Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:D καλησπερα παιδες σκεφτομαι να αγορασω το arena αλλα εχω δυο αποριες αν μπορει να με βοηθισει καποιος

 

το τηλεφωνο εχει κανονικο gps? η ειναι υποβοηθουμενο? και πρεπει να χρεωνομαι καθε φορα για να κοιταξω καποια οδο που ψαχνω!

 

ησχυει πως τo FM transmitter δε μπορουμε να το χρησιμοποιησουμε ελλαδα? το εχουν αφαιρεσει λει

 

 

ξερει κανεις αν μπορω να το βρω σε Titan Black? η μονο το ασημι υπαρχει?

εγω το αγόρασα σε titan black απο ενα καταστημα της vodafone! εχω ομως την εντυπωση οτι το titan black το έχει αποκλειστικα η vodafone..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το δοκίμασα για να είμαι σίγουρος. Το FMtransmitter σε μένα εκπέμπει κανονικότατα STEREO.

αλήθεια???????? :( :( τι μπορεί να φταιει...?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε λογαριασμό yahoo.gr και θέλετε να βάλετε το mail στο arena, στην οθόνη δημιουργίας νέου e-mail βάλτε στο username toonomasas@yahoo.com Έτσι, θα βάλει αυτόματα τις ρυθμίσεις smtp κ pop. Το hotmail δε δουλεύει σ'εμένα γιατί η microsoft δεν υποστηρίζει pop.
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό, όμως στη δική μου περίπτωση ακούω όλους τους σταθμούς mono και δεν έχω κακή λήψη. Θέλω απλώς να ξέρω αν είναι έτσι σχεδιασμένο ή είναι πρόβλημα του fw που χρησιμοποιώ(V10M_02).

 

 

δεν ξερω εαν ειναι προβλημα του fw παντως εγω εχω την v10i (αυτην ειχε οταν το αγορασα) και με τα ακουστικα του arena δεν μπορω να πω οτι εχω καλη ληψη.

μολις ομως συνδεσω κατι ακουστικα απο samsung f480 που εχω το ραδιο παιζει τελεια:)

Link to comment
Share on other sites

αλήθεια???????? :( :( τι μπορεί να φταιει...?

Δεν μπορώ να φανταστώ τί μπορεί να φταίει. Τα αρχεία σου που παίζουν μέσω του FMT είναι stereo? Το ραδιόφωνο είναι stereo?. Και να σκεφτείς πως εγώ έχω ακόμα την αρχική μου version του λειτουργικού, την V10a.!!! (Οτι δουλεύει δεν το πειράζω) ...και δουλεύει άψογα!!!

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

και να φανταστείς οτι εγω έχω την τελεφταία version! και τα αρχεία είναι όλα stereo.... :(

είχες από την αρχή FMT ή το έβαλες με αναβάθμιση?

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

είχες από την αρχή FMT ή το έβαλες με αναβάθμιση?

οχι... το έβαλα με αναβά8μιση σημερα π έβαλα τ τελευταία version... εν το μεταξύ, έβαλα την τελευταία version και δεν έχει αλλάξει τίποτα... ούτε μπορώ να χρησιμοποιήσω το youtube με wifi.... α, και δεν έχω ιδέα πώς θα κάνω το gps (ο θεός να το κάνει) να με εντοπίσει..... help people!

Link to comment
Share on other sites

οχι... το έβαλα με αναβά8μιση σημερα π έβαλα τ τελευταία version... εν το μεταξύ, έβαλα την τελευταία version και δεν έχει αλλάξει τίποτα... ούτε μπορώ να χρησιμοποιήσω το youtube με wifi.... α, και δεν έχω ιδέα πώς θα κάνω το gps (ο θεός να το κάνει) να με εντοπίσει..... help people!

Δεν ξέρω τί παίζει με τις αναβαθμίσεις. Δεν κατάλαβα επίσης γιατί όλοι έχουν πέσει με τα μούτρα στα φλασαρίσματα. Το δικό μου κινητό (είμαι τόσο τυχερός?) δούλευε από την αρχή άψογα και είχε από τη μάνα του το FMT με τέλειο stereo.

GPS Navigator ξέχασέ το. Οσο για το Youtube μιά μέρα που ήμουν σε χώρο με Wifi είδα με σχετική ευκολία βιντεάκια. Το θεωρώ βέβαια άχρηστο πράγμα να βλέπω βιντεάκια από το κινητό μου και δεν θα ασχοληθώ με βελτιώσεις. Το ραδιοφωνάκι είναι άψογο και stereo επίσης. Εγώ δεν έχω βρει ένα κίνητρο με επιχειρήματα για να κάτσω να ταλαιπωρηθώ με αναβαθμίσεις αφού το κινητό μου (μη το ματιάσω) δουλεύει μιά χαρά.

www.kyris.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί παίζει με τις αναβαθμίσεις. Δεν κατάλαβα επίσης γιατί όλοι έχουν πέσει με τα μούτρα στα φλασαρίσματα. Το δικό μου κινητό (είμαι τόσο τυχερός?) δούλευε από την αρχή άψογα και είχε από τη μάνα του το FMT με τέλειο stereo.

