Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

 

θα ήθελα την βοήθειά σας για ένα πρόβλημα που παρουσιάζει τελευταία το κινητό μου.

Καθώς συνδέομαι κανονικά μέσω wifi, μετά από λίγο (περίπου μετά τα 5 λεπτά), ενώ ανοίγω κανονικά σελίδες με το opera, δεν παίρνει δεδομένα από το wifi.

Προσπαθεί να φορτώσει σελίδες και δεν μπορεί.

Έχει κανείς συναντήση το ίδιο πρόβλημα ή ξέρει πως μπορεί να διορθωθεί;

 

Κάτι ακόμα:

Κατά την διαδικασία αναβάθμισης μέσω Suite, με την δικιά του έκδοση, στο στάδιο του upgrate, βγάζει μήνυμα κατά την επανεκίννηση του τηλεφώνου, ότι δεν μπορεί να συνδεθεί με την συσκευή. Ξέρει κανείς τι φταίει;

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

File se euxaristw poly. me diafwtises me to gps. xexe. tha to afisw mia mera ama laxei!

re su ta kanw ola k ekei pou grafoume ''I'' sti mauri othoni k meta ''km900'' ''c:\...'' klp sto telos otan patisw enter kanonika(sumfwna me tis odigies) prepei na vgei to parathuro tou phone upgrade de kanei tipota. k otan to anoigw xeirokinita apo to programma kanei analusi k mou leei pws to kinito pou exei tin teleutaia ekdosi k de mporw na kan tipota allo. k omws de mou paizei to youtube.

Afta re maga!

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

 

Αν το βάλεις ρύθμιση no gps (set location) σου βγάζει τους χάρτες τις περιοχής που δίνεις

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα μου κάνει εντύπωση που ο Kyris είχε youtube over wifi..Γιατί απλούστατα δεν είχε κανένας..Εγώ με το wetravel είμαι μια χαρά, είναι σε πολύ καλό επίπεδο η χαρτογράφηση στη Λάρισα.Πάντως το Ρενουάρ λοκάρει πιο γρήγορα.

 

κι ομως παιδια αν δειτε τα πολυυυ αρχικα reviews του κινητου απο την αρχή υποστήριζε youtube μέσω wifi. Τώρα πως και του φίλου μας όμως λειτουργεί fm transmiter (που το απαγόρεψαν στην ελλάδα?!?!) και το youtube αμέσως, ίσως σε κάποιον εργάτη να ξέφυγε κάποιο μοντελάκι και να κατέληξε στα χέρια του φίλου μας. χαχαχα...:)

Link to comment
Share on other sites

ουτε το yahoo υποστηριζει ΡΟΡ εκτος κ αν πληρωσεις για να εχεις premium account νομιζω..θα το δοκιμασω ομως κ θα σου πω σιγουρα

Απλά στο yahoo πρέπει να ενεργοποιήσεις το pop από τις ρυθμίσεις του λογαριασμού και είναι δωρεάν (από το 2004 χρησιμοποιώ το pop του yahoo.)

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπαινω απο το pc του θειου μου...χεχε

εμενα ομως που μου λεει οτι το λογισμικο μου ειναι το τελευταιο πως δε μου παιζει τα βιντεο απο το γιουτιουμπ ρε παιδια. πως θα κανω το φλασαρισμα ωστε να παιζει τουλαχιστον τα βιντεο.. επισεισ μπορω να βαλω το οπερα? πως κ απο που?

εχω V10B

 

heeeeelp

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπαινω απο το pc του θειου μου...χεχε

εμενα ομως που μου λεει οτι το λογισμικο μου ειναι το τελευταιο πως δε μου παιζει τα βιντεο απο το γιουτιουμπ ρε παιδια. πως θα κανω το φλασαρισμα ωστε να παιζει τουλαχιστον τα βιντεο.. επισεισ μπορω να βαλω το οπερα? πως κ απο που?

εχω V10B

 

heeeeelp

Για να δεις video via wifi πρέπει να βάλεις την έκδοση O την Γερμανική. (Θα τη βρεις μερικές σελίδες πιο πίσω.) Τον όπερα τον κατεβάζεις από εδώ, τον μεταφέρεις στο φάκελο Others του κινητού και μετά από το κινητό επιλέγεις το αρχείο και ξεκινάς την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Για να δεις video via wifi πρέπει να βάλεις την έκδοση O την Γερμανική. (Θα τη βρεις μερικές σελίδες πιο πίσω.) Τον όπερα τον κατεβάζεις από εδώ, τον μεταφέρεις στο φάκελο Others του κινητού και μετά από το κινητό επιλέγεις το αρχείο και ξεκινάς την εγκατάσταση.

