο στη μνήμη για 1000 ονόματα στον κατάλογο. Καλά μας δουλεύουν?

Τόσο αποθηκευτικό χώρο έχει το κινητό, γιατί να το περιορίσουν έτσι?

Κάτι τέτοια χαζά κάνουν οι εταιρίες και μετά απορούν γιατί πχ. το iphone τους τρώει το μερίδιο αγοράς...

Let me be your fantasy
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σήμερα διαπίστωσα κάτι και ξενέρωσα πολύ με το τηλέφωνο.

Έχει λέει χώρο στη μνήμη για 1000 ονόματα στον κατάλογο. Καλά μας δουλεύουν?

Τόσο αποθηκευτικό χώρο έχει το κινητό, γιατί να το περιορίσουν έτσι?

Κάτι τέτοια χαζά κάνουν οι εταιρίες και μετά απορούν γιατί πχ. το iphone τους τρώει το μερίδιο αγοράς...

Συνολικά 1220 επαφές υποστηρίζει (μαζί με τη sim) και δεν γνωρίζω πόσες ακόμη με κάρτα sd (άν γίνεται). Μα, πόσες επαφές έχεις και δε σου φτάνουν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...