GPS Navigator ξέχασέ το. Οσο για το Youtube μιά μέρα που ήμουν σε χώρο με Wifi είδα με σχετική ευκολία βιντεάκια. Το θεωρώ βέβαια άχρηστο πράγμα να βλέπω βιντεάκια από το κινητό μου και δεν θα ασχοληθώ με βελτιώσεις. Το ραδιοφωνάκι είναι άψογο και stereo επίσης. Εγώ δεν έχω βρει ένα κίνητρο με επιχειρήματα για να κάτσω να ταλαιπωρηθώ με αναβαθμίσεις αφού το κινητό μου (μη το ματιάσω) δουλεύει μιά χαρά.

Θα μας τρελάνεις!:wacko: Πρέπει να έχεις μια ειδική έκδοση, δεν εξηγείται αλλιώς! Προσωπικά με την A είχα πολλά προβλήματα κι ελλείψεις που διορθώθηκαν με την B. Επίσης youtube μέσω wifi υπάρχει μόνο στη νέα O την Γερμανική. Το FM Transmitter εκπέμπει σε stereo οταν έχεις τα ακουστικά συνδεδεμένα και μόνο για το πρώτο τραγούδι. Μετά γίνεται mono με χαμηλή ποιότητα ήχου. Δέν ξέρω τι να πώ.:X

ΥΓ. GPS υπάρχει και μια χαρά. Επίσης η γερμανική εταιρία Skobbler αναπτύσσει ένα πολύ καλό navigator με μεγάλη κάλυψη (navteq on board) και ευελπιστώ να το κάνει και offline. Το wetravel είναι προς το παρών μιά χαρά και πλήρες offline navigation software.

Link to comment
Share on other sites

Kαι εμένα μου κάνει εντύπωση που ο Kyris είχε youtube over wifi..Γιατί απλούστατα δεν είχε κανένας..Εγώ με το wetravel είμαι μια χαρά, είναι σε πολύ καλό επίπεδο η χαρτογράφηση στη Λάρισα.Πάντως το Ρενουάρ λοκάρει πιο γρήγορα.
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη ακόμη ζορίζομαι με το θέμα GPS/Wetravel. Το έχω εγκαταστήσει/απεγκαταστήσει 2-3 φορές αλλά δεν λέει να πιάσει σήμα. Μπορώ να ελπίζω σε βελτίωση με καινούριο firmware; Για την ώρα έχω τη V10o_02 πάνω.
Link to comment
Share on other sites

To wetravel σε δράση.Μη σας κάνει εντύπωση που δε δείχνει και πολλά ονόματα οδών, ήμουν στην Εθνική και βγάζει στην πορεία τις οδούς όπως τις βλέπει.Στο ίδιο ακριβώς σημείο τοποθέτησα και το Ρενουάρ μετά, το οποίο λόκαρε 3 λεπτά περίπου πιο νωρίς.Εν κινήσει το αρένα λόκαρε στα 5 λεπτά περίπου.Η φωτό είναι με το ρενουάρ και το χρήσιμο iso 1600 :D

http://s1d4.turboimagehost.com/t/1915357_P25-07-09_22.0803.JPG

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

mages thelw tin voitheia sas.. einai anagki!

loipon. to arena to mpanizw mines twra, sxedon apo ti stigmi pou vgke. to pira xthes k anazitisa voitheia se sas.

prospathisa na kanw anavathmisi alla sto vima 34 meta de kanei tpt.

re paides sto youtube otan pataw na dw ena videaki leei ''i ipiresia den upoatorizete-wifi''.ti einai afto???

episeis thelw na xw gps xwris na katevazw tous xartes kathe fora. ginetai re paidia? na einai mesa sto kinito mou!

an mporeite re seis peite kamia lisi tlxton g afta na to xarw o arenaki mou...

sas euxaristw ek twn protairwn!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

ποσταρω το ιδιο γιατι δεν πηρα απαντηση απο κανεναν. ηδου ξανα η ερωτιση
παιδες απο τοτε που εβαλα την V10O_02 δεν μπορει να εγκατασταθει το wetravel. προς το τελοσ της εγκαταστασης του jad αρχειου ,λεει authentication failed. καμοια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

paidia voithiste oso mporeite......na stai kala:D

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

ποσταρω το ιδιο γιατι δεν πηρα απαντηση απο κανεναν. ηδου ξανα η ερωτιση

 

χμμμ. τελικα βρηκα μονος την λυση. αν καποιος αντιμετωπιζει παρομοιο προβλημα να κανει το εξης που εκανα κ εγω. να βαλει ωσ κυρια μνημη τηλεφωνου την συσκευη και οχι την καρτα μνημης. κουφο αλλα αυτο ηταν ...

Link to comment
Share on other sites

wraios file...elpizw na vrw k egw luseis. na kanoun kati ta paidia..an ksereis k e su kt tha voithouses..