 

συνονοματε ευχαριστω ρε συ! αν βαλω το γερμανικο τι θα αλλαξει?? το αλλο που ελεγαν μεσα ιουλιου θα βγει? ουτως η αλλως μου λεει πως δε μπορω να κανω αναβαθμιση γιατι εχω την τελευταια εκδοση. η μ@@κια(σορρυ κιολασ) δε μου παιζει τα βιντεο! :(:cry:

Link to comment
Share on other sites

συνονοματε ευχαριστω ρε συ! αν βαλω το γερμανικο τι θα αλλαξει?? το αλλο που ελεγαν μεσα ιουλιου θα βγει? ουτως η αλλως μου λεει πως δε μπορω να κανω αναβαθμιση γιατι εχω την τελευταια εκδοση. η μ@@κια(σορρυ κιολασ) δε μου παιζει τα βιντεο! :(:cry:

Αφού σου λέει ότι έχεις την πιο πρόσφατη έκδοση, ο μόνος δρόμος είναι το φλασάρισμα. Αλλά αφού η Γερμανική έκδοση έχει μερικά ζητήματα με τα ελληνικά (δεν ομαδοποιεί τα στοιχεία με βάση το αρχικό γράμμα) καλύτερα περίμενε τη νέα open europe που λογικά όπου να'ναι βγαίνει.

 

Επίσης, στο hady-faq ένα μέλος έστειλε mail στην LG και ρώτησε εάν θα υποστηριχθεί το Αρένα από το appstore και αν θα βγουν κι άλλες αναβαθμίσεις. Απάντησαν ότι η LG θα υποστηρίξει το Αρένα στο appstore και ότι θα βγουν κι άλλες αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέει ότι έχεις την πιο πρόσφατη έκδοση, ο μόνος δρόμος είναι το φλασάρισμα. Αλλά αφού η Γερμανική έκδοση έχει μερικά ζητήματα με τα ελληνικά (δεν ομαδοποιεί τα στοιχεία με βάση το αρχικό γράμμα) καλύτερα περίμενε τη νέα open europe που λογικά όπου να'ναι βγαίνει.

 

Επίσης, στο hady-faq ένα μέλος έστειλε mail στην LG και ρώτησε εάν θα υποστηριχθεί το Αρένα από το appstore και αν θα βγουν κι άλλες αναβαθμίσεις. Απάντησαν ότι η LG θα υποστηρίξει το Αρένα στο appstore και ότι θα βγουν κι άλλες αναβαθμίσεις.

 

οκ ρε φιλε...αυτο θα κανω. θα περιμενω. λιγη υπομονη! φλασαρισμα δοκιμασα κ κολλησα εκει που σου ειπα. δεν εκανε τιποτα μετα την μαυρη οθονη κ οταν το εκανα χειροκινητα εμεινε στην αναλυση κ δεν εκανε νταουνλοαντ!

δηλαδη ουτε εσυ ρε φιλε δε παιζεισ τα βιντεο του γιουτιουμπ?

Link to comment
Share on other sites

οκ ρε φιλε...αυτο θα κανω. θα περιμενω. λιγη υπομονη! φλασαρισμα δοκιμασα κ κολλησα εκει που σου ειπα. δεν εκανε τιποτα μετα την μαυρη οθονη κ οταν το εκανα χειροκινητα εμεινε στην αναλυση κ δεν εκανε νταουνλοαντ!

δηλαδη ουτε εσυ ρε φιλε δε παιζεισ τα βιντεο του γιουτιουμπ?

Οχι, ούτε με την A την αρχική, ούτε με την B την open europe που έχω τώρα. Στη νέα open europe σίγουρα θα υποστηρίζεται το youtube γιατί σε λογισμικά που βγαίνουν τώρα, είναι ήδη ενεργοποιημένο το youtube via wifi.

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο σημείο δεν μου προχωράει και μένα.

Μετά το παραθυράκι του Dos και αφού καταχωρώ τα στοιχεία δεν κάνει download να προχωρήσει η διαδικασία.

 

Κάτι που ίσως κάνω λάθος?

 

Για το Wifi που ρώτησα πριν μήπως υπάρχει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει καμια ιδεα ή εμπνευση για το προβλημα με το dos κ μετα να παρουμε μπρος εγω κ ο nekfil????
Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο σημείο δεν μου προχωράει και μένα.

Μετά το παραθυράκι του Dos και αφού καταχωρώ τα στοιχεία δεν κάνει download να προχωρήσει η διαδικασία.

 

Κάτι που ίσως κάνω λάθος?

 

Για το Wifi που ρώτησα πριν μήπως υπάρχει κάτι;

 

μηπως υπαρχει καμια ιδεα ή εμπνευση για το προβλημα με το dos κ μετα να παρουμε μπρος εγω κ ο nekfil????

 

Περί φλασαρίσματος ισχύουν τα εξής:Φροντίστε να εξαντλήσετε κάθε ενδεχόμενο, δηλαδή κάντε τα εξής:

Κάντε απεγκατάσταση ο,τιδήποτε έχει να κάνει με lg και εγκαταστήστε ξανά.Κλείστε το κινητό, βγάλτε τη μπαταρία και συνδέστε με το usb, θα περάσει έναν driver.Μολις τον περάσει, βάλτε τη μπαταρία.Βάλτε drivers, αλλάξτε τα dll.Δοκιμάστε να βάλετε την έκδοση που έχετε κατεβάσει στο desktop (αλλάζει το path, δεν είναι πλέον C:\....),βάλτε την και σε άλλο drive αν έχετε.

Όλες οι πληροφορίες αυτές υπάρχουν εδώ μέσα, αν κοιτάξετε θα τις βρείτε.Επίσης για όσους έχουν unbranded κινητά και δε θέλουν να φλασάρουν, ας περιμένουν διαθέσιμη αναβάθμιση από το pc suite.Και κάτι τελευταίο: το φλάσαρισμα ενέχει κάποιο κίνδυνο.Ακυρώνει την εγγύηση,γι αυτό γίνεται πάντα με ευθύνη του καθενός ξεχωριστά.Δεν ευθύνεται κανείς από εδώ αν κάτι πάει στραβά.Υπάρχει βέβαια τρόπος να επανέλθει, αλλά δεν είναι επί του παρόντος.

Περί opera mini.

Aπό τον browser του κινητού, βάλτε http://www.operamini.com. θα σας βγάλει ότι το κινητό σας είναι το arena και θα σας πει δεν υπάρχει έκδοση διαθέσιμη για το κινητό σας.Κατεβάστε αυτή που θα σας προτείνει, την unsigned δηλαδή.Αυτήν έχουμε όλοι και δουλεύει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγγνωμη παλι για το πρηξιμο αλλα παλι σαν ασχετος εχω το θεμα μου, χιχι!!!!

ρε αλανια. μετα απο κανα 5λεπτο χρησης του wifi κ οπως μια χαρα σερφαρω στο ιντερνετ ειτε με οπερα η με του αρενα ξαφνικα δε κατεβαζει ντατα. Δηλαδη ειναι σα να μην ειμαι στο ιντερνετ!

 

?????????

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο, όπως προανέφερα, κάνει και το δικό μου.

 

ναι το δα φιλε...γι αυτο το εφερα ξανα στο προσκηνιο. μηπως ξερει κανενασ φιλος τιποτα. μην ανησυχεις. τζιμανια ειναι τα παιδια. γι αυτο υπαρχουν κ 200+σελιδες για την κινητουμπα μας! :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Πριν δύο μήνες απέκτησα κ εγώ το αρένα από κατάστημα της βονταφον.

Μετά από δύο τρεις μέρες δεν μπορούσα να γράψω αριθμούς. Ενώ δηλαδή γυρνούσα κανονικά το πληκτρολόγιο σε αριθμούς δεν έγραφε τίποτα.

 

Το πηγα στη βονταφον πάλι, το κράτησαν περίπου τρεις βδομάδες, καναν αναβάθμιση λογισμικού κ μου το επέστρεψαν κ λειτουργούσε κανονικά. Μετά από μια δύο μέρες μου έβγαλε πάλι πρόβλημα δεν λειτουργούσε καθόλου η touch screen.