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

loipon paides. molis katafera me tis odigies tou filou jim na valw to wettraveler. alla otan to anoigw de mou deixnei tpt(apo thema xarti) para mono to velaki.vgika k eksw!

episeis otan meta ti mauri othoni tis ektelesi kanei analisi m leei oti to kinito mou de thelei anavathmisi k einai ok..fisiologiko afto re paidia???/

k telos to youtube de mou paizei video. leei afto pou eipa k pio prin.diladi ''i upiresia den upostirizete-wifi''

ti lete gi afta...thx k kalimera!!!!

 

syggnwmi gia ta greeklish re paidia. to pliktrologio mou einai sapio k mexri na parw allo de mporw na allaksw glwssa. :-(

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου..!

το wetravel μεχρι να βριστιγμα ενα βελακι ειναι μονο...οταν συγχρονισει αντι για το κουλο 64km/h σου γραφει το φυσιολογικο 0 κ μετα εμφανιζεται ο χαρτης...θελει αρκετη υπομονη την πρωτη φορα παντως..

οσο για το youtube..η τελευταια εκδοση που το υποστηριζει ειναι η V10O_02 καθως κ η αντιστοιχη ελληνικη vodafone εκδοση..αρα φλασαρεις κ εισαι οκ...

με τη μαυρη οθονη δε καταλαβα τι παιζει..αμα μπορεις εξηγησε περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όσοι έχετε λογαριασμό yahoo.gr και θέλετε να βάλετε το mail στο arena, στην οθόνη δημιουργίας νέου e-mail βάλτε στο username toonomasas@yahoo.com Έτσι, θα βάλει αυτόματα τις ρυθμίσεις smtp κ pop. Το hotmail δε δουλεύει σ'εμένα γιατί η microsoft δεν υποστηρίζει pop.

 

ουτε το yahoo υποστηριζει ΡΟΡ εκτος κ αν πληρωσεις για να εχεις premium account νομιζω..θα το δοκιμασω ομως κ θα σου πω σιγουρα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε μου..!

το wetravel μεχρι να βριστιγμα ενα βελακι ειναι μονο...οταν συγχρονισει αντι για το κουλο 64km/h σου γραφει το φυσιολογικο 0 κ μετα εμφανιζεται ο χαρτης...θελει αρκετη υπομονη την πρωτη φορα παντως..

οσο για το youtube..η τελευταια εκδοση που το υποστηριζει ειναι η V10O_02 καθως κ η αντιστοιχη ελληνικη vodafone εκδοση..αρα φλασαρεις κ εισαι οκ...

με τη μαυρη οθονη δε καταλαβα τι παιζει..αμα μπορεις εξηγησε περισσοτερο..

 

File se euxaristw poly. me diafwtises me to gps. xexe. tha to afisw mia mera ama laxei!

re su ta kanw ola k ekei pou grafoume ''I'' sti mauri othoni k meta ''km900'' ''c:\...'' klp sto telos otan patisw enter kanonika(sumfwna me tis odigies) prepei na vgei to parathuro tou phone upgrade de kanei tipota. k otan to anoigw xeirokinita apo to programma kanei analusi k mou leei pws to kinito pou exei tin teleutaia ekdosi k de mporw na kan tipota allo. k omws de mou paizei to youtube.

Afta re maga!

 

Από Ομάδα Διαχείρισης του myphone.gr: Από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, δεν θα επιτρέπεται η χρήση των «greeklish» καθώς επίσης και η γραφή τύπου SMS. Τα μηνύματα που έχουν γραφτεί με αυτήν την πρακτική θα διαγράφονται, χωρίς προειδοποίηση. Θα θέλαμε να σας παρακαλέσουμε να χρησιμοποιείτε ελληνικούς χαρακτήρες. Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε την σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καίγομαι... πήρα το αρενα από ebay αλλά είναι κλειδωμένο για τα ελληνικά δίκτυα, ξέρει κανένας τρόπο ξεκλειδώματος??? Εχω φάει τον τόπο και τπτ...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όσους ασχοληθούν..

 

ΥΓ στείλτε Pm

Link to comment
Share on other sites

ουτε το yahoo υποστηριζει ΡΟΡ εκτος κ αν πληρωσεις για να εχεις premium account νομιζω..θα το δοκιμασω ομως κ θα σου πω σιγουρα

Και εγώ αυτή την εντύπωση έχω

χμμμ. τελικα βρηκα μονος την λυση. αν καποιος αντιμετωπιζει παρομοιο προβλημα να κανει το εξης που εκανα κ εγω. να βαλει ωσ κυρια μνημη τηλεφωνου την συσκευη και οχι την καρτα μνημης. κουφο αλλα αυτο ηταν ...

Αν δεις στη σελίδα 212 σου απάντησα να μην το βάλεις στην κάρτα μνήμης.Είχε και άλλος χρήστης παρόμοιο πρόβλημα και το βρήκε κατά τύχη/προσπάθειες, όπως και εσύ :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...