 

Αυτή τη φορά το πηγα στη lg.. Το κράτησαν λίγες μέρες κ μου είπαν πως μου άλλαξαν όλη την οθόνη.

 

Το πρόβλημα όμως μάλλον συνεχίζει. Χθες δεν μπορούσα να πατησω το πράσινο κουμπί οποίος καλούσε..

 

Τι φταίει; τι άλλο να κάνω; κ γιατί μου βγήκε τόσο ελαττωματικό ένα τέτοιο τηλέφωνο;

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια συγγνωμη παλι για το πρηξιμο αλλα παλι σαν ασχετος εχω το θεμα μου, χιχι!!!!

ρε αλανια. μετα απο κανα 5λεπτο χρησης του wifi κ οπως μια χαρα σερφαρω στο ιντερνετ ειτε με οπερα η με του αρενα ξαφνικα δε κατεβαζει ντατα. Δηλαδη ειναι σα να μην ειμαι στο ιντερνετ!

 

?????????

 

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ αλλά εγώ έχω το viewty smart

Link to comment
Share on other sites

μήπως το σήμα σας γίνεται ασθενές;

 

edit... λόκαρε και το gps αφού μου έφαγε πόση μπαταρία κ έκανε το κινητό φούρνο...10-20 λεπτά του πήρε λολ

 

για το wifi, στη δουλειά μου δε μπορώ να μπω σε κάποια σάιτς κ μετά απο λίγο πέφτει κ δε μπαίνω πουθενά...στο σπίτι όμως κλέβω άνετα κ μετά απο κανά 20λεπτο πέφτει...θα δοκιμάσω στο πανεπιστήμιο με καλό σήμα να δω αν πέφτει κ εκεί μετά απο λίγη ώρα...

 

βρήκα κάτι αρχεία ogg με ελληνικές οδηγείες, ταίριαξα μερικά με τα αγγλικά του wetravel αλλά δεν έμεινα ικανοποιημένος...να βάλω καμιά φίλη να ηχογραφήσουμε και να βρω καμιά άκρη με κανέναν ηχολήπτη να τα επεξεργαστεί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εξακολουθεί κάτι να μην πηγαίνει καλά με την επικοινωνία της κάρτας sd που έχω και του κινητού (με τον υπολογιστή μέσω του reader η κάρτα συνεργάζεται άψογα). Μετά το φλασάρισμα και την αναβάθμιση σε V10O τα προβλήματα μειώθηκαν (δηλαδή τώρα μπορώ να μετακινήσω αρχεία από το κινητό στην sd και τούμπαλιν χωρίς να κολλήσει κάτι) όμως όταν μετακινώ π.χ. μια φωτογραφία από το κινητό στην μνήμη βγαίνει corrupted...Περίεργα πράματα..

 

Στην φωτογραφική είχα βάλει ως deafault να σώζει στην εξωτερική μνήμη. Τράβηξα μια φώτο και με πέταξε στο κεντρικό μενού!! Εκτός αυτού ξαφνικά δεν έβλεπε και τιποτα από όσα έχω στην εξωτερική μνήμη μετά το συμβάν!!! Του έκανα restart έβγαλα την μνήμη φύσηξα , χόρεψα τον χορό των chips , έκανα 2 τούμπες, σταύρωσα τα δάχτυλα* και τουλάχιστον τα είδε όλα και σώζει φωτογραφίες κανονικά στην εξωτερική μνήμη!

 

* Προσοχή τα παραπάνω δεν αποτελούν απαραίτητα μεθολογία επίλυσης του εν λόγω προβλήματος:lol:

 

--------------------------

Για το wi-fi μου έκανε εντύπωση πόσα περισσότερα wi-fi είδα στην περιοχή μου σε σχέση με πριν!!! Πριν έβλεπα 2 και τώρα ανάλογα με την θέση μου στο σπίτι γύρω στα 8-12! Βέβαια αν και είδα 1-2 ξεκλείδωτα και προσπάθησα να δοκιμάσω για να δω αν δουλεύει δεν κατάφερε να συνδεθεί και μου έβγαζε συνεχώς αποτυχία. Δεν ξέρω γιατί , ίσως η απόσταση να είναι μεγαλύτερη από ότι πρέπει , δεν έχω ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι εγώ έχω δικό μου wifi modem στο σπίτι. Γ΄αυτό η απόσταση δεν επηρεάζει το δικό μου σήμα. Προσπάθησα να κάνω κάποιες ρυθμίσεις στο modem και κράτησε αντί για πέντε λεπτά η σύνδεση γύρω στα είκοσι.

 

Δεν ξέρω κατά πόσο επηρέασε αυτό, αλλά μήπως θέλει κάποια ρύθμιση στο modem ώστε το σήμα να είναι συνεχόμενο ?

Link to comment
Share on other sites

--------------------------

Για το wi-fi μου έκανε εντύπωση πόσα περισσότερα wi-fi είδα στην περιοχή μου σε σχέση με πριν!!! Πριν έβλεπα 2 και τώρα ανάλογα με την θέση μου στο σπίτι γύρω στα 8-12! Βέβαια αν και είδα 1-2 ξεκλείδωτα και προσπάθησα να δοκιμάσω για να δω αν δουλεύει δεν κατάφερε να συνδεθεί και μου έβγαζε συνεχώς αποτυχία. Δεν ξέρω γιατί , ίσως η απόσταση να είναι μεγαλύτερη από ότι πρέπει , δεν έχω ιδέα.

 

βασικά βλέπε στα αριστερά την κεραιούλα στο μπλε τετράγωνο αν έκει "κύμματα". Αν έχει σήμα καλό φαίνεται εκεί. Σε αυτά που δεν έχουν κύμματα η κεραία δεν μπαίνει συνήθως ή μπαίνει μετά απο αρκετές προσπάθειες και ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

βασικά βλέπε στα αριστερά την κεραιούλα στο μπλε τετράγωνο αν έκει "κύμματα". Αν έχει σήμα καλό φαίνεται εκεί. Σε αυτά που δεν έχουν κύμματα η κεραία δεν μπαίνει συνήθως ή μπαίνει μετά απο αρκετές προσπάθειες και ανανεώσεις.

Ακριβώς. Επίσης, αν έχετε συνδεθεί έστω και 1 φορά σε ένα δίκτυο, απο 'κεί και πέρα κάθε φορά που ανοίγετε το wifi συνδέεται αυτόματα στο δίκτυο που έχει καλύτερο σήμα γύρω σας (όπως είπα πρέπει να έχετε συνδεθεί έστω και 1 φορά στα περιβάλλοντα δίκτυα για να μπει αυτόματα)

 

Φίλε dimikou, άμα σου ξαναπαρουσιάσει προβλήματα δοκίμασε με μια micro sd ενός γνωστού σου μήπως είναι ελαττωματική η κάρτα. Αλλιώς, στείλ'το για σέρβις, αφού, δεν επιλύθηκε με το software μάλλον είναι θέμα hardware.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους...

 

Μετά από 216 σελίδες διάβασμα σε περίπου μια εβδομάδα (και παραπάνω), ήρθε η ώρα να γράψω κι εγώ...

 

Καταρχήν συγχαρητήρια στα παιδιά που έχουν ασχοληθεί τόσο πολύ και μοιράζονται οδηγούς, συμβουλές και υποστήριξη σε όσους την χρειάζονται...

 

Πριν περίπου 10 μέρες έγινα κι εγώ κάτοχος ενός Αρένα (από Wind – unbranded μάλλον).

 

Σημείωση: δεν είχα καμία σχέση μέχρι τώρα με touch κινητά, το προηγούμενο κινητό μου ήταν το Sony Ericsson W888.

 

Η δικιά μου εμπειρία έχει ως εξής:

 

Καταρχήν ήμουν μεταξύ Renoir και Arena και με έπεισαν τα γραφόμενα των 5-10 πρώτων σελίδων.

 

Μόλις το παρέλαβα, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΩ το έβαλα να φορτίζει για πάνω από 12-13 ώρες.

 

Το ανοίγω την επόμενη μέρα και η μπαταρία κράτησε μερικά λεπτά (!!!) προφανώς δεν είχε αρχίσει να φορτίζει...

 

Το ξαναβάζω για άλλες 10-14 ώρες...

 

Το ανοίγω και σε ότι έκανα, μετά από μερικά δευτερόλεπτα έκανε restart.

 

Ήρθε η ώρα τη σύνδεσης με το pc…

 

Με το που το συνέδεσα, άρχισε να βρίσκει και να κατεβάζει αναβαθμίσεις... Μέχρι και το pc suite άλλαξε, μιας και βρήκε πιο καινούργια έκδοση.

 

Η έκδοση που έχω τώρα είναι η km900at_v10b (δεν το έχω ξαναβάλει από τότε στο pc για να δω αν έχει άλλη διαθέσιμη – θα το κάνω αύριο)

 

Από τότε δεν ξανά είδα άλλα κολλήματα (η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολυασχοληθεί με το κινητό – μόνο τα βασικά)

 

 

Εντυπώσεις:

 

1. Η μπαταρία δεν είναι τόσο ικανοποιητική (βέβαια δε μπορεί να συγκριθεί με τα «κλασσικά» τηλέφωνα, μιας και ο τρόπος λειτουργίας τους είναι η μέρα με τη νύχτα). Με 2-3 ώρες ομιλία, 2-3 ώρες ραδιόφωνο και 10-20 λεπτά wifi, κρατάει βαριά – βαριά 2 μέρες... ΒΕΒΑΙΑ ΤΏΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ 3η φόρτιση, οπόε ίσως αλλάξει αυτό...

 

 

2. είναι κινητό που πρέπει να έχεις χρόνο για να το χρησιμοποιείς!!! Δεν έχει καμία σχέση με τα «κλασσικά» τηλέφωνα με yes or no να απαντάς στην κλήση κλπ... ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΤΕΤΟΙΟ υπάρχουν 100αδες μοντέλα... Είναι ένα «μουράτο» ιδιαίτερο κινητό, που θέλει συγκεκριμένο τρόπο ζωής – λειτουργίας (όπως δε μπορείς να φοράς κοστούμι στην οικοδομή και γαλότσα στο γραφείο)

 

 

3. Πάμε στα λειτουργικά τώρα – youtube και fmt δεν έχω (ακόμα). Κατέβασα τον opera αλλά δεν βλέπω να παίζει flash γενικά. Μπορώ να αναβαθμίσω - κατεβάσω κάτι για flash???

 

 

4. το να γράψεις sms (πάντα ήθελα ώρες, ότι κινητό και να είχα!!!) δεν είναι και τόσο εύκολο, αλλά μάλλον έχει να κάνει με την κουλαμάρα μου 

 

Διάβασα στα tips ότι όταν πατάς σε μια λέξη κάνει ζουμ – ΟΚ. Μετά πώς πας στο σημείο που θες;;;

 

 

5. Μια πολύ χρήσιμη συμβουλή ήταν να περάσει κάποιος τις επαφές του μέσο Bluetooth. Πέρασα 200+ επαφές σε λιγότερο από 5-10 δευτερόλεπτα.

 

 

6. Με βιντεάκια, μουσική, gps κλπ δεν έχω ασχοληθεί ακόμα (δεν είχα χρόνο)

 

 

7. Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει tv out? Πως γίνεται – συνδέεται;;; Υπάρχει κάποιο ειδικό καλώδιο;;;

 

Γενικές εντυπώσεις – παρατηρήσεις... Ήθελε πολύ δουλίτσα ακόμα... Δε μπορεί να δηλώνει ο κατασκευαστής διάφορα πράγματα και να μην λειτουργούν (να πρέπει να χρειάζονται αναβαθμίσεις κλπ) όπως youtube, gps, divx κλπ.

 

Ας μην τα δήλωναν και ας τα έβαζαν αργότερα σαν μπόνους στις αναβαθμίσεις...

 

Τέσπα... είπα και στην αρχή... είναι ένα τηλέφωνο με ειδική φιλοσοφία (όπως τα iphone κλπ)... αν οι ρυθμοί σου το αντέχουν είναι καλή φάση...

 

 

υ.γ. όσοι σερφάρουν από το κινητό, τους βολεύει;;; πολύ μικρή η οθόνη και πολύ παίδεμα ρε παιδιά... για μια ώρα ανάγκης ΟΚ, για σερφάρισμα μάλλον με τίποτα (γενικά για τα κινητά μιλάω, όχι για αυτό μόνο)

 

 

Αυτά τα λίγα (!!!!!!!) και καλώς σας βρήκα... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...